Całkowicie subiektywna lista Top 100 wg Alana Henry'ego

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Twarzer Śr mar 05, 2008 21:43  

Chodzilo mi o wyrazenie zdziwienia, bo niby wypisales top4, ktora jest "oczywista" i zaskoczyl mnie po prostu brak Clarka. Co nie zmienia faktu, ze twoje zdanie jest twoim, moje jest moim. Dla mnie Piquet byl przecietnym kierowca.
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez aba Śr mar 05, 2008 22:05  

Twarzer napisał(a): Dla mnie Piquet byl przecietnym kierowca.

Ja osoboście jestem zdania, że ciężko nazwać przeciętnym trzykrotnego mistrza świata. Ale...
Twarzer napisał(a):twoje zdanie jest twoim, moje jest moim

:zgoda:
Obrazek Michael Schumacher, to taki Richard Petty F1 :diabełek:
Avatar użytkownika
aba
 
Dołączył(a): So lip 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Cracov
GG: 9716087

Postprzez yankess Cz mar 06, 2008 1:17  

W sumie temat do zamknięcia. Ja też moge napisać, że moja lista wygląda tak:
1. Schumi
1. Gilles Villeneuve
2. Senna
3. Clark
4. egzekwo wszyscy pozostali kierowcy jeżdżący dla Ferrari

I raczej na podawaniu wlasnych list dyskusji nie ma.
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez hideto Cz mar 06, 2008 1:24  

yankess napisał(a):4. egzekwo wszyscy pozostali kierowcy jeżdżący dla Ferrari

czyli np cenisz Felipe masse (że tak go nazwę przyjaźnie "mr Ride the wind of change") wyżej niż np takiego Prosta ? albo Fangio ? broń boże nie chcę nikogo do niczego przekonywać po prostu ciekawi mnie to :)

moja lista wyglądałaby zresztą podobnie

1. Schumacher Michael - chyba wiadomo czemu
2. Gilles Villeneuve - za jego 3 marzenia
3. Senna Ayrton - bo mimo całej tej otoczki wokół jego śmierci i wiary był świetnym kierowcą - wzorem dla pana spod nr 1
4. Fangio Manuel - ponieważ trzeba mieć jaja by być 5 krotnym mistrzem w czasach gdy śmierć na torze była czymś normalnym
5. Prost Alain - bo jest 4 krotnym mistrzem świata i również ma kilka cech które 'przejął' z niego schumacher.

Jest to subiektywna lista, nie będę wypisywał ilu to kierowców znam bo przyznam szczerze że z listy Henrego 3/4 nie znam, kojarzę nazwiska ale nic o nich nie wiem. Listę tworzę spośród tych których znam, ;-) szkoda że tylko 2 z nich widziałem w czasie jazdy - jednego tylko w czasie kilku ost. okrążeń.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Twarzer Cz mar 06, 2008 18:48  

W kwestii Piqueta, aba, zauwaz, ze w 1987 mial po prostu najmniej usterek technicznych ze wszystkich + Mansell rozwalil sie na Suzuce i nie mogl walczyc z powodu kontuzji. W 1983 w duzej mierze zawdziecza mistrzostwo temu co zrobil Prost w Holandii i temu, ze Prost sie poddal w RPA. W 1981 zas... tamto mistrzostwo bylo tym czym mistrzostwo Kimiego w tym roku - 2 kierowcow innego teamu (Jones i Reutemann) w konflikcie, brak wyraznego nr 1 (no dobra, wiem ze Jones byl nrem 1, ale mimo wszystko Reutemann mial to gdzies). Jakby nie patrzec to mial troche farta. :P Aczkolwiek miewal genialne wyscigi, to tez musze przyznac. :)
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez Pieczar Cz mar 06, 2008 20:36  

Ale Piquet już w 1980 roku walczył o tytuł - dopiero chyba w przedostatnim wyścigu go przegrał z Jonesem. W zasadzie przez cały okres w Brabhamie był dobry. W 1984 roku miał najwięcej PP ze wszystkich, gdyby nie awarie auta, na pewno Lauda i Prost mieli by dodatkowego rywala w walce o tytuł :) Potem jeździł w Williamsie, gdzie nie był traktowany najlepiej (cała uwaga zespołu skupiona była na Mansellu), a mimo to miał 2 dobre sezony i w jednym z nich został mistrzem. Co by o nim nie mówić, to jednak o ile 1 tytuł można zdobyć przypadkowo, o tyle 3 już nie ;) Poza tym to Piquet był chyba jednym z największych żartownisiów w F1 :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia strona

Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości