Strony www o tematyce F1

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez patgaw Śr paź 29, 2008 23:33  Re: Strony www o tematyce F1

barteks2 napisał(a):
The F1 FORMULA 1 logo, FORMULA 1, FORMULA ONE, F1 STORE, F1, GRAND PRIX and logos and the Sweeping Curves logo are trademarks of Formula One Licensing BV, a Formula One Group Company. All rights reserved.

Wszystko na ten temat.

to sa loga kolego, a nie nazwy ;]

http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=6136

nazwy f1 nie mozna zastrzec bo jest za krotka, i zbyt popularna, dobre przyklady podal hagj.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez deeze Cz paź 30, 2008 12:10  Re: Strony www o tematyce F1

patgaw napisał(a):
barteks2 napisał(a):
The F1 FORMULA 1 logo, FORMULA 1, FORMULA ONE, F1 STORE, F1, GRAND PRIX and logos and the Sweeping Curves logo are trademarks of Formula One Licensing BV, a Formula One Group Company. All rights reserved.

Wszystko na ten temat.

to sa loga kolego, a nie nazwy ;]

Jeśli chodzi ci o przytoczony tekst w języku angielskim, to mówią tam o m.in. nazwie F1 "and" logos - tekst i logo są zastrzeżone. Twój błąd.
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez patgaw Cz paź 30, 2008 12:18  Re: Strony www o tematyce F1

no to jak to sie ma do przytoczonego przez mnie newsa?

w ogole ten tekts jest jakos dziwnie jest napisany.

deeze napisał(a):Jeśli chodzi ci o przytoczony tekst w języku angielskim, to mówią tam o m.in. nazwie F1


nazwie f1 czy formula1, bo to roznica??
wg tego tekstu obie nazwy sa zastrzezone?
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez hideto Cz paź 30, 2008 13:22  Re: Strony www o tematyce F1

tak, tylko nie jest to na zasadzie, że kazdy producent klawiatury płaci do Fom'u. Używanie nazwy formula1 bądź też f1 względem zagadnień dotyczacych formula 1 jako sportu jest zastrzeżone.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mariusz Cz paź 30, 2008 15:00  Re: Strony www o tematyce F1

slipstream napisał(a):Nie jest tajemnicą że wszystkich stron na PHP-Fusin nie tworzą wybitni webmasterzy, a najczęściej pionki czy leszcze które korzystają z jednego wzorca i niespecjalnie mają zapał i zdolności aby silić się na coś innego.

Nie zgodzę się. Uważam, że nawet graficznie średnio zrobiona strona w PHP-Fusion, tzn. z jakimś podstawowym themem, ale z ciekawą i dobrze podana treścią może być bardzo fajna. Sądzę, że cmsy tego typu, w tym też Joomla! i inne, są tylko narzędziem, które ma ułatwić pracę webmasterom. Ale nie mogą ograniczać się oni wyłącznie do postawienia go na serwerze i wklepania treści, bo to za mało. Potrzebna jest podstawowa znajomość PHP i dobra HTML, żeby wiedzieć, gdzie co wcisnąć, jak ustawić panele, jak rozłożyć treść na stronie itp. Do tego zmysł plastyczny. Niestety często jest jednak tak, że - przeważnie młodzi ludzie - ograniczają się tylko do postawienia cmsa na serwerze i przepisania/wpisania treści.

Ciasto można zrobić samemu, ale można też kupić gotowe w supermarkecie gotowe. I tak samo jest z tym.

F1wm.net nie wygląda wcale rewelacyjnie. W przeszłości widziałem dużo lepsze strony o F1 i wyścigach, nawet w zwykłym html. a i dziś jest ich również znacznie więcej i są lepsze niż ten serwis na Yoyo.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez kanion Cz paź 30, 2008 17:36  Re: Strony www o tematyce F1

a za to zę użyli moejgo hasła rekalmowego admini yoyo zablokowali im strone ale neiwiadomo czemu ją doblokowali bo i tak łamie prawo
Avatar użytkownika
kanion
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 9:37
Lokalizacja: www.rkubica.net

Postprzez dragon92 Cz paź 30, 2008 17:52  Re: Strony www o tematyce F1

slipstream napisał(a):
Nie wiem czy było mówione ale jest też strona o adresie

:evil: :x :? No właśnie o to się rozchodzi, że o tej konkretnej stronie i co z tym związane było cały czas mówione.

Czy zajrzenie na poprzednią stronę jest aż tak absorbujące intelektualnie, aby zobaczyć początek rozmowy ?

Brak zrozumienia z twojej strony.... Nie każdy ma dostęp do internetu całodobowo, niektórzy muszą chodzić do kafejki internetowej na 30min i nie mają czasu na przeglądanie całego tematu. Chciałem sie z wami podzielić informacją że istnieje taka strona.. ale widze ze się nie opłaca tu nić pisać bo zaraz naskakujecie.
Avatar użytkownika
dragon92
 
Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 19:42
Lokalizacja: Szczecin
GG: 2665605

Postprzez haha_xd Cz paź 30, 2008 17:56  Re: Strony www o tematyce F1

Tylko szkoda, że dwie strony wcześniej już ktoś dał link do tej strony... :twisted:
F1 doesn't miss Schumacher.
Przeglądarka Opera - z wersji na wersję coraz lepsza.
Avatar użytkownika
haha_xd
 
Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 18:44
Lokalizacja: Mielec

Postprzez slipstream Cz paź 30, 2008 18:03  Re: Strony www o tematyce F1

Nie każdy ma dostęp do internetu całodobowo, niektórzy muszą chodzić do kafejki internetowej na 30min i nie mają czasu na przeglądanie całego tematu.

No to jak masz zamiar odzywać się w dyskusji, której nie masz zamiaru choć pobieżnie wiedzieć o co w niej biega, to tak - lepiej nie pisz.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez ventylator Cz paź 30, 2008 18:16  Re: Strony www o tematyce F1

Ważne jest chyba też to, że oprócz domeny panowie administratorzy tamtej strony kopiowali również nasze teksty, przy najmniej kilka newsów, które włączyłem było napisanych przez naszych kolegów. To już chyba nie jest takie fair, no ale nie ma co się czepiać, serwis sam padnie :)
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez rafaello85 Cz paź 30, 2008 18:34  Re: Strony www o tematyce F1

Igor Szmidt napisał(a):Ważne jest chyba też to, że oprócz domeny panowie administratorzy tamtej strony kopiowali również nasze teksty, przy najmniej kilka newsów, które włączyłem było napisanych przez naszych kolegów. To już chyba nie jest takie fair, no ale nie ma co się czepiać, serwis sam padnie :)

Jeśli jest tak jak mówisz, to zrobili plagiat. A tu już nie ma zmiłuj się! Prawa autorskie są świętością.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez ventylator Cz paź 30, 2008 18:44  Re: Strony www o tematyce F1

F1WM.PL - Wywiad z Timo Glockiem

A tutaj z F1WM.NET(w ten sposób, bo nie ma linka)
Kod: Zaznacz cały
Czwarte miejsce w ciemności! Jesteś zadowolony?
„Jestem zadowolony z mojego wyścigu i roboty, jaką wykonałem. Tor był bardzo wyboisty i wyścig dobił prawie do maksymalnych dwóch godzin, więc była to trudna praca. Wiedzieliśmy, że brak koncentracji będzie niewybaczalny i była to kluczowa sprawa, więc jestem zadowolony ze zrobienia 61 okrążeń bez popełnienia błędu. Ustawienie bolidu na ten tor było dość wymagające z powodu wybojów, ale zespół pracował nad tym ciężko i wyciągnęliśmy maksimum z auta”.

To był twój trzeci finisz w czołowej czwórce w twoim pełnym debiutanckim sezonie. Jesteś zadowolony z tego, jak się układają sprawy?
„Moim celem na początku sezonu było zdobycie 20 punktów i osiągnąłem to na trzy wyścigi przed końcem, co jest dobre. Wiedziałem na początku, że będę się musiał wiele nauczyć, aby przystosować się do bolidu i pracy z zespołem, ale sprawy potoczyły się naprawdę dobrze i jestem zadowolony z postępu, jaki wykonaliśmy. Wiedziałem, że ciężko będzie dorównać Jarno na starcie sezonu, ale moim celem było osiągnięcie jego tempa w drugiej połowie i tak też się stało”.

Technicznie, jak poszedł ci weekend?
„Miałem dość kłopotliwą sesję kwalifikacyjną, czego oczekiwaliśmy od początku. Po drugiej sesji treningowej w piątek było jasne, że będzie dość ciężko z powodu wybojów, ale w sobotnim treningu pozostałem po prostu na moich ustawieniach i starałem się dostosować nieco lepiej mój styl jazdy do toru. Skoncentrowałem się na próbie wejścia w rytm z bolidem, co popłaciło mi w kwalifikacjach. Problemem w Q1 był korek, ale w Q2 miałem solidne ostatnie okrążenie pod lekką presją i to nas awansowało do Q3. Byłem zadowolony z czasu okrążenia. Może mogliśmy zająć szóste albo siódme miejsce, ale było ciężko z większym zapasem paliwa, więc byłem zadowolony z mojego okrążenia i ósmego miejsca. W wyścigu wszystko poszło dobrze, oboje mieliśmy znów dobry start i walczyłem w czołowej szóstce od początku. To był trudny wyścig w wysokiej temperaturze i wilgotności, zwłaszcza z wybojami, ale nie popełniłem żadnych błędów i wszystko zadziałało dobrze”.

Jak się ścigało przy światłach?
„Było kilka miejsc, gdzie było trochę ciemno, jak choćby ostatni zakręt, ale przyzwyczaiłem się w pierwszym wolnym treningu. Miałem już możliwość jazdy nocą w Champ Car, więc oczekiwałem, że nie będzie jasno jak przy świetle dziennym w każdym miejscu i to też zastaliśmy. Nie był to wielki problem, ale trzeba było się przyzwyczaić, ponieważ jeśli jedziesz z wielką prędkością a poziom światła się zmienia, twoje oczy muszą się szybko zaadaptować”.

Próbowałeś jakiejś specjalnej szybki do kasku?
„Jeździłem w piątek na 'średniej', a później zmieniłem na pomarańczową, co pomogło redukując trochę kontrastu z lamp”.

Co powiesz o wybojach?
„Nowy tor w Walencji był naprawdę gładki, praktycznie bez wybojów i myślę, że wszyscy oczekiwali prawie tego samego tutaj. Prawdopodobnie zapomnieliśmy, że prawie cały tor jest aktualną drogą dla samochodów i to był powód pofałdowania. Doświadczyłem wielu takich torów w Champ Car i jest to dość normalne, że nawierzchnia jest trochę pofałdowana. Myślę, że najbardziej pofałdowany tor, na jakim jechałem był w San Jose, ale Singapur był dość blisko niego”.

Jak sobie poradziłeś z nocnym harmonogramem?
„To nie był dla mnie problem. Przybyłem do Singapuru w środę i pozostałem na europejskim czasie. To nie był problem pozostawać na nogach do 4 rano, a później spać w dzień, mimo że czułem się trochę dziwnie. Myślę, że większym problemem jest to, iż zostaję w Singapurze do piątku po wyścigu i będę się musiał dostosować do tutejszej strefy czasowej przed wylotem do Japonii. Mamy kilka wydarzeń związanych z zespołem w Tokyo w przyszły weekend, więc nie ma sensu wracać do Europy”.

Co myślisz o klimacie i całym wydarzeniu w Singapurze?
„Myślę, że Singapur wykonał fantastyczną pracę. Formuła Jeden wyglądała świetnie przy światłach, miasto wyglądało niewiarygodnie, było wielu kibiców i myślę, że atmosfera była bardzo wyjątkowa, coś w stylu innych odczuć podczas wieczornego meczu piłki nożnej”.


Na końcu jest napisane: "żródło:f1wm.pl", ale to chyba za mało.. Tym bardziej jeśli nie uzgodnili jakiejkolwiek współpracy z Marazem, a wątpię aby to zrobili, a raczej wątpię, aby Maraz się na takową współpracę zgodził.
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Maraz Cz paź 30, 2008 19:57  Re: Strony www o tematyce F1

Mówiłem im wyraźnie, że nie wolno im kopiować newsów i po tym Glocku i jeszcze de Montezemolo przestali, ale jak widać nie usunęli tych skopiowanych, więc muszę im to "lepiej" wytłumaczyć :twisted:
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez ventylator Cz paź 30, 2008 21:27  Re: Strony www o tematyce F1

Maraz, a jak Ci się nie uda, to zgłoś się do mnie, już ja z nimi porozmawiam :diabełek:
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez patgaw Cz paź 30, 2008 22:34  Re: Strony www o tematyce F1

ja znam typow co za 200zl zalatwia problem, tylko potrzebny bedzie adres zamieszkania :evil:
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron