Projekt "sFormułowani"

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Easy N maja 03, 2009 10:25  Re: Projekt "Poland GrouP"

Pomysł bardzo szczytny i dający ludziom dużo do myślenia. Mogę oczywiście coś pomóc ;)

Na pw wyślę ci zaraz taką małą wiadomość.
Easy
 

Postprzez Darth ZajceV Pn maja 04, 2009 0:41  Re: Projekt "Poland GrouP"

Endrju Szopen napisał(a):Na Burzy Mózgów nie było wszystkich, ale wystarczyło do podjęcia kilku decyzji...


Treść tej burzy mózgów jest tajna? Jeśli nie to mógłbyś napisać na forum jakieś konkrety. Możliwe, że to ściągnęło by więcej chętny do współpracy przy projekcie - np. mnie i innych, do który sam slogan "działajmy! Damy radę, będzie dobrze" nie trafia :P

A jeśli nie chciał byś wspominać o ustaleniach na forum to chętnie poczytam na PW :P
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Easy Pn maja 04, 2009 7:38  Re: Projekt "Poland GrouP"

No i jeszcze fajnie jakbyś odpisał na pw ;) Wszystko doczytałem do końca i naprawdę w Polsce brakuje ludzi którzy umieją rzetelnie przekazać wszelkie informacje o Formule 1 jak i innych sportach motorowych. W Polsacie komentatorzy nie powiedzą nic konkretnego tylko ich rozmowa, jest naprawdę jak bełkot. Zientarski udaje super eksperta a tak naprawdę wielkie G umie. Później mamy takich speców od F1 którzy interesują się tym sportem od miesiąca lub tygodnia i już według siebie wszystko wiedzą. Dzięki takiej grupie zaczęło by się uświadamiać ich, co z czym się je. A pomysł z książkami jest naprawdę bardzo fajny jak na razie jedyne książki jakie posiadam to te sprzedawane przez Magazyn WRC.
Easy
 

Postprzez Endrju Szopen Pt maja 08, 2009 20:08  Re: Projekt "Poland GrouP"

Pragnę powiadomić krótko i zwięźle forumowiczów, że projekt "Poland GrouP" zyskał oficjalną nazwę - sFormułowani. Dzięki wielkie dla dzbanka2 i R.O.N.O., którzy wpadli na pomysł tej nazwy :)
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez R.O.N.O Pt maja 08, 2009 22:11  Re: Projekt "Poland GrouP"

Jestem zaszczycony, że mogłem w jakiś sposób pomóc xD :-D
"How hard can it be?"
Avatar użytkownika
R.O.N.O
 
Dołączył(a): Pn paź 13, 2008 10:52
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
GG: 2940884

Postprzez yama46 Pn maja 11, 2009 10:51  Re: Projekt "sFormułowani"

I ja się wypowiem. Pomysł ogólnie pozytywny ale jak już ktoś wspomniał zależny od R.K.
A jak ostatnio usłyszeć można temu grozi odejście z F1 w ogóle po tym jak BMW się wycofa. Więc grupa będzie się trzymać do czasu gdy Kubica będzie jeździć. Ale jak polsat pozwala sobie na nazywanie osób które nie mają o tym praktycznie pojęcia expertami i nie widzą tego jak żałosne jest powtarzanie co wyścig tego, że jest miększejsza mieszanka z charakterystycznym białym paseczkiem (teraz zielonym) i twardsza bez to wybaczcie ale raczej nie będą się przejmować tym że grupa która się na tym zna ma coś do powiedzenia. Ludzie oglądają bo poza obcojęzycznymi wyboru nie mają więc ilość odbiorców już się nie zmieni. Kto przeszedł na rtl lub inne już teraz to nie wróci a kto jest na polsacie i tak na nim zostanie. A skoro nie wpłynie to na oglądalność to po co tworzyć wewnętrzne konflikty w studio że ktoś tam gada głupoty? Niech se gada, ważne że nas oglądają, po co robić sobie problemy.
Mimo wszystko życzę powodzenia
Avatar użytkownika
yama46
 
Dołączył(a): Wt lip 03, 2007 11:07
Lokalizacja: Poznań
GG: 8711923

Postprzez Dasqez Pn maja 11, 2009 15:43  Re: Projekt "sFormułowani"

A nie potrzebujecie czasem jakiegoś redaktorka czy coś? :D Pisać lubię, obecnie jestem redaktorem... no nie powiem gdzie, bo to reklama by była :P Po maturze będę miał chwilę czasu... No chyba, że ta idea to całkiem inny deseń. W takim przypadku życzę powodzenia, F1 zasługuje na rozgłos w Polsce.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MarK Śr maja 13, 2009 18:32  Re: Projekt "sFormułowani"

Zacznę od tego, że ja zawsze popieram takie pomysły. Pomysły, które dobrowolnie ludzie realizują i przyświeca im przy tym jakiś konkretny, słuszny cel. Podziwiam też zawsze ludzi, którzy są zdolni aby organizację takiego przedsięwzięcia wziąć na swoje barki. Naprawdę wielkie graty za to już na sam początek.

Hmm co dalej... jak rozumiem miałoby mieć to rolę "uświadamiania" społeczeństwa tudzież osób zainteresowanych motoryzacją, sportami motorowymi, F1 itp. . Na pierwszej stronie piszesz o tym, że chciałbyś wywierać taką grupą wpływ nie tylko na samą wiedzę ludzi, ale i np. na wydawnictwa aby wydawały u nas niektóre książki. Jak dla mnie aby móc wywierać wpływ na jakiekolwiek takie instytucje to trzeba być już "kimś". Dlatego po przeczytaniu twojego pierwszego posta w tym temacie pierwsze co sobie wyobraziłem myśląc o tym projekcie to strona internetowa. Strona będąca formą encyklopedii. Nie encyklopedii z hasłami i wytłumaczeniami, ale encyklopedii napisanej w przystępny sposób i poruszającej nawet najbardziej zawiłe zagadnienia techniczne ujmując je w felietonach, czy artykułach pisanych przez "normalnych" ludzi, ale pasjonatów, dla normalnych ludzi, którzy dopiero pasjonować się zaczynają. Czyli po prostu przystępnym językiem :) . Nie chodzi mi tu o pisanie "był sobie dyfuzor...", ani też o wykorzystywanie do opisu wzorów z mechaniki płynów. Chodzi o znalezienie odpowiedniego balansu by to co trudne prosto wytłumaczyć, no ale chyba wszyscy biorący udział w takim przedsięwzięciu mają podobne odczucia jak ja i dobrze wiedzą o co dokładnie chodzi.

Przy okazji prosta jest też odpowiedź na posty powyżej mówiące o tym, że taka inicjatywa jechałaby tylko na popularności Roberta Kubicy. Otóż po części na pewno bo wiadomo, że popularność Roberta przekłada się na popularność sportów motorowych w Polsce. Chyba jednak wszyscy zdają sobie też z tego sprawę, że są też rzesze ludzi, którzy od dłuższego czasu interesują się i oglądają w TV również takie serie jak WTCC, LMS, FIA GT, czy MOTO GP nawet. Są też osoby pasjonujące się wyścigami na 1/4 mili. Na prawdę takich osób jest sporo i myślę, że taki portal mógłby się stać przyczółkiem dla laików chcących być wprowadzonymi do tego świata, jak i już dla ludzi kompletnie "pozytywnie zakręconych".

Jak mi ten portal do głowy przyszedł to zacząłem się też zastanawiać, czy aby nie za dużo już tych portali, ale z drugiej strony prawdą jest, że brakuje miejsc gdzie można by nieco bardziej profesjonalnie podyskutować, a nic też nie broni by na takim portalu potem może nawet śledzić niektóre ciekawe serie wyścigowe, a być może nawet dawać jakieś własne wywiady choćby z naszymi kierowcami kartingowymi, tłumaczącymi co i jak? Możliwości jest wiele, ale jak dla mnie taka instytucja powinna mieć na początek jakąś "bazę" w postaci choćby takiego portalu bo jeśli nikomu nieznana i nie mająca nic za sobą grupka ludzi gdzieś pójdzie i będzie chciała coś negocjować, to wiadomo, że nie zostanie potraktowana poważnie nie mając choćby takiego zaplecza.

Także inicjatywę w pełni wspieram, z chęcią bym się przyłączył jednak chyba na razie nie zaryzykuję otwartego zgłoszenia bo mam taki zamęt na studiach, że na wszystko brak czasu, a nie chciałbym się włączyć w coś, a potem móc tylko sporadycznie coś robić przez jakiś czas, przynajmniej dopóki mam taki zamęt na uczelni ;) .

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Endrju Szopen Pn maja 25, 2009 19:06  Re: Projekt "sFormułowani"

Jeśli ktokolwiek chce dołączyć się jeszcze do sFormułowanych - proszę bardzo, ale:

1)zgłoszenia do mnie na PW;
2)zamieścić swoją wizję tej grupy i jej działalności, niekoniecznie najbliższej (abstrakcyjne myślenie mile widziane);
3)ściągnąć formularz z tej strony i uzupełnić cztery pierwsze rubryki.

Jeśli jakieś pytania dotyczące prac sFormułowanych - śmiało :)
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Pepik Pn wrz 28, 2009 18:30  Re: Projekt "sFormułowani"

Może odkopię trochę ten temat, ponieważ jest ku temu doskonała okazja :-)
Po pierwsze chciałem się zapytać, czy trwają jakieś prace związane z projektem? Jakaś strona internetowa? Własne forum?

Wydaje mi się, że nadszedł czas pierwszego poważnego testu dla waszego projektu :wink: Nie wiem, jak sformułować pytanie, dlatego zapytam wprost i nieco zaskakująco: macie jakiś pomysł na poprawę jakości komentarza na Polsacie? :twisted: Ostatnio był chat z Mikołajem, to mógł ktoś z was zasięgnąć informacji od niego, czy istnieje jakaś możliwość wykopania Mr Borówy ze studia? :evil: Oczywiście trochę sobie żartuję, ale czy myśleliście coś o tym problemie?

Jest jeszcze jakaś możliwość dołączenia do was? :)
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez buczu Pn wrz 28, 2009 18:45  Re: Projekt "sFormułowani"

Na temat komentarzu na Polsacie Mikołaj powiedział krótko: bez komentarza.
Obrazek
D. Morelli: Robert ma bardzo silny charakter i przezwycięży to!!!
Avatar użytkownika
buczu
 
Dołączył(a): Pn sie 21, 2006 20:20
Lokalizacja: Nysa/Wrocław
GG: 6295396

Postprzez lechf1 Pn wrz 28, 2009 18:54  Re: Projekt "sFormułowani"

buczu napisał(a):Na temat komentarzu na Polsacie Mikołaj powiedział krótko: bez komentarza.


Wydaje mnie się, ze stwierdzenia "bez komentarza" użył co do swojego odejścia z Polsatu a nie na temat jakości komentowania :wink:

Sorry, za OT to tak w ramach sprostowania
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez buczu Pn wrz 28, 2009 18:57  Re: Projekt "sFormułowani"

Możliwe, nie wiem o co pytali na czacie.
EOT
Obrazek
D. Morelli: Robert ma bardzo silny charakter i przezwycięży to!!!
Avatar użytkownika
buczu
 
Dołączył(a): Pn sie 21, 2006 20:20
Lokalizacja: Nysa/Wrocław
GG: 6295396

Postprzez smylas Pn wrz 28, 2009 19:12  Re: Projekt "sFormułowani"

Pepik napisał(a):Jakaś strona internetowa?


Jak już pisałem w innym temacie, strona jest powodem naszych opóźnień, ja jednak jestem dobrej myśli i sądzę że ruszymy już w ciągu kilku(nastu) następnych dni. Obecnie jesteśmy w końcowej fazie przygotowań :)

Pepik napisał(a):Własne forum?

Stwierdziliśmy że forum nam nie potrzebne. A w przyszłości to kto wie...

Pepik napisał(a):macie jakiś pomysł na poprawę jakości komentarza na Polsacie?

Nawet kilka :wink:

Pepik napisał(a):Ostatnio był chat z Mikołajem, to mógł ktoś z was zasięgnąć informacji od niego,


Z Mikołajem nie, ale za to mamy nawiązany kontakt z innym polskim komentatorem motosportu z tego co wiem szykuję się całkiem poważna współpraca, nie chcę mówić szczegółów ponieważ nie chcę tego zapeszyć :-)

Pepik napisał(a):Jest jeszcze jakaś możliwość dołączenia do was?


I w tej sprawię pisałem dziś w innym temacie. Zobacz ostatni post Endriu w tym temacie(bezpośrednio nad twoim postem) tam więcej szczegółów :smile:

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to proszę zadawać, w miarę możliwości postaram się udzielić informacji.
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Pepik Pn wrz 28, 2009 19:30  Re: Projekt "sFormułowani"

smylas napisał(a):Zobacz ostatni post Endriu w tym temacie(bezpośrednio nad twoim postem) tam więcej szczegółów :smile:

Oczywiście, iż widziałem i przeczytałem ostatni post Endrju Szopena, jednak:
1) był on pisany ponad cztery miesiące temu, więc po takim czasie i pewnej wykonanej przez was pracy, nie zawsze grupa chce przyjmować nowych w swoje szeregi
2) formularz jest już nieaktywny na stronie :)

Może nie mam jakiejś tęgiej głowy do wymyślania nowych pomysłów, aczkolwiek z chęcią przyłączyłbym się do waszego projektu. Tylko w czym mógłbym wam pomóc? Jak coś, to proszę na PW :-)
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość