Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Michal2_F1 Śr wrz 02, 2009 19:40  Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Jaki jest wasz wymarzony kalendarz F1? Jakie wyścigi chcielibyście oglądać?

Jeśli chodzi o mnie to chciałbym aby w kalendarzu były takie tory jak:
1. Albert Park - ze wzgledu na tradycję i na wczesną porę tego wyścigu.
2. Sepang - bardzo lubię ten tor ze względu na charakterystykę, jest tam też wiele miejsc do wyprzedzania.
3. Imola - wyścigi na tym obiekcie zawsze były ciekawe, szkoda, że już nie ma tego toru w kalendarzu.
4. A1-Ring - długie proste i mocne dohamowania, które pozwalają wyprzedzać.
5. Monte Carlo - królewski wyścig F1, wspaniały tor i niech zostanie w F1 na zawsze.
6. Istanbul - mimo, że na tym Grand Prix jest zawsze mało osób to i tak tor jest stosunkowo ciekawy i ten zakręt nr 8.
7. Montreal - jeden z najlepszych obiektów ulicznych, mam nadzieję na szybki powrót tego toru do kalendarza.
8. Indianapolis - bardzo szybki tor, zawierający fragment owalu, bardzo wymagający pod względem opon (rok 2005).
9. Silverstone - na tym obiekcie zawsze jest mnóstwo widzów, liczę, że pozostanie w kalendarzu, lecz szanse są małe :/
10. Nurburgring - niemiecki obiekt w F1 i te niespodzianki pogodowe (np. 2007).
11. Estoril - bardzo długa prosta startowa i wiele ciasnych zakrętów, szanse na goszczenie F1 są minimalne :(
12. Spa-Francorchamps - te zmiany wysokości i Eau Rouge, nic więcej nie trzeba dodawać.
13. Monza - wspaniały tor i mnóstwo kibiców Ferrari na trybunach :)
14. Kyalami - wspaniały zjazd w dół, świetny tor dla mnie, bez szans na organizację GP...
15. Singapur - nocne GP, poza tym tor kiepski.
16. Fuji - chyba najdłuższa prosta startowa w obecnych wyścigach, a potem potworne dohamowanie na T1.
17. Shanghai - jeden z aktualnych torów na którym wyprzedzanie jest możliwe :)
18. Interlagos - dla mnie obiekt, na którym jest najwięcej miejsc do wyprzedzania, poza tym zmiany wysokości.
19. Abu Dhabi - dzienno-nocny wyścig, zobaczymy jak w tym roku to wypadnie :)

Żadnych Catalunyi, Valencii, Sakhirów czy Hungaro. Na tych torach nic się nie dzieje :/
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez VShila Śr wrz 02, 2009 20:02  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów

1. Tradycyjnie Australia. Wielkiego wyboru torów nie ma, więc Albert Park.
2. Malezja
3. Kyalami. Ciekawy obiekt.
4. Bahrajn
5. Cokolwiek na Suzuce. Jakkolwiek by się nazywało.
6. Kanada. Wilekiego wyboru nie ma. Hmmm.... Chyba Montreal :)
7. Francja, byle nie Magny-Cours.
8. SPA
9. Monza
10. Zupełnie o Niemcach zapomniałam. Nurburgring
11. Cokolwiek w Europie byle nie Walencja. Może Jerez?
12. Donington Park jako GP Wielkiej Brytanii.
13. Osz ty, Monako mi wypadło. No to pisze, MONAKO.
14. Cokolwiek w Austrii.
15. Imolka :)
16. Shanghai, coś w prezencie dla Chińczyków.
17. Zolder może? :)
18. Na zakończenie: BRAZYLIA
BONUS: Gdyby się dało to może Járama?
#FORZAJULES



Ostatni stint Webbera to poezja - Angulo
Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen...
Avatar użytkownika
VShila
 
Dołączył(a): N cze 07, 2009 19:12
Lokalizacja: Lublin
GG: 8946211

Postprzez hideto Śr wrz 02, 2009 20:03  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów

Temat moim zdaniem z dupy wzięty... kolejny do pospamowania....

ale żeby mi nie usunęli postu za OT to:

1-19 Spa-Frankorchamps - chyba komentarz zbędny.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Noras Śr wrz 02, 2009 20:12  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów

1.GP Australii - Melbourne - Tradycyjnie, fajnie jest wstawac rano i od razu po przebudzeniu oglądac F1.
2.GP Malezji - Sepang - Nawet ciekawy tor.
3.GP Pacyfiku - Suzuka - Jak mogłoby nie byc Suzuki :evil:
4.GP Europy - Nurburgring - Tak jak Suzuka, klasyczne tory powinny byc w kalendarzu :D
5.GP Hiszpanii - Jerez - Wyścig w Hiszpanii musi byc, Valencia Street i Catalunya nie są nam potrzebne więc wybieram Jerez.
6.GP Monako - Monte Carlo - Tradycja. I tu wymyśliłem cykl torów ulicznych(coś jak TCS w skokach), za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej(która wlicza się też oczywiście do klasyfikacji mistrzostw) zawodnik otrzymywał by duuuuużą wypłatę pieniężną :grin:
7.GP USA - Detroit - Jadąc w grze(tak wiem to durne)tor mi się spodobał i jeździłem na nim bardzo długo :twisted:
8.GP Kanady - Montreal - Jak oni mogli nie uwzględnic w tym roku tego toru ? :x
9.GP Argentyny - Buenos Aires - Uliczny wyścig w Argentynie mógłby byc ciekawy :-)
10.GP W.Brytanii - Silverstone - Tradycja
11.GP Francji - Paul Ricard - Achhh ta długa prosta :P
12.GP Polski - Bydgoszcz - :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: (No co, każdy może pomarzyc :evil: )
13.GP Niemiec - Hockenheim - Zawsze podobał mi się ten tor, tylko nie wiem czemu :hmm:
14.GP Belgii - Spa - Czy ja muszę coś pisac ?
15.GP Włoch - Monza - Tak jak Suzuka, Nurburgring, Monako, Silverstone, Spa
16.GP Portugalii - Algarve - Ciekawe jakby wypadł nowy tor w Portugalii
17.GP Singapuru - Marina Bay - Nocny wyścig, reszta niepotrzebna.
18.GP Japonii - Fuji - Tor na którym odbywały się wspaniałe walki :evil:
19.GP Abu Zabi - Yas Marina - Nocno-dzienny wyścig. W moim kalendarzu jedyny w tej części świata :przewraca:
20.GP Brazylii - Interlagos - Lubię ten tor(2007), i ten pierwszy zakręt :evil:

Tak wygląda kalendarz moich marzeń :twisted:
Ostatnio edytowano Śr wrz 02, 2009 20:39 przez Noras, łącznie edytowano 1 raz
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez Dżejson Śr wrz 02, 2009 20:23  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów

hideto napisał(a):Temat moim zdaniem z dupy wzięty... kolejny do pospamowania....

ale żeby mi nie usunęli postu za OT to:

1-19 Spa-Frankorchamps - chyba komentarz zbędny.


Czemu tylko 19 ? Co 2 tygodnie od marca do października, podczas każdego wyścigu inne warunki pogodowe. 8-)

Mój kalendarz :

1.GP Australii - Surfers Paradise za te szykany... 8-)
2.GP Malezji - Sepang zamienne z GP Singapuru- Marina Bay, żeby Bernie się nacieszył :-D
3.GP Chin - Shanghai zamienne z GP Indii - tamgdziematobyć, argumentacja jak wyżej ;)
4.GP Japonii - Suzuka niezamienne, musi być 8-)
5.GP Hiszpanii - jakiś normalny tor, nie wiem czy taki jest w Hiszpanii (może Ricardo Tormo ?)
6.GP Portugalii - Portimao (czy tam Algarve, jak kto woli :P) za nierówność terenu
7.GP Monako - najlepszy tor uliczny, szkoda, że mało wyprzedzań...
8.GP Turcji - Istanbul Park (najlepszy tor Tilkego) zamienne z GP Węgier-Hungaroring - domowy Roberta i Kimiego :P
9.GP Kanady - Gilles Villeneuve - 2. najlepszy tor uliczny i arcyciekawe wyścigi .
10.GP USA - mimo wszystko Indianapolis, spodobała mi się "drogowa" część toru.
11.GP Francji - Paul Ricard za fajne pobocza :-P
12.GP Wielkiej Brytanii - Silverstone - tego kawałka historii pominąć nie można
13.GP Austrii - A1-Ring - żeby Red Bull też miał domowy wyścig :-D
14.GP Belgii - Spa - wiadomo.
15.GP Włoch - Monza - jak wyżej
16.GP Europy - NORDSCHLEIFFE :diabełek:
17.GP Meksyku - Hermanos Rodriguez - fajny tor z dużą ilością technicznych zakrętów.
18.GP Brazylii - Interlagos - albo masz dobre S1 i S3, albo S2, wybieraj...
19.GP Bahrajnu - Sakhir za pieruńsko trudny drugi sektor
20.GP Abu Zabi - Yas Marina - to się zrewiduje po wyścigu na nim :P
Ostatnio edytowano Cz wrz 03, 2009 22:54 przez Dżejson, łącznie edytowano 2 razy
Dżejson
 
Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 23:34

Postprzez yama46 Śr wrz 02, 2009 21:35  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

1. Sepang - mój ulubiony tor (demo moto gp2 bodajże zawierało tylko ten tor i spędziłem na nim dziesiątki godzin ;) )
2. Monza - jeden z najszybszych przez co najfajniejszych torów
3. Imola
4. Spa - oba jak sądzę nie wymagają tłumaczenia.
5. Montreal - wall of champions i ta prosta przed ;)
6. Monaco ale tylko w deszczu ;) taki jeden wyścig na przeżycie ;)
7. Laguna Seca - szkoda tylko, że ten zjazd jest za ostry dla F1...
8. Rio - nie wiem, czy były tu wyścigi F1 ale wiem, że byly moto gp i było ciekawie. Długa back straight i w miarę krótka start/finish
9. Mugello (tak, wiem, 3 we włoszech ale piękny tor i nie wiem, czemu nie ma go w kalendarzu)
10. Tor poznań GP :D tak tak, żart
11. Adelaide - jeden z fajniejszych torów "ulicznych"
12. Le Mans - nie wiem jak wyglądało by tam wyprzedzanie (mówię jak co o torze, na którym moto gp jeździ) ale sądzę, że było by ciekawie
13. A style Assen - długi ciężki tor z prostymi na zasadzie silverstone
14. Valencia - o ile z taką akcją jak ostatnio
15. Brno - bo blisko i fajny tor
16. Nurbungring w starej konfiguracji
17. Silverstone na zakończenie sezonu w Europie
18. Interlagos na zakończenie sezonu ogólnie ;)
Avatar użytkownika
yama46
 
Dołączył(a): Wt lip 03, 2007 11:07
Lokalizacja: Poznań
GG: 8711923

Postprzez Twarzer Śr wrz 02, 2009 23:07  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

1. RPA - stare Kyalami - nowe jest ciasne jak tor kartingowy, stare to bylo cos.
2. Brazylia - Interlagos - jako ze Jacarepagua byla nudna jak flaki z olejem, to lepszy Interlagos
3. USA Zachodnie - Long Beach - o ile to mozliwe w konfiguracji z lat 70tych
4. San Marino - Imola - po zmianie prostej startowej moze sie daloby zyc bez Tamburello.
5. Monako - tradycja
6. Kanada - Montreal - przyjemny tor, nowa konfiguracja promuje wyprzedzanie
7. USA Wschodnie - Watkins Glen - swietny tor, szkoda tylko, ze zbankrutowali pod koniec lat 70tych
8. Meksyk - Hermanos Rodriguez - wiadomo, Peraltada i dluga prosta startowa
9. Francja - Paul Ricard - jedyny porzadny tor we Francji spelniajacy wymogi, dluga prosta Mistral mysle, ze prowadzilaby do wyprzedzania pomimo diabelnie szybkiego Signes
10. Wielka Brytania - Silverstone - Brands Hatch za ciasny na wyprzedzanie
11. Niemcy - Nurburgring - chyba jedyny udany wynalazek Tilke, stara konfiguracja nie na dzisiejsza F1
12. Austria - A1 Ring - chociaz wole stokroc bardziej Osterreichring, to A1 Ring wcale taki zly nie jest tez
13. Holandia - Zandvoort - szkoda, ze starej konfiguracji nie ma, jednakze to wciaz nienajgorszy tor
14. Belgia - Spa Franchorchamps - za duzo argumentow chyba nie trzeba
15. Wlochy - Monza - j.w.
16. Portugalia - Algarve - roznice w poziomie wysokosci, taki nowoczesny Estoril
17. Europa - naprzemiennie Hockenheim, Brands Hatch i Jerez - 3 tory, ktore fajnie by bylo zobaczyc w F1, ale nie za czesto
18. Japonia - Suzuka - swietny tor, pomimo trudnosci z wyprzedzaniem nan
19. Australia - Adelaide - tak jak tradycja nakazuje, nie jakies smieciowate Albert Park na start sezonu.

No prosze, udalo mi sie bez Tilkedromow wybrac kalendarz ladny (poza Nurburgringiem oczywiscie).
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez rafaello85 Cz wrz 03, 2009 9:51  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

To jest mój wymarzony kalendarz. IMHO składa się z minimalnej liczby wyścigów w jednym sezonie, czyli 16 :-)

1. GP Australii ( Albert Park ) Już jestem przyzwyczajony do tego obiektu i do faktu, że ten wyścig od wielu, wielu lat rozpoczyna sezon. W Albert Park sporo się dzieje.
2. GP Brazylii ( Interlagos ) Ciekawy tor, jeden z kilku obiektów na których ruch odbywa się w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Podoba mi się kombinacja zakrętów.
3. San Marino ( Imola ) Zawsze lubiłem ten obiekt. Kwestia przyzwyczajenia :) Ciekawa kombinacja zakrętów.
4. GP Hiszpanii (Catalunya ) Szybki i stosunkowo łatwy tor. Nie jest doskonały, ale o niebo lepszy od Walencji.
5. GP Monako ( Monte Carlo ) Jeden z nudniejszych torów, ale przemawia za nim historia i tradycja. To jest tor uliczny z prawdziwego zdarzenia. Przynajmniej jeden taki obiekt powinien być w kalendarzu F1.
6. GP Kanady (Gilles Villeneuve ) Tu się zawsze sporo dzieje! Bardzo ciekawy tor mający długie linie proste i mocne dohamowania. Da się na nim wyprzedzać i zawsze oglądaliśmy na nim wspaniałe widowisko.
7. GP USA ( Indianapolis ) Jednak chciałbym, żeby wyścig odbył się na tej wersji Indianapolis, którą F1 używała do 2007r włącznie czyli z wykorzystaniem tego nachylonego zakrętu. Zawsze podobały mi się owale :)
8. GP Francji (Magny-Cours ) To 'jest' tor Ferrari :diabełek: Nie jest doskonały, ale we Francji nie ma chyba jakiegoś super widowiskowego obiektu.
9. GP Wielkiej Brytanii ( Silverstone ) Nie wyobrażam sobie tego wyścigu na innym torze. Silverstone jest dość szybki i ciekawy. Tutaj pogoda może namieszać.
10. GP Austrii ( A1-Ring ) Jedyny tor Tilkego, który naprawdę lubiłem.
11. GP Niemiec ( Hockenheim ) Najlepiej gdyby odbył się na starej - ultraszybkiej - części toru :grin: Ale realia są jakie są... Mimo wszystko Hockenheim zawsze lubiłem.
*12. GP Węgier ( Hungaroring ) Krótko i na temat: mój ulubiony tor wyścigowy :-)
*13. GP Belgii ( Spa-Francorchamsp ) Historia, tradycja, fenomenalnie ciekawe wyścigi! O tym torze można mówić i mówić :-D Tor pięknie położony, posiada wspaniałe zakręty ( podjazdy, zjazdy ), no i TEN zakręt - Eau Rouge. Najciekawszy zakręt w całym kalendarzu F1. :D Do tego nieprzewidywalna pogoda, która bardzo może namieszać. :D
*14. GP Włoch ( Monza ) Ostatnia świątynia prędkości. Ultraszybki obiekt na którym można pocisnąć. Do tego cudowna atmosfera i wszechobecność tiffosi :grin:
15. GP Europy ( Nurburgring ) To też raczej kwestia przyzwyczajenia, wolę ten tor niż Tilkodromy.
16. GP Japonii ( Suzuka ) Jeśli wyścig w Japonii to tylko na Suzuce :-) Jedyny obiekt, który ma kształt ósemki. Ciekawe-wymagające zakręty.


*Węgry, Belgia i Włochy - 3 diamenty w koronie torów wyścigowych używanych w Królowej Sportów Motorowych, a zatem moje ulubione obiekty :)

Wyrzuciłem wszystkie 'nowoczesne' ( a zatem wybudowane w ostatnich latach ) Tilkodromy i dwa uliczne gnioty.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Twarzer Cz wrz 03, 2009 11:01  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

rafaello85 napisał(a):15. GP Europy ( Nurburgring ) To też raczej kwestia przyzwyczajenia, wolę ten tor niż Tilkodromy.

Nurburgring jest Tilke.
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez slipstream Cz wrz 03, 2009 11:29  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Nurburgring jest Tilke.

I warto dodać że nie tylko "zawijas" po starcie, ale cała ta mniejsza pętla była projektu wtedy początkującego architekta z Niemiec.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez rafaello85 Cz wrz 03, 2009 11:46  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Twarzer napisał(a):
rafaello85 napisał(a):15. GP Europy ( Nurburgring ) To też raczej kwestia przyzwyczajenia, wolę ten tor niż Tilkodromy.

Nurburgring jest Tilke.

Zapomniałem tam dopisać kluczowego słówka: "pozostałe" ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez michal2111 Cz wrz 03, 2009 16:23  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Hmmm... Kalendarz marzeń. Takie rzeczy to tylko w grach :-P . Zaczynam:

1.Albert Park (Australia) - tor idealny na otwarcie sezonu. Nie wyobrażam sobie, aby w normalnym przypadku sezon otwierał Bahrajn.
2.Sepang (Malezja) - jeden z nielicznych torów pana Tilke, który przypadł mi do gustu. Niezły tor.
3.Interlagos (Brazylia) - dobry tor, przyjemny w jeździe. Poza tym, nie ma w Brazylii lepszego.
4.Imola (San Marino) - inni na Imolę narzekają, inni lubią. Ja należę to tej drugiej grupy.
5.Catalunya (Hiszpania) - Hiszpania ma pecha. Nie ma idealnego miejsca na F1 (testy), ale tor Catalunya ujdzie.
6.Monte Carlo (Monaco) - tor historia. Choć gdy jest sucho to nie ma wielu emocji, ale lata tradycji i charakterystyka obiektu mówią same za siebie.
7.A1-Ring (Austria) - kolejny wyjątek z produkcji pana Tilke. Kapitalny tor, z niesamowitymi zakrętami i ogromnymi różnicami wysokości. Szkoda, że mafia zwana UE posługując się ekologami zniszczyła wyścig w Austrii.
8.Gilles Villeneuve (Kanada) - 8-) . Zawsze ciekawe wyścigi, zawsze dużo emocji. W dodatku układ toru znakomity.
9.Detroit (USA) - :podniecony: . Znakomity obiekt. Wg. mnie najlepszy w całej USA (a nie jakieś głupie owale). Klasyczny tor uliczny, jak Monako.
10.Magny-Cours (Francja) - we Francji nie ma innego toru pod F1 (przecież nie przebudują toru Bugatti-Le Mans, bo to dla szefostwa Le Mans masakra). Poza tym podoba mi się charakterystyka toru. Szybkie zakręty są interesujące.
11.Silverstone (Wielka Brytania) - :grin: . Tor legenda. Wielki obiekt. Donington nawet w połowie nie zastąpiłby mi Silverstone.
12.Stary Hockenheimring/Nowy Hockenheimring (Niemcy) - nawet ja wiem, że nie ma szans na przywrócenie starego układu prowadzącego przez las. Szkoda. Z drugiej strony nowy Hockenheimring jest torem ciekawym z szybkimi zakrętami. Zakręty Spitzkehre i Mercedes Arena są natomiast świetnymi miejscami do wyprzedzania. Po dłuższym namyśle wybieram jednak pętlę przez las. Miała klimat. :-D
13.Hungaroring (Węgry) - w tej części Europy nie ma lepszego toru. Brno musiałoby zostać kompletnie przebudowane. W Polsce - :-( . To wszystko.
14.Valencia (Walencja) - pod względem jazdy po torze i charakterystyki to nie jest dla mnie zły tor. Gdyby tylko wyścigi byłyby tam ciekawsze...
15.Spa-Francorchamps (Belgia) - tam MUSI BYĆ wyścig. To tor absolutny. Dla mnie, najlepszy na świecie.
16.Monza (Włochy) - prędkość, fani, historia. Wszystko jasne. :wink:
17.Nurburgring (Europa) - techniczny tor. W dodatku dla mnie dużo lepszy niż nie jeden tor obecny.
18.Suzuka (Japonia) - idealne miejsce na koniec sezonu. Szybki, przyjemny do jazdy tor w kształcie ósemki. Oglądanie tam wyścigów jest przyjemne. A trzeba dodać, że wyniki w kwalifikacjach może namieszać pogoda, (jak w 2004 :P) to wyścigi są jeszcze ciekawsze.

Ogólnie jakiś sentymentalny jestem. :D
Ostatnio edytowano Pn wrz 14, 2009 18:44 przez michal2111, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
michal2111
 
Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 21:54
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez Miaja Menant Cz wrz 03, 2009 16:23  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Zamierzałem napisać od początku do końca własną listę, ale w sumie mógłbym się podpisać pod postem Twarzera... z paroma małymi zmianami:

4. GP San Marino spokojnie wyrzuciłbym z kalendarza, sam tor jest trochę za wąski i nigdy mnie jakoś nie przekonywał.
5. GP Hiszpanii - Catalunya jest nudna, odkąd zaczęła służyć jako miejsce seryjnych testów. Wolałbym już Jerez albo Montjuich, tam przynajmniej coś się działo.
9. GP Francji - szkoda, że Dijon Prenois nie spełnia wymagań, dzięki różnicom wysokości i arcydługiej prostej startowej jest to ciekawy tor; gdyby było można, widziałbym tam GP Francji naprzemiennie z Paul Ricard.
17. GP Europy - zamiast Jerez - Donington, na przemian z Hockenheim i Brands Hatch.
18. GP Japonii - Fuji chyba daje większe możliwości wyprzedzania niż Suzuka, na przykład dzięki długiej prostej startowej
VShila napisał(a):Gdyby się dało to może Járama?

Mówisz poważnie? To był chyba jeden z najnudniejszych torów w historii Formuły 1. Właściwie kompletny brak miejsc do wyprzedzania. :shock:
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez SPIDER Cz wrz 03, 2009 18:31  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Dżejson napisał(a):10.GP USA - Surfers Paradise

:shock:
Wszystko byłoby fajnie i pięknie, poza tym, że Surfers Paradise jest w Australii.

A żeby nie było tylko tyle, to grunt, aby wyścigi nie były nudne. Czyli bez Hungaroringu i Walencji. No i musi być Hockenheim - jako GP Niemiec.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez DamianF Cz wrz 03, 2009 19:20  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Tak więc :

1. GP Australii - Albert Park ; no po prostu tutaj argumentować duże nie trzeba. Wspaniała atmosfera i ciekawy tor.
2. GP Malezji - Sepang ; Lubie ten tor, od tak po prostu .
3. GP Bahrajnu - Sakhir ; Również uwielbiam ten tor, ma bardzo trudny S2.
4. GP WB - Silverstone ; jak wyżej tor bardzo fajny. U mnie będzie rozpoczynał europejską przygodę ;p
5. GP Austrii - A1-Ring ; głównie dlatego, że jak swego czasu pogrywałem w f1ch , jakieś pare lat temu na modzie 02 to ten tor mi najbardziej zapadł w pamięć .
6. GP Europy - Nurburgring ; nie wiem czemu, od tak ;d
7. GP Polski - [?] ; Jak ma być wymarzony kalendarz to czemu nie.
8. GP Węgier - Hungaroring ; duży sentyment...
9. GP Kanady - Gilles Villeneuve ; zawsze jakieś ciekawe wydarzenia. trudny technicznie tor. tyle ..
10. GP USA - Indanapolis ; od tak lubię ten tor.
11. GP Francji - Magny-Cours ; pierwsze podium w mojej simracingowej karierze (tak wiem głupi argument ;p)
12. GP Belgii - SPA ; tłumaczyć nie trzeba
13. GP Włoch - Monza ; to co wyżej
14. GP Turcji - istanbul ; Szybki tor, mi się podoba , szczególnie zakręt nr 8.
15. GP Japonii - Fuji ; Bardziej lubię Suzuke ale wydaje mi się że na Fuji są ciekawsze wyścigi .
16. GP Singapuru - Marina Bay ; mimo wszystko podoba mi się ten tor i jazda nocą.
17. GP Brazylii - Interlagos ; Na zakończenie wielki finał na interlagos. Poza tym mój ulubiony tor ; ]

mój wymarzony kalendarz :-)
DamianF
redaktor
 
Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 17:05
Lokalizacja: Chwałowice

Następna strona

Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron