Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Twarzer Cz wrz 03, 2009 20:29  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Miaja Menant napisał(a):Zamierzałem napisać od początku do końca własną listę, ale w sumie mógłbym się podpisać pod postem Twarzera... z paroma małymi zmianami:

4. GP San Marino spokojnie wyrzuciłbym z kalendarza, sam tor jest trochę za wąski i nigdy mnie jakoś nie przekonywał.
5. GP Hiszpanii - Catalunya jest nudna, odkąd zaczęła służyć jako miejsce seryjnych testów. Wolałbym już Jerez albo Montjuich, tam przynajmniej coś się działo.
9. GP Francji - szkoda, że Dijon Prenois nie spełnia wymagań, dzięki różnicom wysokości i arcydługiej prostej startowej jest to ciekawy tor; gdyby było można, widziałbym tam GP Francji naprzemiennie z Paul Ricard.
17. GP Europy - zamiast Jerez - Donington, na przemian z Hockenheim i Brands Hatch.
18. GP Japonii - Fuji chyba daje większe możliwości wyprzedzania niż Suzuka, na przykład dzięki długiej prostej startowej
VShila napisał(a):Gdyby się dało to może Járama?

Mówisz poważnie? To był chyba jeden z najnudniejszych torów w historii Formuły 1. Właściwie kompletny brak miejsc do wyprzedzania. :shock:

Tyle, ze moj post Hiszpanii w ogole nie zawieral. :P Nie wiem gdzies ty ja wypatrzyl. :P Dlatego wlasnie dalem Jerez na Europe. Co do Dijon, to ostatnio czytalem ksiazke zawierajaca tony komentarzy i wywiadow odnosnie sezonu 1982, i wielu kierowcow nie przepadalo jednak za Dijon. Prawda jest taka, ze pobocze tam praktycznie nie istnialo.
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez VShila Pt wrz 04, 2009 12:45  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

To mój wymarzony kalendarz, więc... Każdy ma inne marzenia.
#FORZAJULES



Ostatni stint Webbera to poezja - Angulo
Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen...
Avatar użytkownika
VShila
 
Dołączył(a): N cze 07, 2009 19:12
Lokalizacja: Lublin
GG: 8946211

Postprzez Sar trek Wt wrz 08, 2009 16:03  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

A więc tak:

1. GP Australii: Albert Park - Piękny tor i ta niepowtarzalna atmosfera rozpoczynającego się sezonu
2. GP Oceanii: Adelaide - po prostu lubię tory uliczne, a Adelaide moim zdaniem jest jednym z najlepszych
3. GP RPA: Kyalami - najlepiej z tym zjazdem w dół, ale to jest raczej nie możliwe. Fajny tor, a poza tym jak MŚ to na wszystkich kontynentach.
4. GP San Marino: Imola - Nigdy nie oglądałem na tym torze wyścigu, ale chciałbym, po to piękny i legendarny tor
5. GP Hiszpanii: Valencia Street circuit - Bardzo pięknie położony tor uliczny
6. GP Monako: Monte Carlo - Niesamowity tor i integralna część Formuły 1
7. GP Kanady: Montreal - Ładny tor i są miejsca do wyprzedzania
8. GP USA: Laguna Seca - Jeden z najciekawszym moim zdaniem torów w tamtym kraju
9. GP Ameryki Północnej: Phoenix - spodobał mi się ten tor po obejżeniu walki Alesi - Senna z 1990 na youtube
10.GP Wielkiej Brytanii: Silverstone - Ciekawy tor, i kawał historii tego sportu
11.GP Francji: Paul Ricard/Magny Cours - podobają mi się te kolorowe pobocza, a tak na poważnie to obydwa tory wydają się mi po prostu ciekawe, a trudno sobie wyobrazić kalendarz bez GP Francji
12.GP Portugalii: Estoril - Jest tam jedno miejsce do wyprzedzania, a tor ma ciekawy układ
13.GP Węgier: Hungaroring - w 2006 poraz pierwszy oglądałem wyścig w tv i właśnie był on na tym torze, i tutaj zaczeła się moja pasja.
14.GP Belgii: Spa - Niesamowite wyścigi, w których często na wynik wpływa pogoda i taktyka podczas deszczu.
15.GP Włoch: Monza - Najszybszy europejski tor, oraz pięknie położony w lesie, tak samo, jak Spa
16.GP Europy: Jerez/Nurburgring - Dwa ciekawe tory, ale raz na dwa lata wystarczy
17.GP Bahrainu: Shakhir - Wyjątkowy tor na pustynii
18.GP Singapuru: Marina Bay - jedyny nocny wyścig, i ciekawy tor uliczny
19.GP Japonii: Suzuka - także już chyba legendarny tor
20.GP Meksyku: Hermanos Rodrigues - Ciekawie by było mieć Meksyk w kalendarzu
21.GP Argentyny: Buenos Aires - Chociażby ze względu na pamieć o Juanie Manuelu Fangio
22.GP Brazylii: Interlagos - po tym, co widziałem na tym torze, nie wyobrażam sobie końca gdzie indziej.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Twarzer Śr wrz 09, 2009 13:20  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Sar trek napisał(a):9. GP Ameryki Północnej: Phoenix - spodobał mi się ten tor po obejżeniu walki Alesi - Senna z 1990 na youtube

To nie przypadkiem ten wyscig, na ktorym bylo wiecej ludzi w pitlane niz na trybunach?
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez FlyeThemoon Śr wrz 23, 2009 20:44  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Mój Kalendarz F1



GP Australii Surfers Paradise, od czasów TOCA Race Driver 2, bardzo lubilem ten tor, może mały ten obiekt ale, w końcu to tor uliczny

GP Japoni Suzuka, Bardzo wymagajacy tor (tak z wyglądu :P) i do tego dla mnie bardziej znanny od Fuji

GP Chin Macau, Ukochany Tor Uliczny Roberta Kubicy, to było by dla niego wspaniałe przeżycie by znów na nim się ścigać

GP Malezji Sepang, sam nie wiem :P może ze zwględu tytualrny Sponsor BMW Sauber (o ile BMW jeszcze będzie startować)


Europa

GP W.Brytanni Silverstone, co tu mówić LEGENDA, i do tego się zaczeło

GP Niemiec OSCHERSLEBEN, bardzo lubię ten tor z wyścigów WTCC, w F1 powinien robić wrażenie.

GP Monako, Bez niego F1 nie może się obejrść.

GP Włoch Mungello Ach ta długa startowa.

GP Europy Jerez, to mój pieszy oglądany w TV tor F1, poza tym ten tor jest rozgrywana do testów, czemu by nie mógł być w kalendarzu

GP Francji le Mans Buggati, po prostu lubię ten fragment toru Le Mans

GP Belgi, Spa, Klasyka i za zakręt Eau Rauge.


Ameryka

GP Kanady Montreal

GP Stanów Zjednoczonych Infeon raceway, ulubiony tor z NASCAR.

GP Meksyku Hermanos Rodrigues, muszę przyznać bardzo niezły tor.

GP Brazylli Interlagos, bo to nie ma lepszego miejsca na finał
http://www.youtube.com/watch?v=FykeHwKUiMY Przejazd po trasie toru w Monaco(nie moje)
FlyeThemoon
 
Dołączył(a): Pt mar 02, 2007 17:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Sobciu So sty 09, 2010 11:52  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

1 GP Australii (Albert Park) dużo się tam dzieje zwykle
2 GP Pacyfiku (Aida zwana też Okayama) mój ulubiony tor
3 GP Malezji (Sepang) lubię ten tor za to że jest ponoć najgorszy fizycznie dla kierowców i ciekawy przed TV
4 GP Bahrajnu (Sakhir) ciekawy tor, zwykle dużo akcji
5 GP Monako (Monte Carlo) klasyk
6 GP San Marino (Imola) klasyk
7 GP Kanady (Montreal) najlepszy tor uliczny
8 GP USA (Indianapolis Oval) jeden owal nie zaszkodzi
9 GP Wielkiej Brytanii (Silverstone) klasyk
10 GP Niemiec (Nurburgring) nie lubię nowego Hockenheimu
11 GP Belgii (Spa) klasyk
12 GP Hiszpanii (Jarama) najlepszy tor w tym kraju
13 GP Włoch (Monza) klasyk
14 GP Portugalii (Algavre) fajny, pofałdowany tor
15 GP Europy (Donington Park, Hockenheim, Estoril, Paul Ricard, Istanbul, Hungaroring, Poznań :-) )
rotacyjna runda co roku gdzie indziej żeby upchnąć inne ciekawe tory
16 GP Singapuru (Singapur) ładnie się prezentuje i chyba nawet nie jest taki nudny
17 GP Japonii (Suzuka) trudny technicznie tor, błędy kończą się na bandzie
18 GP Brazylii (Interlagos) no wystarczy obejrzeć ostatnie 4 wyścigi i wiadomo
19 GP Abu Zabi (Yas Marina) chyba idzie tam powalczyć a okolica prezentuje się widowiskowo
20 GP Oceanii (Adelaide) wspaniały klimat zwłaszcza w deszczu jak w '89 i '91
Sobciu
 
Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 22:16

Postprzez Kubuś Fatalista So sty 09, 2010 15:41  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Nie GP Oceanii tylko GP Australii.
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez Sobciu So sty 09, 2010 15:46  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Kubuś Fatalista napisał(a):Nie GP Oceanii tylko GP Australii.

GP Australii mam w Albert Park :D
Sobciu
 
Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 22:16

Postprzez Anderis N sty 10, 2010 18:41  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

1. (7 marca) GP Australii (Albert Park) – Idealny tor na rozpoczęcie sezonu. Przyzwyczaiłem się, że ten tor otwiera sezon i moim zdaniem bardzo dobrze sprawdzał się w tej roli. Oprócz tego jest to jeden z najciekawszych torów w F1 w ogóle. Obfituje w przypadki losowe, ale także umożliwia walkę na torze.
2. (14 marca) GP Malezji (Sepang) – Moim zdaniem najlepszy z nowoczesnych torów. Wyścigi w ostatnich latach pokazały, że można tutaj walczyć koło w koło. Oprócz tego zawsze można liczyć na jakieś ciekawe warunki atmosferyczne :D
3. (28 marca) GP Bahrajnu (Sakhir) – Takie trochę uzupełnienie kalendarza. Dość ciekawa konfiguracja umożliwiająca wyprzedzanie, więc dlaczego nie?
4. (18 kwietnia) GP Portugalii (Algarve) – Ciekawa konfiguracja, spore różnice wysokości. Według mnie tor ma też swoją niepowtarzalną atmosferę. Chciałbym zobaczyć wyścig F1 na nim.
5. (25 kwietnia) GP Hiszpanii (Walencja) – Jeśli chodzi o walkę na torze, to obiekt zdecydowanie nie rozpieszcza. Umieściłem go jednak w kalendarzu dlatego, że powinien tam być przynajmniej jeden hiszpański tor, a Walencja ogólnie mi się podoba, w przeciwieństwie do takiej Catalunyi.
6. (9 maja) GP Monaco (Monte Carlo) - Stały punkt kalendarza. Chyba nie trzeba tłumaczyć. ;)
7. (23 maja) GP Maroka (Marrakech Street Circuit) – Chciałbym zobaczyć jakieś GP w Afryce, a że wyboru, jeśli chodzi o tory, zbyt dużego nie ma, to wybrałem uliczny tor z dużymi dohamowaniami, czyli taki, jaki lubię najbardziej. :D
8. (6 czerwca) GP Kanady (GIlles Villeneuve) – Mój ulubiony obiekt w kalendarzu. Zawsze byliśmy tam świadkami ciekawych wyścigów, wyprzedzać da się, a bliskość band powoduje, że kierowcy nie mogą sobie pozwolić na błędy.
9. (13 czerwca) GP USA (Long Beach) – Konfiguracja z lat 1976-1981 – Potrzebowałem jakiegoś toru zlokalizowanego w USA, więc wybrałem ten. Podoba mi się pomysł długiej prostej poprzedzonej i zakończonej „agrafką”.
10. (27 czerwca) GP Francji (Rouen-les-Essarts) – Konfiguracja z wczesnych lat pięćdziesiątych – Oczywiście tor wymagałby gruntownej przebudowy, właściwie to zbudowania od nowa, ale moim zdaniem tamta konfiguracja była niezwykle ciekawa. GP na tym torze absolutnie nierealne, ale temat to wymarzony kalendarz, a ja chciałbym zobaczyć GP na tym torze.
11. (4 lipca) GP Niemiec (Hockenheim) – Sezon 2008 przekonał mnie, że tor ma układ, dzięki któremu można powalczyć.
12. (18 lipca) GP Wielkiej Brytanii (Silverstone) – Tor w nowej wersji Arena – Trudno sobie wyobrazić kalendarz bez GP Wielkiej Brytanii. Początkowo chciałem wyścigu na Donington, ale po tej całej szopce zniechęciłem się i mam nadzieję, że zmodernizowane Silverstone będzie ciekawsze, niż wcześniej.
13. (15 sierpnia) GP Europy (Nurburgring) – Widziałem na tym torze kilka ciekawych wyścigów, a sam tor ogólnie mi się podoba, więc umieściłem go w swoim kalendarzu.
14. (29 sierpnia) GP Belgii (Spa-Francorchamps) – Znakomity tor i chyba nie muszę się nikomu tłumaczyć z umieszczenia go w swoim kalendarzu? ;)
15. (5 września) GP Włoch (Monza) – Ogólnie nie przepadam za tym obiektem, ale są gorsze. W dodatku trzeba przyznać, że to jeden z najbardziej rozpoznawalnych torów i integralny element kalendarza wyścigów F1.
16. (19 września) GP Indii (?) – Nie jestem pewien, jak ten tor się będzie nazywał, ale konfiguracja, którą pokazano, daje nadzieję, że na torze będzie dużo walki.
17. (26 września) GP Singapuru (Marina Bay) – Uwielbiam tory uliczne, więc Singapur jest w moim kalendarzu.
18. (10 października) GP Korei Południowej (Korean International Circuit) – Dałbym szansę na wykazanie się temu obiektowi.
19. (24 października) GP Japonii (Fuji) – Statystyki wskazują, że jeśli chodzi o walkę na torze, to ten obiekt należy do ścisłej czołówki i takie też miałem wrażenie, oglądając wyścigi na nim. Połączenie bardzo długiej prostej z bardzo krętą sekcją toru sprawia, że zapewne nie jest łatwo ustawić bolid, co implikuje sporą ilość akcji na torze.
20. (14 listopada) GP Abu Zabi (Marina Bay) – Spektakularny obiekt, a poza tym nadal uważam, że nienajgorszy, jeśli chodzi o walkę koło w koło.
21. (21 listopada) GP Brazylii (Interlagos) – Jeden z najlepszych torów, co roku dużo walki, warunki atmosferyczne na torze też mają zazwyczaj pozytywny wpływ na widowisko. Pasuje do zakończenia sezonu.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Sobciu N sty 10, 2010 19:27  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

7. (23 maja) GP Maroka (Marrakech Street Circuit) – Chciałbym zobaczyć jakieś GP w Afryce, a że wyboru, jeśli chodzi o tory, zbyt dużego nie ma, to wybrałem uliczny tor z dużymi dohamowaniami, czyli taki, jaki lubię najbardziej. :D
Łee w WTCC to wyprzedzania były tylko po kontaktach (bolidy F1 by ich nie wytrzymały - ogólnie porażka moim zdaniem ale ciekawy tor w Afryce to Kyalami
Sobciu
 
Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 22:16

Postprzez Rubiq N sty 10, 2010 19:57  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Świetny kalendarz Anderis. Wymieniłbym tylko Indie na Suzukę i Marakesz (ten tor to porażka :P) na jakiś normalny tor.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Mexi N sty 10, 2010 20:05  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Anderis napisał(a):[b]5. (25 kwietnia) GP Hiszpanii (Walencja) – Jeśli chodzi o walkę na torze, to obiekt zdecydowanie nie rozpieszcza. Umieściłem go jednak w kalendarzu dlatego, że powinien tam być przynajmniej jeden hiszpański tor, a Walencja ogólnie mi się podoba, w przeciwieństwie do takiej Catalunyi.


Ktory? Street Circuit czy Ricardo Tormo?

No i Marakesz jest raczej słabiutki :)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Anderis N sty 10, 2010 20:59  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Oczywiście chodziło mi o Valencia Street Circuit.

Co do Marakeszu, to też mam wątpliwości, czy by się sprawdził, ale Kyalami też mnie jakoś nie przekonuje, a chciałem, żeby jakiś tor z Afryki znalazł się w kalendarzu. Zawsze można zmodyfikować szykany na tym torze, może wtedy udałoby się umożliwić wyprzedzania.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Dżejson Śr sty 13, 2010 19:52  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

Anderis parę uwag - Maroko lepiej IMHO dać po Bahrajnie, a Portugalię i Hiszpanię przesunąć o tydzień do przodu, Monako wstawić na miejsce Maroka. Idąc dalej, za długa przerwa między Koreą a Japonią (w końcu te kraje są bliziutko), a za krótka między Abu Zabi a Brazylią. W ogóle to zamiast Singapuru i Maroka dałbym Suzukę i MAKAU (dużo lepszy tor uliczny niż Singapur jak dla mnie), dla mnie byłby kalendarz praktycznie idealny, no ale to jednak jest TWÓJ kalendarz :wink:
Dżejson
 
Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 23:34

Postprzez ziomkris1 Cz mar 04, 2010 21:20  Re: Wymarzony kalendarz wyścigów (wymagana argumentacja!!!)

hmm... pomyślmy xD
1.Adelaida (Australia) - Świetny tor z git szykaną na początku :)
2.Road Atlanta (USA) - lubię "wzgórzaste" tory
3.Montreal (Kanada) - nic innego w Kanadzie nie ma :-D
4.Sao Paulo (Brazylia) - zawsze się mile ogląda wyścigi na tym torze
5.Catalunya (Hiszpania) - lepsze to niż Valencia street
6.Le Mans (Francja) - super tor z tym początkiem :tak:
7.Monte Carlo (Monako) - tradycyjny słynny tor
8.Hockenheim (Niemcy) - nie wiem dlaczego ale mi się podoba :)
9.A1 Ring (Austria) - szybki też taki "wzgórzasty"
10.Silverstone (Wlk. Bryt.) - tradyja to tradycja :-)
11.Kaylami (RPA) - hmm... xD
12.Suzuka (Japonia) - lubię po prostu ten tor
13.Sepang (Malezja) - uzupełnienie kalendarza xD
14.Shanghai (Chiny) - podobny to Sepang (1 zakręt) ale lepszy
15.Yas Marina (Singapur) - ciekawy nocny tor uliczny
16.Spa (Belgia) - super, jeden z najlepszych torów, a o Eau Rouge to już nie wspomne :podniecony:
17.Monza (Włochy) - bardzo szybki tor z super 1 wirażem

Git tylko powiem że zamiast Road Atlanty fajnie by było mieć w kalendarzu Watkins Glen, a 16,17 wyścig to taki "deserek" na koniec
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości