Tor wyścigowy - projekt

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Cygi Pt paź 17, 2014 14:06  Re: Tor wyścigowy - projekt

Witam

Szukam osoby która zna przepisy i wymogi dotyczące budowy torów asfaltowych. Nie chodzi o tor do F1. Będziemy budowali ośrodek szkoleniowy w Wałbrzychu przy którym będzie zlokalizowany asfaltowy tor wyścigowy. Szukam kogoś kto to zaprojektuje, oda razu dodam że nie stać nas na Hermana Tilke...
Cygi
 
Dołączył(a): Pt paź 17, 2014 13:59

Postprzez Lukas Pt paź 17, 2014 15:42  Re: Tor wyścigowy - projekt

Rozwiń to enigmatyczne "będziemy budowali" :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez ziomkris1 N paź 19, 2014 11:01  Re: Tor wyścigowy - projekt

Pewnie się na 100% nie nadaję, ale jakbyś kogoś znalazł to chętnie się dowiem jak to wygląda, jakie procedury i przebieg :)
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Cygi N paź 19, 2014 22:05  Re: Tor wyścigowy - projekt

Lukas jest teren - 12ha, siły i środki. W chwili obecnej zaczynamy załatwiać formalności. Będziemy więc potrzebowali wstępnej wizualizacji a potem projektu. Teren leży w Wałbrzychu więc NIE jest płaski co jest dużym atutem tego obiektu.
Jeśli ktoś z Was będzie zainteresowany podam Wam wszelkie informacje.
Mówiąc My mam na Myśli Fundację Motopark Wałbrzych, środki na start mamy z budżetu partycypacyjnego, który wygraliśmy w tym roku. Więcej o nas na przykład na fb: https://www.facebook.com/MotoParkWalbrzych
Cygi
 
Dołączył(a): Pt paź 17, 2014 13:59

Postprzez Lukas Pn paź 20, 2014 8:44  Re: Tor wyścigowy - projekt

Ok, o to mi chodziło. Mogę w środowisku architektów popytac, czy jest ktoś w Polsce, który odważy się na taki projekt :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Cygi Pn paź 20, 2014 8:56  Re: Tor wyścigowy - projekt

No to czekam, jeśli ktoś z Was chciałby spróbować swoich sił - bez zobowiązań, mogę podać lokalizację. Projekt, który najbardziej nam się spodoba zostanie opublikowany wraz z nazwiskiem autora na naszym funpag-u na fb, oraz możliwe że zostanie wykorzystany podczas projektowania. Jeszcze nie wiemy jak podejdziemy do samego projektu. Jeśli pojawią się dobre prace, możliwe że zostanie ogłoszony konkurs, wtedy już za określoną kwotę.
Cygi
 
Dołączył(a): Pt paź 17, 2014 13:59

Postprzez ziomkris1 Pn paź 20, 2014 17:06  Re: Tor wyścigowy - projekt

Lokalizacja to jedno, gorzej z wiadomościami na temat terenu, różnicy wysokości itp :P Bo nie zrobi się prostej na jakieś chopce gdzie będzie się wylatywało :P
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Cygi Śr paź 22, 2014 13:17  Re: Tor wyścigowy - projekt

Znając lokalizację można korzystając np. z geoportalu 2 nałożyć siatkę hipsometryczną i zobaczyć ukształtowania terenu.

Ziomkris 1 nikt nie położy asfaltu bezpośrednio na ziemi, teren będzie niwelowany pod założenia projektu.
Narazie rozmawiamy właściwie o wizualizacji, czyli pomyśle jak ma przebiegać tor i gdzie ulokować poszczególne elementy infrastruktury takie jak trybuny, budynek socjalny - wieżyczkę sędziowską, ekrany dźwiękochłonne itp.

wartek tak jak pisałem wyżej nie wiem czy wśród Was są projektanci czy poprostu tak jak to ująłeś kibice. Jeśli są Ci pierwsi i ktoś z nich będzie chciał się podzieli pomysłem, to może liczyć na dalszą współpracę w kwestii zlecenia na kompletny projekt za który oczywiście uzyska ustalone wynagrodzenie. Natomiast jeśli ktoś z opisanych kibiców, będzie chciał tak samo jak to tutaj wcześniej robiliście, podzielić się swoim pomysłem na zagospodarowanie tego terenu w sposób opisany wyżej, a nie będzie posiadał odpowiedniego doświadczenia, wiedzy oraz zaplecza, żeby stworzyć kompletny projekt wykonawczy, to może liczyć na prezentację na fb, na darmowe zaproszenia na imprezy itp. itd.

My jesteśmy grupą pasjonatów i osobiście nie zobaczymy z tego projektu ani złotówki, natomiast chcemy zrobić coś dla ludzi i dla siebie. Już zrobiliśmy bo wygraliśmy środki na ten projekt i za zaangażowaniem nie tylko swoich sił i chęci ale i środków, teraz chcemy to pociągnąć dalej. Wiem że to może tak nie po Polsku - rozbić coś społecznie. Każdy z nas jest jednak w mniejszym lub większym stopniu związany od wielu lat z motorsportem i po prostu mierzi nas już fakt że w Polsce nie buduje się torów tylko je zasypuje - tor w Lublinie, lub zamyka - tor Poznań, a pasjonaci i zawodnicy są traktowani jak przestępcy bo jeżdżą po ulicach. Trafiłem na to forum przypadkiem i postanowiłem poszukać tutaj ludzi podobnych do nas... ale oczywiście nic na siłę :)
Cygi
 
Dołączył(a): Pt paź 17, 2014 13:59

Postprzez ziomkris1 Cz paź 23, 2014 9:38  Re: Tor wyścigowy - projekt

Jak zamyka tor Poznań? Przecież w tym roku byłem na prawie każdym weekendzie wyścigowym :-o
PS. Możesz podać tą lokalizację, zawsze jak będzie się miało czas można spróbować, chociaż szczerze teraz zajmuje się innym torem :) Ale kto wie :-D
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Cygi Cz paź 23, 2014 10:22  Re: Tor wyścigowy - projekt

Ziomkris1 tor Poznań nie jest zamknięty tylko jest zamykany - w likwidacji, chyba że dojdzie do porozumienia, ale póki co nie widać światła w tunelu.

Lokalizacja poszła na PW, każdemu zainteresowanemu też wyślę PW.
Cygi
 
Dołączył(a): Pt paź 17, 2014 13:59

Postprzez Pavlos Le Paul So lis 15, 2014 12:50  Re: Tor wyścigowy - projekt

Chciałbym też dołączyć do tego "kółka" projektantów torów. Jako że nie mam doświadczenia w tym to na początku pokażę jakieś eksperymenty na paincie i map googla (stan:W trakcie prac).
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ziomkris1 So lis 15, 2014 14:57  Re: Tor wyścigowy - projekt

Ściągnij sobie Google Sketch Up, jak na początek to epicki program, bo wiesz jednak w paincie nie będziesz miał takich podstawowych rzeczy jak szerokość toru :grin:
Polecam, Krystian Dudziński :-D
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Pavlos Le Paul So lis 15, 2014 15:44  Re: Tor wyścigowy - projekt

http://c.wrzuta.pl/wi3803/9437f52000028 ... ytom_tor_1

Takie na szybko zrobione z użyciem Google Maps. Gdyby nie tory tramwajowe to nawet by to wyglądało jakoś.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Lukas So lis 15, 2014 17:34  Re: Tor wyścigowy - projekt

Ten temat na forum jest dla mnie niewiarygodnie absurdalny, aż ciekawie się go śledzi... :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez ziomkris1 So lis 15, 2014 18:02  Re: Tor wyścigowy - projekt

Lukas bez przesady :-P Pavlos ja bym ci jednak polecał chociaż ten sketch up, tam możesz zgrać se też obiekty z Google Earth, wiesz widoki satelitarne i te sprawy. Po za tym jak wcześniej wspomniałem, byś miał dane ile jest szerokości, jakie długości i inne. Bo przy nie mówie nawet profesjonalnym, ale chociaż przyzwoitym robieniu torów w danym programie to jednak to jest podstawa. I chociaż w małym stopniu znajomość przepisów dotyczących nich :)
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron