Tor wyścigowy - projekt

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Lukas Pt kwi 13, 2012 11:40  Re: Tor wyścigowy - projekt

Nie rzucasz się trochę na zbyt głęboką wodę? Chyba to już pisałem, a na pewno o tym myślałem... Projekt toru to gigantyczna praca, a takie robienie na odwal trochę przypomina bazgranie w paincie, bo grafiki są wręcz okropne :) Zacznij od czegoś małego typu tor kartingowy, potem można jechać dalej.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez ziomkris1 Pt kwi 13, 2012 12:12  Re: Tor wyścigowy - projekt

definitywnie to jest lepsze niż paint : D
Wiem, że rzucam się w głęboką wodę ale czy ktoś powiedział, że wyślę to do Hermana Tilke? : P Teraz tak to źle wygląda, bo nie ma jeszcze żadnych budowli itp. a po za tym to jest oryginalna praca ze sketch up'a. Podaliście mi program Kerkythea ale go rozgryść nie mogę, a ewentualnie jeżeli ktoś by chciał i się znał to mogę mu trasę wysłać żeby graficznie zdjęcia zedytował :) a po za tym bardzo bym chciał, żeby np. ta trasa znalazła swoje miejsce w np. GTR2, bym na niej wtedy jeździł All Day all Night : D podobno da się z SketchUpa skonwertować 3d sim edem czy czymś innym,ale powtarzam JA SIE NIE ZNAM :D
EDIT:
Obrazek
to jest wersja toru F1 1.00 :-P o długości 5281 metrów i prostej startowej długości prawie równo 500m . Szerokość prostej i 1szego zakrętu równa 16 metrów :) Trasa posiada 3 całkiem spore proste, miejsce do wyprzedzania na pewno sięznajdzię, szybką szykanę, kilka szybkich jak i również wolnych zakrętów. Mnie jako projektanta ( :-P :P :lol: ) się trasa podoba. Oczywiście zrobię inne layouty ale bez przesady : )
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ziomkris1 Pt kwi 13, 2012 16:53  Re: Tor wyścigowy - projekt

aaa jeszcze jedno, ta powierzchnia jest płaska, ale w rzeczywistości tak wygląda:
Obrazek
Ja toeu nie robię ze wzniesieniami, bo niestety na takie "frykasy" Google SkethUp nie pozwala, a przynajmniej wersja darmowa. W tej pełnej można robić tam że przylega do powierzchni, i również z tego co widziałem można porę dnia przestawiać. I w sumie też nie pomyślałem, czemu by nie zrobić Gp Argentyny w nocnym świetle? ; ) Ale do tego by trzeba było mieć oryginał, którego nie posiadam
EDIT:
mam trudne sprawy. Czy pomiędzy wersją owalną a F1 mam zrobić trybunę ? chodzi mi o to czy w tym kółku ma być, bo jeżeli będzie to będzie łądny widok na prostą startową, a jeżeli nie to trybuna by była z drugiej strony i byłby widok na całą owalnąpentlę tak że by można oglądać cały wyścig.
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fordern Pt kwi 13, 2012 19:52  Re: Tor wyścigowy - projekt

ziomkris1 napisał(a):czemu by nie zrobić Gp Argentyny w nocnym świetle? ; )

Wtedy Europa miałaby środek nocy/wczesne godziny poranne w poniedziałek, a na to Bernie nie pozwoli ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez ziomkris1 Pt kwi 13, 2012 20:13  Re: Tor wyścigowy - projekt

Obrazek
zdjęcia zapomniałem dodać, robie to teraz
Zmiana planów, będzie korzystniej jak tak zrobię : D
Obrazek
Obrazek
Nie wiem jak trybunę zrobić, zbytnio nie ogarniam. A powiedzcie jak wygląda z polami startowymi? szerokość i odległość od następnego jaka?
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ziomkris1 Pt kwi 20, 2012 19:49  Re: Tor wyścigowy - projekt

Nowe informacje prosto z toru : D
Obrazek
Obrazek
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ASAD N kwi 22, 2012 5:28  Re: Tor wyścigowy - projekt

A może zrób coś po kolei, tak jak należy!
1) PRZECZYTAJ WRESZCIE DOKUMENTACJĘ, bo to co wysyłasz to śmieci - wszystko do poprawy.
2) zrób szkic trasy (w maksie 25 łuków poziomych).
3) zaprojektuj geometrię i rozmieszczenie obiektów w programach typu CAD.
4) dopiero na końcu zrób wizualizacje.
Gwarantuję, że jeśli przeskoczysz przez pierwsze trzy punkty będziesz starszy o pół roku i o pół roku mądrzejszy w tym temacie. Na razie, te fotki co wysyłasz, pozwalają mi wysnuć podejrzenie, że traktujesz to jako zabawę, a nie profesjonalne projektowanie.

Pozdrawiam i powodzenia.
Avatar użytkownika
ASAD
 
Dołączył(a): Cz lis 24, 2005 20:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez ziomkris1 So maja 12, 2012 21:53  Re: Tor wyścigowy - projekt

dobrze dobrze, nie bijcie pliss
cofam się do strony z danymi, pobieram autoCAD i możes coś rozgryzę
a co do tej angielskiej strony FIA (angielskiej tz napiy) postaram się to przetłumaczyć lub chociaż na rozum wziąć
dzięki za krytyke, przynajmniej mnie motywuje :smile:
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ziomkris1 Wt maja 15, 2012 12:47  Re: Tor wyścigowy - projekt

Help nie mogę doczytać, możecie podać jakieś ogólne dane na temat tras i przy okazji powiedzieć co robię źlę? Gubię się w tym
A i jeszcze jakiś lepszy program do tworzenia obiektów 3d skoro Google SkatchUp jest taki "dla dzieci" ; D
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez gucioprawda Wt maja 15, 2012 13:56  Re: Tor wyścigowy - projekt

ziomkris1 napisał(a):A i jeszcze jakiś lepszy program do tworzenia obiektów 3d skoro Google SkatchUp jest taki "dla dzieci" ; D


AutoCAD?
gucioprawda
 
Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 0:39
Lokalizacja: Warszawa-studia, Częstochowa-wakacje
GG: 5749292

Postprzez ziomkris1 Wt maja 15, 2012 14:39  Re: Tor wyścigowy - projekt

to to mam, tylko że mam wersję trialową ;)
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Rubiq Wt maja 15, 2012 14:59  Re: Tor wyścigowy - projekt

Póki co to porywasz się z motyką na słońce, programy typu AutoCAD albo 3dsmax trochę różnią się stopniem skomplikowania od painta. :P Jak nie masz nawet podstawowych informacji w tych dziedzinach to sobie na razie na spokojnie czytaj jakieś opracowania i sobie ćwicz w tych programach. Nic ciekawego w takich programach nie zrobisz bez znajomości ich obsługi, a już na pewno nic co by nadawało się do publicznego pokazania. :P
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez gucioprawda Śr maja 16, 2012 3:17  Re: Tor wyścigowy - projekt

ziomkris1 napisał(a):to to mam, tylko że mam wersję trialową ;)

Moja połówka ma studencką :P

a coś z rodzaju Autodesk, Maya, 3ds Max lub Flow Architect Studio... nie znam się na tym zbytnio, a takie tytuły mi mówi...
gucioprawda
 
Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 0:39
Lokalizacja: Warszawa-studia, Częstochowa-wakacje
GG: 5749292

Postprzez ASAD Pt cze 22, 2012 12:05  Re: Tor wyścigowy - projekt

ziomkris1 napisał(a):Help nie mogę doczytać, możecie podać jakieś ogólne dane na temat tras i przy okazji powiedzieć co robię źlę?

Niestety nie. Za dużo tego jest. Ale mogę Cię nakierować. Spróbuj napisać do PZM lub lepiej - do FIA (jeśli nie wstydzisz się swojego angielskiego) i poproś o materiały. Jak wyciągniesz od nich np. obliczenia szerokości stref poboczy, to podeślę Ci co nieco materiałów. Oprócz tego czeka Cię zapoznanie się z parametrami geometrycznymi jezdni i alei serwisowej.

ziomkris1 napisał(a):A i jeszcze jakiś lepszy program do tworzenia obiektów 3d skoro Google SkatchUp jest taki "dla dzieci" ; D

Mhm, OK. Ale po co Ci 3D? Nie wiesz, że 3D robi się na samym końcu projektu? To tak jakbyś budował i projektował jednocześnie. A tak się nie da. Weź AutoCAD lub podobny program, ale za free, albo kup porządny ołówek, gumkę, linijkę, krzywiki (nie wiem czy jeszcze się je sprzedaje), wzornik do kółek i/lub cyrkiel, no i DUŻY arkusz, np. A2 i wróć do korzeni, czyli "bazgrania po kartce".
No i nie zapomnij (bo trasa to pikuś) o trajektorii wyścigowej, o odpowiednim zaprojektowaniu poboczy, o odpowiednim wyborze 1. linii zabezpieczenia, o drogach dojazdowych i serwisowych, o podłączeniu toru do dróg publicznych, o parkingach, o zagospodarowaniu miejsca pod obiekty dla publiczności, itp. Jak sam widzisz, jest tego SPORO ;)

Pozdrawiam.
PS. W razie czego, pisz na PW.
Avatar użytkownika
ASAD
 
Dołączył(a): Cz lis 24, 2005 20:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez MarK Pt cze 22, 2012 14:01  Re: Tor wyścigowy - projekt

Hm nie wiem kto używa AutoCada do generacji obiektów 3D, ale to chyba by musiała być jakaś bardzo specyficzna grupa inżynierów bądź masochistów po prostu. Generalnie przytaczacie tu same programy inżynierskie służące do rysunków technicznych albo programy graficzne do zabawy samą grafiką.

Podejście "pro" wymagałoby zapewne jakiegoś inżynierskiego - geodezyjnego programu czy coś podobnego (AutoCad ma chyba taką wersję, czy jest tak wykorzystywany) z rysunkiem schematu, a potem każdy budynek byłby oddzielnym projektem, każdy krawężnik itp...

Innymi słowy nie ma co się czepiać, że trybuna się nie utrzyma a drzewka coś zasłaniają bo to są projekty głównie dla zabawy z tego co widzę. Przecież Tilke sam też nic nie projektuje co najwyżej schemat toru, pomysł na różnicę poziomów i rozlokowanie trybun po czym wybiera ich styl od pewnie innych firm projektowych, którym zlecił wymyślenie jak mają wyglądać. Potem każdy zakręt to już niemały ból głowy dla inżynierów, a nie gościa który narysował kreskę bo on nie ma o tym pojęcia.

Także myślę że możesz spokojnie narysować SCHEMAT toru w 2D w AutoCadzie na przykład, z rozlokowaniem wszystkich obiektów, a potem jeśli chcesz zrobić wizualizację 3D ładną to sciągasz darmowego Blendera, uczysz się go i robisz cały tor z detalami, pięknym renderem, a nawet animacją typu "onboard" z toru. :-)
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron