Podstawowa wiedza o F1

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez mago Cz sty 19, 2012 20:55  Re: Podstawowa wiedza o F1

pfff...Wiele kobiet interesuje się F1. Co wy tam wiecie :-| :D
Polecam również zakupić magazyn F1 Racing. Tam znajdziesz zawsze coś z historii, z czasów obecnych, coś o znanych ludziach z F1 (nie tylko o kierowcach).
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez manieq Cz sty 19, 2012 23:32  Re: Podstawowa wiedza o F1

Może spróbuj w drugą stronę. Powiedz jej żeby Ci poopowiadała o F1, bo trochę się zainteresowałeś tematem, ale nie znasz się za bardzo. Wydaje mi się to lepszą opcją, bo jeżeli naprawdę ma w tym jakąś pasję to jej się buzia nie zamknie :P .
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez bimbas Pt sty 20, 2012 0:52  Re: Podstawowa wiedza o F1

Co do mojego poprzedniego postu to możesz jeszcze coś poczytać o takim kierowcy jak Francois Cevert. Francuz, jezdzil na poczatku lat 70, zginał w 1973, przez co Jackie Stewart zrezygnował z dalszej kariery. Myślę, że dla kobiet to idol, nie dość, że był nawet przystojny to na dodatek szybko jezdzil. Gdyby nie ten wypadek to w przyszlosci zostalby mistrzem swiata, przynajmniej taka jest moja opinia.

Obejrzyj sobie takze teledysk do piosenki "Supreme" Robbiego Williamsa. Jak bedziesz cos o nim mówił to broń boże nie mów "Fransis" tylko "Fransuła"
"Nie rusz Kazika, bo po mordzie bite będzie!" - Jordan
bimbas
 
Dołączył(a): N paź 09, 2011 8:33

Postprzez DJ Malina Pt sty 20, 2012 8:23  Re: Podstawowa wiedza o F1

KKuba napisał(a):
axel napisał(a):Może zagadaj do niej o naszym rodzimym inżynierze z McLarena, Marcinie Budkowskim. Myślę, że nie będzie wiedziała, że ktoś taki istnieje (no chyba, że tak na serio tą Formułą się interesuje :oops: ) i być może tym zapunktujesz :wink:

tu masz z nim wywiad: http://w396.wrzuta.pl/audio/36YImmkHKMo ... r_mclarena
i w ogóle poczytaj o nim w googlach.


No niestety z tego co wiem chyba o nim wie i jeszcze jest chyba jeden polak w f1 ktoś od paliw, czy czegoś takiego pracuje w renault albo pracował w jakimś zespole, który juz nie istnieje... Ale na 100% było coś kiedys mówione o polaku z McLarena! Mimo wszystko posłucham sobie i pogoogluje :).

Coś mi się przypomina, że w 2009 roku wspominali coś o Polaku w Brawn GP, ale on chyba nie paliwami, a silnikiem się zajmował. Nie pamiętam czym, ale na pewno to był Brawn GP ;)
DJ Malina
 
Dołączył(a): So sie 27, 2011 21:25

Postprzez Mahilda111 Pt sty 20, 2012 8:43  Re: Podstawowa wiedza o F1

Na pewno kolego musisz się wykazać znajomością wszystkiego na temat sezonu 2012. Musisz znać nazwiska wszytskich potwierdzonych zawodników na ten sezon i przeczytać coś o nich (Wikipedia np.), poczytać o obecnych zespołach w stawce, znać te najważniejsze przepisy (zasada 107%, wymagania dot. bolidów itp.) , wiedzieć coś o KERS'ie, DRS'ie oraz oponach Pirelli, które w ubiegłym sezonie zrobiły dużą furorę. To są podstawy.

Poczytaj coś o technologi z przeszłości jak aktywne zawieszenie, wentylator umieszczony na tyle Brabhama BT46B czy o turbo wykorzystywanym w F1, które spowodowało, ze lata 80'te były nazywane erą turbo. Zaimponuj jej też znajomością historii walki Senny z Prostem, tu masz bajerancko wszystko opisane: http://senna.pcserwis.com/ -> Ciekawostki -> Prost: Obsesja Ayrtona (klikasz na kask)
Avatar użytkownika
Mahilda111
redaktor
 
Dołączył(a): So sty 29, 2011 9:14

Postprzez f1ligacom Pt sty 20, 2012 14:02  Re: Podstawowa wiedza o F1

Jak najbardziej Cię rozumiem, sam byłem w takiej sytuacji, tylko że ja miałem przewagę, bo wiedziałem o F1 więcej od niej. Minus był taki że kibicowała mclarenowi, a ja Red Bullowi, więc postanowiłem to zakończyć, ale jeśli Ty jesteś w takiej sytuacji że lubisz RBR, a ona mcl to masz wiersz, który może Ci się przyda (ja go nie zdążyłem użyć i nie ja go w sumie napisałem, a zamiast imienia dam X)
Mam bliską mi osobę, o imieniu X,
niby zwykła dziewczyna, a inna niż każda,
oczy brąz, ciemne włosy, ale co mnie cieszy,
to ją bawi ze sportów? To, co inne peszy.

Formuła z jedynką, tak, to nie jest ściema,
ma swój zespół w postaci z Woking McLarena,
ja natomiast mam słabość do ludzi z Red Bulla,
dziś rządzą na torach, gdy innym cierpnie skóra.

Lecz mieć różne zdania na swych faworytów,
raczej zbliża, bo wymiana jest własnych zachwytów,
że czasem przesadzam, wybacz droga X,
ale znam Cię, szanuje tak jak inną żadną.

Zbliża mnie do Ciebie wspólna pasja sportu,
co dla innych wygląda jak kawałek tortu,
a tu znać się trzeba, bo nie wszystko słodkie,
trzeba się przepychać plecami i łokciem.

I za to, że jesteś na temat w tej branży,
jest moją pociechą, bo nie ma tak każdy,
chciałbym po tym czasie milczenia, rozstania,
powitać Cię serdecznie, tu już koniec zdania.

:twisted: :evil: :rotfl: :twisted: :evil: :rotfl: :D :warrior: :warrior: :warrior: :warrior: :warrior: :warrior: :haha: :haha: :haha: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
f1ligacom
 
Dołączył(a): Wt lip 26, 2011 10:04

Postprzez Sar trek Pt sty 20, 2012 22:03  Re: Podstawowa wiedza o F1

Chcesz poznać F1?
Poprzeglądaj newsy z kilku ostatnich dni i zaglądaj na F1wm regularnie, poczytaj o f1 w wikipedii i tyle mogę ci doradzić. Jakaś ciekawa historia związana z F1? Może historia zespołu Andrea Moda, cyrk na kółkach. Albo biografia Alexa Zanardiego, jest w czterech częściach na F1wm, niesamowita historia i wola walki Zanardiego. Poszukaj takich ciekawych historii, zapytaj jej się, komu kibicuje, jakiemu zespołowi, jaki tor najbardziej się jej podoba, coś w tym stylu. Możesz spróbować obejrzeć wyścigi z zeszłego sezonu, w internecie wszystko się znajdzie.
Najłatwiej chyba jednak było by o rzeczach aktualnych, np. Bruno Senna w Williamsie, wypadek Kubicy, w którym złamał nogę itp.

PS:Trzymam kciuki.:)
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez atb So sty 21, 2012 14:24  Re: Podstawowa wiedza o F1

SirKamil napisał(a):To prowokacja?

Jestem prawie pewien, że tak. Parę dni nie zaglądałem do tego działu, zacząłem przewalać wątki i zobaczyłem jakiś nowy z trzema stronami postów w kilka dni. Z ciekawością wszedłem i z każdym postem rósł mi banan na gębie.
Podryw na F1 :przewraca:
Avatar użytkownika
atb
 
Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 21:32
GG: 25032226

Postprzez KKuba So sty 21, 2012 16:03  Re: Podstawowa wiedza o F1

Naprawdę dzięki wszystkim... staram się ogarnąć to co polecacie, ale nie jest to proste, ale proszę o jeszcze więcej.

Co do zespołu, który lubi to podejrzewam, że Ferrari, bo ma kurtkę z ferrari. Kierowcy myślę, że Alonso albo Button ( ma trzy króliki, które nazwała Alonso, Button i Prost - nie żartuje...). A tor tez trzeba mieć jakiś ulubiony??? Ma to jakieś znaczenie??
atb napisał(a):
SirKamil napisał(a):To prowokacja?

Jestem prawie pewien, że tak. Parę dni nie zaglądałem do tego działu, zacząłem przewalać wątki i zobaczyłem jakiś nowy z trzema stronami postów w kilka dni. Z ciekawością wszedłem i z każdym postem rósł mi banan na gębie.
Podryw na F1 :przewraca:

Sorry, że tak to odebrałeś! Naprawdę nie mam zamiaru nikogo sprowokować…. Jest jak jest, a ja najzwyczajniej w świecie nie wiem nic o sporcie, na którym wy się doskonale znacie. Już naprawdę od dawna miałem napisać na jakimś forum, bo sam uwielbiam rugby i wiem, że na takich forach z reguły dostaje się dobre informacje od ludzi, którzy się na tym znają.
KKuba
 
Dołączył(a): Śr sty 18, 2012 19:52

Postprzez Darth ZajceV So sty 21, 2012 16:25  Re: Podstawowa wiedza o F1

Może zacznij oglądać wyścigi? A nóż złapiesz bakcyla jak obejrzysz kilka dobrych, a jak nie to przynajmniej wynotujesz sobie konkretne pytania i tak się dokształcisz. Tematy historyczne są fajne, ale Formuła jest na tyle złożona, że może się zdarzyć, iż będziesz znał jakieś ciekawostki, a wyłożysz się na czymś oczywistym, co Ci umknęło. Za dwa tygodnie też zaczynają się testy, dobra okazja do dokształcania się na bieżąco ;)
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez mago So sty 21, 2012 22:31  Re: Podstawowa wiedza o F1

Nie no, wyścigi to teraz będziesz musiał oglądać regularnie aby wiedzieć co się dzieje. (Nie wiem jak to teraz będzie ze streamami jak teraz w Brytanii będzie rządzić Sky jeśli chodzi o F1).
KKuba napisał(a): A tor tez trzeba mieć jakiś ulubiony??? Ma to jakieś znaczenie??

Hmm... Ulubiony to może niewłaściwe słowo. Ten "ulubiony" tor to ten, który kojarzy ci się jak najlepiej, z najlepszymi sytuacjami, wyścigami. Myślę, że każdy powie ci Monako, Monza, Spa, może Suzuka - klasyki robią swoje.
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez Aros N sty 22, 2012 0:19  Re: Podstawowa wiedza o F1

Tak jak piszą moi przedmówcy, najlepiej zacznij oglądać wyścigi (i kwalifikacje oraz treningi w miarę możliwości) i gdy najdzie cie jakieś pytanie, czegoś nie będziesz pojmował to wtedy pytaj, lub guglaj ;)

Regularne odwiedzanie F1WM też dużo ci powinno dać. Według mnie zapoznawanie się z historią F1 w większym stopniu nie ma na razie sensu, najważniejsze są bieżące rzeczy. Zapoznaj się z wynikami z 2011 roku, nowinkami, składami na 2012 a jak już będziesz pojmował o co chodzi w tym sporcie to wtedy zagłębiaj się w historię :) (lecz przeczytanie krótkiej historii Formuły na Wikipedii w sumie nie zaszkodzi -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Formu%C5%82a_1#Historia).

Jeszcze moja mała refleksja... Moim zdaniem nie ma co wkuwać na pamięć Formuły 1, lepiej pogadać z tą dziewczyną na luzie, wspomnieć np, że dopiero niedawno zainteresowałeś się tym sportem, a widzisz, że ona zna go biegle i chciałbyś się czegoś dowiedzieć. Wspólne oglądanie wyścigu to byłoby już coś :)
Tak czy siak, zrobisz, co będziesz uważał za stosowne :)
Aros
 

Postprzez Lysy Wt sty 24, 2012 17:52  Re: Podstawowa wiedza o F1

Może mi ktoś powiedział, co wpływa na to, że przykładowo w 2010 roku pokrywa silnika była przedłużona do tylniego skrzydła, a w 2011 wszystkie bolidy miały "garba" ?

2010
Obrazek

2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Lysy
 
Dołączył(a): So sie 07, 2010 16:10

Postprzez cravenciak Wt sty 24, 2012 17:55  Re: Podstawowa wiedza o F1

To była płetwa rekina, teraz jest to zabronione więc jej nie ma.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez mago Wt sty 24, 2012 18:13  Re: Podstawowa wiedza o F1

Od 2011 r. jest zakaz łączenia owej "płetwy rekina" (zresztą nie tylko płetwy, ale i czegokolwiek) z tylnym skrzydłem. A wiązało się to również z usunięciem F-ductu.
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości