F1 2012 - Live Timing na komórki

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Co sądzisz o mobilnych aplikacjach udostępninych do tej pory przez serwic formula1.com

Używałem i byłem zadowolony
22
24%
Używałem, ale mogło działać lepiej
21
23%
Używałem, ale nie bylem zadowolony
11
12%
Używałem, nie mam zdania
1
1%
Nie używałem, nie mam zdania
8
9%
Nie używałem, nie miałem takiej możliwości (ale chciałbym)
19
21%
Nie używałem, nie mam zamiaru używać (oglądam każdy wyścig F1)
7
8%
Nie używam, nie mam zamiaru używać (nie interesuje mnie F1)
3
3%
 
Liczba głosów : 92

Postprzez hideto N lip 22, 2012 14:59  Re: F1 2012 - Live Timing na komórki

Nie bądź guma i nie pękaj :P
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Semai Pn lip 23, 2012 19:30  Re: F1 2012 - Live Timing na komórki

U mnie z kolei występował problem z kodowaniem po kilkunastu minutach w wyścigu (android 4.0.3 ics).
Mundo will go where he pleases!
Avatar użytkownika
Semai
 
Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 7:10

Postprzez hideto Pn lip 23, 2012 21:56  Re: F1 2012 - Live Timing na komórki

To musiał być twój wew. problem, bo u mnie na tym samym androidzie nie było problemów.

Proponuję, żeby Pieczar przygotował jakiś news na temat swojego programu na strone główną, a admin może niech zrobi jakąś podstronę dla tych wszystkich aplikacji ?
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Lukas Pn lip 23, 2012 22:15  Re: F1 2012 - Live Timing na komórki

Aplikacja jest nielegalna, więc to chyba załatwia całą kwestię. Niestety...
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez hideto Pn lip 23, 2012 22:17  Re: F1 2012 - Live Timing na komórki

Niby pod jakim względem jest nielegalna ?
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Pieczar Pn lip 23, 2012 22:35  Re: F1 2012 - Live Timing na komórki

Aplikacja nie jest nielegalna, conajwyżej narusza pewne prawa autorskie dot. danych do live timingu. Myślę, że wystarczyłoby zaznaczenie, że aplikacja jest nieoficjalna i darmowa. Ale, jeżeli serwis miałby mieć jakiekolwiek kłopoty to może i lepiej nic nie pisać.

To musiał być twój wew. problem, bo u mnie na tym samym androidzie nie było problemów.

Z deszyfrowaniem mogą się w różnych miejscach na różnych systemach pojawić problemy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Vell Pn lip 23, 2012 23:33  Odp: F1 2012 - Live Timing na komórki

A czym sa spowodowane te problemy? W oficjalnej aplikacji chyba tego nie było. U mnie pod koniec wyścigu coś się zaczęło chrzanić, ale tylko przy kilku kierowcach, dołączam screena. Generalnie świetna robota, szkoda ze nie możesz na tym zarobić. Aha i jeszcze co zauważyłem, u mnie jest problem z płynnością przewijania przy widoku historii okrążeń danego kierowcy.

Obrazek

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Vell
 
Dołączył(a): Pn sie 17, 2009 8:29

Postprzez Lukas Wt lip 24, 2012 8:47  Re: F1 2012 - Live Timing na komórki

Skoro narusza prawa autorskie to jest nielegalna, czyż nie? :) Nie bez powodu Porsche Supercup nie ma Live Timingu w Internecie. Podłączenie się do bazy FOMu kosztuje i to dużo :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Pieczar Wt lip 24, 2012 9:41  Re: F1 2012 - Live Timing na komórki

Mylisz pojęcia. Program "nielegalny" to program, zazwyczaj scrackowany, albo inaczej "spiracony", czyli udostępniony za darmo program, za który normalnie trzeba płacić. Dane z live timingu są dostępne za darmo, nie trzeba płacić aby posiadać konto do formula1.com. Co więcej - moja aplikacja wymaga takiego konta aby móc pobierać dane. Innymi słowy łączysz się z serwerem poprzez swoje własne konto, założone na formula1.com. Program jedynie prezentuje dane w inny sposób niż applet.

Ale skoro twierdzisz, że program jest "nielegalny" to czemu nie usuniesz odpowiedniego tematu z forum? Przecież nawet w regulaminie macie zapis o nie dawaniu linków do "nielegalnego" oprogramowania.

A co do Android Marketu - nie chcę się tam pchać, bo nie wiem jak FOM mógłby zareagować. Udostępniając program oficjalną drogą automatycznie narażam FOM na straty, bo wtedy mniej ludzi będzie korzystać z ich oprogramowania. Podejrzewam, że w najgorszym przypadku musiałbym go usunąć z AM, ale póki jest rozprowadzany tak jak jest to nic mu nie grozi.

Vell - oficjalna aplikacja (piszesz chyba o SoftPauer) zupełnie inaczej pobiera dane. Nawet nie z serwera LT, a z serwerów SoftPauer.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez krzysiek_aleks Wt lip 24, 2012 12:38  Re: F1 2012 - Live Timing na komórki

Domyślam się, że chodzi o to, że jest nielegalny, bo nie dostałeś pozwolenia od ludzi co robią LVT na wykorzystanie go w swoim programie. Mody do rF czy do F1C są nielegalne, bo ktoś robi konwersję albo bierze model i go przerabia bez pozwolenia, o to może chodzić Lukasowi.
Avatar użytkownika
krzysiek_aleks
 
Dołączył(a): So lut 13, 2010 7:13

Postprzez slipstream Wt lip 24, 2012 12:49  Re: F1 2012 - Live Timing na komórki

Zasadniczo sprawa jest prosta. Legalnie na użytek domowy można korzystać z oficjalnego Live Timingu dowolnie po zarejestrowaniu, jednakże bez jego przetwarzania (czyli bezpośrednio w takiej formie jak w przeglądarce czy oficjalnej aplikacji). Aplikacja Pieczara choć legalnie napisana i legalnie logująca się i pobierająca dane, to jednak je przetwarzająca w sposób nieautoryzowany.

Żeby nie było, jest to kawał świetnej roboty który ze wszech miar się chwali i docenia taki wkład pracy na zrobienie czegoś dla innych, ale to własnie w tym opisanym miejscu zachodzi cały "problem". Oczywista jak ktoś sam sobie napisze i korzysta to raczej trudno dojść i udowadniać, ale wejście na Android Market czy inne oficjalne wyjście w świat jak najbardziej może niestety zainteresować potencjalnych nadgorliwców dla których podstawą bezie właśnie taka interpretacja.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Pieczar Wt lip 24, 2012 12:59  Re: F1 2012 - Live Timing na komórki

krzysiek_aleks napisał(a):Domyślam się, że chodzi o to, że jest nielegalny, bo nie dostałeś pozwolenia od ludzi co robią LVT na wykorzystanie go w swoim programie. Mody do rF czy do F1C są nielegalne, bo ktoś robi konwersję albo bierze model i go przerabia bez pozwolenia, o to może chodzić Lukasowi.


To jest co innego. Ja nie przerabiam niczyjej pracy. Idąc tym tokiem rozumowania żaden open sourcowy program nie byłby legalny, bo np. OpenOffice pozwala na edycję dokumentów Worda, a nie dostali od Microsoftu żadnej licencji na ten format (który zresztą sami rozgryzali, tak samo jak ja rozgryzałem protokół danych z LT).

A co do reszty, tak jak już pisałem wcześniej - jeśli strona miała by mieć jakiekolwiek problemy to po prostu najlepiej nie pisać nic na temat aplikacji.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Lukas Wt lip 24, 2012 13:09  Re: F1 2012 - Live Timing na komórki

Z dokładnie takich samych powodów dla których nie chcesz dać aplikacji do marketu, nie może ona się pojawić na stronie głównej serwisu. Nad czym potężnie ubolewam, ale w perspektywie zamknięcia serwisowi drogi na tory F1, niestety nie możemy tego zrobić.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Pieczar Wt lip 24, 2012 17:00  Re: F1 2012 - Live Timing na komórki

Jasne, bezpieczeństwo serwisu jest priorytetem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez xdomino996 Wt sie 28, 2012 22:35  Re: F1 2012 - Live Timing na komórki

Mam pytanko na dniach może zaopatrzę się w nowy telefon (wreście !!!) Oczywiście to android :) . Najnowszy LT dla androida to 0.7 tak ? znalazłem go bodaj na 17 stronie. Czy występują jakieś problemy z nim (2.3.7 lub 4.0.4)
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron