Przeciw DRS

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Czy podoba ci się system DRS

Tak
41
48%
Nie
44
52%
 
Liczba głosów : 85

Postprzez Sar trek So mar 17, 2012 9:37  Przeciw DRS

Wielu kibiców nie jest zadowolonych z systemu DRS, a Charlie Whiting zapowiada, że przed nami co najmniej 3 lata omijania przeciwników. Kiedyś każdy manewr wyprzedzania był czymś, wymagał umiejętności, lepszego bolidu albo przynajmniej lepszych opon. Teraz wystarczy wcisnąć przycisk.

Co myślicie o petycji do FIA ? Albo bojkocie wyścigu ? Nie koniecznie GP Australii, ale któregoś w tym sezonie. Jeśli FIA zauważy, że kibicom DRS się nie podoba i mają go dość, to szybko coś zmienią. Ale, żeby się to udało, potrzeba do tego ogólnoświatowej akcji, milionów podpisów.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Gie So mar 17, 2012 11:44  Re: Pezeciw DRS

To jeszcze proponuje usunąć KERS, wspomaganie kierownicy, automatyczne skrzynie biegów, "ulepszacze" hamulców. To że Kochańskiemu, wybitnemu kierowcy wyścigowemu, nie podoba się DRS nie oznacza że jest czymś złym.

Sar trek napisał(a):Kiedyś każdy manewr wyprzedzania był czymś, wymagał umiejętności, lepszego bolidu albo przynajmniej lepszych opon. Teraz wystarczy wcisnąć przycisk..

To ja napiszę że kiedyś do manewru blokowania wystarczyła odrobina cwaniactwa, średnio szybki bolid i już można było popsuć komuś wyścig. Wystarczyło by ktoś z czuba wyjechał z pit-stopu za kimś wolniejszym, na krętym i wąskim torze i już miał po wyścigu. Można nawet powiedzieć że DRS zmniejszył ilość kolizji. Kierowca który nie mógł wyprzedzić wolniejszego przez X okrążeń w końcu nie wytrzymywał i pchał się na siłę. Teraz dzięki DRS może wyprzedzić na spokojnie, oczywiście jeśli naprawdę jest szybszy. Bo według rozumowania Kochańskiego i twórcy wątku kierowca A na okrążeniu X naciska przycisk i wyprzedza kierowce B. Na okrążeniu X+1, kierowca B naciska przycisk i wyprzedza kierowce A. Na okrążeniu X+2 kierowca A .... itd. Na szczęście tak nie jest co oznacza że DRS działa "sprawiedliwe".
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Ralph1537 So mar 17, 2012 12:01  Re: Pezeciw DRS

Kimi dobrze podsumował mówiąc że drs jest śmieszny :twisted:

Niby drs miał zwiększyć ilość wyprzedzeń ale się okazało że jest dużo wyprzedzeń także poza strefami drs, pewnie dzięki kers i oponom, więc po co drs?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez rafaello85 So mar 17, 2012 12:22  Re: Pezeciw DRS

Sar trek, o tym, że DRS ( w obecnej formie ) jest do bani wiadomo było od roku. Krytykowałem to badziewie od pierwszego wyścigu 2011r. Jednak wielu kibicom to się podoba, bo mają w końcu dużo manewrów wyprzedzania omijania.

Bojkot wyścigu? Może gdyby 1 lub 2 wyścigi z rzędu na trybunach zasiadł 1 % dotychczasowej liczby kibiców to coś by to dało. Jednak żadnej takiej akcji nie widzieliśmy ani w zeszłym roku, ani ( podejrzewam że ) nie zobaczymy w tym czy kolejnym.

Petycja do FIA? Chyba jednak byś nie zebrał 1 miliona podpisów. A nawet gdyby, to potraktowano by je jako makulaturę. Po co dawać FIA opał na zimę?
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Gie So mar 17, 2012 16:22  Re: Pezeciw DRS

rafaello85 napisał(a):Jednak wielu kibicom to się podoba, bo mają w końcu dużo manewrów wyprzedzania omijania.

Czym wg. Ciebie jest manewr omijania w F1? Najlepiej podaj przykłady z konkretnych GP.
Rozumiem że Tobie bardziej podobają się manewry blokowania? Nie mam encyklopedycznej pamięci do wszystkich GP ale z tego co pamiętam to np. Kubica miał "farta" do Trullego i Rosberga. Z kilkanaście razy utknął za nimi nie mogąc ich wyprzedzić mimo że było widać że jest szybszy. Wystarczyło by Ci w kluczowych zakrętach trzymali się wewnętrznej. Jaka Formuła 1 jest lepsza? Ofensywna czy defensywna?
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez rafaello85 So mar 17, 2012 21:13  Re: Pezeciw DRS

Gie, odsyłam m.in do GP Turcji 2011. Zobaczysz wtedy co znaczy omijanie.
Myślę, że się nie zrozumiemy. Widzisz, ja jestem starym typem kibica, który mimo wszystko woli walkę kierowców i prawdziwe wyprzedzanie, a nie omijanie przy użyciu otwartego skrzydła.
Wolę już to blokowanie niż wyprzedzaniopodobne, które nam się serwuje dzięki DRS.
Jeśli podoba Ci się sytuacja w której na 1 km prostej ( WYZNACZONEJ pzez FIA :-o ) zawodnik B otwiera skrzydło i omija ( jak to inaczej nazwać? ) zawodnika A który jest przed nim ( zawodnik A ma związane ręce, bo on skrzydła nie otworzy ), to czegoś nie rozumiem. Mnie po prostu to się nie podoba. Dla mnie tego typu manewry są żenujące. DRS strasznie obrzydził mi F1. Mimo iż ten sport śledzę od lat 90tych, to takiego cyrku nie widziałem jeszcze.

Jaka F1 jest lepsza - defensywna czy ofensywna? NORMALNA!

Na temat DRS wypowiadałem się tu wielokrotnie rok temu, nie chcę się powtarzać.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Pieczar So mar 17, 2012 21:45  Re: Pezeciw DRS

A jaka to jest w końcu ta NORMALNA F1? Czy NORMALNA dla rafaello85 będzie NORMALNĄ dla mnie i reszty? Bo ja co rok widzę narzekania - albo na brak wyprzedzania, albo znowu za dużo. Dobra, mnie też idea DRS nie do końca się podoba, ale nie robię z tego tragedii. Zdecydowanie jednak wolę oglądać to co było w Turcji'11 niż nudne procesje, przy których oczy się same zamykały.

I jeszcze uwaga formalna - w F1 nie ma żadnego omijania tylko wyprzedzanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez pawel92setter So mar 17, 2012 22:16  Re: Pezeciw DRS

Ja myślałem, że FIA będzie tak to planować, żeby DRS pozwalał na zbliżenie się i późniejszą walkę, a nie wykonywał całą brudną robotę. Tymczasem oficjele idą w odwrotnym kierunku.

Zobaczymy w ciągu 10 godzin jak to będzie wyglądać.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kazik N mar 18, 2012 14:17  Re: Przeciw DRS

Podczas dzisiejszego wyścigu pomimo dwóch stref trudno jakoś było zauważyć spektakularne manewry wyprzedzania dzięki systemowi DRS.Wszystko w/g mnie wyglądało jak w NORMALNEJ F1.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez pawel92setter N mar 18, 2012 16:57  Re: Przeciw DRS

I bardzo dobrze! Bardzo obawiałem się dwóch stref, ale były one na tyle krótkie, że umożliwiały walkę, ale nie psuły widowiska!

Brawa dla FIA.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez axel N mar 18, 2012 18:40  Re: Przeciw DRS

pawel92setter napisał(a):I bardzo dobrze! Bardzo obawiałem się dwóch stref, ale były one na tyle krótkie, że umożliwiały walkę, ale nie psuły widowiska!

Brawa dla FIA.

Za co te brawa? :wink: Za dodaną drugą strefę, która w ostateczności nie wiele zmieniła?
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez Ralph1537 N mar 18, 2012 20:16  Re: Przeciw DRS

Za co te brawa? :wink: Za dodaną drugą strefę, która w ostateczności nie wiele zmieniła?
A no za to że może fia kiedyś przejrzy na oczy i zrozumieją że to nic nie daje to wycofają w końcu
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez leni93 N mar 18, 2012 20:19  Re: Przeciw DRS

Gdyby robili te strefy troche przemyślając sprawę, gdzie by spełniły role i pozwoliły się zrównac bolidom na dohamowaniu to luz. W obecnej formie, to albo goniący nie daje rady dogonić uciekającego, albo uciekający jest objeżdżany tak jakby jechał bolidem woilniejszym o kilka sekund. Niestety nie tak to powinno wyglądać.
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez axel N mar 18, 2012 20:24  Re: Przeciw DRS

Ralph1537 napisał(a):
Za co te brawa? :wink: Za dodaną drugą strefę, która w ostateczności nie wiele zmieniła?
A no za to że może fia kiedyś przejrzy na oczy i zrozumieją że to nic nie daje to wycofają w końcu

Kiedyś pewnie tak.
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez pawel92setter Pn mar 19, 2012 15:41  Re: Przeciw DRS

Bolidy były dużo bliżej siebie dzięki DRS. To umożliwiało walkę na kolejnych zakrętach. Takie powinno być zadanie DRSu
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości