Praca multimedialna

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez jolka5-15 Pn maja 21, 2012 15:02  Praca multimedialna

Mam prośbę do forumowiczów. Mam zrobić prezentację multimedialną. Temat to Ciekawostki Formuły 1( to mój wymysł :-D ). Piszę w związku z tym byście mogli mi podać 5 interesujących rzeczy dotyczących tego sportu bo mam zamiar moją pracą " zarazić" innych ludzi.
Avatar użytkownika
jolka5-15
 
Dołączył(a): Cz mar 29, 2012 15:44
Lokalizacja: Gliwice/Orły

Postprzez Lukas Pn maja 21, 2012 15:18  Re: Praca multimedialna

Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, by forumowicze mieli Cię wyręczyć z wyszukiwania informacji na forum :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Gie Pn maja 21, 2012 15:25  Re: Praca multimedialna

Zawsze mnie zastanawia dlaczego jeśli jakiś "facet" chce czegoś i prosi o to na jakimś forum to zawsze rejestruje się pod żeńskim nickiem :)

Ciekawostka która jest chyba najczęściej przytaczana:
"Projektant, który chce stworzyć dobre pod względem aerodynamicznym nadwozie ma dwa cele. Pierwszym jest stworzenie możliwie największej siły dociskającej bolid (ang. downforce) do nawierzchni toru. Siła ta powoduje, że opony bolidu mają większą przyczepność do powierzchni toru i umożliwia pokonywanie zakrętów na dużej prędkości. Aby zobrazować siłę jaką generuje nowoczesny bolid F1 często podaje się przykład, w którym stwierdza się, że już przy prędkości 180 km/h samochód F1 mógłby jeździć po suficie „do góry nogami”."
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez jolka5-15 Pn maja 21, 2012 15:26  Re: Praca multimedialna

tak się składa że jestem kobietą :grin:
Avatar użytkownika
jolka5-15
 
Dołączył(a): Cz mar 29, 2012 15:44
Lokalizacja: Gliwice/Orły

Postprzez Gie Pn maja 21, 2012 15:46  Re: Praca multimedialna

Nie będę wnikał :)
Jeśli chcesz ciekawostek to oglądaj treningi, kwalifikacje i wyścigi. Andrzej Borowczyk sypie nimi jak z rękawa :D Może ktoś przypomni ile kosztuje nakrętka McLarena do koła? :) O, możesz jeszcze wspomnieć kim jest dziewczyna Lewisa Hamiltona :)
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Keyusu Pn maja 21, 2012 16:22  Re: Praca multimedialna

800$ chyba chodz czasami mowił, że 1000$ :P
Keyusu
 
Dołączył(a): So lip 23, 2011 22:51

Postprzez krzysiu111 Pn maja 21, 2012 17:08  Re: Praca multimedialna

No to jako ciekawostkę można podać system DRS oraz KERS, to że najszybsi mechanicy zmieniają opony w około 3 sekundy lub o tym że kask kierowcy jest tak mocny ze powinien przetrwać uderzenie pocisku z broni palnej (o ile dobrze pamiętam - choć pocisk kasku może nie przebije to może jednak spowodować urazy kręgosłupa - choć i przed tym chroni system HANDS więc i o nim można wspomnieć)

TO tylko kilka propozycji na szybko :D
Avatar użytkownika
krzysiu111
 
Dołączył(a): Pt maja 09, 2008 17:27
GG: 999400

Postprzez Mariusz Pn maja 21, 2012 17:14  Re: Praca multimedialna

Gie napisał(a):Zawsze mnie zastanawia dlaczego jeśli jakiś "facet" chce czegoś i prosi o to na jakimś forum to zawsze rejestruje się pod żeńskim nickiem :)

Trafne spostrzeżenie! :)
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez jolka5-15 Pn maja 21, 2012 17:21  Re: Praca multimedialna

dzięki Wam za pomoc, pomyślę nad Waszymi propozycjami
Avatar użytkownika
jolka5-15
 
Dołączył(a): Cz mar 29, 2012 15:44
Lokalizacja: Gliwice/Orły

Postprzez wartek Pn maja 21, 2012 17:39  Re: Praca multimedialna

krzysiu111 napisał(a):No to jako ciekawostkę można podać system DRS oraz KERS, to że najszybsi mechanicy zmieniają opony w około 3 sekundy lub o tym że kask kierowcy jest tak mocny ze powinien przetrwać uderzenie pocisku z broni palnej (o ile dobrze pamiętam - choć pocisk kasku może nie przebije to może jednak spowodować urazy kręgosłupa - choć i przed tym chroni system HANDS więc i o nim można wspomnieć)

TO tylko kilka propozycji na szybko :D


HANDS to kierowcy maja na kierownicy :)
na karku jest HANS
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez xdomino996 Pn maja 21, 2012 18:10  Re: Praca multimedialna

Ogólnie o systemach w bolidzie możesz opowiedzieć. Po poszukaniu można też wrzucić filmik jak bolid f1 rozpędza się do 300km/h. Ogólnie jakie duże znaczenie w bolidzie ma aerodynamika. Można rzucić jeszcze statystykami :) . Ciekawą rzeczą (bynajmniej dla mnie) byłby jakiś onboard z Monaco tam ryzyko jest bardzo duże i fajnie się ogląda jak ludzie jeżdżą mm koło band.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Patrick Pn maja 21, 2012 18:19  Re: Praca multimedialna

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Cyt ... _Borowczyk

Myślę że też się może przydać.
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez jolka5-15 Pn maja 21, 2012 18:25  Re: Praca multimedialna

haha, dobry pomysł tylko nie o takie ciekawostki mi chodzi
Avatar użytkownika
jolka5-15
 
Dołączył(a): Cz mar 29, 2012 15:44
Lokalizacja: Gliwice/Orły

Postprzez rolnik sam w dolinie Pn maja 21, 2012 19:24  Re: Praca multimedialna

Dlaczego wybrałaś sobie temat prezentacji w realizacji którego potrzebujesz aż takiej pomocy?
Powinnaś wybrać temat z którym obcujesz na co dzień, dużo łatwiej by Ci się wtedy myślało i zrobiłabyś lepszą prezentację. A tak czuję, że robisz to trochę na siłę i się na dodatek męczysz. Proponuję abyś jeśli już koniecznie musisz realizować ten temat, wybrała zagadnienia które chcesz rozwinąć i wtedy napisz na forum. Temat jest na tyle szeroki, że innym będzie łatwiej pomóc gdy sprecyzujesz czego oczekujesz.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez jolka5-15 Pn maja 21, 2012 19:36  Re: Praca multimedialna

z tymi zagadnieniami dam sobie radę, bo już trochę oglądam F1, ale szukam coś tak ciekawego jak choćby afera szpiegowska czy ta z Singapuru... te ciekawostki muszą robić wrażenie
Avatar użytkownika
jolka5-15
 
Dołączył(a): Cz mar 29, 2012 15:44
Lokalizacja: Gliwice/Orły

Następna strona

Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość