Modele F1 i nie tylko

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez marcjan86 Pn maja 22, 2006 11:59  Modele F1 i nie tylko

Myslę że tak samo jak ja wielu z Was, Forumowiczów ma żyłkę do modelarstwa. Chciałbym Wam zaproponować kilka paperowych modeli F1 do samodzielnego sklejenia. Pliki znajdują się w formacie .PDF Dla niedowiarków kilka fotek, że naprawdę warto. Gwarantuję że radosć z takiego modelu będzie o niebo wieksza niż z kupionego w sklepie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obszerny wybór papierowych modeli F1 znajduje się pod tym linkiem:
http://www.ne.jp/asahi/paper-m/yasu/2ar ... list_1.htm

Polecam zainteresować się również modelami samochodów, których w internecie można znaleźć pełno. Oto fotki wybranych przeze mnie:
Obrazek
Obrazek

Zainteresowanym pomogę znaleźć odpowiednie strony z których mozna pobrać modele.
Obrazek
Avatar użytkownika
marcjan86
 
Dołączył(a): Śr lut 08, 2006 16:04
Lokalizacja: CK

Postprzez viertolcia Pn maja 22, 2006 15:23  

Na forum ultry (którego nie lubimy :evil: ) jest cały dział o modelarstwie, ale o modelach plastikowych, nie papierowych. Marcjan86 czy któryś z modeli na obrazkach jest twojej roboty?
KIMI RAIKKONEN FIA FORMULA 1 2007 WORLD CHAMPION
Avatar użytkownika
viertolcia
 
Dołączył(a): Pt sie 26, 2005 18:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ylid Pn maja 22, 2006 15:48  

Na stronie http://www.metmania.com/ jest dokładny model Williamsa FW-26, poniżej kilka zdjęć dla zachęty. Warto ściągnąć, wydrukować na dobrym kartonie, wyciąć i starannie skleić, dopracować szczegóły i... i już jest co na półeczkę postawić. W sam raz do kolekcji.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
ylid
 
Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 9:11
Lokalizacja: Srebrne Miasto

Postprzez marcjan86 Pn maja 22, 2006 18:01  

viertolcia dopiero rozpocząłem przygodę z modelami F1. Jednak sklejanie paierowych modeli nie jest mi obce. W swojej kolekcji mam pełno modeli z "Małego Modelarza". Na razie zleciłem wydruk modelu Jordan EJ10 na formacie A3. Jak tylko go skleję zamieszczę fotki na forum. :-)

viertolcia napisał(a):Na forum ultry (którego nie lubimy ) jest cały dział o modelarstwie

moim zdaniem z lekka ciniarski ten ich dział. Modele sklejane dają dużo więcej radości niż te kupione w sklepie.

ylid dzieki za namiary. Jednak prosiłbym o podanie dokładniejszego linku, jakoś trudno mi się tam odnaleźć. Ty zajałeś się już jakimś modelem? Zachęcam wszystkich do publikowania w tym temacie ciekawych modeli F1.
Obrazek
Avatar użytkownika
marcjan86
 
Dołączył(a): Śr lut 08, 2006 16:04
Lokalizacja: CK

Postprzez gos Pn maja 22, 2006 18:13  

marcjan86 powiem ci szczerze ze jeszcze papierowych modeli nie sklejałam, ale strasznie podoba mi sie ten pomysl, wlasnie rozpoczelam przygode z McLarenem Merdecesem i zobaczymy jak to wyjdzie;) jak moja praca zaowocuje sukcesem to także załącze fotki ;) pozdrawiam
gos
 

Postprzez ylid Pn maja 22, 2006 18:24  

marcjan86 napisał(a):Jednak prosiłbym o podanie dokładniejszego linku,

http://www.metmania.com/dlf1/fw26/paper ... w26dl.html stąd można ściągnąć część A i B modelu, dobrze też jest ściągnąć opis i galerię, żeby nie przykleić kierownicy zamiast koła :wink: . Ja już tego Williamsa mam sklejonego, przyznam, że chciałem sprawdzić czy model jest dobrze dopracowany - jest dobrze dopracowany. Gdyby ktoś go skleił w większej skali (tak żeby miał z 30-40 cm, a nie ledwo 23 cm) i dodatkowo polakierował to efekt byłby naprawdę niezły. Tym bardziej, że model jest naprawdę szczegółowy i są nawet łopatki do zmiany biegów pod kierownicą. W sumie to najlepszy model kartonowy bolidu F1 jaki widziałem i miałem przyjemnośc sklejać.
Avatar użytkownika
ylid
 
Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 9:11
Lokalizacja: Srebrne Miasto

Postprzez marcjan86 Pn maja 22, 2006 18:32  

gos cieszę sie że Ci się spodobało. Mam nadzieję że się uda :-D
ylid dzięki, zajmę się nim w drugiej kolejności :)
Obrazek
Avatar użytkownika
marcjan86
 
Dołączył(a): Śr lut 08, 2006 16:04
Lokalizacja: CK

Postprzez 5cuderi4 Pn maja 22, 2006 20:52  

A ja mam tez stronke z modelami papierowymi do sklejania, ale sa to motorki. :-D

http://www.yamaha-motor.co.jp/global/entertainment/papercraft/realistic/index.html
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez Bucu Wt maja 23, 2006 7:42  

Fajny pomysl z modelami - moze nawet cos sobie drukne i posklejam, tylko marcjan86 jabys mogl to zdradz tajemnice na czym najlepiej drukowac te plansze :-D bo w tym to jestem laikiem tzn zawsze mialem do czynienia z plastikowymi modelami
Obrazek
Avatar użytkownika
Bucu
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 21:25
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Rama Wt maja 23, 2006 8:13  

Ten model Williams jest swietny :)
Ja kiedys sobie wydrukowalem tego Prosta, ale jakos nigdy nie znalazlem czasu aby sie nim pobawic... Moze teraz :)

Ylid. Skad sciagnac ta instrukcje bo mi sie wyswietlaja same robaczki <lol> No i dobrze jakby byla w zrozumialym dla mnie jezyku, a nie po marsjansku :)A moze sam opiszesz jak to poskladac. Napewno by to lepiej by sie sklejalo <Lol> Ty wiesz jakie moga przytrafic sie problemy

Ok. Znalazlem i instrukcje... Dobrze ze sa obrazki bo jezyk nadal niezrozumialy.
Rama
 
Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 7:39
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez dex Wt maja 23, 2006 10:29  

Bucu napisał(a): moze nawet cos sobie drukne i posklejam

tez tak chyba zrobie , mam nadzieje ze bede miec do tego cierpliwosc .

Bucu napisał(a):bo w tym to jestem laikiem tzn zawsze mialem do czynienia z plastikowymi modelami

ja tak samo , z papierkow jeszcze nigdy nic nie zrobilem , a plastikowymi modelami to juz mialem do czynienia ( moj kuzyn ma kolekcje aut )
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez marcjan86 Wt maja 23, 2006 12:08  

Bucu napisał(a):tylko marcjan86 jabys mogl to zdradz tajemnice na czym najlepiej drukowac te plansze bo w tym to jestem laikiem tzn zawsze mialem do czynienia z plastikowymi modelami


Bucu ja wybrałem format A3 na papierze kredowym dosyć gubym, ale elastycznym. Mam na osiedlu taka małą drukarenkę i za strone wychodzi 6 złotych. Jeśli chcesz to dam namiary na mniej ambitne projekty, warto cos poćwiczyć zanim zabierze się do budowy modelu F1 :-D

dex napisał(a):Bucu napisał:
moze nawet cos sobie drukne i posklejam
tez tak chyba zrobie , mam nadzieje ze bede miec do tego cierpliwosc .


Ja zostawiam sobie tą przyjemność po egzaminach :grin:

EDIT: Pod tym linkiem dostępne są:
BAR 005
MINARDI PS03/B
http://www.metmania.com/dlf1/f1/ff0.html
Ostatnio edytowano Śr maja 24, 2006 6:05 przez marcjan86, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
marcjan86
 
Dołączył(a): Śr lut 08, 2006 16:04
Lokalizacja: CK

Postprzez rodzyn93 Wt maja 23, 2006 19:41  

Fajne temat, szczególnie że ostatnio zaczęłem się interesować modelarstwem kartonowym i sklejałem model samolotu Mk Spitfire. Nie mogę się zdecydować czy druknąć sobie to na własnej drukarce w formacie A4 czy iśc gdzieś gdzie mają drukarkę obsługujacą format A3. Podoba mi się model williamsa, ale zacznę chyba robić Mclarena
rodzyn93
 

Postprzez ylid Wt maja 23, 2006 21:09  

Rama napisał(a):Dobrze ze sa obrazki bo jezyk nadal niezrozumialy.

Ja też sklejałem na podstawie obrazków i galerii, bo japoński choć jest bardzo popularny to jednak mało zrozumiały. A z problemów mogą się pojawić przy okazji zawieszenia (przód i tył). Może się zdarzyć, że trzeba będzie "ustawić" jego wysokość tak aby model stał na kołach a nie na desce, czy na przednim spojlerze. Dlatego warto jednak skleić chociaż jedno koło (nawet jakies 5 koło w wersji roboczej) i przymierzać czy wszystko jest OK. Poza tym nie miałem żadnych problemów z niepasującymi częściami.

rodzyn93 napisał(a):Nie mogę się zdecydować czy druknąć sobie to na własnej drukarce w formacie A4 czy iśc gdzieś gdzie mają drukarkę obsługujacą format A3.

Jeśli masz dokładny model, a będziesz go w trakcie klejenia domalowywał, szpachlował i lakierował to warto wydrukować na A3. Duży z detalami, świetnie sklejony, polakierowany robi wrażenie. Jeśli chcesz go tylko skleić i mieć - wystarczy A4. Skalibruj tylko kolory, żeby niebieski Williams nie wyszedł ciemnoniebiesko-bury.
Avatar użytkownika
ylid
 
Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 9:11
Lokalizacja: Srebrne Miasto

Postprzez Bucu Śr maja 24, 2006 7:53  

marcjan86 napisał(a):ja wybrałem format A3 na papierze kredowym

marcjan86 taki papier powinienem zapewne znalezc w kazdym papierniczym czy mam go sobie poszukac gdzie indziej?? Z drukarka nie mam problemu bo moj ojciec ma taka w pracy :-D
Obrazek
Avatar użytkownika
Bucu
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 21:25
Lokalizacja: Katowice

Następna strona

Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości