Jak poprawić Formułę 1?

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez piotr_del_grey Śr maja 07, 2014 19:16  Jak poprawić Formułę 1?

Witam! Ostatnimi czasy wiele mówi się że nasza kochana F1 jest zbyt sztuczna, zbyt mało widowiskowa, niewiele się dzieje, jest zbyt sterylna. Jakie są wobec tego wasze propozycje żeby zmienić ten stan rzeczy? Co zrobić by zmienić ją na bardziej otwartą dla kibica? Chciałbym by kazdy dorzucił coś od siebie.

Natomiast moje propozycje są następujące: skoro tyle mówi się o cięciach budżetu, to po co wprowadzać bezsensowne próby ograniczania budżetu ekip, nie lepiej po prostu zmniejszyć każdą z nich? Pozwalniać niepotrzebnych, niewiele robiących i zostawić tylko mechaników, wyścigowych inżynierów, kierowców (którym również ograniczyć pensje) i kierownictwo? Druga sprawa to taka, by zmienić kalendarz tak, by nie odbywało się ciągłe latanie z kontynentu na kontynent. Sezon zaczynamy na antypodach, potem Azja (po kolei wszystkie wyścigi z początku i końca sezonu tak ze ekipy nie wracają do Europy) następnie późniejszy powrót do Europy poprzedzony dłuższą (miesięczną) przerwą, europejskie wyścigi (zamknięcie fabryk na 2 tygodnie po drodze) i kończymy sezon w Ameryce. Lub odwrotnie. Nie ma natomiast zupełnie sensu ograniczanie i tak mocno skurczonych jazd kierowców w trakcie sezonu (testy, treningi)

Z propozycji mających uatrakcyjnić widowisko proponuję zmianę formatu kwalifikacji - każdy dostaje 2 komplety tzw. opon kwalifikacyjnych i ustanawia czas. Sesja jest krótka - co najwyżej 20-30 minut niedługo po zakończeniu sobotniego treningu. Ogranicza to zużycie opon a kierowcy nie muszą martwić się o komplety na wyścig gdyż opony kwalifikacyjne w wyścigu nie obowiązują.

Wiele mówiło się o dźwięku nowych jednostek - proponuję z powrotem 'podkręcić' je do 18-19 tys. obrotów, za to dać zespołom więcej jednostek na sezon do wykorzystania, gdyż takie 'podkręcanie' może skończyć się jakże widowiskowymi awariami ale okupione będzie o wiele lepszym dźwiękiem.

Proponuję również zwiększenie minimalnej masy aut - do co najmniej 750 kg. Wyżsi kierowcy nie będą musieli tak bardzo martwić się o wagę, natomiast wydłuży się droga hamowania i będzie więcej prób wyprzedzania.

Ponadto trzeba zmienić nieco kształt torów - obecne 'Tilkodromy' nie dają możliwości wyprzedzania, są zbyt sterylne i wybrukowane. Powróćmy do torów sprzed lat - Watkins Glen, A1 (dobrze że wraca) czy chociażby Long Beach.

Niech każdy dorzuci jeszcze coś, powinny powstać całkiem fajne pomysły.

-- Śr maja 07, 2014 20:20 --

Chciałbym dodać że popieram przesuwanie godzin wyścigów na popołudniowe gdyż zwłaszcza w lato w krajach tropikalnych zwiększa to prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu który uatrakcyjnia widowisko.
Nigdy nie kłóć się z idiotą,
najpierw zniży Cię do swojego poziomu,
później pokona doświadczeniem.
piotr_del_grey
 
Dołączył(a): Pt paź 18, 2013 14:57
GG: 37698737

Postprzez Kubuś Fatalista Śr maja 07, 2014 19:26  Re: Jak poprawić Formułę 1?

Kur.., że tak ludziom się chce.
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez Endrju Szopen Śr maja 07, 2014 19:39  Re: Jak poprawić Formułę 1?

Ostatnio za każdym razem jak wchodzę na forum (a ostatnio wchodziłem rzadziej) to widzę nowy tego typu temat. Ludzie naprawdę popadli w niczym (realnym) nie popartą histerię.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez SebaSTI Śr maja 07, 2014 19:44  Re: Jak poprawić Formułę 1?

Jest o czym rozmawiać F1 spadam na psy....
Avatar użytkownika
SebaSTI
 
Dołączył(a): N lip 01, 2007 19:12
Lokalizacja: Matysówka_Rzeszów

Postprzez Indy Śr maja 07, 2014 19:49  Re: Jak poprawić Formułę 1?

Endrju Szopen napisał(a):Ostatnio za każdym razem jak wchodzę na forum (a ostatnio wchodziłem rzadziej) to widzę nowy tego typu temat. Ludzie naprawdę popadli w niczym (realnym) nie popartą histerię.


Skoro napisałeś "Ostatnio" to pewnie "kiedyś było lepiej"? :D
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Endrju Szopen Śr maja 07, 2014 20:27  Re: Jak poprawić Formułę 1?

Indy napisał(a):
Endrju Szopen napisał(a):Ostatnio za każdym razem jak wchodzę na forum (a ostatnio wchodziłem rzadziej) to widzę nowy tego typu temat. Ludzie naprawdę popadli w niczym (realnym) nie popartą histerię.


Skoro napisałeś "Ostatnio" to pewnie "kiedyś było lepiej"? :D


Haha :-P Przyłapałeś mnie, jestem taki sam :-D

(nie no, 'ostatnio' to dla mnie pojęcie czasu, akurat jak 'ostatnio' wchodzę na forum raz na kilka dni to mam wrażenie, że za każdy razem jest taki sam nowy/bliźniaczo podobny temat :P )
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez xdomino996 Śr maja 07, 2014 20:39  Re: Jak poprawić Formułę 1?

Marzenia ściętej głowy... Autorze bez obrazy, ale to bez sensowny temat, możemy tutaj rozpisywać się tygodniami, F1 ma zaplanowany swój rozwój i zapewniam Ciebie, że rzeczy tutaj wypisane, nie spełnią się.
PS. Po co zmieniać/poprawiać coś co jest dobre?
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Kazik Śr maja 07, 2014 20:53  Re: Jak poprawić Formułę 1?

A to już nie ma tematu pt. "Dlaczego F1 umiera?"
viewtopic.php?f=15&t=9694
Aaaa, jednak jest.
Autorzy tematów, please podajcie sobie ręce i...popytajcie o maść. :tak:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez hejter Śr maja 07, 2014 21:43  Re: Jak poprawić Formułę 1?

Ale spamicie :D
Jakie są wobec tego wasze propozycje żeby zmienić ten stan rzeczy? Co zrobić by zmienić ją na bardziej otwartą dla kibica?

Ja tak sobie myślę od pewnego czasu, że najlepiej nie robić już żadnych zmian, bo coraz to kolejna to bardziej idiotyczna.
Wiele mówiło się o dźwięku nowych jednostek - proponuję z powrotem 'podkręcić' je do 18-19 tys. obrotów, za to dać zespołom więcej jednostek na sezon do wykorzystania, gdyż takie 'podkręcanie' może skończyć się jakże widowiskowymi awariami ale okupione będzie o wiele lepszym dźwiękiem.

Tak, bo silnik niczym sokowirówkę można sobie od tak podkręcać obroty prawie o drugie tyle. Te awarie na pewno pomogą biedniejszym zespołom. Poza tym silniki z czasów Senny kręciły się do 14k, a dźwięk "legendarny", bo to nie w obrotach leży największy problem.
Ponadto trzeba zmienić nieco kształt torów - obecne 'Tilkodromy' nie dają możliwości wyprzedzania, są zbyt sterylne i wybrukowane.

Już widzę radość organizatorów na myśl przebudowach torów.
Avatar użytkownika
hejter
 
Dołączył(a): Pn sty 13, 2014 17:58
Lokalizacja: nieznana


Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości