Zwiedzanie toru w Barcelonie

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Epik Śr sie 27, 2014 0:35  Zwiedzanie toru w Barcelonie

witam!
Będę na pare dni w Barcelonie i chciałbym wybrać się na tor. Na stronie oficjalnej toru jest opcja zwiedzania i kupienie na to biletu ( lecz niestety po 14 września, a ja będę do 11). Stąd moje pytanie - Czy był ktoś z was na torze "prywatnie"?
Czy normalnie nie trzeba wykupywać zwiedzania, a można sobie przynajmniej wejść na trybune, czy na trawę ?
Dziękuje za odp :)!
Avatar użytkownika
Epik
 
Dołączył(a): Pn lut 27, 2006 11:55
Lokalizacja: Rybnik
GG: 4544101

Postprzez Epik N sie 31, 2014 11:41  Re: Zwiedzanie toru w Barcelonie

podbijam. Czy ktoś coś wie ?
Nie chcę zmarnować połowy dnia jadac do Montmelo żeby okazało się, że nawet na trybunę nie wejdę :)
Proszę o Odp
Avatar użytkownika
Epik
 
Dołączył(a): Pn lut 27, 2006 11:55
Lokalizacja: Rybnik
GG: 4544101

Postprzez Mexi N sie 31, 2014 21:56  Re: Zwiedzanie toru w Barcelonie

Myślałem, że ktoś odpisze coś bardziej aktualnego. Byłem na torze na testach w 2009, za bodajże ~5€ można było wejść na tor - tylko cześć trybun była dostępna, tj przy prostej startowej i po wewnętrznej ostatniego zakrętu (skąd jednak świetnie widać cały 3 sektor). Dojazd z Barcy mnie chyba kosztował około 5e w obie strony (nawet teraz sprawdziłem- obecnie kosztuje 5€). Wg kalendarza na stronie są tam jakieś wyścigi w pierwszej połowie miesiąca, więc zobacz co i kiedy - na tym wyścigu 24h jest info dla kibiców, ale nie ma info o cenach. Na sam tor to nie ma co jechać, bo tor jak tor ;) Lepiej popatrz czy nie trafisz na jakiś event lokalnego święta http://www.barcelona-tourist-guide.com/ ... merce.html - niby jest później, ale z doświadczenia wiem, że już przed 11 września mogą być jakieś wydarzenia związane z festiwalem.

Jeżeli pojedziesz mimo wszystko na tor to daj znać jak to wygląda, bo będę tam 2 tygodnie później więc może bym się wybrał ;)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Lukas Wt wrz 02, 2014 8:48  Re: Zwiedzanie toru w Barcelonie

W Barcelonie o wiele bardziej warto przejechać się pętlą dawnego Montjiuc - cała trasa jest do odwzorowania, tylko trzeba trochę poszperać :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Mexi Wt wrz 02, 2014 11:04  Re: Zwiedzanie toru w Barcelonie

Ale pod jakim kątem? Przecież tam są zwykłe ulice (fakt, malowniczo położone, ale wciąż zwykłe ulice). Dlaczego to polecasz?
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Epik Wt wrz 02, 2014 20:59  Re: Zwiedzanie toru w Barcelonie

dziękuje za odp wszystkim!
Mexi, a byłeś na torze w dni nie zwiedzania? Guided tours wypada od 14 września, a ja mam 8 września czas, by tam pojechać i nie wiem czy warto zaryzykować... w kalendarzu w tej dacie nic nie pisze .
Avatar użytkownika
Epik
 
Dołączył(a): Pn lut 27, 2006 11:55
Lokalizacja: Rybnik
GG: 4544101

Postprzez Mexi Śr wrz 03, 2014 10:03  Re: Zwiedzanie toru w Barcelonie

Tak jak pisałem, byłem tylko raz, tylko na testach przedsezonowych w 2009, akurat gdy Brawn zaczynał szaleć na torze ;) Jak nie ma żadnego wydarzenia to moim zdaniem nie ma sensu tam jechać.
http://www.circuitcat.com/en/calendario/index.php - jak widać, od 5 do 7 jest jakiś wyścig 24h i jakbym miał jechać - to tylko wtedy, zwłaszcza, że pewnie będzie możliwość wejścia na tor (pytanie, za ile, bo ceny nie ma, pewnie albo wejście otwarte albo za kilka euro -> wyślij maila z pytaniem). 8 września nie jest nic przewidziane.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Lukas Cz wrz 04, 2014 8:02  Re: Zwiedzanie toru w Barcelonie

Mexi - możliwość przejechania się dokładnie tymi ulicami, którymi śmigano wtedy, robi ogromne wrażenie i wyjaśnia dlaczego zrezygnowano z tego obiektu (oczywiście pomijając tragedię, która się tam wydarzyła). Do tego jest ładna tablica pamiątkowa i okolica ma swój urok, bo to park. Dlatego moim zdaniem to 10 razy bardziej ciekawy obiekt od pustej Cataluny :) Jakby ktoś chciał to mam onboard z tego roku, gdyby ktoś się ciekawił jak wygląda nitka ;)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Mexi Cz wrz 04, 2014 8:23  Re: Zwiedzanie toru w Barcelonie

Gdzie tam jest tablica pamiątkowa? Po tej górze chodziłem parę razy, ale jakoś nie myślałem, aby przejść się trasą, chodziłem tylko fragmentami ;) Możesz wrzucić onboard ;)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Lukas Cz wrz 04, 2014 9:48  Re: Zwiedzanie toru w Barcelonie

http://1.bp.blogspot.com/-RhqPdB2MXJY/U ... ntjuic.JPG

Jak pozrzucam fotki i filmik to wrzucę. Onboard jest z potwora o nazwie Hyundai i10, więc nie licz na wysokie prędkości :D

Mam też kilka zdjęć sferycznych, ale je dodam dopiero gdy napiszemy materiał o tym obiekcie ;)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Mexi Cz wrz 04, 2014 11:56  Re: Zwiedzanie toru w Barcelonie

A tak apropos, to rzeczywiście na Montjuicu warto spędzić kilka godzin - ładny widok na miasto, ciekawe obiekty do obejrzenia :) Polecam na pewno bardziej niż "suchy tor" w Montmeló.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392


Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości