Kto będzie kolejnym "nowym" mistrzem F1?

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Kto ma największe szanse zostać nowym pierwszokrotnym mistrzem F1?

Rosberg
7
23%
Bottas
3
10%
Kwiat
2
6%
Ricciardo
10
32%
Grosjean
2
6%
Verstappen
2
6%
Hulkenberg
0
Brak głosów
Vandoorne
2
6%
Ktoś inny
3
10%
 
Liczba głosów : 31

Postprzez Indy Śr sie 26, 2015 11:24  Kto będzie kolejnym "nowym" mistrzem F1?

Kamikadze pisząc w innym wątku o chęci zobaczenia zupełnie nowego mistrza świata zainspirował mnie do stworzenia tego tematu. Rzeczywiście prymatem w F1 wymienia się od wielu lat mała grupka kierowców:

2 różnych mistrzów świata w ciągu ostatnich 5 sezonów
3 różnych w ciągu 7 sezonów
4 w ciągu 8
5 w ciągu 10
6 w ciągu 15

Ostatnim 'pierwszokrotnym' był obecnie czterokrotny Vettel w sezonie 2010.

Pytanie więc kto wg Was będzie następny?

Rosberg - dzięki jeździe w Mercedesie nie jest tak daleko ale nie potrafi pokonać Lewisa na przestrzeni sezonu. Bliżej tytułu niż w poprzednim roku już chyba nie będzie

Bottas - duży talent ale w tym sezonie nie góruje nad Massą, Williams ma raczej małe szanse na bycie topowym zespołem za to jest szansa że w ciągu najbliższych sezonów weźmie go bogatszy team z większymi możliwościami

Ricciardo i Kwiat - Daniel w poprzednim sezonie wyglądał lepiej od najwyraźniej przechodzącego kryzys Vettela, w tym roku za to nie dominuje nad Daniłem, który wciąż jest bardzo młodym i rozwijającym się kierowcą. Zwyżka formy Red Bulla dałaby im obu duże szanse na tytuł

Verstappen - bardzo utalentowany i bardzo młody, chyba potrzeba mu jeszcze kilku lat na ogarnięcie się i zmniejszenie liczby popełnianych błędów. Bardzo realny kandydat na przyszłego mistrza ale podejrzewam że nie będzie następnym 'pierwszokrotnym' bo ktoś go najzwyczajniej wyprzedzi

Grosjean i Hulkenberg - świetni kierowcy którzy spędzili swoje kariery w zespołach nie dających większych szans nawet na wygrywanie pojedynczych Grand Prix. Obecni potentaci jakoś ich omijają, może szansą na wzbicie się na szczyt byłoby wejście do F1 fabrycznego zespołu Renault?

Vandoorne - jedyny w ankiecie spoza obecnej stawki. Junior McLarena mający obecnie chyba większe szanse na bycie ich kierowcą niż Magnussen. Być może jego sezon 2015 jest najlepszym sezonem kierowcy w historii serii GP2 choć Grosjean ze swoim 2011 pewnie by się z tym nie zgodził. Jeśli McLaren-Honda będzie się liczyć w walce o mistrza to zapewne nie bedzie już tam Alonso, Buttona lub ich obu i kto wie czy Stoffel nie zostanie pierwszym Belgiem z tytułem mistrza świata

Inni - Massa, Magnussen, Perez, Wehrlein jakieś tam szanse mają ale moim zdaniem minimalne, młode talenty jak Ocon czy Leclerc są obecnie za daleko od F1 by ich wymieniać z nazwiska w ankiecie.

Mój typ: Daniel Ricciardo.

Obrazek

Widzieliśmy go radzącego sobie z Vettelem, jeździ w zespole mającym budżet godny topowego zespołu, poza tym jestem wyobrazić sobie, że Daniel trafia do Mercedesa/Ferrari/Renault???/Audi?????? i do tego jest w miarę młody, ma 26 lat.

Temat oczywiście skierowany dla tych co lubią pogdybać. Zapraszam do wyrażania swoich opinii.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez baron Śr sie 26, 2015 12:20  Re: Kto będzie kolejnym "nowym" mistrzem F1?

Mój typ: Verstappen. Mimo iż gościa nie lubię, trzeba przyznać, że jeździ bardzo dobrze, do tego jest bardzo młody.

Ricciardo ma szanse, ale nie wierzę, że będzie ją miał w Red Bullu. Chyba, że znajdą nowego producenta, który będzie jedynie z nimi współpracował np. Audi. Renault kieruje się ponownie do Lotusa, a Mercedes raczej nie pozwoli na robieniu sobie konkurencji.

Vandoorne w GP2 wygląda na super talent. Jak dziadki wypadną z Mclarena(Alonso i Button) i Honda ogarnie sytuacje z silnikami, to może być na dobrej drodze, by powalczyć o wysokie lokaty, a kto wie, może nawet o tytuł.

Nie wierzę by Hulkenberg zdobył tytuł. Owszem jest dobrym zawodnikiem, ale ma pecha co do zespołów. Jak straci cierpliwość to zleje Formułę i pójdzie do WEC

Bottas wygląda solidniej od Massy, ale pamiętajmy, że Brazylijczyk coraz lepszy nie będzie, a Bottas jest w kwiecie wieku i może być tylko lepszy. Ale gdy pójdzie do Ferrari, to wątpię by Włosi dawali mu równe "uprawnienia" z Vettelem. Obawiam się, że mógłby być drugim Barrichello.

Kwiat jest w niezłej formie. To dopiero jego drugi rok w Formule, ale właśnie: jest jeszcze Verstappen.

Grosejan może coś da radę uciułać, jeśli Renault dołączy, zrobi porządne silniki i wróci do formy z 2005-2006. Marzenia...
Wg. mnie ma szanse na fotel w Ferrari, ale to ta sama sytuacja jak z Bottasem...

Rosberg faktycznie dostaje baty i raczej w Mercedesie nie ma szans na tytuł.

Brakuje Sainza, który również wydaje mi się silnym zawodnikiem, lecz niestety brakuje mu szczęścia. Belgia to czwarty wyścig z rzędu, którego nie ukończył...
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez bartoszcze Śr sie 26, 2015 12:39  Re: Kto będzie kolejnym "nowym" mistrzem F1?

Obecnie mamy małą grupkę, ale w latach 2007-2010 mieliśmy kolejno czterech nowych mistrzów świata (a w 2005 piątego). Więc wszystko się może zdarzyć.
Na dziś największe szanse ma oczywiście Rosberg, bo jako jedyny dysponuje bolidem pozwalającym walczyć o mistrzostwo (wystarczy że Lewis popadnie w doła...).
W kolejnych sezonach... pytanie brzmi który (którzy) kierowca trafi do bolidu na miarę tytułu. Z zaproponowanych odrzuciłbym Verstappena (bo nie zdąży), Vandoorne'a (bo nie bardzo wierzę żeby zdążył) i Hulkenberga (bo on jednak już chyba nie trafi do bolidu dojeżdżającego choćby na podium).
Chciałbym żeby to był Grosjean, ale... pewnie Ricciardo.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów


Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość

cron