Red Bull Air Race czyli podniebna F1

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Daniel Cz cze 08, 2006 20:13  Red Bull Air Race czyli podniebna F1

Czym jest Red Bull Air Race? No właśnie niektórzy tego nie wiedzą więc zakładam ten temat aby pogadać o tym dość młodym sporcie (2003). Sądze, że napewno są tu osoby które wiedzą o co w tym chodzi więc chciałbym usłyszeć wasze zdanie na ten temat, komu kibicujecie, jakie wrażenie wywarł na was ten sport itp... Więc wyjaśniam o co w tym biega. Polega na tym, że jest 11 (najlepszych na świecie) pilotów którzy ścigają się specjalnymi samolotami przez słupy wypełnione powietrzem. Piloci ścigają się z czasem próbując ustanowić jak najlepszy czas przelotu. Oczywiście są też kary za przecięcie słupa lub polecenie zbyt wysoko (nad nim) są to kary czasowe, ale i także wyemilinowanie z wyścigu. Piloci przelot przez słupy muszą pokonać na dwa sposoby w poziome i w pionie to zależy od koloru słupów. A teraz o samolotach. Każdy zawodnik ma inny pod względem mocy, nie wiem jak to jest pod względem wyglądu bo zabardzo się nie różnią, samoloty te mogą przekroczyć prędkość ponad 400km/h i są specjalnie przystosowane do akrobacji i do szybkich manewrów. Co ciekawe w tym sporcie (moim zdaniem) występują największe przeciążenia ponad 12G i taka ciekawostka w Berlinie pilot Peter Besenyei osiągnoł praiw 14G (dokładnie 13.8G), czyli pilot ważył ponad tonę!, a pilot Kirby Chamliss przekroczył 500km/h samolotem który teoretycznie nie powinien latać szybciej niż 430. Od niedawna interesuję się tym sportem więc jestem amatorem a i kibicuję Peterowi. Co wy sądzicie o tym sporcie? komu kibicujecie?
Więcej o tym na stronie: http://www.redbullairrace.com
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez W Cz cze 08, 2006 21:18  

Daniel napisał(a):Co wy sądzicie o tym sporcie?

Akrobacje w wydaniu Red Bull...?
Chyba do tego się to sprowadza, więc jakoś jestem mało entuzjastycznie do tego usposobiony.
8)
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez dex Pt cze 09, 2006 10:49  

W napisał(a): jestem mało entuzjastycznie do tego usposobiony.

ja rownież

czego to red bull nie wymyśli .
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez chmiel Pt cze 09, 2006 14:21  

A mi się to podoba :) Trochę interesuje się tym od tego sezonu, więc również znawcą nie jestem :wink: A z pilotów nikomu jakoś szczególnie nie kibucuję, ale jeżeli miałbym wybrać tego jednego, byłby nim Kirby Chambliss.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Daniel Pt cze 09, 2006 20:17  

No niektórym się nie podoba, ale przyciąga nawięcej widzów, więcej niż na jakimkolwiek meczu lub GP F1, mianowicie w Berlinie było ponad 600 000 wiary.
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez SirKamil So cze 10, 2006 13:26  

Bardzo fajna sprawa:) Kiedy tylko moge oglądam relacje i czytam newsy. 14 G... wymiękam. Niedawno jakiś misiek z F1 Racing napisał, że F1 to najtrudniejszych dla organizmu... chyba jednak nie:smile:




W napisał(a):
Daniel napisał(a):Co wy sądzicie o tym sporcie?

Akrobacje w wydaniu Red Bull...?
Chyba do tego się to sprowadza, więc jakoś jestem mało entuzjastycznie do tego usposobiony.
8)


Sponsor tytularny to wg Ciebie jedyny interesujący aspekt tego sportu?
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez W So cze 10, 2006 13:34  

SirKamil napisał(a):Sponsor tytularny to wg Ciebie jedyny interesujący aspekt tego sportu?

Dla mnie sportem są akrobacje lotnicze, a nie Red Bull Air Race.
Tylko tyle.
8)
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez SPIDER So cze 10, 2006 13:41  

W napisał(a):Dla mnie sportem są akrobacje lotnicze, a nie Red Bull Air Race

W sumie SirKamil dobrze powiedział. Nazwa może być np., Debile Air Race, ale będą robić to samo. Nazwa ma tylko zwrócić uwagę ale to co tam się będzie odbywać, będzie tym samym co Red Bull Air Race.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez SirKamil So cze 10, 2006 13:46  

W napisał(a):
SirKamil napisał(a):Sponsor tytularny to wg Ciebie jedyny interesujący aspekt tego sportu?


Tylko tyle.
8)


Czyli nadal żadnych konkretów.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez W So cze 10, 2006 14:15  

SirKamil napisał(a):Czyli nadal żadnych konkretów.

Popatrz na linijkę, którą wyciąłeś w cytacie.
To dla mnie konkret.
:evil:
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez SirKamil So cze 10, 2006 15:29  

W takim razie co Wg Ciebie dyskwalifikuje Air race jako sport?
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez W So cze 10, 2006 15:43  

SirKamil napisał(a):W takim razie co Wg Ciebie dyskwalifikuje Air race jako sport?

Nic.
W moich oczach Air Race dyskwalifikuje machina marketingowa.
Mało kto interesuje się akrobacjami powietrznymi, ale Red Bull Air Race to już jest fajna sprawa.
8)

Tyle z mojej strony.
Nie chcę dyskutować na ten temat - niech się wypowiedzą inni.
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez Kubuś Fatalista Cz lis 30, 2006 15:32  

Na kanale Extreme Sport można obejrzeć powtórki wszystkich wyścigów !
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez Lucky Strike baski Cz lis 30, 2006 20:30  

Ja pomimo tego, że interesuje się lotnictwem(bardziej szybownictwem) to uważam, że latanie pomiędzy balonami jest trochę nudne :)
Preferuje latanie szybowcem w prądach powietrza i wykonywanie figur powietrznych :) Niestety nie mam jeszcze tej licencji wiec pozostaje mi krążenie w kółko, ale i tak jest to super zabawa, a tutaj cytat:
„Jeśli latanie byłoby językiem, szybownictwo byłoby poezją”
Ogółem wole pooglądać sobie figury powietrzne w wykonaniu tych maszyn/szybowców niż patrzyć jak się ścigają.

Edit: Teraz przeczytałem pierwszy post ... Co to za bzdura, że wyścigi samolotów są prowadzone dopiero od 2003 roku(Chyba, że chodzi Ci tylko o Red Bull Racing wtedy sie zgodze) ?? Przecież po 1WŚ były organizowane już wyścigi myśliwców, a nawet niektórych bąbowców.

Pozdro
Lucky Strike Honda F1 Racing Team
Avatar użytkownika
Lucky Strike baski
 
Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 21:04
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jacobser Cz lis 30, 2006 22:22  

Ja nie powinieniem się tutaj udzielać, gdyż mam krytyczne zdanie, ale przecież różne mogą być opinie. Uważam, że wszystkie zawody XXI wieku są niepotrzebne, niezrozumiałe i nie rozumiem ich potrzeby. Co to za sport, w którym sobie latasz między jakimiś słupkami i walczysz z przeciążeniem. Co innego wyścigi samolotów, a to coś to moim zdaniem tandeta.
Formuła 1 - formuła,którą kochasz.
"F1 Racing"
Jacobser
 
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 21:55
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron