Tenis

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez chmiel Pn cze 10, 2013 10:50  Re: Tenis

Obrazek

Rafael Nadal pierwszym tenisistą w historii, który wygrał jeden turniej Wielkiego Szlema 8 razy. W zeszłym sezonie doznał bardzo ciężkiej kontuzji kolana, pauzował 7 długich miesięcy, stracił mnóstwo czasu, ale wrócił w tym sezonie i póki co wygrywa prawie wszystko, co może. Od powrotu wygrał 7 z 9 turniejów, w których startował, a generalnie 43 z 45 meczów, jakie rozegrał. Niech niektórzy dalej narzekają na jego styl gry itp. Rafa i tak jest geniuszem i już jednym z najwybitniejszych zawodników w historii tej gry. :brawo:
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez axel Pn cze 10, 2013 12:18  Re: Tenis

Cóż, oczywiście wielkie brawa się należą, tym bardziej że Rafa powrócił po dość groźnej kontuzji, ale osobiście wolałbym gdyby na tym podwyższonym podeście stał ktoś inny z tej wielkiej czwórki, a w zasadzie trójki, bo Murray nie grał. No ale niech ma tę ósemkę na bucie :P. Finał w zasadzie jednostronny, co w sumie nie było wielkim zaskoczeniem, ale to w żadnym stopniu nie umniejsza tego zwycięstwa. Jeszcze raz :brawo: dla Nadala i do zobaczenia na trawce :wink:
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez chmiel Pn cze 10, 2013 12:47  Re: Tenis

axel napisał(a): Finał w zasadzie jednostronny

Bo tak w zasadzie to finał był rozegrany w piątek i zagrali w nim Nadal oraz Djokovic. Ten niedzielny mecz to była tylko formalność. Jak najbardziej można było się spodziewać, że Ferrer dostanie po prostu lanie. To już Tsonga mógłby więcej krwi napsuć Nadalowi, o ile psychicznie by się pozbierał i zagrał jak w ćwierćfinale przeciwko Federerowi. W każdym razie szkoda, że drabinka turniejowa ułożyła się tak, że Rafa i Novak zagrali ze sobą już w półfinale, a nie w finale.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez katinka Pn cze 10, 2013 16:11  Re: Tenis

Ogólnie nie przepadam za tenisem na mączce, wolę oglądać mecze na kortach twardych. A jak było do przewidzenia finał RG nie za ciekawy. Ale w końcu Ferrer to nie ten talent co Nadal. Gratki dla Rafy za 12 WS :dobrze:

Rafa i tak jest geniuszem i już jednym z najwybitniejszych zawodników w historii tej gry.

Nie to, żebym nie doceniała Nadala, bo to jeden z najlepszych i co ważniejsze najwaleczniejszych zawodników w męskim tenisie, co mi się podoba. Ale myślę, że geniusz w tym sporcie będzie tylko jeden - Pan Czarodziej z Bazylei :P
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez BagBag Pn cze 10, 2013 17:05  Re: Tenis

Ferrer niestety w trafił niezbyt dobrą generacje tenisistów jak dla siebie, najniższy z całej wielkiej czwórki. Ja go uznaje za zwycięzcę turnieju, niestety Tsonga poległ psychicznie. W finale Ferrer robił wszystko co mógł, ale Nadal był w transie i szedł po 8 tytuł, wynik i tak bardzo ładny, przez cały mecz było widać parę ładnych wymian. Gratulacje Nadalowi 8 tytułu, który ma niesamowity forehand.
Avatar użytkownika
BagBag
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 11:15

Postprzez chmiel Pn cze 10, 2013 17:27  Re: Tenis

katinka napisał(a):Nie to, żebym nie doceniała Nadala, bo to jeden z najlepszych i co ważniejsze najwaleczniejszych zawodników w męskim tenisie, co mi się podoba. Ale myślę, że geniusz w tym sporcie będzie tylko jeden - Pan Czarodziej z Bazylei :P

Jeśli chodzi o styl gry, technikę, to można tak powiedzieć. Ale generalnie, to wystarczy spojrzeć na bilans bezpośrednich pojedynków tych dwóch panów i to już wcale nie jest takie oczywiste. ;) 20:10 dla Rafy to dość wymowna statystyka. :-P Zresztą nawet dzieląc to na poszczególne nawierzchnie i patrząc na te preferowane przez Rogera, Nadal wcale nie wygląda gorzej od Federera. Na twardym korcie remis 7:7, a na trawie 2:1 dla Szwajcara. I nie chodzi mi tutaj o umniejszanie Rogerowi, raczej o dodawanie Rafie. ;)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez axel Pn cze 10, 2013 17:43  Re: Tenis

Ferrer niestety w trafił niezbyt dobrą generacje tenisistów jak dla siebie, najniższy z całej wielkiej czwórki.

Dokładnie tak. Sam Agassi podczas tego turnieju powiedział, że Ferrer ma pecha że gra w obecnych czasach, bo po prostu nie dorównuje tym największym warunkami fizycznymi. Ale myślę, że starszy z Hiszpanów i tak może uznać ten turniej za udany, bo w końcu przełamał się i dotarł do finału w Wielkim Szlemie, oraz jak na ironię, przeskoczył Nadala w rankingu i teraz to David znajduje się w wielkiej czwórce :wink:
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez koszal Pn cze 10, 2013 19:39  Re: Tenis

BagBag napisał(a):Ferrer niestety w trafił niezbyt dobrą generacje tenisistów jak dla siebie, najniższy z całej wielkiej czwórki.


To nie do konca prawda co napisales, poniewaz wielka czworka sklada sie z: Rogera, Novaka, Rafy oraz Andiego.
koszal
 
Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 14:48

Postprzez BagBag Pn cze 10, 2013 21:08  Re: Tenis

@Koszal O tym właśnie pisałem możliwe iż wkradł się błąd, ale po 4,5h ganianiu za żółtą piłką ma prawo. Ferrer mierzący 1,75cm, a wielka czwórka nie schodzi poniżej 1,85cm
Avatar użytkownika
BagBag
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 11:15

Postprzez katinka Śr cze 12, 2013 22:33  Re: Tenis

@chmiel, oj tam, wiem, że Roger ma ujemny bilans z Nadalem, ale ja nigdy nie patrzę na statystyki, ani tu ani w F1 :-P
Nie wiem czym te porażki Feda mozna wytłumaczyć, może tym, że Rafa to też przecież świetny, utalentowany zawodnik, ale tak naprawdę, nie ma nawet 1/2 tej iskry Bożej, którą ma Federer. Najlepszy czas w tenisie Szwajcar ma już jednak za sobą, mmm ale co to był za czas... Federer, to całkiem inna szkoła tenisa, inna epoka, cudowny, wszechstronny tenis..., prawdziwy, nie babski jednoręczny backhand i najlepszy na świecie forehand, nie mówiąc juz o tym jak potrafił poruszać się po korcie i jaki ma timing.

Poezja i tyle :)
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez Roxana Pt cze 28, 2013 18:48  Re: Tenis

JJ jak narazie gra kosmiczny tenis. Regularnie śledzę jego mecze i muszę przyznać, że postępy jakie zrobił od zeszłorocznego finału z Paryża są niesamowite. Patrząc na drabinkę 1/8 i QF, to przeciwnicy spokojnie w zasięgu Jurka, zatem SF jest na wyciągnięcie ręki gdzie raczej będzie czekał Murray, ale nie ma co pompować balona, zobaczymy co będzie, bo tegoroczny turniej to masa niespodzianek.
..:To co innym zajmuje 3 dni, ja opanowuje w 3 godziny:..- Robert Kubica.
Avatar użytkownika
Roxana
 
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:47
Lokalizacja: Mozambik :)

Postprzez cwiek So cze 29, 2013 15:12  Re: Tenis

Tymczasem Kubot też awansował do IV rundy. Zrewanżował się tym samym Benoit'owi Poire za porażkę w III rundzie Roland Garros.

Łukasz Kubot - Benoit Paire 6:1, 6:3, 6:4
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez smylas Pn lip 01, 2013 15:06  Re: Tenis

Historyczny wyczyn. Dwóch Polaków rozegra przeciwko sobie mecz o półfinał Wimbledonu. Dawno nie było takiego sukcesu w męskim tenisie!
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez SkC Pn lip 01, 2013 15:46  Re: Tenis

Gratulacje dla Kubota i Janowicza, w środę powalczą o półfinał. Wierzę, że chłopaki są w takim gazie, że skończy się to Polakiem w finale.

Jednak WIELKĄ SENSACJĄ jest porażka "Jedynki" Williams z Niemką Sabine Lisicki, kolejna mega niespodzianka tegorocznego turnieju. Amerykanka mogła być rywalką Radwańskiej w półfinale...
Tymczasem Agnieszka przegrała pierwszego seta z Bułgarką Pironkową, w drugim secie jest już jednak dużo lepiej i możemy mieć nadzieje na końcowy triumf. Ewentualną rywalką Polki w ćwierćfinale będzie Na Li.
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Postprzez smylas Pn lip 01, 2013 16:05  Re: Tenis

A tak swoją drogą to po losowaniu drabinki, w tym meczu ćwierćfinałowym w którym zagrają Polacy miało dojść do pojedynku... Federera z Nadalem :twisted: :P
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron