Tenis

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez cwiek Śr lip 03, 2013 18:16  Re: Tenis

Ale zabrakło tego czegoś.


Moim zdaniem zabrakło emocji z punktu widzenia polskiego kibica. Jak się wcześniej oglądało mecze czy to Janowicza czy to Kubota, to chciało się, żeby każde ich zagranie było jak najlepsze, żeby każda grana przez nich piłka dawała punkty. Tutaj nawet jak któremuś coś nie wyszło, to nie powodowało to jakiejś złości, sfrustrowania.

PS. Oczywiście pomijam tutaj bliskich czy znajomych tych tenisistów, bo dla nich to pewnie były niemałe emocje.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez chmiel Śr lip 03, 2013 20:18  Re: Tenis

Bohdan Tomaszewski narzekał co chwila w III secie, że nie ma emocji, bo Janowicz idzie po szybkie zwycięstwo i sugerował, że wolałby jakby był to bardziej wyrównany oraz dłuższy pojedynek. Ja za to zdecydowanie wolałem, aby ten mecz trwał jak najkrócej. Obydwu Polakom po ciężkich i długich bojach w poprzedniej rundzie należał się teraz krótszy mecz, aby być bardziej wypoczętym przed półfinałem. Dlatego właśnie osobiście bardzo się cieszę, że skończyło się to już po 3 setach. A że wygrał Janowicz to jeszcze lepiej, bo jemu daje większe szanse w starciu półfinałowym niż dawałbym Kubotowi.

Podsumowując:
Brawo Kubot! Byłeś świetny!
Naprzód Janowicz! Jest pięknie, a może być jeszcze lepiej!
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Saruto Śr lip 03, 2013 21:39  Re: Tenis

Nie wiem czy podobnie odbieracie obecnie tennis męski, ale coś posucha się w wielkich talentach zrobiła.
Kubot świetny wynik jak na takiego dziadka, oby więcej tak miłych chwil miał w tym sezonie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez katinka Cz lip 04, 2013 9:42  Re: Tenis

Nie wiem czy podobnie odbieracie obecnie tennis męski, ale coś posucha się w wielkich talentach zrobiła.

I nie tylko w męskim tenisie, bo w kobiecym podobnie... Można chyba powiedzieć, że pewna era w tenisie się skończyła, era tenisistek i tenisistów wszechstronnych, grających finezyjnie, inteligentnie ze wspaniałym czuciem kortu i techniką :( Teraz obecny tenis, to głównie tenis siłowy i gra zza końcowej linii, no cóż świat jak i tenis się zmienia. Nie wspominając o zachowaniach na korcie...
A tegoroczny Wimbledon, to przeciętne widowisko. Żaden ćwierćfinał nie porwał, chociaż ten Murraya z Fernando Verdasco był bardzo dobry. Obaj wykorzystali wszystko co mieli najlepszego, ale szkoda tego przełamania, bo liczyłam, że wygra Hiszpan, a nie ten nerwowy i chimeryczny Szkot. Ciekawe, jak sobie poradzi na korcie w półfinale dwóch takich nerwusów jak AM i JJ, ale nie kibicuję żadnemu, więc wszystko jedno mi kto wygra ten mecz.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez cwiek Cz lip 04, 2013 17:01  Re: Tenis

No i stało się :(

Agnieszka chyba nie wytrzymała kondycyjnie. Wielka szkoda...
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez BagBag Cz lip 04, 2013 17:09  Re: Tenis

Zabrakło kondycji, mecz zagrała bardzo dobry ... Ale chyba również się podłamała w 3 secie przy stanie 3:0. Mam nadzieje,że Lisicka wygra cały turniej, bo na grę Bartoli to patrzeć nie mogę


Edit: @down wątpię by straciła swoje 4 miejsce
Ostatnio edytowano Cz lip 04, 2013 17:15 przez BagBag, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
BagBag
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 11:15

Postprzez smylas Cz lip 04, 2013 17:13  Re: Tenis

Tak jak pisałem już na innym forum, i jak już poniekąd wspominałem tutaj, uważam że Radwańska nigdy nie wygra wielkoszlemowego turnieju.
Ten turniej niemal od początku układał się idealnie dla niej i mimo tego nie potrafiła tego wykorzystać, ciekawe jak z rankingiem bo straci trochę punktów względem zeszłego roku.
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez cwiek Cz lip 04, 2013 17:20  Re: Tenis

smylas napisał(a):Tak jak pisałem już na innym forum, i jak już poniekąd wspominałem tutaj, uważam że Radwańska nigdy nie wygra wielkoszlemowego turnieju.
Ten turniej niemal od początku układał się idealnie dla niej i mimo tego nie potrafiła tego wykorzystać, ciekawe jak z rankingiem bo straci trochę punktów względem zeszłego roku.


Też mam takie przeczucie, że Radwańska nigdy nie wygra niczego w Wielkim Szlemie. Mimo, że psychicznie wytrzymuje, to grając te kilka meczy w turnieju nie da się nie trafić na zawodniczkę grającą siłowo, tak jak Azarenka, Williams czy właśnie Lisicki. Zawsze znajdzie się ta, która ją pokona.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez chmiel Cz lip 04, 2013 22:21  Re: Tenis

BagBag napisał(a):Ale chyba również się podłamała w 3 secie przy stanie 3:0.

To samo uważam. Radwańska nie jest wcale taka mocna psychicznie. Pisałem przed meczem:

chmiel napisał(a):Ja od tego momentu zaczynam się bać o psychikę Polki, bo na pewno zdaje sobie ona sprawę, że niebiosa jak dotąd bardzo pomagają i staje przed nią okazja, jakiej jeszcze nigdy nie miała, a może i mieć już nie będzie.

I co? Taką oto wypowiedź Agnieszki można znaleźć po meczu: Wymknęła się największa szansa na wygranie Szlema. Jestem wręcz pewien, że to w niej cały czas siedziało, a w tym III secie jeszcze bardziej uderzyło do głowy i jest to jednym z powodów porażki. Niestety moje obawy się sprawdziły... Szkoda. Zostaje teraz Janowicz. W jego przypadku możemy być chociaż przekonani, że jeśli przegra, to dlatego że jest po prostu słabszy, a nie dlatego że nie wytrzyma psychicznie.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez songoq Pt lip 05, 2013 8:07  Re: Tenis

Dla mnie coś dziwnego było w tym meczu z Lisicki. Gdy zobaczyłem tą Lisicki to pierwsze wrażenie że ma jakąś nienaturalna budowę ciała, znaczy dość mocno zabudowana z grubymi udami i rękoma. Pomyślałem sobie taka masa potrzebuje tlenu to im dłużej mecz będzie trwał tym bardziej będzie słabła. I tak było w pierwszym secie gdy miała siłę to Sabina wygrała, w drugim secie gdy już zaczęła łapać zadyszkę to widać było znaczące pogorszenie zagrywki i brak koncentracji bo co rusz waliła w siatkę. Po drugim secie zeszła z kortu na tą przerwę toaletową i w trzecim secie jeszcze na początku grała słabo po czym od połowy zaczęła grac jak cyborg. Zagrywka znów wróciła na wysoki poziom a po korcie biegała jak sarenka do każdej piłki tak jakby mecz dopiero się zaczął a nie trwał już trzecią godzinę. Dla mnie to jest dość dziwne i ja postawiłbym tezę że w tej przerwie toaletowej czymś się ta Niemka wzmocniła. Podejrzewam że właśnie dlatego Aga tak niechętnie podała rękę bo wiedziała, że coś tu nie pasuje, że nagle tak siły wróciły jej rywalce.
Avatar użytkownika
songoq
 
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 11:37

Postprzez BagBag Pt lip 05, 2013 9:37  Re: Tenis

Agnieszka niechętnie podała rękę bo na własne życzenie przegrała 3 seta i była o tym pewna.
Dla mnie to jest dość dziwne i ja postawiłbym tezę że w tej przerwie toaletowej czymś się ta Niemka wzmocniła.
Wybacz, ale dla mnie to jest śmieszne... Gdyby zawodniczka, która przyjmuje "coś" żeby wygrać Wimbledon, a później zniszczyć sobie karierę to jest głupi/głupia. Niemiecki tenis od Steffi graf to nic innego jak postawienie na kondycję i siłę, dawno nie widziałem aby jakiś niemiecki tenisista lub tenisistka grała tak techniczny tenis jak gra Radwańska. A po drugie, kiedy przegrywasz 0:3 w gemach w 3 decydującym secie to na 101% stawiasz wszystko na jedną kartę. Lisicka to zrobiła i wygrała.
Avatar użytkownika
BagBag
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 11:15

Postprzez songoq Pt lip 05, 2013 10:19  Re: Tenis

BagBag napisał(a):
Dla mnie to jest dość dziwne i ja postawiłbym tezę że w tej przerwie toaletowej czymś się ta Niemka wzmocniła.
Wybacz, ale dla mnie to jest śmieszne... Gdyby zawodniczka, która przyjmuje "coś" żeby wygrać Wimbledon, a później zniszczyć sobie karierę to jest głupi/głupia. .

Patrząc na to jaka kasa jest do wygrania w Wimbledonie to przyjmowanie "czegoś" przez zawodników aby zwiększyć szanse wygranej wcale takie śmieszne nie jest. Tym bardziej że kontroli antydopingowych zbyt dużych nie mają.
http://wiadomosci.radiozet.pl/Sport/Wia ... dopingowej
http://sport.interia.pl/tenis/news-fede ... nId,646400
Avatar użytkownika
songoq
 
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 11:37

Postprzez Kubuś Fatalista Pt lip 05, 2013 11:44  Re: Tenis

Przecież w tenisie nie ma praktycznie kontroli antydopingowych. Federer twierdzi nawet, że na początku jego kariery był częściej kontrolowany niż obecnie. Djokovic w zeszłym roku albo w tym zapytany o to, kiedy miał ostatni raz pobieraną krew do kontroli nie był sobie w stanie przypomnieć takiego faktu. Zresztą, kto będzie ścigał sportowców zarabiających gigantyczne pieniądze do tego rozpoznawalnych na całym świecie? Pojawiła się ostatnio informacja o wprowadzenie paszportów biologicznych w tenisie … byłaby to chyba jednak tragedia dla tego sportu gdyby tenisiści byli kontrolowani i karani jak kolarze. Tam gdzie są wielkie pieniądze nikt nie będzie mówił o dopingu.
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez BagBag Pt lip 05, 2013 11:49  Re: Tenis

Sam Agassi w swojej autobiografii przyznał się do brania narkotyków, a ATP zamiast go ukarać robiła wszystko aby sprawę zatuszować.
Avatar użytkownika
BagBag
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 11:15

Postprzez songoq Pt lip 05, 2013 12:08  Re: Tenis

Kubuś Fatalista napisał(a): Zresztą, kto będzie ścigał sportowców zarabiających gigantyczne pieniądze do tego rozpoznawalnych na całym świecie? Pojawiła się ostatnio informacja o wprowadzenie paszportów biologicznych w tenisie … byłaby to chyba jednak tragedia dla tego sportu gdyby tenisiści byli kontrolowani i karani jak kolarze. Tam gdzie są wielkie pieniądze nikt nie będzie mówił o dopingu.

Uważam wręcz przeciwnie. Właśnie dlatego ze w tenisie są tak duże pieniądze to zawodnicy powinni być skrupulatnie badani.
I tragedią dla tego sportu będzie to gdy takich kontroli nie wprowadzą. Bo zamiast oglądać na korcie piękna grę będziemy oglądali cyborgów zaprogramowanych na grę siłową bez użycia głowy. Dobrym przykładem jest tutaj nawet kolarstwo, można było takiego Armstronga zdemaskować można... a przecież postrzegany był jako bohater. To również można takiego tenisistę cz tenisistkę ściągnąć, gdyby byli karani to zastanowiliby się zanim coś wezmą.
Avatar użytkownika
songoq
 
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 11:37

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron