Tenis

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez manipulator Pn lip 10, 2006 9:08  Tenis

Tenis ziemny to gra sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad siatką na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singiel), a także w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub mieszanych (mikst).

Czy są tutaj fani tego sportu :?:

... Po raz kolejny Roger Federer przeszedł do historii tenisa. Szwajcar, rozstawiony z numerem jeden, pokonał w finale gry pojedynczej mężczyzn wielkoszlemowego Wimbledonu turniejową "dwójkę" Hiszpana Rafaela Nadala 6-0, 7-6 (7-5), 6-7 (2-7), 6-3...
Kimi: "Just leave me alone, I know what I'm doing!"
Avatar użytkownika
manipulator
 
Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 14:29

Postprzez dex Pn lip 10, 2006 21:19  

manipulator napisał(a):Czy są tutaj fani tego sportu

czasami sie zobacze jakiś meczyk , ale powiem szczerze że bardziej ze względu na panie np . kiedyś kurnikowa , czy teraz domachowska , szarapowa ( ta to już jest miodzio :grin: )
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez gregoff Pn lip 10, 2006 22:09  

Ja się interesuje od wielkiego dzwonu. Ostatnio obejrzałem sobie Wimbledon i bezbłędnego Federera. Według mnie to żle, że znalazł się w tym sporcie taki ktoś niezniszczalny i to bez poważnego rywala na trawie.

Poza tym należy baczniej się przypatrzeć siostrom Radwańskim które są według mnie o klasę lepsze od Marty Domachowskiej.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Adriannn Wt lip 11, 2006 11:21  

gregoff napisał(a):Poza tym należy baczniej się przypatrzeć siostrom Radwańskim które są według mnie o klasę lepsze od Marty Domachowskiej.


Lepsze i ładniejsze! :-D


A tak poza tym to tenisa nie oglądam bo zawsze zasypiam na nim a to wina komentatorów którzy nudnie prowadzą transmisje.
Avatar użytkownika
Adriannn
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 19:31
Lokalizacja: Rozgłośnia w Toruniu :) :*

Postprzez Ave Wt lip 11, 2006 11:39  

gregoff napisał(a):Według mnie to żle, że znalazł się w tym sporcie taki ktoś niezniszczalny i to bez poważnego rywala na trawie

Rafael Nadal pokazal, ze juz jest blisko Federera na trawce, natomiast na kortach ziemnych Nadal.. nadal jest "krolem" niepodzielnie rzadzacym -
65 wygranych pojedynków z rzędu (rekord) na kortach ziemnych - i to jeszcze nie koniec. Ten czlowiek ma dopiero 20 lat :!:
Avatar użytkownika
Ave
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 18:39
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez manipulator Wt lip 11, 2006 11:40  

Ave napisał(a):
gregoff napisał(a):Według mnie to żle, że znalazł się w tym sporcie taki ktoś niezniszczalny i to bez poważnego rywala na trawie

Rafael Nadal pokazal, ze juz jest blisko Federera na trawce, natomiast na kortach ziemnych Nadal.. nadal jest "krolem" niepodzielnie rzadzacym -
65 wygranych pojedynków z rzędu (rekord) na kortach ziemnych - i to jeszcze nie koniec. Ten czlowiek ma dopiero 20 lat :!:

W tenisie zawsze była osoba dominująca, Agassi, Sampras...
Kimi: "Just leave me alone, I know what I'm doing!"
Avatar użytkownika
manipulator
 
Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 14:29

Postprzez gregoff Wt lip 11, 2006 13:30  

Ale chyba nie aż tak. Wiem, że Sampras był niesamowity (7 tytułów mistrza Wimbledonu), ale czy aż tak bezbłędny...
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez manipulator Wt lip 11, 2006 14:27  

Ale chyba nie aż tak. Wiem, że Sampras był niesamowity (7 tytułów mistrza Wimbledonu), ale czy aż tak bezbłędny...

Sampras ma na swoim koncie 14. zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych. I jego słaba stroną był French Opnen, ani jednego tytułu...
Kimi: "Just leave me alone, I know what I'm doing!"
Avatar użytkownika
manipulator
 
Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 14:29

Postprzez PiotrGT Pt lip 14, 2006 19:10  

Mi się podoba jak Tomaszewski komentuje w Polsacie Sport :-D

A tak wogóle to Federer już dołączył do grona największych tylko my tego jeszcze nie czujemy. Dopiero z kilka lat kiedy on odejdzie z tego sportu odczuje się jaki on był wielki - geniusz gry w tenisa.

Osobiście moim ulubionym tenisistą jest Lleyton Hewitt. podoba mi się jego styl gry, bycia na korcie, i walka o każdy punkt. Ostatnio na Wimbledonie w drugiej rundzie Nadal grał pięcosetówkę z Robertem Kendrickiem i muszę powiedzieć, że ten gracz również bardzo mocno mi zaimponował
Obrazek
www.wrcrally.pl - Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata
Avatar użytkownika
PiotrGT
 
Dołączył(a): Cz gru 08, 2005 20:43
Lokalizacja: Siedlce
GG: 1192116

Postprzez manipulator Pt lip 14, 2006 19:21  

piotrgt napisał(a):geniusz gry w tenisa.

...Oj, tak! Ten backhand jednoręczny!
Kimi: "Just leave me alone, I know what I'm doing!"
Avatar użytkownika
manipulator
 
Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 14:29

Postprzez krisow So lip 15, 2006 15:06  

Bardzo dobrze, że jest ktoś taki jak Federer potrafiący pięknie zagrać w stylu serwis i potem wolej. Świetnie zobaczyć tenisistę, który tak ładnie gra jednoręczny backhand. Tacy ludzie z reguły wygrywają Wimbledon, ale i z reguły mają problemy we French Open. Te dwa turnieje są tak blisko siebie w kalendarzu, a są najbardziej odmienne w stylu gry i szybkości piłek...
Nadal to jednak tenisista o zupełnie innym stylu, który zapoczątkował chyba Agassi. Prawie w każde uderzenie wkłada maksimum siły, świetna motoryka, gra z głębi kortu, ale przy siatce jest nieporadny. Chłopak ma 20 lat i może jeszcze coś na Wimbledonie ugra (w końcu i Agassi tu wygrał), bo w tym roku naprawdę grał świetnie, a najbardziej cieszy to, że dokonał niesamowitego postępu w grze na tej nawierzchni.[/url]
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez Ave So lip 15, 2006 16:52  

Vamosss Nadal!
Jeszcze tylko chwila dzieli by Nadal pokonal ostatni bastion Federera, a mianowicie trawe. Co za nim przemawia? Entuzjazm do gry, niepohamowana wola zwyciestwa, poswiecenie i agresja na korcie. Federer ta swoja szwajcarska systematycznoscia staje sie nudny i coraz bardziej przewidywalny. To nie Nadal wychodzi spiety do pojedynkow z Federerem lecz odwrotnie.
Vamosssssssssssssssssssss Nadal!
Ps. Nadal jest fanem krolowej sportow - F1.
Avatar użytkownika
Ave
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 18:39
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez chmiel N lip 16, 2006 0:51  

Ja również interesuję się tenisem. I kibicuję Nadalowi. Ten chłopak jest genialny :-D Federer jest również fantastyczny, nie zaprzeczę, ale gra Rafaela mi się bardziej podoba. Nie zapomnę finału tegorocznego turnieju w Monte Carlo. Palce lizać. Oglądał ktoś :?: Nadal teraz nawet na trawie potrafił dojść do finału, co też świadczy o jego klasie.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez manipulator Wt sie 29, 2006 8:18  

Rozpoczął się US Open :-D Jakie są Wasze typy ?... Ja stawiam na Federera... 8)
Kimi: "Just leave me alone, I know what I'm doing!"
Avatar użytkownika
manipulator
 
Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 14:29

Postprzez PiotrGT Wt sie 29, 2006 16:11  

Ja też na Federera, ale obawiam sie powtórki z Dubaju
Obrazek
www.wrcrally.pl - Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata
Avatar użytkownika
PiotrGT
 
Dołączył(a): Cz gru 08, 2005 20:43
Lokalizacja: Siedlce
GG: 1192116

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości