Sporty Walki

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez cwiek Pn maja 30, 2016 14:53  Re: Sporty Walki

Arnulf napisał(a):Czy uważasz, że włodarze KSW to idioci i dopuściliby do takiego skandalu? Chciałbym usłyszeć ich wyjaśnienia w tej sprawie.


Sprawa jest trochę dziwna, bo Karaoglu twierdzi, że KSW puściło ten utwór przez pomyłkę. Ciekawe, że nie był taki zdziwiony jak wychodził do walki.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Europejczyk Pn maja 30, 2016 15:53  Re: Sporty Walki

Yhym, tak sobie przez pomyłkę włączyli hymn Al-kaidy :lol: Bez jaj...
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Venio Pn maja 30, 2016 16:03  Re: Sporty Walki

Ja tam po wątpliwych werdyktach już tego nie oglądam. Również nie jestem przekonany do tych zawodników, z których robi się gwiazdy, i to na siłę. Na zagranicznych galach pewnie większość zostałaby brutalnie zweryfikowana.
Słyszałem o skandalu, ktoś wrzucił walkę na YouTube to zerknąłem. Najlepiej podsumował to kiedyś rywal Pudzianowskiego - Thompson, który przegrał po kontrowersyjnym werdykcie, wyrwał mikrofon dziennikarzowi z Polsatu i powiedział wprost, co myśli, a Polsat aż puścił reklamy. Po chyba kilku dniach KSW unieważniło walkę.

Tym bardziej nie mam ochoty tego oglądać, że pogoń za pieniędzmi sprawia, że zawodnik może sobie puścić hymn terrorystów Al Kaidy (używany również przez ISIS), który ma w słowach walkę z niewiernymi i mówi o zsyłaniu deszczu kul - ogólnie, o mordzie. Na wczesniejszych galach (Karaoglu - Silva) było to samo, czyli to nie wybryk.

*****@Arnulf, tu odpowiedź na Twoje pierwsze pytanie. Widocznie ludzie, którzy teraz rozszyfrowali, co to za muzyka, mogli wcześniejszej gali nie widzieć. Na profilu dr Wojciecha Szewko pojawiło się też nagranie właśnie ze wcześniejszej walki Karaoglu.

******Odpowiedź na drugie pytanie: Tak, włodarze to idioci. Skoro słyszałeś o wszystkim i widziałeś nagranie, być może dotarłeś też do tłumaczenia słów tego nasheed'u (Naam Qati). Pokusił się o nie właśnie Szewko:
Obrazek


Naam Qatil - pieśń bojowa wojowników muzułmańskich używana od czasów talibów zarówno przez Dzabhat an Nasura jak i IS.

Słowa tego hymnu są mową nienawiści/propagowaniem terroryzmu. Gadowski: "Pieśń na gali KSW wzywa do mordów na niewiernych".
Dr Szewko: Puszczenie tego publicznie może być ścigane z urzędu

*****Dobrze zatem ich określiłeś.

Tutaj porównanie hymnu Al Kaidy i utworu Karaoglu z narzuconymi na siebie dźwiękami:


Pisałem już o tym na YT dodając też zdjęcia pod usuniętym filmem (kuriozalny powód usunięcia).
Mamed też pokazał się z ciekawej strony słysząc ten nasheed. Początkowo myślałem, że ten znak Mameda po usłyszeniu utworu > Tawhid/Tauhid/Tawheed (palec w kierunku nieba) używany przez *m.in.* ISIS:

Obrazek
Obrazek

Mamed:
Obrazek

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Tauhid#

... to taki przypadek i odruchy przed walką,

Tutaj Karaoglu, dla którego nasheed grał:

Obrazek

*****poniekąd odpowiedź na Twoje czwarte pytanie... ale skoro KSW na swoim oficjalnym profilu usuwa materiał z backstage'u Mameda, który był mocno komentowany na ich profilu Facebookowym, i na którym zachowanie Mameda wzbudziło wiele kontrowersji + usuwane są filmy na YT z powodem nie mającym nic wspólnego z filmem, to widocznie jest coś do ukrycia i można zacząć wierzyć, że ten palec to nie przypadek, że ten mały uśmiech w kierunku Aslambeka Saidova był spowodowany słyszalnym nasheedem, a Mamed przez chwilę rzeczywiście sprawia wrażenie człowieka, który nuci sobie pod nosem hymn. Trochę śmieszne, ale w takim przypadku od razu innego znaczenia nabierają też takie żartowne zdjęcia:

Obrazek

Zachował się materiał z backstage'u Mameda:
http://ebd.cda.pl/620x368/72703557?wersja=720p
Szkoda, że trochę ucięty.

*****Arnulf, odpowiedź na Twoje trzecie pytanie: Jest cholerna różnica między tym, co piszesz a tym, co było na KSW. Nie, podniesiony palec Hamiltona, piłkarzy po bramce itd. to nie znak ISIS. Tzw. Tauhid to znak używany *m.in.* przez ISIS. Nic nie musiało powstawać (masz wyżej link do wiki.(...) Według tauhid Bóg (Allah) jest wyłącznie jeden i nie ma on sobie równych. Sura Koranu, która opisuje tauhid brzmi (...)
Hamilton i reszta nie podnosili palca do granego nasheedu, o którym już dużo się dowiedziałeś po tym poście - tu jest ta cholerna różnica. Może to być też cholerny zbieg okoliczności, że Mamed podniósł palec i spojrzał z lekkim uśmiechem na Saidova akurat wtedy, gdy rozbrzmiał nasheed ... Może...
Szkoda właśnie, że nagranie jest ucięte, bo całokształt wyglądał trochę inaczej. Niektórzy mogą pomyśleć, że zachowanie Mameda jest np. po 2 minutach od początku nasheedu, a na oficjalnym nagraniu, które KSW już usunęło i trwało 20 minut, było słychać zapowiedź Karaoglu, włączenie muzyki i to zachowanie Mameda.



Jeszcze co do Karaoglu i całej tej sytuacji:
Olszak: "Pierre Vogel vel Abu Hamsa z zawodnikiem Azizem Karaoglu. Salafista Vogel domaga wprowadzenia w Niemczech szariatu".

Obrazek
Obrazek

Niech się KSW dalej bawi ze swoimi Czeczenami i gwiazdami typu Karaoglu. Ja na pewno nie mam zamiaru tego wspierać opłatami ,tym bardziej po tym całokształcie, i jeszcze oglądać pojedynek braterski. Niech Martin Lewandowski później krzyczy na twiterze, że wszyscy, co oglądają streamy nielegalnie, mogą go pocałować w du**. Poniekąd go rozumiem, ale też dodam, że jak będę chciał obejrzeć ustawiony cyrk, to włącze sobie WWE - Wrestling, ale to na Extreme Sport przynajmniej dają za darmo i się nie kompromitują.
Avatar użytkownika
Venio
 
Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 12:32

Postprzez Arnulf Pn maja 30, 2016 16:25  Re: Sporty Walki

O rany, podejrzewam, że niepotrzebnie piszę tego posta, bo całość i tak zaraz poleci do kosza - choć na razie rozmawiamy całkiem kulturalnie.

Ale od początku.

Venio napisał(a):Arnulf, tu odpowiedź na Twoje pierwsze pytanie. Widocznie ludzie, którzy teraz rozszyfrowali, co to za muzyka, mogli wcześniejszej gali nie widzieć. Na profilu dr Wojciecha Szewko pojawiło się też nagranie właśnie ze wcześniejszej walki Karaoglu.


Nie widzieli wcześniejszej gali? A co to za tłumaczenie? Cała masa ludzi, którzy tylko polują na takie sensacje omija jeden z największych rzekomych powodów do tego, żeby wywołać gównoburzę. Kto miał widzieć, ten widział - ja dalej nie rozumiem, co przez rok się stało, że nagle piosenka, która w 2015 roku nie burzy Polaków - w 2016 burzy jak najbardziej... A chyba wiem co się stało, ale za to, to na pewno post by poleciał. Więc nie, nie odpowiedziałeś mi na pytanie.

Venio napisał(a):Dr Szewko: Puszczenie tego publicznie może być ścigane z urzędu


Eeee, no to dlaczego od roku nikt włodarzy KSW nie ściga z urzędu za ten "wybryk"? 16 tysięcy ludzi w Ergo Arenie + tysiące przed telewizorami akurat zajęło się czymś innym w czasie odgrywania tej muzyki?

Venio napisał(a):]Hamilton i reszta nie podnosili palca do granego nasheedu


Chalidov na każdej z walk, po których zwyciężał i podnosił palec do góry nie robił tego w rytm muzyki arabskiej. O palcu mi nie mów. Nie rozgraniczaj, że Hamilton i Bieber to na pewno tylko pokazywali zachodzące słońce, natomiast Mamed chce wymordować wszystkich dookoła. Tak się złożyło, że jak ktoś w coś wierzy, to często po sukcesie pokazuje palec w górę, zarówno chrześcijanie jak i muzułmanie (i nie zawsze odnosi się to do Boga w jakiejkolwiek postaci, ale także do osób zmarłych). A że ISIS robi to samo, no trudno. Swastyka też nie jest symbolem stricte nazistowskim i nie jej wina, że tak jest postrzegana.

Venio napisał(a):można zacząć wierzyć, że ten palec to nie przypadek, że ten mały uśmiech w kierunku Aslambeka Saidova był spowodowany słyszalnym nasheedem, a Mamed przez chwilę rzeczywiście sprawia wrażenie człowieka, który nuci sobie pod nosem hymn.


Co tutaj sugerujesz? Co ten nie-przypadek ma oznaczać?

I nie chodzi mi tu absolutnie o wybielanie kogokolwiek. Tylko zachowajmy odrobinę rozsądku i trzeźwego myślenia zanim kogokolwiek zlinczujemy. Prokuratura polska nie podjęła żadnych działań, ani rok temu, ani teraz. Więc mam prawo na tej podstawie sądzić, że wszystko jest w porządku. Wszystko co napisałeś Venio w poście wiem, nie powiedziałeś mi absolutnie nic nowego. Ładnie skopiowałeś fragmenty tekstów internetowych. Tylko widzisz. Jak to powiedział Abraham Lincoln: "problem z cytatami w internecie jest taki, że wszyscy w nie wierzą".
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Venio Pn maja 30, 2016 17:16  Re: Sporty Walki

Spokojnie. Nie denerwuj się :)

1) To pytaj tych Polaków, co rok temu się nie burzyli, nie mnie. Ja wcześniejszej gali nie widziałem, na całość natrafiłem na YouTube i tak, nie jestem z tego zadowolony, że takie coś miało miejsce. Jeśli bijesz do polityki, to mnie to nie obchodzi. Nie chcę też znać Twoich poglądów. Może ja tak zostałem wychowany, nie wiem, że dla mnie nie jest to gównoburza tylko coś poważnego, bo nawiązuje do mordów, niewiernych, i nie powinno mieć to miejsca nawet jeśli zapuści sobie to ktoś ważny.

2) Może być, nie musi. Z urzędu w Polsce raczej nie (pisał o tym). Ktoś musi poczuć się urażony i zgłosić. Nikt nie poczuł się urażony - np. Żydzi [Syjonizm]. Według mnie powinny istnieć jakieś moralne zasady i skoro do ludzi z KSW doszedł może słuch, o czym jest utwór, nie powinni go puszczać, ale różni są ludzie i różnie postrzegają świat. Szkoda, że również w takim przypadku.

3) Ty masz tu inną wizję, ja inną, i się miniemy. Mamed nie wyszedł jeszcze do ringu żeby świętować sukces. Nie mam zamiaru cię do czegoś przekonywać. Palec w górze przy hymnie Al Kaidy wygląda po prostu niefortunnie, i tu też ty mnie nie przekonasz, że nie. KSW usuwa swoje filmy, YouTube pisze coś o filmie brutalnym i drastycznym...
Wymordowanie to są Twoje słowa.

http://www.wykop.pl/link/3194659/youtub ... z-mamedem/

4) Że się w pewnym stopniu utożsamia z "tymi" ludźmi, ale nie robie z niego mordercy. Spokojnie.
Tak, skopiowałem swój tekst pisany dla YT z fragmentami głównie jednej osoby, która wie więcej na temat islamu, dżihadu a nawet szariatu i to głównie ona zrobiła tę gównoburze.
Avatar użytkownika
Venio
 
Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 12:32

Postprzez Arnulf Pn maja 30, 2016 17:39  Re: Sporty Walki

Venio napisał(a):Nikt nie poczuł się urażony - np. Żydzi [Syjonizm]. Według mnie powinny istnieć jakieś moralne zasady


Wnioskuję, że poczułeś się urażony. Zgłoś więc.

Venio napisał(a):Palec w górze przy hymnie Al Kaidy wygląda po prostu niefortunnie


Jak sam wspomniałeś - nieformalnym. Jak ze swastyką, nie jej wina, że jest kojarzona z nazistami. Tak samo z tym "hymnem". Żaden z nas nie zna arabskiego, nie potrafimy tego przetłumaczyć. Czy bierzesz pod uwagę, że ten "hymn" może występować w różnych wersjach, bardziej i mniej radykalnych? Ja biorę to pod uwagę. Dlaczego? Karaoglu już wchodził z nim do ringu. Chalidov przy nim wskazywał palec w górę. I jeden i drugi raczej z terroryzmem niewiele mają wspólnego.


Wiesz co ja myślę? Strasznie przerażające jest, jak w ciągu kilku miesięcy z człowieka wychwalanego nomen omen pod niebiosa, z którym chciano się fotografować i utożsamiać, zrobiono ścierę do podłogi. Byłem na KSW 33. Sala ryczała z radości i naprawdę głośnymi oklaskami nagradzano Chalidova, który w 31 sekund zmiótł Materlę z powierzchni ziemi. Wystarczył później jeden komentarz Chalidova na temat uchodźców, żeby zaczęto czepiać się nawet palca wskazującego niebo. I to komentarz moim zdaniem bardzo dyplomatyczny, sam przecież Chalidov jest takim uchodźcą. No i się zaczęło. Ciekaw jestem, czy gdyby zadusił Karaoglu w pierwszej rundzie, czy reakcje pod jego wypowiedziami w komentarzach byłyby inne czy dalej takie same? Chłop wygrywał wszystkie walki jak leci, był ulubieńcem kibiców, obstawiano nim walki wieczoru, rozmawiało z nim UFC. Ale nic to, jedna wypowiedź plus obecna sytuacja na świecie, a do tego jeszcze słabsza walka pokazała, jakimi jesteśmy niewdzięcznymi kibicami. Zastanawia mnie, czy to domena ogólnie ludzka, czy tylko polskich kibiców. A zobaczymy co się będzie działo po Euro, gdy nasi - nie daj Boże - zrobią powtórkę z historii.

Chalidov wspominał o problemach prywatnych, mniej więcej od roku. Ja mam swoje teorie na ten temat i absolutnie nie zdziwię się, jeśli go już na polskiej gali nie zobaczymy nigdy. Bo jeżeli w internecie jest taka fala hejtu wobec jego osoby, to bezpośrednio, na co dzień także go to musi spotykać.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Venio Pn maja 30, 2016 18:16  Re: Sporty Walki

Nie poczułem się urażony wyznaniowo czy etnicznie, ale zniesmaczony jak najbardziej. Takie coś miejsca mieć nie powinno. Pamiętasz sytuację z Lewandowskim i szampanem na narodowym? Ktoś zgłosił, policja się zajęła. Wystarczyło jedno zgłoszenie. Ale ja też wychodze z założenia, bo takim jestem człowiekiem, że nie może być tak, że jeżeli wszyscy wiemy, że skoro w piosence jest to i to, ale nikt nie czuje się obrażony, chociaż słowa są jasne, to siedzimy cicho i żyjemy dalej. W tym przypadku mamy do czyniena z hymnem używanym przez Al Kaide, więc dyskusji być nie powinno. KSW to nie moje podwórko. Skoro oni uważają, że jest to dla nich dobre, to cóż... Nie moja w tym głowa, by dbać o ich wizerunek. Niech się Martin Lewandowski tym zajmie. Aziz teraz zrzuca winę na KSW, co jest według mnie śmieszne i zarazem słabym tłumaczeniem, bo przecież ten utwór musieli od kogoś dostać, to raz, a dwa, używał go już wcześniej.

To jest nieformalny, bo oficjalnego nie ma. Na górze masz film z porównaniem i skoro bierzesz pod uwagę, że tekst może być inny (Szewko podobno przetłumaczył), to wpisz sobie nazwę tego nasheed, dopisz w google lycris i znajdziesz angielskie tłumaczenie na forach. Same tłumaczenie Aziza o rzekomej pomyłce jest jednak jasne, iż znajduje się to i owo w tekście tego nasheed, czyli ujmijmy to tak, że znajdują się w nim złe rzeczy.

Gnojenie sportowca w przypadku braku sukcesu, choć jeszcze wczoraj ktoś skakał za nim w niebiosa, to często spotykana sytuacja. Jak jest w innych krajach? Nie mam pojęcia. Oglądałem kiedyś kilka walk Mameda, myślałem nawet, że pójdzie do UFC, ale chyba KSW nie chciało tracić gwiazdy, a i w UFC na pewno dostawałby mniejsze gaże - przynajmniej w pierwszych kilku, kilkunastu walkach. Trzeba byłoby trochę czasu na wybicie i nadzieja, że nie będzie tam przegrywał. Pamiętam, że nawet prosił o to KSW, ale widocznie coś nie wyszło.
Ja jako zwykły zjadacz chleba i żaden fan oceniam, że piątkowej walki wieczoru nie było. Ciężko mi zatem mówić, że ktoś miał słaby dzień skoro było unikanie walki. Zawalczyli jak prawdziwi, jak to mówi Aziz, islamscy bracia? Każdy ma swoje zdanie, takie jest moje z obserwacji z boku i tyle na cały ten temat.
Cały czas unikałem też potencjalnych tekstów polit. ale już na koniec z mojej strony, link do przeglądu sportowego, bo przypadkowo trafiłem na ten wpis i do głównego źródła. Nic nowego. Kto chce, przeczyta.
http://www.przegladsportowy.pl/forum/az ... cid=677487
http://euroislam.pl/jak-polski-muzulman ... -zamawial/
Avatar użytkownika
Venio
 
Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 12:32

Postprzez Arnulf Cz cze 02, 2016 18:09  Re: Sporty Walki

No i mamy dalszą odsłonę tej paranoi, która wytworzyła się wokół Chalidova. Jakaś organizacja wystosowała podobno pismo do władz polskich o wydalenie Chalidova z kraju i odebranie mu obywatelstwa. Ja nie wiem, czy ci ludzie nie mają pracy, szkoły, rodziny, zainteresowań, że tracą czas na wypisywanie takich idiotyzmów? Wystarczy poczytać co się dzieje na profilu Chalidova na Facebooku, czy pod jakimkolwiek artykułem dotyczącym Polaka na internetach. Nagle filmiki na jutubie z jego udziałem zaczęły zbierać same negatywne oceny. A najlepsze jest to, że taki Chalidov bardziej przysłużył się naszemu krajowi niż taka banda niezbyt rozgarniętych ludzi piszących petycję do prezydenta.

Swoją drogą, zastanawia mnie hejt na KSW jako federację MMA. Pomijając ostatnią, słabą sportowo moim zdaniem, galę to ja widzę taką sprzeczność. Narzekamy jako społeczeństwo, że nie mamy nic "polskiego" co moglibyśmy z dumą sprzedawać za granicą. Gdy pojawia się coś takiego (KSW) to gnoimy to, że walki ustawione, że afery, muzułmanie itd. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wszystkie argumenty sprowadzają się do walki Pudzianowskiego z Thompsonem z gali sprzed 5 lat (dalej pomijam piątkową galę, bo to nowy materiał na pożywkę dla hejterów) :D. I nie widzą komentarzy zawodników zagranicznych, którzy chwalą organizację i poziom sportowy. Bo po co.

No a skoro wyszedł temat Pudzianowskiego. To jego nikt nie hejtuje za komentarze o asymilowaniu obcokrajowców kijem bejsbolowym...

Venio a ten cytat z artykułu, który podałeś:

Dyskusja o tym, co Mamed mamrotał pod nosem w czasie hymnu Al-Kaidy i czy wyciągając palec naśladował dżihadystów, czy po prostu zamawiał jedno piwo, mogłaby się odbyć, ale lewa strona mediów postanowiła tego faktu nie zauważyć.


Żałosny. Oczywiście musiało się pojawić słowo "lewa".
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez exxxile Pn paź 03, 2016 15:26  Re: Sporty Walki

http://www.sport.pl/boks/1,64992,207835 ... oxSportImg

Fury po dwukrotnym wycofaniu się z rewanżu z Kliczką kończy karierę. Na twitterze wypisuje oczywiście, że on jest najlepszy. Myślę, że facet na serio jest chory psychicznie. Ogólnie żenada - szkoda tylko, że Wladimir nie miał okazji się zrewanżować.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Saruto Pn paź 03, 2016 17:26  Re: Sporty Walki

Już wrócił :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Venio Wt paź 04, 2016 7:52  Re: Sporty Walki

Ja jak widziałem pierwszą informację, to powiedziałem od razu, że pewnie to fake znając go. Media dały się nabrać :D
Avatar użytkownika
Venio
 
Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 12:32

Postprzez cwiek Wt paź 04, 2016 17:22  Re: Sporty Walki

Co za gość :twisted:
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez exxxile Wt paź 04, 2016 21:41  Re: Sporty Walki

Mam nadzieję, że prędzej czy później dostanie porządnie w tubę i to go trochę wyleczy. :-)
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez cwiek Wt paź 04, 2016 22:17  Re: Sporty Walki

A ja odnoszę wrażenie, że dla wagi ciężkiej to dobrze, że jest taki Fury. Bracia Kliczko wygrywali walkę za walką, kategoria królewska była strasznie nudna. Teraz co nieco się dzieje.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez exxxile Wt paź 04, 2016 23:53  Re: Sporty Walki

No ale to też nie jest tak, że przyszedł Fury i przegonił Kliczków. Wit zakończył karierę, a Wlad owszem, przegrał z Furym, ale opinia jest taka, że po prostu zlekceważył rywala, nie przygotował się odpowiednio do tej walki. Nie chcę tu umniejszać sukcesu Brytyjczyka, ale mógłby po prostu potwierdzić swoją klasę w rewanżu, a ten zwakował pas IBF odpuszczając walkę z Glazkovem i zamiast przygotować się na Wlada, woli bawić się w jakiś cyrk na twitterze. Gdyby faktycznie dołożył Kliczce drugi raz, można byłoby mówić, że zakończył hegemonię (przynajmniej połowicznie), ale obecnie wygląda to słabo. Z tych brytyjskich komediantów o wiele bardziej sympatyzowałem z Hayemakerem, no ale ten był za malutki fizycznie na Kliczków, no i trochę chyba nie ma on serca do boksu. Inteligentny facet, ale w ringu brakowało mu wariactwa.

Tymczasem 26 listopada w Manchesterze walczy Anthony Joshua i niewykluczone, że jego rywalem będzie Kliczko. Sam nie wiem czy to już czas, ale jeżeli młody wygra, wiele udowodni i to na niego spłynie splendor.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron