RIO 2016

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez mr_bean2000 N sie 21, 2016 17:07  Re: RIO 2016

Nasi piłkarze ręczni przegrali 5 z 8 meczy na tych igrzyskach, a i tak kończą tuż za podium na 4 miejscu. No nieźle :-)
Idol rajdów formuły pierwszej.
Avatar użytkownika
mr_bean2000
 
Dołączył(a): Śr lip 16, 2014 22:22

Postprzez dxx91 Wt sie 23, 2016 8:16  Re: RIO 2016

fordern napisał(a):I wydawałoby się, że te igrzyska usłane są porażkami, to jednak dorobek medalowy jest najlepszy w XXI wieku. Dobre i to :wink:


Zależy jak na to spojrzeć, pod względem ilościowym - tak, ale pod względem jakościowym gorzej było 4 lata temu (2-2-6), a wcześniej w Melbourne 1956 (1-4-4)... Jeśli chodzi o miejsce w klasyfikacji medalowej (33) to najgorzej od 1948 (34)

dxx91 napisał(a):(...)
Poprzednio było słabo bo zdobyli 10 medali. Tym razem może nie być nawet tylu.
(...)


Odszczekuje. Hau, hau.
dxx91
 
Dołączył(a): N lip 12, 2009 14:50

Postprzez Shaitan Wt sie 23, 2016 10:10  Re: RIO 2016

Opierając się tylko i wyłącznie na moich własnych oczekiwaniach, uważam że występ wypadł w dolnych granicach przyzwoitości. Mieliśmy nieco lepszy dorobek niż ostatnio, więc nie będę posuwał się aż do stwierdzenia, że występ był słaby. Rewelacji próżno jednak szukać. Kto wypadł słabiej niż oczekiwałem?
Małachowski - srebro zamiast złota
Fajdek - brak finału zamiast złota
Myszka - 4 miejsce zamiast medalu
Białecka - ...odległe miejsce zamiast medalu
Gadżijew - 1 runda zamiast medalu
K-4 kobiet - wygrany finał B zamiast medalu
Lićwinko - 9 miejsce zamiast medalu (swoją drogą jak 2 zawodniczki z siedmioboju skaczą wyżej niż zwyciężczyni konkursu olimpijskiego , to uważam to za ogromny wstyd)
Kszczot - półfinał zamiast medalu
Zieliński - DSQ zamiast medalu

W grach zespołowych myślałem, że skończy się na 1/4 obydwu drużyn. Gdyby trenował nas Anastasi, to byśmy trafili na Kanadę w 1/4 i pewnie byłby też półfinał jak u ręcznych :wink: .

W pływaniu nie liczyłem na medal, ale tak katastrofalnego występu chyba nikt się nie spodziewał. Myślę, że zasadne byłoby postawienie podobnego pytania jak w przypadku podnoszenia ciężarów, co dalej? i wyciągnięcie odpowiednich wniosków wraz z podjęciem jakichś działań.

Co mnie kolejny raz urzekło? A no to, że pomimo przeciętnego występu po raz kolejny pojawiły się medale, na które niemal nikt nie liczył. Na przykład jeden z naszych ostatnich medali zdobyty przez Oktawię Nowacką. Niesamowita historia i cała kupa emocji podczas śledzenia jej zmagań. Chyba najmilszy moment dla mnie na igrzyskach obok informacji o medalu Rafała Majki. Co najbardziej bolało? Zdecydowanie końcowa syrena meczu z Danią.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Kamikadze2000 Wt sie 30, 2016 13:11  Re: RIO 2016

Założyłem ten wątek, ale nawet czasu i ochoty nie było na wpis. Napiszę jednak dla zasady. Igrzyska niestety dla nas okazały się klapą. Zaledwie dwa złote medale i jedenaście medali to żaden sukces. Gdyby jeszcze nasi "pewniacy" nie zawodzili. Ale niestety tak się nie stało. Fajdek, Kszczot, Kawęcki, Czerniak, Zielińscy, Myszka, Białecka, Lićwinko, tyczkarze, kulomioci (pomijając wielmożnego Tomka, najlepszego Europejczyka), zapaśnicy, szermierze, judocy... bardzo przykro, że tak się to potoczyło. Nie zawiodła nasza wielka Anita - zdecydowanie sportowiec nr 1 tego roku, a także wioślarki. Czy Oktawia Nowacka jest zaskoczeniem? Nie do końca - w końcu na MŚ spisywała się w ostatnich latach świetnie. Po cichu liczyłem na 20 medali i nawet 5-6 złotych medali. Szkoda tego ostatniego rzutu Hartinga... to nazwisko będzie się śnić po nocach Piotrowi. No nic... może Tokio i Pjongczang odczarujemy. :) Nasi potrafią spisać się dobrze na Dalekim Wschodzie (Pekin 2015, Saporro 2007). :D
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Poprzednia strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość