Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Diego N wrz 30, 2018 15:10  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Z siatkarzami jest zawsze tak, że choćby przegrali, to wiesz, że na boisku zostawili serce i spróbowali dosłownie wszystkiego, aby wygrać. Wczorajsze zwycięstwo z USA jest epokowe, bo wszyscy eksperci od początku turnieju Amerykanami się zachwycali i wskazywali jako nowych mistrzów świata, z resztą były ku temu powody. Z kolei nasza kadra rosła w trakcie turnieju, oni przeżyli ze sobą wzlot, upadek w głębokie bagno i teraz znowu rosną. Gdyby obejrzeć mecze z początkowej fazy turnieju i ten wczorajszy, to można uznać, że to dwie różne drużyny. Na wojnę wyruszyła grupa chłopaczków wiedziona przez kilku doświadczonych żołnierzy, a wrócą jako weterani. Część z nich pewnie nawet nie zdawała sobie sprawy jak dobrzy mogą być. To jest niesamowite jakim oni się wykazują heroizmem, wolą walki i umiejętnościami. Jeszcze większego podziwu nabiera się ze świadomością, że tam się nie liczą pieniądze, bo w porównaniu z piłką nożną chłopaki na tym medalu zarobią grosze. Dziś Brazylia, inne drużyna która przetrwała na tym turnieju kilka huraganów. Szanse pewnie 50/50, ale może paść każdy wynik.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez cwiek N wrz 30, 2018 15:41  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

No tak, piłkarze to wychodzą na boisko i mówią: "Dziś się nam nie chce, może wygramy, a jak nie to nie ma problemu".

Nie porównujmy tych dwóch sportów, bo nie dość, że czołówka w siatkówce jest mniej liczna, to też kwestia w jakim punkcie organizacji czy szkolenia jesteśmy w przypadku siatkówki, a w jakim w przypadku piłki nożnej.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez viper-ek N wrz 30, 2018 18:15  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Porównajmy Plus Ligę do Ekstraklasy i to już powie, skąd podstawowa różnica w wynikach obu drużyn.
Avatar użytkownika
viper-ek
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 18:08

Postprzez Diego N wrz 30, 2018 18:40  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Porównywać można, zachowując przy tym właściwe proporcje. Liczba drużyn w czołówce, czy system szkolenia nie mają nic do tego, w jaki sposób sportowiec podchodzi do swojego zawodu. Ja oglądając piłkarzy na mundialu nie miałem wrażenia, że dotarli do kresu swoich możliwości i dali z siebie wszystko. Patrząc na siatkarzy widać z daleka, nawet mniej eksperckim okiem, że ci goście wychodzą ze skóry i będą walczyć do upadłego z absolutnie każdym. Mało tego, absolutnie każda drużyna świata jest w ich zasięgu, a oni nie pozwolą się przekonać, że może być inaczej. Pieniądze pojawiają się siłą rzeczy, bo inaczej patrzy się na wysiłek kogoś, kto zarabia grube miliony, a inaczej na to, ile zdrowia zostawiają na boisku goście, którzy po zakończonej karierze będą musieli pracować, żeby się utrzymać. Może to nie do końca właściwe, ale tak jest. Z resztą powiem wam, że jeżeli chodzi o system szkolenia to w siatkówce też pozostawia on sporo do życzenia, a działalność PZPS od jakiegoś czasu też jest daleka od ideału. Możemy o tym i o lidze pogadać spokojnie od poniedziałku :)

Chcę zaznaczyć, że nie zamierzam jakoś specjalnie krytykować piłki nożnej, bo też oglądam, interesuję się i jestem kibicem, ale kiedy przychodzi dzień, że siatkarze po raz 3 w ciągu ostatnich 4 mundiali zagrają w finale MŚ to mnie, jako człowieka, dla którego siatkówka jest nr 1 przed wyścigami i piłką nożna, napełnia duma, że mamy wśród wielu sportów taką drużynę, która potrafi nie tylko zrealizować cel minimum na ważnej imprezie, ale też znacznie go przeskoczyć.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez cwiek N wrz 30, 2018 18:59  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Ja oglądając piłkarzy na mundialu nie miałem wrażenia, że dotarli do kresu swoich możliwości i dali z siebie wszystko.


Mundial, mundial, mundial. Równie dobrze możemy przywołać wynik siatkarzy z ME 2017 w Polsce. To byli inni ludzie? Ci sami.
Po prostu tak jest, jeden turniej ci wychodzi, inny nie.

Patrząc na siatkarzy widać z daleka, nawet mniej eksperckim okiem, że ci goście wychodzą ze skóry i będą walczyć do upadłego z absolutnie każdym.


Tak jak wyżej, polecam przypomnieć sobie Euro sprzed roku. Polska drużyna była bezradna. Nie chciało im się? Rok temu mieli inne podejście?

że siatkarze po raz 3 w ciągu ostatnich 4 mundiali zagrają w finale MŚ to mnie, jako człowieka, dla którego siatkówka jest nr 1 przed wyścigami i piłką nożna, napełnia duma, że mamy wśród wielu sportów taką drużynę, która potrafi nie tylko zrealizować cel minimum na ważnej imprezie, ale też znacznie go przeskoczyć.


I tak powinno być. Cieszmy się wynikami w siatkówce, cieszmy się tymi w piłce nożnej czy ręcznej. Przy okazji nie wytykajmy ciągle, że ci piłkarze to zło wcielone i tylko grają za pieniądze, a w kadrze to im się nie chce.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Diego N wrz 30, 2018 19:29  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

cwiek napisał(a):I tak powinno być. Cieszmy się wynikami w siatkówce, cieszmy się tymi w piłce nożnej czy ręcznej. Przy okazji nie wytykajmy ciągle, że ci piłkarze to zło wcielone i tylko grają za pieniądze, a w kadrze to im się nie chce.


Ale kto mówi, że zło wcielone i grają tylko za pieniądze? Wydawało mi się, że jasno zaznaczyłem, że pieniądze mogą zniekształcać postrzeganie wysiłku sportowca, ale to nie musi być 100% prawda. Mundial wspominam dlatego, że np. po Kolumbii piłkarze wyszli i powiedzieli, że musieli przegrać, bo grali z lepszą drużyną i zachowywali się jakby nie mieli sobie nic do zarzucenia. Mam wrażenie, że w siatkówce panuje nieco inna postawa, ale możemy o tym pogadać finale :) Cieszymy się ze wszystkich sukcesów.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez cwiek N wrz 30, 2018 19:37  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

po Kolumbii piłkarze wyszli


Jeden piłkarz. Co prawda kapitan, ale ponoć jego słowa wywołały niemałą burzę, jak się reszta dowiedziała.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez sneer N wrz 30, 2018 22:06  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

@ ćwiek

Tak właśnie jest. Tzw. kopacze nożni grają tylko o kasę. Pojęcie honoru jest im nieznane. A nasi siatkarze właśnie pokazali im gdzie jest ich miejsce.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cwiek N wrz 30, 2018 22:08  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Mamy to! Miazga!

@Diego
nie piłem akurat do Twoich wpisów, a bardziej do tych w stylu sneera.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez slipstream N wrz 30, 2018 22:21  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Dwie rzeczy w tym są niesamowite. Pierwsze że to właściwie nowa drużyna, nowe pokolenie graczy, a nie starzy zasłużeni po których nie widać następców. A dwa, jak to brzmi - Polska nie zdobyła złota, Polska obroniła złoto!
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez tuba N wrz 30, 2018 22:29  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Za stary jestem na takie emocje... Ale chciałbym poczuć jeszcze kiedyś podobne emocje w stosunku do Roba...
"So you thought it was end of the story..."
Avatar użytkownika
tuba
 
Dołączył(a): Pt mar 28, 2008 10:41
Lokalizacja: Blizne

Postprzez Diego N wrz 30, 2018 23:22  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

To jest kosmos! Drużyna, która jechała wejść do top6 demoluje Brazylię i wygrywa złoto. Warto żyć dla takich chwil :)
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez Arnulf N wrz 30, 2018 23:39  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Przyznam się szczerze, że w ogóle nie myślałem o złotym medalu po wczorajszym meczu z USA. Bardziej siedział mi w głowie finał 2006 niż 2014 i nastawiałem się raczej na ciężką przeprawę ze wskazaniem końcowym na Brazylijczyków. Ale już po kilkunastu piłkach pierwszego seta powiedziałem, że Brazylia cudów nie gra.
Nasza reprezentacja gdy nie jest zagrywką odrzucona od siatki, jak przez dwa sety z Amerykanami wczoraj, to jest nie do zatrzymania. To co dzisiaj Kurek robił z rywalami (znowu) przechodzi ludzkie pojecie. Z medalu właśnie dla niego cieszę się chyba najbardziej. 4 lata temu nie znalazł się w kadrze i medal przeszedł mu koło nosa. Dobrze, że on ma dopiero 30 lat, bo chyba jeszcze nie planuje końca kariery reprezentacyjnej i na pewno na Igrzyskach będzie ponownie prowadził atak drużyny.

Super, po prostu super. Oglądam polską siatkówkę reprezentacyjną dość regularnie od wielu lat, początkowo emocjonując się ligą światową, potem mistrzostwami świata. Ale brakuje jeszcze medalu Igrzysk Olimpijskich :-).
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości