Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez chmiel Pt gru 22, 2006 0:05  

Skra rozegrała kolejny mecz w LM. Bełchatowianie wygrali z aon hotVolley Wiedeń 3:2. Był to bardzo ciężki mecz. Po tak spektakularnym zwycięstwie nad Lube Banca Macerata wielu spodziewało się łatwej przeprawy. Blokujący Skry nie mieli pomysłu na zatrzymanie Antunovicia, który dość swobodnie kończył swoje ataki. W polskiej drużynie nikt nie zagrał kapitalnego meczu. Był to gorszy dzień Skry, ale ważne, aby właśnie w takiej sytuacji również potrafić wygrywać :) Skra dobrze kończy rok w LM :-D
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez chmiel So gru 23, 2006 1:08  

Mostostal - Częstochowa 1:3
Kiedyś ten mecz był klasykiem. Teraz stracił trochę na wartości. Team z Kędzierzyna to już nie ta drużyna, która z powodzeniem grała w LM. Akademicy byli w tym meczu lepszą drużyną. Mostostal grał bardzo nierówno. Najlepiej z tej drużyny grał Marcel Gromadowski, jednak i jemu przydarzały się małe wpadki. Ale nie rozumiem dlaczego tak długo na boisku był Bakumovski. grał on fatalnie, a trener konsekwentnie na niego stawiał. A miał młodego Bartka Kurka, który gdy wchodził na parkiet pokazywał się z niezłej strony. Zresztą jego talent dostrzegł już również Lozano. Podobna sytaucja z Karzov'em. Grał on bardzo solidnie, ale myślę, że Damian Domonik mógł się spisać lepiej.

Olsztyn - Bydgoszcz 3:0
PZU pewnie wygrywa i jest na pozycji lidera ligi :)

Jutro arcyciekawy pojedynek mistrzów z vicemistrzami Polski :-D
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez maciek So gru 23, 2006 9:52  

chmiel napisał(a):Mostostal - Częstochowa 1:3

Oglądałem ten mecz, siatkarze Mostostalu przegrywali sety w końcówce, ale to nie był ładny mecz, mnóstwo błędów, serii traconych punktów. Dziwie się że Gromadowski nie jest w kadrze Polski, on ma duży talent, brakuje mu trochę zimnej krwi, ale jak mu idzie jest nie do zatrzymania.
Obrazek
Avatar użytkownika
maciek
 
Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 12:17
Lokalizacja: Turyn

Postprzez Iza So gru 23, 2006 18:28  

BOT Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:2
:-(

Tak jak być powinno, spotkanie ciekawe i dosyć wyrównane, przede wszystkim w pierwszych dwóch setach. Potem coś się zespuło w Jastrzebskim Węglu i wicemistrzowie Polski przegrali trzeciego seta z kretesem. Czwarty set to z kolei rozluźnienie w drużynie Skry, wynik 2:2 i rozstrzygnięcie meczu w tie breaku, gdzie lepsi okazali się Bełchatowianie. Ten mecz to też głównie nerwowe zachowania naszych srebrnych medalistów z MŚ, co dla mnie było bardzo rozczarowujące, bo Jastrzębski przegrał w dużej mierze przez tą swoją nerwowość po przegraniu zaciętego 2. seta. To jednak dopiero początek sezonu ligowego, więc wszystko jeszcze przed nami :-)
Avatar użytkownika
Iza
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 14:21

Postprzez chmiel So gru 23, 2006 18:46  

Skra - Jastrzębie 3:2
Kibicowałem Skrze i to oni wygrali. Mieli problemy kadrowe. Na początku na środku musiał grać nominalny rozgrywający Neroj :o Jak się każdy domyśla łatwo tak grać nie jest. W trakcie spotkania jeszcze się wydawało, że stracą oni kolejnego środowego Heikkinena, ale nie była to groźna kontuzja. Pierwsze dwa sety bardzo wyrównane. Szczególnie drugi. Kolejne dwa sety to przewaga jednej z drużyn. A tie-break to olbrzymie nerwy Jastrzębian i wygrana Skry. Trzeba przyznać, że sędzia się nie popisał i miał kilka wpadek, ale bez przesady. W zespole Jastrzębia wg mnie bardzo słabo zagrał rozgrywający - Ivanov. Najlepiej radził sobie Paweł Siezieniewski, ale Szymański i Murek grali również bardzo dobrze. W zespole Bełchatowian również wyśmienicie nie grał rozgrywający - Dobrowolski. Miał kilka bardzo słabych wystaw. Wlazły poza jednym fatalnym okresem grał bardzo dobrze. Lewis grał solidnie, w ataku średnio, w obronie i przyjęciu świetnie. Krzysiek Stelmach również zrobił, co do niego należało. Wielkie brawa dla Skry, która mimo problemów potrafiła wygrać z bardzo silnym Jastrzębiem.

maciek napisał(a):Dziwie się że Gromadowski nie jest w kadrze Polski

A ja nie. Na razie Wlazły i Szymański są zdecydowanie lepsi. Marcel ma dopiero 21 lat i na niego jeszcze przyjdzie pora :!: ma ogromny talent i świetnie warunki. Jeszcze nabierze trochę doświadczenia i Polska będzie miała kolejnego bardzo dobrego atakującego :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez chmiel Pt gru 29, 2006 22:17  

PZU AZS Olsztyn - BOT Skra Bełchatów 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 34:32)
Po prostu fantastyczny mecz :!: Takie mecze mógłbym oglądać całymi dniami. Te spotkanie pokazuje, jak silna w tym sezonie jest PLS :!: Pojedynek niesamowicie wyrównany. W pierwszym secie w najważniejszym momencie asa zagrał Bąkiewicz i głównie to pomogło wygrać partię. Druga odsłona to wygrana Bełchatowa, ale Olsztynianie walczyli do końca. W trzeciej rolę się odwróciły. Dobrze rozpoczął AZS, ale BOT szybko odrobił stratę. Ostatni set arcyciekawy i wyrównany. Gra toczyła się na przewagi. Sytuacja dość szybko się zmieniała. Raz piłkę meczową mieli Olsztynianie, raz piłkę setową Bełchatowianie. Ostatecznie po świetnej walce wygrał AZS. Z jednej strony szkoda, że nie było tie-breaka, bo tam też pewnie byłyby niesamowite emocje, ale z drugiej dobrze, ponieważ PZU wzbogaciło się o aż 3 oczka :) Olsztynianie są jedyną drużyną w lidze z kompletem punktów. Bałem się o ten mecz, bo był to pierwszy poważny przeciwnik w lidze w tym sezonie. Świetną partię rozgrywali Zagumny, Możdżonek (cieszę się, że ma okazję się rozwijać po sprzedaniu Nowaka, co już pisałem) i Grzyb. Bąkiewicz również świetnie, a Tanik może być odkryciem w tym zespole. Grał bardzo dobrze. Lambourne poprawnie, ale po takim zawodniku spodziewałem się więcej. Jeszcze się rozpędzi ;) W drużynie Skry najlepiej grali Gruszka, Wlazły i Wnuk. Więcej takich spotkań w PLS-ie :!:
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Alassane Bamba Pt gru 29, 2006 22:32  

To był mecz roku w PLS-ie (co prawda zostały jeszcze te jutrzejsze, ale nie wierzę, żeby któryś był na wyższym poziomie). Na razie nic więcej nie napiszę, bo emocje jeszcze nie opadły. Widziałem oczywiście na żywo i to było coś niesamowitego i niepowtarzalnego, zarówno jeśli chodzi grę, jak i kibicowanie. Chyba cała Urania bez wyjątku krzyczała, łącznie z vipami :-D
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez Mnich N gru 31, 2006 16:05  

Wiadomo że mecz roku skoro grał mój ukochany AZS :):) AZS będzie mistrzem wg mnie oby wreszcie byli bo już mam dosyć 3 i 2 miejsca :D :grin:
Obrazek
Avatar użytkownika
Mnich
 
Dołączył(a): Śr maja 17, 2006 16:50
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Alassane Bamba N gru 31, 2006 19:22  

No, widzę, że nie jestem sam jeśli chodzi o kibicowanie AZS-owi :D Jeśli Tanik i Możdżon potwierdzą, że są w stanie regularnie grać na takim poziomie, jak ze Skra, to może się wreszcie udać :-D
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez Mnich Wt sty 02, 2007 22:21  

Tanik i Możdżonek są według mnie w świetnej formie , Papke też dobrze sobie radzi , Zagumny najlepszy rozgywający świata po co tu komentarz:), Lambourne radzi sobie chłopak ale widać że potrzebny jeszcze trening, Bąkiewicz też dobrze sobie radzi.Według mnie z całym szacunkiem dla Zagumnego ale uważam że za często wykorzystuje środkowego , ale t tylko moje skromne zdanie. 8)
Obrazek
Avatar użytkownika
Mnich
 
Dołączył(a): Śr maja 17, 2006 16:50
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Alassane Bamba Śr sty 03, 2007 0:12  

A niech wykorzystuje środkowego kiedy tylko może :-D W końcu dobrze wykonana krótka jest znacznie pewniejsza od ataku ze skrzydła. W meczu ze Skrą, jeśli się nie mylę, chyba tylko 3 krótkie były nieudane :D
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez Mnich Śr sty 03, 2007 10:15  

Możliwe ze to jest skuteczne ale też troche denerwujace dla reszty zawodników , w końcu atakujący się troche nudzi bo nie odbiera zagrywkitylko blokuje i atakuje i jak sie nie dostaje piłek to naprawde wkurza.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mnich
 
Dołączył(a): Śr maja 17, 2006 16:50
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez chmiel N sty 07, 2007 13:11  

Skra - Częstochowa 3:1
Kolejny mecz pomiędzy drużynami z czołowej czwórki, czyli hit. Było to spotkanie bardzo ciekawe i wyrównane. Nie tak samo jak Olsztyn - Skra, ale takie spotkania nie zdarzają się często. Obie drużyny grały świetnie i trzy sety kończyły się grą na przewagi. Zawsze w takiej sytuacji Skra wygrywała końcówkę i całą partię. Skrę czeka teraz mecz ligi Mistrzów we własnej hali z Lube Banca Macerata.

Alassane Bamba napisał(a):No, widzę, że nie jestem sam jeśli chodzi o kibicowanie AZS-owi

Jest Nas trzech :-D
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez slipstream N sty 07, 2007 13:25  

Alassane Bamba napisał(a):No, widzę, że nie jestem sam jeśli chodzi o kibicowanie AZS-owi

Ja też jestem za AZS-em...


Częstochowa oczywiście.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez PiotrGT N sty 07, 2007 16:07  

Naprawdę ciekawy mecz :) przyjemnie się oglądało. Ja od kilku sezonów jestem kibicem Skry Bełchatów.
Obrazek
www.wrcrally.pl - Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata
Avatar użytkownika
PiotrGT
 
Dołączył(a): Cz gru 08, 2005 20:43
Lokalizacja: Siedlce
GG: 1192116

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron