Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez cwiek Cz paź 15, 2015 22:55  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Panowie, to Wy nie wiecie, że kiedyś było lepiej? Wstydźcie się!
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Kamikadze2000 Pt paź 16, 2015 8:34  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

cwiek napisał(a):Panowie, to Wy nie wiecie, że kiedyś było lepiej? Wstydźcie się!


No tak - dostawaliśmy sromotne baty od Brazylii do zera. Ale walczyli, wiec to było najważniejsze. Teraz nawet to mistrzostwo świata było bez walki - nie dali wygrać Brazylii dwóch setów, by zakończyć w trzecim. Co za tchórze... :dusi:
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez katinka Pt paź 16, 2015 9:07  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Baardzo śmieszne... Chyba mogę kibicować komu chcę i nie muszę ślepo każdemu?:/
A Wy nic nie rozumiecie mnie :P To że walczą to widzę, ale chodzi o to jak walczą, że wcale nie są zgrani, nie rozumieją się jako zespół po prostu. Akurat tu daleko obecnej drużynie siatkówki do tamtego zespołu... Może jakby był Mariusz Wlazły czy Paweł Zagumny byłoby inaczej. Myślałam, że jeszcze na Kurka można liczyć, ale on jak ma powera gra fajnie, a jak nie, to wszystko siada i nawet w ataku chyba nie ma go kim zastąpić z obecnych zawodników. Jeśli Mistrzowie Świata odpadają tak szybko z ME i nie wiadomo czy zakwalifikują się na IO, to chyba coś jest nie tego, co nie?
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez Venio So paź 17, 2015 20:24  Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Przecież nie tak dawno zakończyli maraton w PŚ. To czuć w kościach. Ja zaskoczony akurat nie jestem, że przegrali ze Słowenią. Zaskoczony jestem, że Antiga nie postanowił w większym stopniu dać grać innym. Pierwszy garnitur powinien odpocząć od siebie. Teraz same znaki zapytania i bojaźń przed walką o kwalifikację olimpijską. Drudzy powiedzą, że to lepiej, bo więcej wiadomo o drużynie. Obie strony po części mają rację. Dziwne jest teraz to spoglądanie na Zagumnego i innych, żeby wrócili. To trochę wygląda tak, że to co za nami, to był stracony czas...

Edycja:
Słowenia wygrała z Włochami 3:1 i jest w finale. Chyba nikt się ich tam nie spodziewał. W finale zagrają z Francją, która wygrała 3:2 z Bułgarią, choć spotkanie mogła przegrać 0:3 (3 set: 24-26).
Avatar użytkownika
Venio
 
Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 12:32

Postprzez slipstream So paź 17, 2015 21:29  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Słowenia wygrała z Włochami 3:1 i jest w finale.

Hmm, te same Włochy, z którymi jako jedyni przegraliśmy w PŚ tracąc wtedy szanse na IO... Wychodzi na to że PŚ zwyczajnie dał w kość wszystkim którzy grali PŚ na najwyższych obrotach. Słowenia wykorzystała słabość czy pewnie bardziej zmęczenie obu najlepszych Europejskich drużyn w PŚ granym na drugim końcu swiata, co tylko pokazuje jak absurdalny jest kalendarz reprezentacyjny w siatkówce. Na swój sposób wyniki Słowenii powinny jednak nieco uspokoić gorące głowy po porażce Polaków, pokazując że to chyba jednak nie do końca tylko dlatego, że tak słabymi zawodnikami są nasi i właściwie wszystko co dotychczas poszło na marne, bo to zbyt daleko idące tezy.

Oczywiście, teraz można mówić że na ME trzeba było wysłać "drugi garnitur" reprezentacji, ale chyba nie tylko dla nas, ale po porażce Włochów chyba dla wszystkich (nie tylko tych dwóch drużyn bo inni też uczą się na błędach innych) jest to nauczka żeby nie grać dwóch turniejów pod rząd, nawet jeśli ktoś zarzuci "brak zaangażowania". Sorry, ale FIVB tak robi ten kalendarz że jednak nie można podchodzić na poważnie do każdej imprezy, na czym zresztą traci zupełnie prestiż i medal turnieju takiego jak ME, ale zwyczajnie tak się nie da. Zwłaszcza kiedy dodatkowo przerzuca się z jednego końca świata na drugi pomiędzy.

Brzmi to trochę jak tłumaczenie, ale tak, uważam że to jest ważne w całym kontekście.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Kamikadze2000 N paź 18, 2015 8:29  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Wypad do Japonii niestety odbił sie nam czkawką. Włosi przynajmniej mają awans na IO. Smutne zakończenie sezonu, ale przyszły sezon bedzie na pewno lepszy. Ukłon dla Słowenii. Chciałbym, aby pokonali Francuzów. Trójkolorowi troche pomeczyli sie z Bułgarami, wiec jest szansa. :)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Saruto N paź 18, 2015 12:26  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Słowenia to największe zaskoczenie ME :o Zapowiada się dobre spotkanie bo są na fali.
Jak wygląda teraz sprawa awansu Polaków do IO?
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kamikadze2000 N paź 18, 2015 12:32  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

W styczniu jest turniej kwalifikacyjny. Trzeba go wygrać, aby awansować. :)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez slipstream N paź 18, 2015 13:07  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Jak wygląda teraz sprawa awansu Polaków do IO?

Nic się nie zmienia, bo ME były absolutnie bez znaczenia w tym kontekście od samego początku. Kto wygra, kto zajmie miejsce na podium nie daje żadnego awansu i nic nie zmienia w tym, bo ME to turniej "po nic" w kontekście IO. Trzeba wygrać turniej w Berlinie albo zająć wysokie miejsce aby awansować do kolejnych eliminacji.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Saruto N paź 18, 2015 13:10  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Dzięki za info :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kamikadze2000 N paź 18, 2015 17:28  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Tytuł mistrza świata nie zobowiązuje do startu na IO, to co taki tytuł ME by dawał. FIVB ma swój świat i swoje klocki. Najwidoczniej po prostu opłaca im się robić wiele turniejów. Nie ma tak na prawdę sezonów pustych - oprócz IO, MŚ i ME mamy jeszcze LŚ, PŚ i Puchar Wielkich Mistrzów (to w roku poolimpijskim), do którego przystąpimy jako mistrz świata rzecz jasna.
Ostatnio edytowano N paź 18, 2015 17:28 przez Kamikadze2000, łącznie edytowano 1 raz
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez katinka N sty 10, 2016 16:27  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Wow i łał :o W końcu jakiś nieziemski kosmiczny mecz! :D A już myślałam, że Polacy przegrają z Niemcami po takim dennym serwowaniu, tyle punktów stracili że masakra. Strasznie nierówno grali, ale co tam jadą do Tokio to najważniejsze no i przynajmniej pokazali ducha walki i zacięcie walczyli do samiuśkiego końca, a ja z emocji myślałam, że pogryzę wszystkie palce i paznokcie :P No i Kubiak!:*♡ :brawo: Ten gość jest najlepszy, niesamowity, uwielbiam Go i jego zagrania pod siatką i wszystkie emocje, które na boisku pokazuje! <3
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez Venio Pn sty 11, 2016 8:32  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Polacy wyglądają słabo, ale na szczęście się udało ;) Chyba najważniejszym momentem w 5. secie była piłka na 12:12, bo Polacy bronili gdzieś za polem, drugie odbicie było chyba bliżej bandy, a Kurek jakoś to skończył. Inaczej byłoby 13:11 dla Niemców. Coś czuwało nad nami w tym meczu
Rosja ograła Francję 3:1 i jedzie na Rio, a Francuzi zagrają z Polską w Pekinie.
Avatar użytkownika
Venio
 
Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 12:32

Postprzez cwiek Pn sty 11, 2016 16:54  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Venio napisał(a):a Francuzi zagrają z Polską w Pekinie.


W Tokio ;)
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Shaitan Pn paź 10, 2016 14:54  Re: Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Stefan Antiga out... W sumie nie wiem co powiedzieć, trochę mi wstyd, chociaż nie do końca wiem dlaczego.

Cóż, po raz kolejny pokazaliśmy klasę :źle: .
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron