Siatkówka w Polsce i nie tylko...

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez ICEman Śr wrz 27, 2006 22:42  

Jeżeli seryjne porażki z zespołami typu kazachstan nazywasz sukcesami to niewiem. Jeśli szukać to w lekiej atletyce nam nieźle idźie, chociaż tam też bez spektakularnych zwycięstw ale zawsze jakieś medale przywożą.
Avatar użytkownika
ICEman
 
Dołączył(a): Wt cze 27, 2006 17:17
Lokalizacja: z Północy

Postprzez gregoff Cz wrz 28, 2006 8:52  

ICEman napisał(a):Jeżeli seryjne porażki z zespołami typu kazachstan nazywasz sukcesami to niewiem. Jeśli szukać to w lekiej atletyce nam nieźle idźie, chociaż tam też bez spektakularnych zwycięstw ale zawsze jakieś medale przywożą.


Polacy już z takimi zespołami raczej nie przegrywają. Polkom się to zdarza. Ale ostatnie zawirowania w kadrze, brak kilku czołowych zawodniczek (Glinka, Świeniewicz, Liktoras, Skowrońska) na pewno nie pomagają.

Poza tym Lekka w Polsce też przeżywa kryzys. Brak nam prawdziwych gwiazd ktore by na najważniejszych imprezach walczyły o sukcesy. Cieszymy się już nawet jak zdobędziemy brąż w mniej ważnym turnieju lub nasz zawodnik zrobi jakiś super wynik (a potem znika w szarej rzeczywistości).

Ps: A tak na koniec to i tak Śiatkówka będzie naszym jedynym przedstawicielem sportów zespołowych gdzie mamy szansę o co powalczyć.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez maciek Cz wrz 28, 2006 14:02  

gregoff napisał(a):Ps: A tak na koniec to i tak Śiatkówka będzie naszym jedynym przedstawicielem sportów zespołowych gdzie mamy szansę o co powalczyć.

I to jest przykra prawda
Obrazek
Avatar użytkownika
maciek
 
Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 12:17
Lokalizacja: Turyn

Postprzez chmiel Cz wrz 28, 2006 14:44  

ICEman napisał(a):Jeśli szukać to w lekiej atletyce nam nieźle idźie, chociaż tam też bez spektakularnych zwycięstw ale zawsze jakieś medale przywożą.

Ale lekkoatletyka to nie sport drużynowy. Tam startuje wielu zawodników w wielu dyscyplinach, więc jest większa szansa na medal niż w siatkę. Zresztą jak już pisał gregoff, lekkoatletyka u Nas przeżywa kryzys. A mówienie, że siatkówka w Polsce przypomina dno szamba to gruba przesada :!:
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez SPIDER Cz wrz 28, 2006 17:50  

gregoff napisał(a):Cieszymy się już nawet jak zdobędziemy brąż w mniej ważnym turnieju lub nasz zawodnik zrobi jakiś super wynik (a potem znika w szarej rzeczywistości)

Tak było, jest i raczej będzie.

Zawsze są nadzieje na dobre rezyltaty, ale na tych nadziejach się kończy. Ale z tą lekkoatletyką odbiegliśmy za bardzo od tematu.

Polska siatkówka ma się wg. mnie w miarę dobrze, tylko czegoś brakuje. Czego? Nie wiem. Trener tutaj raczej w małym stopniu coś pomoże. Zawodnicy powiiny bardziej wierzyć w siebie. Przegrywają nieraz bardzo ważne mecze (mężczyźni), nawet u siebie. Ale i tak kibice przychodzą oglądać pojedynki, bo... po prostu lubią ten sport. Są z polskimi siatkarzami na dobre i na złe. I bardzo dobrze!

Tak swoją drogą, wczoraj Skra Bełchatów, po wg. mnie ładnym meczu, pokonała Olimpiakos Pireus (3:2). Tiebreak to był mały horrorek.
:shock:
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez gregoff Cz wrz 28, 2006 22:26  

Brakuje nam przwdiwych gwiazd. Są niby Wlazły i Świderski, ale to ciągle za mało. Cała drużyna gra po prostu troszkę za słabo na najlepszych i dlatego musimy grać maksymalnie skoncentrowanym aby ugrać z kimś takim mecz. Ale na pewno jest to możliwe, po prostu musimy wiedzieć, że możemy z nimi wygrać, a nie tylko wierzyć, że możemy z nimi wygrać.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez chmiel Pt wrz 29, 2006 16:45  

gregoff napisał(a):Brakuje nam przwdiwych gwiazd. Są niby Wlazły i Świderski, ale to ciągle za mało.

Do ligi włoskiej teraz poszedł Winiarski. Myślę, że bardzo się tam rozwinie i dołączy do gwiazd Naszej drużyny. Zresztą już teraz jest to dobry gracz. Ale nie ma wątpliwości, że mamy mało gwiazd. W lidze włoskiej grają tylko Świderski i Winiarski. Do najlepszej ligi świata napewno w niedalekim czasie trafi Wlazły, ale to i tak mało.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez PiotrGT Pt wrz 29, 2006 17:08  

Tutaj się nie zgodzę, w w PLS-ie czy w zagranicznych ligach mamy naprawdę dużo klasowych graczy, tylko, że więszkość jest jeszcze młoda, a stazi wymiatacze (Gruszka, Świderski, Murek) mają doświadczenie i to dlatego to oni grają w tej szóstce.
Obrazek
www.wrcrally.pl - Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata
Avatar użytkownika
PiotrGT
 
Dołączył(a): Cz gru 08, 2005 20:43
Lokalizacja: Siedlce
GG: 1192116

Postprzez gregoff So wrz 30, 2006 20:33  

Złotka górą!!!

I udało się :-P
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Miki1910 So wrz 30, 2006 20:48  

Złotka wyszły :-D , ale swoją drogą dziwny ten system kwalifikacji.
"Możemy uznawać zasady demokracji, ale i tak rację mam zawsze ja." (Hubert Wagner)

"Paweł na zagrywce, on ma tą zagrywkę rozrywkową, ale bardzo przykrą." (Zdzisław Ambroziak)
Avatar użytkownika
Miki1910
moderator
 
Dołączył(a): N sie 13, 2006 10:46
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Postprzez chmiel Śr paź 04, 2006 18:06  

Uff... Było tragicznie, ale dziewczyny zdołały się podnieść. I dobrze :D
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Miki1910 Pn paź 30, 2006 10:04  

Byłem wczoraj na meczu Czarni Radom - PZU AZS Olsztyn w PP. Mecz nie stał na wysokim poziomie, a zakończył się wynikiem 3:2 dla Radomian. W radomskiej drużynie zabrakło rosłego libero z Czech (194 cm!!!), ponieważ jest na zgrupowaniu kadry Czech. Od pierwszych minut nie zagrał też lider radomskiego zespołu Sebastian Pęcherz. Wszedł dopiero pod koniec 3 seta i skończył kilka trudnych piłek. Należy nadmienić, że reprezentantem kadry B, jak też Marcinem Kocikiem interesował się już Raul Lozano. Z ławki kilka rzay wchodził 19- latek Żaliński. Wszystkie jego ataki przynosiły punkt Czarnym. W drużynie Olsztynian zabrakło zawodników powołanych na MŚ. Bardzo dobrze w ekipie PZU grał nowo pozyskany Turek (niestety nazwiska nie pamiętam). na meczu był obecny wychowanek Czarnych Radom, a obecnie gracz rosyjskiego Surguta - Robert Prygiel.
"Możemy uznawać zasady demokracji, ale i tak rację mam zawsze ja." (Hubert Wagner)

"Paweł na zagrywce, on ma tą zagrywkę rozrywkową, ale bardzo przykrą." (Zdzisław Ambroziak)
Avatar użytkownika
Miki1910
moderator
 
Dołączył(a): N sie 13, 2006 10:46
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Postprzez chmiel Pn paź 30, 2006 17:08  

Miki1910 napisał(a):Bardzo dobrze w ekipie PZU grał nowo pozyskany Turek (niestety nazwiska nie pamiętam)

Tanik - podobno duży talent :) Niestety nigdy nie miałem okazji go oglądać w akcji.

Dziś drugi mecz tych drużyn. Nawet rozpoczął się 8 minut temu ;)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Alassane Bamba Pn paź 30, 2006 20:00  

W drugim meczu AZS pokonał Czarnych 3:0, w setach do 23, 21 i 15. Dośc łatwe zwycięstwo, tym bardziej, że Olsztynianie wystąpili jak zwykle mocno osłabieni :)
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez chmiel N gru 17, 2006 17:35  

W mijającym tygodniu Skra Bełchatów grała na wyjeździe z mistrzami Włoch Lube Banca Macerata (tam miał grać Arek Gołaś [*]). Grają tam takie sławy jak Ivan "Groźny" Miljković, Andrija Gerić i Mirco Corsano. Skra wygrała 3:1 i była to duża niespodzianka :D Kapitalny mecz zagrał Mariusz Wlazły. To dzięki jego asom wygraliśmy 3 seta. A Miljković znowu w meczu z polską drużyną przekonał się o sile bloku. Ostatnie mecze z polską drużyną i reprezentacją na pewno zapamięta. Sezon temu Skra doszła do 1/8 finału LM, mam nadzieję, że w tym sezonie uda się przynajmniej powtórzyć sukces.

Rozpoczął się sezon Polskiej Ligi Siatkówki :) Oglądałem mecz inaugurujący Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel. Jastrzębie wygrało 3:1, ale miało problemy. To był wyrównany mecz, ale poza drugim setem Jastrzębie wygrywało końcówki, co nie może dziwić. W składzie ekipy Boska grają vicemistrzowie świata Kadziewicz, Pliński i Szymański.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość