Lekkoatletyka

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez slipstream Pn sie 24, 2009 19:10  Re: Lekkoatletyka

Należy również dodać, że osiągnęliśmy niewiele gorszy wynik medalowy niż na Igrzyskach w Pekinie.

No a ileż to niemiarodajne porównanie. Zacznijmy rozmawiać kiedy z IO w Pekinie weźmie się pod uwagę jedynie medale lekkotatletyczne. Bo swoja droga chciałbym takie zestawienie zobaczyć.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez chmiel Pn sie 24, 2009 19:12  Re: Lekkoatletyka

slipstream napisał(a):No a ileż to niemiarodajne porównanie.

O to właśnie chodziło. ;) O to, że na MŚ w lekkiej atletyce zdobyliśmy niewiele mniej medali niż na IO w tak wielkiej ilości konkurencji.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez kidmaciek Pn sie 24, 2009 19:51  Re: Lekkoatletyka

Na IO zdobyliśmy w lekkiej atletyce 1 złoty i 1 srebrny medal, więc nie ma porównania do tegorocznych MŚ, jestem pod wrażeniem postawy Polaków, świetnie się spisali, a najważniejsze jest to, że część tych medali zdobywali sportowcy, przed którymi jeszcze pare dobrych lat startów :) Więc mamy talenty jednak :D
kidmaciek
 
Dołączył(a): Śr paź 17, 2007 16:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Miaja Menant Wt sie 25, 2009 17:11  Re: Lekkoatletyka

Weźcie jednak pod uwagę że to był rok poolimpijski, więc wielu sportowców mogło potraktować start bardziej ulgowo niż gdyby to były igrzyska. :wink:
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez mik3 So sie 29, 2009 1:56  Re: Lekkoatletyka

Wiele tutaj mówiono o upadku carycy Isinbajewej, a ona bije rekord świata :-P 5,06 podczas mityngu w Zurychu.
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez Angulo So sie 29, 2009 7:54  Re: Lekkoatletyka

mik3 napisał(a):Wiele tutaj mówiono o upadku carycy Isinbajewej, a ona bije rekord świata :-P 5,06 podczas mityngu w Zurychu.

Aż się zdziwiłem, gdy wczoraj na mitingu to zobaczyłem. :o
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez smylas So sie 29, 2009 7:57  Re: Lekkoatletyka

Czyli szczyt formy nadszedł za późno :-P
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez chmiel So sie 29, 2009 11:36  Re: Lekkoatletyka

mik3 napisał(a):Wiele tutaj mówiono o upadku carycy Isinbajewej, a ona bije rekord świata :-P 5,06 podczas mityngu w Zurychu.

Jakby nie było, porażka w MŚ to swego rodzaju upadek carycy i nic tego nie zmieni. :-P A że ona powróci i nadal będzie zwyciężać, było oczywiste. Ma zdecydowanie największy potencjał na świecie i nie mogła tego stracić po klęsce w Berlinie. Podejrzewam, że mogła po tym nabrać jeszcze więcej motywacji do skakania i wygrywania. Brak złota podrażnił Rosjankę i zaowocowało to rekordem świata. ;)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Jędruś Pt wrz 04, 2009 17:08  Re: Lekkoatletyka

Już niedługo bo badaj 15 miting Pedros Cup w Szczenicie.

W tym roku mamy multum gwiazd w tym mistrzów olimpijskich, rekordzistę świata, mistrzów świata więc rywalizacja będzie stała na poziomie klasy światowej.
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez Arek Pt wrz 11, 2009 7:19  Re: Lekkoatletyka

Jak podają media na Wyspach Brytyjskich, powołując się na australijski dziennik Sydney Daily Telegraph - mistrzyni świata w biegu na 800 metrów kobiet - Caster Semenya jest hermafrodytą. Gazeta z Sydney twierdzi, że ma na wyłączność dowody potwierdzające płeć zawodniczki z RPA.
Doniesienia Sydney Daily Telegraph, podające jako źródła osoby blisko związane z IAAF, informują, że Semenya jest hermafrodytą nie posiadającą ani macicy, ani jajników, natomiast ma wewnętrzne organy męskie (jądra) - produkujące testosteron, który z kolei jest odpowiedzialny za muskulaturę, włosy na ciele oraz głęboki głos.

IAAF wyniki badań płci miał otrzymać dzisiaj, ale oficjele międzynarodowej federacji lekkoatletycznej wstrzymują się od deklaracji w tej sprawie. Rzecznik federacji, Nick Davies, stwierdził, iż wyniki będą upublicznione po tym, jak zapoznają się z nimi i potwierdzą je inni eksperci w dziedzinie medycyny, a pierwsza dowie się o nich z pewnością Semenya. Ma to zająć około dwa tygodnie.


Haha,co wy na to? :twisted:
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez chmiel Pt wrz 11, 2009 10:48  Re: Lekkoatletyka

Co my na to? Możliwe, ze to tylko plotka, ale możliwe jest też, że to prawda. Ja jak ją pierwszy raz zobaczyłem na MŚ w Berlinie, to od razu miałem wątpliwości, czy to jest rzeczywiście kobieta i te wątpliwości był uzasadnione.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Krystian792 Pt mar 12, 2010 17:43  Halowe Mistrzostwa Świata w Dausze

Dzisiaj rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Świata w Dausze w których udział bierze 16 osobowa kadra Polski.
Osobiście liczę na podium Anny Rogowskiej (skok o tyczce) oraz Tomasza Majewskiego (pchnięcie kulą).
HMŚ można oglądąć na Orange Sport Info.

REPREZENTACJA POLSKI:
KOBIETY
60 m - Marika Popowicz - nie awansowała
800 m - Angelika Cichocka - została zdyskwalifikowana
1500 m - Sylwia Ejdys - awansowała do finału
1500/3000 m - Renata Pliś - nie awansowała (3000m)
3000 m - Lidia Chojecka - wystąpi w finale biegu na 3000
tyczka - Anna Rogowska - awansowała do finału
5-bój - Karolina Tymińska - jutro

MĘŻCZYŹNI
400 m - Marcin Marciniszyn - nie zakwalifikował się do kolejnej rundy
800 m - Adam Kszczot - zakwalifikował się do pófinału biegu na 800 m
60 m ppł - Dominik Bochenek - awansował do półfinału
tyczka - Łukasz Michalski - awansował do finału
kula - Tomasz Majewski awansował do finału

4x400 m - eliminacje jutro
Marcin Marciniszyn
Piotr Klimczak
Kamil Budziejewski
Marcin Sobiech
Piotr Kędzia
Podpis na urlopie.
Avatar użytkownika
Krystian792
 
Dołączył(a): So sie 29, 2009 17:44

Postprzez Noras N cze 06, 2010 21:53  Re: Lekkoatletyka

Myślę że z takiej okazji warto odkopac temat :P

http://www.sport.pl/lekkoatletyka/1,100 ... wiata.html

:ukłon: :ukłon:
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez kidmaciek Pn sie 29, 2011 15:57  Re: Lekkoatletyka

Czemu taka cisza w tym temacie? Mistrzostwa już prawie na półmetku, Polska z pierwszym złotym medalem za sprawą tyczkarza - Pawła Wojciechowskiego! Emocje były do końca, Kubańczyk skakał po Polaku, to dlatego... Marek Jóźwik tradycyjnie rozwalił system :-D
kidmaciek
 
Dołączył(a): Śr paź 17, 2007 16:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Campeon Pn sie 29, 2011 21:50  Re: Lekkoatletyka

kidmaciek napisał(a):Polska z pierwszym złotym medalem za sprawą tyczkarza - Pawła Wojciechowskiego!

Nieskromnie dodam, że za sprawą mojego kolegi z klasy z podstawówki, mieszkającego kilka bloków obok :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości