Skoki narciarskie

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez lolek99 So lut 17, 2018 18:57  Re: Skoki narciarskie

PRZEPRASZAM za tego norwega! :D
Ale bardzo dobrze, że się pomyliłem, czapki z głów przed Królem Kamilem :D
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez Angulo So lut 17, 2018 21:31  Re: Skoki narciarskie

No i co? Jednak nie takie złe te przeliczniki za wiatr? :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez lolek99 So lut 17, 2018 23:16  Re: Skoki narciarskie

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, dobre nie dobre, gdyby nie one Stoch byłby nie TRZYkrotnym,a... JEDNOkrotnym Mistrzem Olimpijskim.

W drużynówce Norwegowie wydają się nie do zatrzymania, ale chętnie chciałbym, żebym się pomylił tak jak dziś, ale srebro będzie sukcesem, a brąz powinien być obowiązkiem :)
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez Pauree N lut 18, 2018 16:53  Re: Skoki narciarskie

Norwegia, Niemcy, Polska - nikt inny tak naprawdę nie wchodzi w grę. Austria cieniuje, Japonia też, Słoweńcom brakuje błysku. Jeśli nikt nie trafi na jakieś trudne warunki to powinien być medal - ale według mnie brązowy.
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez baron Pn lut 19, 2018 15:32  Re: Skoki narciarskie

Mamy brąz. Brawa dla naszych skoczków! Jednak muszę szczerze przyznać, że czuje niedosyt bowiem srebro było w zasięgu... :) Z Kotem z poprzedniego sezonu leciutko pokonalibyśmy Niemców, ale to tylko gdybanie...

Komentarz to jakaś tragedia. Euforia po całkiem przyzwoitym skoku Welingera powaliła mnie na łopatki.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez cwiek Pn lut 19, 2018 16:36  Re: Skoki narciarskie

Z Kotem z poprzedniego sezonu leciutko pokonalibyśmy Niemców, ale to tylko gdybanie...


Jak już tak gdybamy, to pewnie z Kotem z poprzedniego sezonu walczylibyśmy z Norwegami do końca. No ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :P
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez lolek99 Pn lut 19, 2018 20:39  Re: Skoki narciarskie

Jeszcze zeszłoroczny Żyła...
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez Pauree Wt lut 20, 2018 9:17  Re: Skoki narciarskie

I Małysz sprzed 15 lat... :-D
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez lolek99 Wt lut 20, 2018 16:33  Re: Skoki narciarskie

To już wybiegamy daleko w przeszłość :D
Warto pamiętać, że u Niemców byłby pewnie jeszcze Freund, a u Norwegów Gangnes, oczywiście nie wiadomo w jakich formach obaj Ci panowie by byli, ale zawsze.

Teraz celem dla Kamila powinna być obrona żółtej koszulki, KK i Raw Air :D
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez exxxile Wt lut 20, 2018 23:45  Re: Skoki narciarskie

Chciałbym zobaczyć minę Kamila słyszącego, że ktoś mu próbuje wyznaczać w ten sposób cele :D Jego celem będzie bez wątpienia dalsze wykonywanie dobrej pracy. Nie wiem czy Freitag się pozbiera, bo ten sezon ma wybitnie pechowy i właściwie cały czas popada w tarapaty w decydujących momentach - kontuzja podczas TCS, słabe warunki i przegrany srebrny medal mistrzostw w lotach w ostatnim skoku, fatalne konkursy w Willingen... Na IO gdzieś tam zabrakło mocy, ale nawet w tych względnie sprawiedliwych warunkach sobotniego konkursu na skoczni dużej, też miał bodaj najsilniejszy wiatr w plecy łącznie. Wydaje mi się, że z dwójki Niemców to Wellinger, niesiony ogromnym sukcesem z Pjongczangu, może sporo krwi w tej finałowej części sezonu Stochowi napsuć. A walka w konkretnych konkursach raczej nie będzie rozgrywać się wyłącznie między nimi, więc te punkty do rywala gdzieś tam łatwo będzie zyskać / stracić.

A jak podsumować IO w wykonaniu polskich skoczków?
Na pewno długo jeszcze będzie się żałować tego konkursu na skoczni normalnej. Nawet po słabszym skoku Kamila - ba! nawet po skoku samego Stefana wydawało się, że ten drugi da radę zdobyć srebro lub chociaż brąz. Wydaje mi się, że to byłby sukces nawet bardziej pamiętny niż kolejne złoto Kamila, absolutnie nic nie umniejszając naszemu liderowi. To by była taka romantyczna historia - Hula wielokrotnie był krytykowany, mówiło się, że jeździ, bo ma plecy na górze związku, przyznam, że ja również nieraz wątpiłem, że coś jeszcze z niego będzie, medal na IO byłby czymś pięknym. A gdyby Dawid nie trafił na takie warunki fatalne, to nie zdziwiłbym się, jakby też przeskoczył skocznie w pierwszej rundzie (inna sprawa, że różnie to by się mogło potoczyć w drugiej). Ogólnie szkoda, że drużynówka nie jest rozgrywana na skoczni normalnej : )

Tak naprawdę trochę plan minimum - cały czas nie chcę umniejszać sukcesu indywidualnego Kamila, ale jednak każdy wiedział, że ma w tym sezonie formę i złoto jest w jego zasięgu. Drużynowy brąz, tak samo. Trzeba było popracować, trzeba było to wyskakać i nie zrobić jakiegoś babola, ale wiadomo było, że jeżeli chłopaki skoczą po prostu na swoim poziomie, to trzecie miejsce powinno być jak w banku. Gdybyśmy byli 20 punktów za Niemcami, nie byłoby tematu i byłaby po prostu radość - tak jest niedosyt, ale to chyba fajnie mieć taki niedosyt, zamiast zastanawiać się czy w ogóle będzie w czwórce z Małyszem ktoś, kto przeskoczy bulę.

Mówi się już w mediach o przyszłości, o tym, czy zostanie z kadrą Horngacher - najważniejsza impreza sezonu za nami, ale myślę, że z takimi przekrojowymi podsumowaniami sezonu warto jednak wstrzymać się do Planicy : )
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez mr_bean2000 Śr lut 21, 2018 19:05  Re: Skoki narciarskie

Ja też żałuje Huli. Tak niewiele brakowało, chyba trochę psychika zaważyła w tym 2 skoku. To mogła być historia na miarę Fortuny, wspominana kolejne x lat a tak... Nie ma się co oszukiwać, drugiej szansy na takie osiągnięcie już raczej mieć nie będzie, bo jednak medal olimpijski to chyba najbardziej prestiżowe osiągniecie.
Idol rajdów formuły pierwszej.
Avatar użytkownika
mr_bean2000
 
Dołączył(a): Śr lip 16, 2014 22:22

Postprzez mr_bean2000 Wt mar 13, 2018 18:46  Re: Skoki narciarskie

Hula chyba nigdy na to podium nie wejdzie :D

Obrazek
Idol rajdów formuły pierwszej.
Avatar użytkownika
mr_bean2000
 
Dołączył(a): Śr lip 16, 2014 22:22

Postprzez cwiek Wt mar 13, 2018 18:57  Re: Skoki narciarskie

Stoch za to ciągle w innej lidze. To wygląda tak, jakby na zawody Pucharu Kontynentalnego przyjeżdżał zawodnik z czołówki Pucharu Świata :)
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez lolek99 Wt mar 13, 2018 19:31  Re: Skoki narciarskie

Nokaut,nokaut,nokaut.

Gdyby nie mamut w Vikersund to Rower byłby prawie pewny, a tak wszystko może się zmienić, ten konkurs pokazuje jak Kamil został oszukany w Oslo,byłoby już 3 z rzędu zwycięstwo, a tak dopiero teraz #28 i gonimy Adama! :)
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez slipstream Wt mar 13, 2018 20:54  Re: Skoki narciarskie

Mam wrażenie że Stoch dopiero teraz włączył w pełni "tryb Małysza" i robi to co Adam w czasach swojej dominacji. Jakkolwiek by nie skakali inni, patrzyłoby się na warunki i mówiło że dalej nie można polecieć, przychodził Małysz, siadał na belce i odskakiwał wszystkim. Dokładnie tak jak teraz robi Kamil, który choć wiele już wygrał, to nie w tak dominujący sposób jak teraz.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości