Skoki narciarskie

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez dex Śr lis 15, 2006 9:48  Skoki narciarskie

za niedługo zaczynają się skoki , jakie są wasze spostrzeżenia , jak myślicie kto bedzie wygrywać i kto będzie bez formy ?? , moim zdaniem jakub janda już nie odegra takiej roli jak w poprzednim sezonie , może jakieś młode wilczki ?? kto to wie , jeszcze troche i pierwszy konkurs zawita na Tv :)
Ostatnio edytowano So lut 17, 2007 23:06 przez dex, łącznie edytowano 1 raz
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez chmiel Śr lis 15, 2006 17:42  

Zacznę oczywiście od Adama :) Podobno jest on w dobrej formie. Na pojedyńcze zwycięstwa na pewno go stać, nie wiem jak na walkę o coś ważniejszego. Zobaczymy, ale Adama stać na wiele, bo to nadal świetny skoczek. Myślę, że Janda nie powtórzy sukcesy sprzed roku, ale powinien on coś w tym sezonie pokazać. Ahonen jak zawsze będzie mocny. Osobiście mam nadzieję, że Thomas Morgenstern włączy się w walkę o Kryształową Kulę albo chociaż podium klasyfikacji generalnej. Morgi to ogromny talent i stać go spektakularne sukcesy (patrz: IO w Turynie). Również liczę na walkę o wygraną jakiegoś Norwega. Tyle o ważniejszych dla mnie zawodnikach :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez laszlo Śr lis 15, 2006 18:17  

Może z norwegów Ljoekelsoey ?
Licze na Adama , ale i na innych polskich skoczków. Żeby nie było tak jak seozn temu co prawie tylko Małysz przechodził do pierwszej 30 :x .
Ahonen powalczy ale nic nie zdziała .
Janda swoją techniką zwycięży , jeśli nie zrobi tego Małysz :D .
A Herr będzie dla polski skakał ? Wie ktoś ?
laszlo
 

Postprzez herman1491 Śr lis 15, 2006 18:38  

Adam jest the best i zdobędzie kryształ . :D
Ahonen jest tez niebezpieczny . Janda juz cieni :D
herman1491
 

Postprzez chmiel Śr lis 15, 2006 18:40  

laszlo napisał(a):A Herr będzie dla polski skakał ? Wie ktoś ?

Nic nie pisali oficjalnie, ale nawet jakby chciał to musiałby rok pauzować. Jest taki przepis w FIS-ie, że jeżeli ktoś zmienia reprezentację to musi wcześniej rok pauzować.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez herman1491 Śr lis 15, 2006 18:41  

chmiel napisał(a):Nic nie pisali oficjalnie, ale nawet jakby chciał to musiałby rok pauzować. Jest taki przepis w FIS-ie, że jeżeli ktoś zmienia reprezentację to musi wcześniej rok pauzować.

To niech spadają . Chociaz za rok sie przyda =]
herman1491
 

Postprzez laszlo Śr lis 15, 2006 18:45  

Nie wiedziałem o tym przepisie chmiel . Dzięki za informacje .
Myślałem ze jak coś to i w tym roku przyłączy sie do walki o puchar drużynowy dla POLAND :) .
Szkoda że Rutkowski już nie skacze . Jak zaczoł pić to zgubił forme gdzieś :shock:
laszlo
 

Postprzez dex Cz lis 16, 2006 11:24  

laszlo napisał(a):A Herr będzie dla polski skakał ? Wie ktoś

ponoć dopiero od przyszłego sezonu , teraz trwają formalności .

liczę że ahonen będzie dobrze skakać , janda będzie w czołówce ale już raczej nie bedzie dominować , morgi bedzie niebezpieczny , ciekawe czy kraniec wreszcie dołączy do czołówki i ammann który w tamtym roku już mniewał dobre okresy .
Adama stać napewno na pojedyncze zwycięstwa , ale nie oszukujmy sie napewno nie bedzie wygrywać jak maszyna , od tego powinni być nasi młodsi skoczkowie , powinni już wkońcu przejmować pałeczkę .

laszlo napisał(a):Szkoda że Rutkowski już nie skacze . Jak zaczoł pić to zgubił forme gdzieś

szkoda , zdobył mistrzostwo juniorow i mu palma odbiła , szkoda bo napewno by coś z niego było , jeszcze został jego brat , może on coś pokaże .
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez maciek Cz lis 16, 2006 15:51  

Przekonamy się już za tydzień kto w jakiej jest formie, ale jak na razie to dla mnie głównymi faworytami są: Małysz, Morgenstern i Ljoekelsoey.
Obrazek
Avatar użytkownika
maciek
 
Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 12:17
Lokalizacja: Turyn

Postprzez laszlo Cz lis 16, 2006 15:54  

maciek napisał(a):Małysz, Morgenstern i Ljoekelsoey.

Dodałbym jeszcze Ahonena .
Na Krańca , a przede wszystkim Ammana bym nie liczył .
laszlo
 

Postprzez fisi Cz lis 16, 2006 16:58  

Małysz Morgenstern Ahonen Hilde Kofler Kuettel moim zdaniem ta 6 bedzie walczyc o kule. W pojedynczych konkursach grozni beda Schilerenzauer, Janda,Koudelka, M.Hautamaeki i Damjan. Na Krańca absolutnie nie licze. 20 miejsce na Mistrzostwach Słoweni ostatnio mówi samo za siebie. Podobno Ljokelsoey sie kończy. Lepsi sa Bystoel, Romoren Hilde Pettersen a nawet Vilberg i Bardal. Amman latem skakał przyzwoicie ale nie licze na fajerwerki moze z raz stanie na podium.
"An eye for an eye makes the whole world blind" Mahatma Gandhi
Avatar użytkownika
fisi
 
Dołączył(a): Cz sie 04, 2005 9:08
Lokalizacja: z kątowni

Postprzez chmiel Cz lis 16, 2006 17:23  

laszlo napisał(a):Krańca

dex napisał(a):kraniec

Robert Kranjec - to chyba o niego chodzi. Ale ja również na niego bym nie liczył. W jednym sezonie, już nawet nie pamiętam którym dokładnie, skakał dobrze, ale później kontuzja i już nie wrócił do tej formy. Ammann też po IO w Salt Lake City też coś nie może się odnależć.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez fisi Cz lis 16, 2006 20:20  

Kranjec rok temu na poczatku sezonu skakał świetnie. Nawet wygrał 1 konkurs i był krotko liderem Pucharu Świata! Ale potem wrocił stary nawyk "rzucania" sie na progu i reszte sezonu z głowy. Amman byl zawodnikiem jednej imprezy. Poprostu po upadku w Willingen doszło do jak określil Tajner "nadzwyczajnej regenaracji organizmu" i potem nie byl wstanie tak dobrze skakac.
"An eye for an eye makes the whole world blind" Mahatma Gandhi
Avatar użytkownika
fisi
 
Dołączył(a): Cz sie 04, 2005 9:08
Lokalizacja: z kątowni

Postprzez laszlo Cz lis 16, 2006 20:29  

Pierwsze cztery skoki dobre to nie jest za dobry początek . Miał 3 miejsce a potem 1 a co dalej :?: Dnnnnnoooooo ... 8)
laszlo
 

Postprzez bioly74 Pt lis 17, 2006 14:03  

W nadchodzącym sezonie na faworyta stawiał bym jednak Thomasa Morgensterna. Jeśli będzie sobie radził z presją to nic nie stoi na przeszkodzie aby był najlepszy w tym sezonie. Janda już chyba nie będzie tak mocny jak w poprzednim sezonie już koniec tamtego pokazywał, że powoli się wypala. I do tego miał duże problemy ze swoją federacją więc na niego bym nie liczył. Możliwe, że wreszcie jakiś Niemiec zabłyśnie ale na to bym za bardzo nie liczył. Mam nadzieje, że w tym sezonie nie będzie skakał Małysz i tylko Małysz chciałbym aby inni skoczkowie z naszej kadry rywalizowali z naszym Orłem :) . Zapowiada się naprawdę emocjonujący sezon.

Btw Kiedy rozpoczyna się pierwszy konkurs i na jakim kanale na TVP1,2 czy może już na nowo powstałym TVP Sport??
Avatar użytkownika
bioly74
 
Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 9:09
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości