Skoki narciarskie

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez cwiek Śr lut 07, 2018 15:37  Re: Skoki narciarskie

lolek99 napisał(a):
Wcześniej były trzy treningi, o 11 był czwarty. Skąd wzięło Ci się aż pięć? :)
No jak skąd:
O 3:00 były
I - Kubacki, Stoch, Einsenbichler
II - Stoch, Fettner, Kubacki
III - Wellinger, Hula, Stoch
O 11:
IV - Hayboeck, Forfang, Johansson
V - Johansson, Hayboeck, Wellinger.
Nie wiem o co chodzi :D


Ok, gdzieś przeczytałem wyniki piątego treningu(gdzie Freitag był piąty) jako wyniki czwartego i stąd wydawało mi się, że przed jego dobrym wynikiem były trzy treningi. Zwracam honor ;)
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez lolek99 Pt lut 09, 2018 22:20  Re: Skoki narciarskie

Można powoli mówić swoje typy, więc pobawię się i ja:
Wellinger, Stoch, Kubacki, Freitag ,Kraft, Tande - kolejność losowa, przy sprzyjających warunkach Stefanek i Maciek też mogą powalczyć. :)
Ognia Panowie jutro!
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez cwiek Pt lut 09, 2018 22:51  Re: Skoki narciarskie

Mam podobne typy, ale zamiast Krafta dałbym Forfanga.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez exxxile So lut 10, 2018 1:23  Re: Skoki narciarskie

Faworyci nasuwają się sami. Zbierałem się tu wczoraj do napisania jakichś wniosków po treningach i kwalifikacjach, ale odpuściłem. To są skoki, jutro może wydarzyć się wszystko, a jedno w co wierzę, to piękny olimpijski konkurs i dużo emocji.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez lolek99 So lut 10, 2018 11:24  Re: Skoki narciarskie

Mówią o mocnym wietrze, niestety...
Latawce mogą być mocni, Norwegowie, Słoweńcy, Ammann.
Czyżby szykowała się loteria?
Oby nie.
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez Saruto So lut 10, 2018 15:12  Re: Skoki narciarskie

Oj jest dość spora loteria :/
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez exxxile So lut 10, 2018 16:31  Re: Skoki narciarskie

Jeden z dziwniejszych konkursów, jakie widziałem. Bardzo mi szkoda Stefana, między jego miejscem a srebrnym medalem różnica 2,1 punktu, a zmieścili się tam jeszcze Johansson i Stoch. Po skoku było wiadomo, że złota nie będzie, ale wierzyłem do końca, że to 105,5 metra starczy do medalu.

Kamil wydaje mi się spóźnił tym razem oba skoki, on wyraźnie nie jest w pełni swoich możliwości, ale medal dla Huli, nie mówiąc o zwycięstwie, to byłby kosmos, więc zwyczajnie szkoda. No ale za chwilę nowy tydzień i emocje jeszcze będą.

Edit: Co do samych warunków, na wiatr organizatorzy wpływu nie mają, a w konkursie igrzysk wiadomo było, że trzeba przeprowadzić dwie serie. Niemniej już to zdejmowanie z belki i trzymanie chłopaków na mrozie to dramat. Paradoksalnie Johansson, który marzł gdy próbowano puścić Ammanna skończył z medalem (sam Simi też zresztą skoczył bardzo dobrze), ale tutaj coś jednak powinno być inaczej. Jeżeli zawodnik trzy razy dostaje czerwone światło, cała ekipa powinna dostać 10 minut przerwy na powrót do budynku i możliwość dodatkowego rozgrzania mięśni. A przez całą tę sytuację trochę dziwnie wyglądają przeliczniki, jeżeli zawodnik schodzi trzy razy, bo wieje około 4 m/s, po czym z pomiaru uśrednionego wychodzi 1,2 m/s.
Ostatnio edytowano So lut 10, 2018 16:39 przez exxxile, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez lolek99 So lut 10, 2018 16:36  Re: Skoki narciarskie

Brak mi słów.
Było tak pięknie po pierwszej serii,a skończyło się najgorzej jak mogło.
Niestety...
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez baron So lut 10, 2018 16:37  Re: Skoki narciarskie

Hula i Stoch na pierwszym i drugim miejscu, a po drugiej serii spadają na 4 i 5.... Żałosny konkurs dla Polaków. Pękł balonik po świetnej formie na treningach. Kubacki pechowcem dnia.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez exxxile So lut 10, 2018 16:42  Re: Skoki narciarskie

baron napisał(a):Żałosny konkurs dla Polaków. Pękł balonik po świetnej formie na treningach.


Ani Hula, ani Stoch nie dominowali na treningach. Cały czas byli w czołowej grupie i dokładnie tak samo było dziś. Huli do Forfanga zabrakło metra i 10 cm, nie wiem co w tym żałosnego. Dawid rzeczywiście w opór pechowo, co potwierdzają pomiary i przeliczniki.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez AleQ So lut 10, 2018 16:43  Re: Skoki narciarskie

Ale co jak co, to złoto Andiego zasłużone. Ten telemark przy 113.5 - miazga 8-)

@down

Jakby = gdyby, więc nie wiem po co szukasz napinki. Zasłużone złoto w 100%
Ostatnio edytowano So lut 10, 2018 16:48 przez AleQ, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez lolek99 So lut 10, 2018 16:44  Re: Skoki narciarskie

Bzdura, jakby Wellinger prowadził po pierwszej serii, to jestem pewien, że stało by się to co na Raw Air ;)
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez cwiek So lut 10, 2018 16:49  Re: Skoki narciarskie

exxxile napisał(a):
baron napisał(a):Żałosny konkurs dla Polaków. Pękł balonik po świetnej formie na treningach.


Ani Hula, ani Stoch nie dominowali na treningach. Cały czas byli w czołowej grupie i dokładnie tak samo było dziś. Huli do Forfanga zabrakło metra i 10 cm, nie wiem co w tym żałosnego. Dawid rzeczywiście w opór pechowo, co potwierdzają pomiary i przeliczniki.


Dokładnie. Ciągle była grupa 7-8 skoczków, z której każdy mógł zdobyć medal. Nikt nie dominował podczas treningów, Niemcy, Polacy i Norwegowie wymieniali się miejscami na podium.

Skończyło się najgorzej jak tylko mogło. Miejsca 4,5 w "normalnym" konkursie byłoby dużo łatwiej przyjąć.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez J.P.S. So lut 10, 2018 16:55  Re: Skoki narciarskie

Ale powiedzcie mi panowie jak Forfang i Stoch mieli skoczyć te 115 - 116m. Nieporozumienie. Nieraz na PŚ była taka sytuacja, że w drugiej serii do objęcia prowadzenia potrzeba było ponad rekord skoczni, że względu na przelicznik. Wtedy jednak obniżano belkę, co automatycznie skracało odległość potrzebna do objęcia prowadzenia. Tutaj tego nie zrobiono, pomimo, że chwile wcześniej nie mieli przed tym oporów.
J.P.S.
 
Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 14:46

Postprzez cwiek So lut 10, 2018 17:15  Re: Skoki narciarskie

J.P.S. napisał(a):Ale powiedzcie mi panowie jak Forfang i Stoch mieli skoczyć te 115 - 116m. Nieporozumienie. Nieraz na PŚ była taka sytuacja, że w drugiej serii do objęcia prowadzenia potrzeba było ponad rekord skoczni, że względu na przelicznik. Wtedy jednak obniżano belkę, co automatycznie skracało odległość potrzebna do objęcia prowadzenia. Tutaj tego nie zrobiono, pomimo, że chwile wcześniej nie mieli przed tym oporów.


Ja momentami odnosiłem wrażenie, że przebiegiem konkursu zarządzają ludzie, którzy dopiero się tego uczą.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości