Skoki narciarskie

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Sikorex Pt lut 16, 2018 21:31  Re: Skoki narciarskie

Jutro indywidualnie ? Która godzina ? 8-)
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez lolek99 Pt lut 16, 2018 21:49  Re: Skoki narciarskie

Sikorex napisał(a):Jutro indywidualnie ? Która godzina ? 8-)


13.30
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez Sikorex Pt lut 16, 2018 21:58  Re: Skoki narciarskie

Super, dzięki
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez mr_bean2000 Pt lut 16, 2018 23:02  Re: Skoki narciarskie

lolek99 napisał(a):Panowie jakieś szybkie typowanko po kwalifikacjach?

Johansson wydaje się być nie do zatrzymania, ale liczę na podium dla Stocha.
Idol rajdów formuły pierwszej.
Avatar użytkownika
mr_bean2000
 
Dołączył(a): Śr lip 16, 2014 22:22

Postprzez cwiek Pt lut 16, 2018 23:39  Re: Skoki narciarskie

Niech będzie jakikolwiek medal i wystarczy. Tak samo w poniedziałek.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Gie So lut 17, 2018 7:24  Re: Skoki narciarskie

Jak będą zmienne warunki i sędziowie będą bawić się belkami to wygra Niemiec albo Austriak. :)
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez exxxile So lut 17, 2018 11:09  Re: Skoki narciarskie

Póki co średnio to na skoczni wygląda. Mocny wiatr na górze i na dole zeskoku, słabszy tuż za progiem, więc pomiary znów mogą być kontrowersyjne... No i jak ktoś ma ciszę tuż za progiem to ten wiatr na dole mu już nie bardzo pomoże, były takie przypadki na skoczni normalnej. Byle jury było dziś o ten poprzedni konkurs mądrzejsze.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez lolek99 So lut 17, 2018 12:28  Re: Skoki narciarskie

Wiatr pod narty... Norweg mistrzem olimpijskim...


Przerabialiśmy to już w zeszłym tygodniu, ale jest dobrze...
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez Arnulf So lut 17, 2018 15:13  Re: Skoki narciarskie

Lolek99, gdzie ten Twój Norweg?

A ja gratuluje Hamiltonowi mistrzostwa świata 2018, Mercedes wygląda na szybki...
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez cwiek So lut 17, 2018 15:15  Re: Skoki narciarskie

Jednak jest złoto. Brawo!!!
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez baron So lut 17, 2018 15:38  Re: Skoki narciarskie

Po skoku Welingera byłem już pewien, że Kamil nie wygra, a tu proszę. :D Pięknie z niekorzystnym wiatrem. Tytuł na dużej skoczni obroniony. Jeszcze tylko medal w drużynówce i będzie super. :)
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Pauree So lut 17, 2018 15:44  Re: Skoki narciarskie

baron napisał(a):Po skoku Welingera byłem już pewien, że Kamil nie wygra, a tu proszę. :D Pięknie z niekorzystnym wiatrem. Tytuł na dużej skoczni obroniony. Jeszcze tylko medal w drużynówce i będzie super. :)

Ja miałem to samo. Dopiero kiedy Przemek Babiarz oświecił mnie "notami za wiatr" i uświadomiłem sobie, że Kamil miał 5 punktów przewagi po pierwszej serii, poczułem się jakby spokojniej. Nie cieszyłem się, ale już wtedy zrozumiałem, że nie jest tak źle, jak mi się wtedy wydawało.

:)
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez exxxile So lut 17, 2018 17:51  Re: Skoki narciarskie

Kamil już nie raz lądując przed zieloną linią nadrabiał notami 19-19,5, więc byłem w miarę spokojny - sędziowie lubią też dodać dramatyzmu tym oczekiwaniem, a przewaga nad Wellingerem ostatecznie okazała się wcale nie taka mała (większa niż przewaga nad Kasaim cztery lata temu).

Reszta drużyny bym określił na minimum przyzwoitości. Dawid w drugiej serii chyba znowu poszedł za mocno do góry, a potem w locie pasywnie i bez odległości, czyli powrót starego przyzwyczajenia w decydującym momencie. Wiadomo, że nie każdy umie z parabolą jak Johansson w pierwszym skoku - to było dość niesamowite odfrunięcie. Mimo wszystko to 10. miejsce Kubackiego nie jest złe. On co prawda nie jest już super młody, ale z sezonu na sezon jednak mniej dotkliwe są te jego porażki, wynikającego z psychiki, więc myślę, że da jeszcze trochę radości kibicom, utrzymując progres.

Stefan raczej się po konkursie poprzednim nie pozbierał, wyglądał na przygaszonego i tak też skakał dziś. Gdy jednak trochę opadnie kurz i zapomni się o okolicznościach, to patrząc na lokaty, 5. i 15. miejsce w konkursach IO to nadal życiowy sukces. A Maciek, to nie jest jego sezon, więc OK. Fajnie, gdyby jednak się dźwignął, bo uważam, że to on ma największy poza Kamilem potencjał na wygrywanie.

A konkurs bardzo ciekawy i cieszę się, że rozwiewa te durne teorie i wymysły takich różnych lolków, że Norwegowie to tylko jak wiatr pod narty itd.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez rocque So lut 17, 2018 18:21  Re: Skoki narciarskie

https://www.olympic.org/pyeongchang-201 ... 002sj-.htm
Składając dzisiejszy konkurs w drużynówkę:
1. Norwegia
2. Niemcy
3. Polska
4. Słowenia (po pierwszej serii trójka z ich czterech skoczków była za Kotem)

Nie lubię rozdawania medali przed zawodami, ale przez pryzmat dzisiejszych wyników wyjazd bez medalu drużynowego byłby ogromną porażką :)
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez exxxile So lut 17, 2018 18:27  Re: Skoki narciarskie

Tak, ten brązowy medal to przy braku kataklizmów losowych minimum. Te konkursy drużynowe też się rządzą swoimi prawami i właściwie większość ekip potrafi wyrównać poziom i te czwórki bywają razem lepsze niż suma całości w konkursach indywidualnych: zaskoczyć mogą Słoweńcy, Japończycy czy nawet Austriacy, ale jednak no... my właśnie też umiemy się w drużynie pozbierać. Czy starczy na Niemców i Norwegów to już trudno powiedzieć, ale w drugą stronę niczego nie można wykluczać - natomiast wyjazd bez medalu w poniedziałek byłby bardzo dużą klęską drużyny Horngachera.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron