Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez axel So maja 12, 2012 9:58  Re: Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

Fajnie skrojony filmik, w którym są pokazane ciekawe momenty z całej kariery Ronniego. Warto obejrzeć
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez Woolf Pn lip 16, 2012 22:26  Re: Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

Możecie polecić jakieś porządnie przygotowane poradniki dotyczącego techniki gry w snookera czy też zwykłego bilarda? Tak w sieci, jak i w literaturze. Z góry dzięki :wink:
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez Kamikadze2000 Cz lip 19, 2012 16:57  Re: Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

Snooker zacząłem oglądac w 2008 roku i na prawdę mi się spodobał. Ogólnie nie interesują mnie "sporty dżentelmenskie". Za nic mam kolarstwo, jeździectwo czy golf. Ale snookerka, a zwłaszcza ważny turniej z czołowymi zawodnikami, zawsze chętnie oglądam. Wielu twierdzi, że to mało emocjonujące. Ale jeżeli ktoś się interesuje i ma swoich faworytów, wówczas siedzę, jak na szpilkach. Zwroty akcji i duże nerwy - to także tam można znaleśc! Na prawdę świetna dyscyplina - dla ludzi o wyższej kulturze, to bez wątpienia! :)) Poza tym Ci goście imponują - na prawdę! :))
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez lechf1 Pt lip 20, 2012 17:30  Re: Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

On nie pytał o Twoje zdanie na ten temat tylko o literature na temat snookera.

Odnosząc się do postu SirWolfa, najlepiej wziąć trochę kasy, znaleźć dobry klub i trenera, a potem tylko trening, trening, trening,...
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez Woolf So lip 21, 2012 11:35  Re: Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

Jednak muszę ograniczyć się do książek.
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez lechf1 N lip 22, 2012 17:31  Re: Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

Ale po co Ci książki jak jak nie będziesz grał?
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez axel N lip 22, 2012 21:04  Re: Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

Żadne książki nie dadzą Ci tyle, co czysta praktyka. Oczywiście można coś tam poprzeglądać, ale bilard nie jest aż tak skomplikowaną grą, żeby całkowicie zanurzać się w literaturze. Ja jedynie uciekam się do oglądania snookera (wbrew pozorom i w taki sposób można się czegoś nauczyć), a nie chwaląc się, w barze przy piwie idzie mi całkiem nieźle :wink:
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez Woolf Pn lip 23, 2012 14:46  Re: Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

Doskonale rozumiem do czego zmierzacie - nie mam jednak w tej chwili możliwości ćwiczeń praktycznych, więc, by nie marnować czasu, chciałbym dobrze przygotować się ze strony teoretycznej - treningi nic nie dadzą, gdy na przykład nie wiem jak prawidłowo trzymać kij, czy uderzać bile :) Taka technika w teorii.
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez axel Pn lip 23, 2012 14:55  Re: Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

W takim razie łap pierwszą pozycję z google: http://extrasport.pl/ksiazka-nauka-gry- ... ekend.html

Nie miałem z nią styczności, ale przeczytałem kilka opinii i są one jak najbardziej pozytywne, do tego przystępna cena. Myślę, że dla początkującego będzie w sam raz :)
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez axel Pt kwi 19, 2013 11:43  Re: Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

Już jutro startują Mistrzostwa Świata w Snookerze, a więc coś na co czeka się cały rok. Mistrzostwa, w których na szczęście wystartuje Ronnie O'Sullivan, co w zasadzie z góry gwarantuje niemałe emocje :wink:

Na rozgrzewkę jego genialne czyszczenie z zeszłorocznego finału:
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez fordern Cz kwi 25, 2013 13:55  Re: Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

Kiedyś było takie zainteresowanie snookerem, a teraz taka cisza. Zaraz skończy się pierwsza runda, i już można powiedzieć, że sypnęło niespodziankami. Z mistrzostw zdążyli już wylecieć Mark Williams (z nadzieją walijskiego snookera, Michaelem Whitem) oraz (co wydaje się być dużą niespodzianką) Stephen Maguire, który przegrał 10-9 z tajem Dechawatem Poomjaengiem (mam nadzieję, że to się tak odmienia po polsku ;) ), który wykorzystał liczne potknięcia Szkota. W grze jest jeszcze numer dwa światowego snookera w tym sezonie, Neil Robertson, ale na potknięcie z jego strony raczej bym nie liczył (choć różnie to bywa w snookerze). Ali Carter już w drugiej rundzie będzie miał okazję do rewanżu za ubiegłoroczny finał, gdyż drabinka tak się ułożyła, że do ich pojedynku dojdzie już w sobotę.
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez axel Cz kwi 25, 2013 14:12  Re: Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

Trzeba przyznać, że poziom pierwszej rundy nie powalił na kolana, głównie przez dużą ilością "szarpanych" spotkań. Ale myślę, że największą niespodzianką tych mistrzostw jest odpadnięcie Higginsa z Markiem Davisem.

Z pozytywów można wyróżnić naturalnie awans Roniego do 2-giej rundy, po w miarę ładnej grze, i oczywiście odpadnięcie Ebdona, który wręcz irytuje swoich przeciwników strasznie mozolną grą.
Ostatnio edytowano Cz kwi 25, 2013 20:44 przez axel, łącznie edytowano 1 raz
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez AleQ Cz kwi 25, 2013 17:46  Re: Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

Przed chwilą się skończył mecz Kangura z Milkinsem. Jak narazie najciekawsze spotkanie w I rundzie MŚ. W 17 partii Robertson potrzebował 5 snookerów i o mały włos nie powrócił do partii. Ostatecznie przegrał freame'a i później mecz 10:8, dzięki czemu Ricky Walden znajdujący się w "ćwiartce" 2. części drabinki ma duże szanse nawet na połfinał. Ja,jako fan Rakiety czekam już na rewanżyk za ubiegłoroczny finał z Kapitanem :P
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Woolf Pt kwi 26, 2013 15:42  Re: Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

Właśnie trwa rozgrywka między Juddem Trumpem a Marco Fu. Trump w pierwszym framie nie pokazał zupełnie niczego, grał nijak, marnując wiele okazji, w wyniku czego Fu zgarnął wygraną. Następny frame to kontynuacja dobrej formy Azjaty, gdzie w pewnym momencie mieliśmy wynik 52:0, jednak wtedy ten się potknął i Trump zaczął wbijać sukcesywnie kolejne bile, aż do uzysknia przewagi bodaj 10 punktów i wygrania frame'a. Trzeci frame to już pokaz klasy w wykonaniu Judda i przeszło 100-punktowy break.
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez rolnik sam w dolinie N maja 05, 2013 11:07  Re: Snooker. Co ja widzę w tym zielonym stoliku???

Tymczasem w finale O'Sullivan , zmierzy się z Barrym Hawkinsem który zaliczył świetny come-back z Waldenem od stanu 8-12 do 16-12, ostatecznie wygrywając 17-14.
Mimo tego, że Ronnie praktycznie nie grał w tym sezonie, to chyba faworyt finału może być tylko jeden.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości