Koszykówka

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez mik3 Pn cze 13, 2011 13:22  Re: Koszykówka

To nie Mavs wygrali, a Heat przegrali. Co odwalił James? tak bezradnego to ja go nigdy nie widziałem. 4 kwarta, Heat muszą nadrabiać pkt, a gracze oddają piłkę do partnera z zespołu z czystych pozycji strzeleckich, i na siłę pchają się pod kosz. W jednej sytuacji komentator naliczył chyba 5 czystych pozycji do rzutu a w Miami nie miał kto wykończyć. Ludzie sądzili, że w Miami będą się zabijać o piłkę, a tu każdy polega na kimś innym, Jamesowi nawet się nie chciało przejąć inicjatywy i gra aż za bardzo zespołowo. O stratach nie wspominam, koszmar, a do tego dochodzą spudłowane rzuty osobiste, które mogły Miami wygrać mecz. Należy też wspomnieć straconą szansę w drugim meczu. Miami samo sobie jest winne porażki w finale, a Mavs to wykorzystało. Kibicowałem Heat, ale po zakończeniu wczorajszego meczu i tak byłem zadowolony, Nowik i Kidd zasłużyli :)
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez Dawid01 Pt lip 29, 2011 21:31  Re: Koszykówka

Mamy lokaut... :(
Avatar użytkownika
Dawid01
 
Dołączył(a): Cz lis 26, 2009 21:38
Lokalizacja: Podlaskie

Postprzez ozo95 Pn lis 14, 2011 20:09  Re: Koszykówka

Lokaut wciąż trwa. :-( Jutro prawdopodobnie(zgodnie z zapowiedzią Sterna, że nastepna oferta będzie słabsza) dowiemy się że sezon 2011/2012 zostanie całkowicie odwołany :-?
"Znałem go z pierwszej ręki i 99% rzeczy, jakie czytaliście o Ayrtonie, były nieprawdą. Był bardzo dobrym człowiekiem, wspomagał mnie i pomagał we wszystkich problemach, jakie miałem. Był jednym z tych, którzy naprawdę mnie bronili."
Avatar użytkownika
ozo95
 
Dołączył(a): N mar 13, 2011 19:48
Lokalizacja: Włoszczowa
GG: 22917922

Postprzez ozo95 So lis 26, 2011 11:36  Re: Koszykówka

Haha w takich sytuacjach miło sie mylić :D NBA wraca 25 grudnia :D :D :D :D Staneło na 50/50 podziału zysków i ostrzejszym Luxury Tax.
Ostatnio edytowano So lis 26, 2011 16:49 przez ozo95, łącznie edytowano 1 raz
"Znałem go z pierwszej ręki i 99% rzeczy, jakie czytaliście o Ayrtonie, były nieprawdą. Był bardzo dobrym człowiekiem, wspomagał mnie i pomagał we wszystkich problemach, jakie miałem. Był jednym z tych, którzy naprawdę mnie bronili."
Avatar użytkownika
ozo95
 
Dołączył(a): N mar 13, 2011 19:48
Lokalizacja: Włoszczowa
GG: 22917922

Postprzez chmiel So lis 26, 2011 12:26  Re: Koszykówka

Wreszcie! :-D W ramach przeprosin przygotowano kibicom na sam początek spotkania: Heat - Mavs, Celtics - Knicks i Bulls - Lakers. ;)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez mik3 So lis 26, 2011 12:36  Re: Koszykówka

Zapowiada się masa nieprzespanych nocy po nowym roku :-D
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez chmiel Pn gru 05, 2011 20:16  Re: Koszykówka

Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez mik3 Pt gru 23, 2011 22:50  Re: Koszykówka

Jak ja się stęskniłem za NBA... W niedzielę prawdziwa uczta :-D O 18 grają Knicks - Boston, o 20:30 Mavs - Heat, i o 23 Lakers - Bulls. Jak widać, same główne dania i zamierzam obejrzeć przynajmniej 2 mecze. Coś czuję, że po Nowym Roku będzie wieeele nieprzespanych nocy :D
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez ozo95 N gru 25, 2011 12:20  Re: Koszykówka

Jkby ktoś chciał to można korzystac z League Passa za darmo do 9 stycznia, ale jest jeden problem bo wylogowywuje po ok.15 min. licze że naprawią ten błąd :)
"Znałem go z pierwszej ręki i 99% rzeczy, jakie czytaliście o Ayrtonie, były nieprawdą. Był bardzo dobrym człowiekiem, wspomagał mnie i pomagał we wszystkich problemach, jakie miałem. Był jednym z tych, którzy naprawdę mnie bronili."
Avatar użytkownika
ozo95
 
Dołączył(a): N mar 13, 2011 19:48
Lokalizacja: Włoszczowa
GG: 22917922

Postprzez chmiel N maja 05, 2013 20:58  Re: Koszykówka

Ktoś z forum śledzi uważniej tegoroczne Play Offy NBA?
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Pepik Pn maja 06, 2013 12:28  Re: Koszykówka

No pewnie :) Szkoda tylko, że bez większych emocji z racji tego, że Suns grali w tym roku katastrofalną koszykówkę...
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez chmiel Pn maja 06, 2013 15:36  Re: Koszykówka

A jak zapatrujesz się na II rundę i dalej? Ja może wkleję to, co napisałem na innym forum wczoraj, bo nie ma sensu, abym pisał to od nowa innymi słowami. ;)

Miami Heat vs Chicago Bulls
Chicago może napsuć niemało krwi obrońcom tytułu, bo ma po prostu trudny dla nich styl gry. Jednak Bulls mają duże problemy zdrowotne. Nie wszyscy grają, a z tych, co grają, większość walczy z urazami i nie jest w pełni zdrowymi. Heat natomiast to świetnie naoliwiona maszyna, jeszcze lepsza i silniejsza niż w zeszłym roku. Mogą mieć pewne problemy, ale porażka Miami tak czy siak byłaby wielką niespodzianką. Mój typ: 4:2 dla Heat.

New York Knicks vs Indiana Pacers
Nowojorczycy mają na pewno dużo większy potencjał ofensywny. Jednak mówi się, że to obrona wygrywa w Play Offach. I bardzo często sprawdza się to w rzeczywistości. A Pacers mają naprawdę bardzo dobrą defensywę. Choć zaprezentowali się dość słabo w rywalizacji z Atlantą, to nie są wcale na straconej pozycji. Tym bardziej że Knicks również nie grali nic wielkiego z Bostonem (wcześniej miałbym Knicks za faworytów, ale oni byli blisko wtopy z Bostonem mimo wcześniejszego prowadzenia 3:0 w serii i dlatego też w moich oczach ich akcje dużo spadły). Ciężko prognozować. Wg mnie może się zakończyć w 6 meczach dla Knicks albo dla Pacers. Ale nie wiem, komu dawać większe szanse. Dlatego też postawię na taki wynik, który po prostu najchętniej bym zabaczył. Mój typ: 4:3 dla Pacers.

San Antonio Spurs vs Golden State Warriors
Wojownicy już osiągnęli spory sukces, jednak na pewno nie spoczną na laurach. Powinni napsuć trochę krwi Spursom (pod warunkiem, że Curry będzie zdrowy). Wygrać jednak powinni podopieczni Popovicha. Mają szeroki i bardzo silny skład, są super doświadczeni, a kieruje nimi chyba najlepszy trener w NBA. Mój typ: 4:2/4:1 dla Spurs.

Oklahoma City Thunder vs Memphis Grizzlies
Najciekawsza seria w mojej opinii. Już jesteśmy po Game 1. Wygrała Oklahoma, jednak po bardzo trudnym i wyrównanym meczu. Wygląda na to, że obudził się Kevin Martin i po kontuzji Westbrooka było to dosłownie niezbędne, aby Thunder powalczyli z Grizzlies. Sam Durant by tej serii nie wygrał. Chociaż i tak będzie im bardzo ciężko i moim zdaniem nie są faworytami. Niedźwiedzie mają naprawdę dobre match-upy na Thunder i zawsze byli dla nich trudnymi rywalami, a brak Rusella w barwach Oklahomy będzie znaczący. Mój typ: 4:3 dla Grizzlies.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Pepik Pn maja 06, 2013 23:04  Re: Koszykówka

Heat vs Bulls
Wynik inny jak zwycięstwo Miami będzie dużą niespodzianką. Tygodniowa przerwa po serii z Bucks nie mogła przyjść w lepszym momencie dla Żarów. D-Wade chyba doszedł już do pełni sił po kontuzji kolana i zagra dziś w pierwszej piątce. Pomimo tego, że między tymi teamami jest 8-8 od czasu, kiedy na Florydzie jest trio: LeBron, Dwyane i Chris nie wydaje mi się, żeby Byki były w stanie ugrać więcej niż 1 mecz. Miami jest w tym sezonie jeszcze silniejsze niż przed rokiem. Allen, Andersen, Lewis to solidne wzmocnienia do walki o drugi z rzędu tytuł.
Mój typ: 4-1

Knicks - Pacers
Przed PO wydawało mi się, że w finale konferencji obok drużyny z South Beach zobaczymy Carmelo i spółkę. Ten jednak ma jakieś problemy ze zdrowiem i faworytem w moich oczach są teraz Pacers. Na razie prowadzą oni 1-0 i zobaczymy, jak dalej potoczą się losy tej rywalizacji. Indiana też ma swoje problemy kadrowe (wypadł wcześniej Danny Granger).
Mój typ: game 7 :)

Thunder - Grizzlies
Przed PO w ciemno stawiałbym na powtórkę finału sprzed roku, jednak w obecnej sytuacji... Brak Westbrook'a to poważny cios dla OKC. Sam KD może nie udźwignąć gry, chociaż pierwszy mecz pokazał co innego :) Mimo wszystko Oklahoma nie jest takim faworytem jakim by była z Russelem w składzie. Memphis już sprawiło niespodziankę (dla mnie przynajmniej) eliminując LAC. Są silni w obronie, mają wspaniałego Randolpha, solidnego Gasola i Conleya. Ciekawa seria się szykuje.
Mój typ: 4-2 bardziej z sympatii dla OKC niż z rozsądku.

Spurs - Warriors
Podopieczni Popovicha są zdecydowanymi faworytami tej pary i nie powinni mieć większych problemów z przejściem GSW. Już awans i wyeliminowanie Nuggets jest moim zdaniem sporym osiągnięciem zawodników z Golden State. Faktycznie Stephen Curry gra pierwsze skrzypce w tegorocznych PO, ale kolektyw Spurs będzie już raczej przeszkodą nie do przejścia dla niego i jego kolegów. Może Spurs nie mają wybitnych gwiazd na miarę LeBrona, Carmelo czy Duranta, ale solidność, kolektyw i zgranie to ich atuty. Coraz starsi Parker, Duncan i Ginobili dalej dają sobie świetnie radę i kto wie, co wydarzy się w tym sezonie.
Mój typ - 4-1
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez chmiel Wt maja 07, 2013 22:23  Re: Koszykówka

Wczorajsza noc arcyciekawa w NBA. A ja akurat nic nie obejrzałem... W każdym razie Chicago ciągle udowadnia wszystkim, jak wielki ma charakter. Bulls mimo wszelkich trudności, wszelkich problemów, osłabień, urazów itp. wychodzą na parkiet i robią po prostu świetną robotę. Choć ja nadal pozostaje przy swoim typie 4:2 dla Miami. Wróci im najprawdopodobniej większa skuteczność, bo w G1 z tego, co wyczytałem, nie trafili wielu rzutów z czystych pozycji. Czas chyba również powinien grać na ich korzyść. 7 meczów z Nets musiało jednak dać Bykom mocno w kość, a przerwy na odpoczynek nie mieli i póki co mieć nie będą, więc może to wyjść w trakcie trwania serii. Heat nadal są faworytami tej serii, choć stoją teraz przed olbrzymią presją w meczu nr 2.

A Ty, Pepik, co myślisz? Zmieniasz swój typ? :)

Natomiast w drugim pojedynku tak jak się spodziewałem, Warriors pokazali, że mogą napsuć dużo krwi bardziej doświadczonym i utytułowanym rywalom. Co prawda, ostatecznie Spurs i tak wygrali, w znakomitym stylu, wracając z -18, doprowadzając do dwóch dogrywek, kończąc je znakomitą akcją, na którą mieli niewiele ponad 3 sekundy i którą Ginobili zamienił na celną trójkę. Ale to właśnie pokazuje, jak bardzo musieli się namęczyć i napracować, jak wymagającym rywalem byli Warriors, jak trudne warunki postawili faworyzowanym rywalom. Nie można ich moim zdaniem nie doceniać. Przegrają tą serię, może nawet wyraźnie, ale dalej walczą z klasą i na pewno pozostaną bardzo pozytywną historią tych PO.

Dzisiejszej nocy mecze serii, w których liczę na G7, także mam nadzieję na wyrównanie stanów rywalizacji. I w sumie to nie tylko na to liczę, ale również się tego spodziewam.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Pepik Cz maja 09, 2013 9:49  Re: Koszykówka

No cóż, moje przewidywania nie do końca się sprawdzają :wink: Ale po kolei:

Heat-Bulls
Dzisiaj to była miazga. Tylko w pierwszej kwarcie jeszcze Byki jako tako trzymały kontakt. Niemniej jednak to będzie chyba bardziej wyrównana seria niż się wcześniej spodziewałem. Jest ostro i to dosłownie. Dzisiaj sporo przewinień technicznych i ogólnie gry "ciałem". Jedni chcą drugich wytrącić z równowagi tak jak dziś LeBron z Noahem. Na 3 mecz ma wrócić D-Rose co powinno jeszcze dodać smaczku tej serii. Faworytem dalej są Żary, ale czy skończy się to 4-1 tego nie wiem :-P

Knicks-Pacers
Tak jak się spodziewałem jest remis. I wcale się nie zdziwię jak będą dalej remisy 2-2 i 3-3. Taka wyrównana seria się szykuje. Meczu nr 2 nie widziałem (ani skrótu), więc nie mam za wiele do powiedzenia. Wynik wskazuje na pewne zwycięstwo gospodarzy.

Thunder-Grizzlies
Tutaj akurat moje przypuszczenia się potwierdzają. KD robi co może, ale sam nie wygra czterech spotkań. Musi dostać wsparcie od kolegów z drużyny. Natomiast Memphis jak to oni - solidnie i skutecznie. Na własnym parkiecie są w PO bardzo trudnym rywalem do pokonania. Pokazali to zarówno w tym, jak i zeszłym sezonie. Jeśli Thunder chcą awansować, muszą przynajmniej raz wrócić z tarczą z Memphis.

Spurs-Warriors
Największe zaskoczenie, ale in plus. Nigdy nie przepadałem za drużyną z Teksasu i cieszyłbym się, gdyby Curry (kolejny świetny mecz) i spółka utarli im nosa. Powinno być już 2-0 dla graczy z Golden State, ale fantastyczny come back w G1 dał Spursom cenną wybraną. Ach ten rzut Ginobiliego pod koniec 2 OT... Jak oni mogli tak go zostawić samego...

Na razie się zapowiada, że żadna seria nie skończy się wynikiem 4-1. Jeśli już, to najprędzej zrobią to Heat.
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości