Koszykówka

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez slipstream Wt mar 15, 2011 9:24  Re: Koszykówka

Tak w ogóle, dlaczego Blake Griffin i jego wygrana wsadów to pozerstwo :-P http://www.youtube.com/watch?v=AnSiJ5eV ... dded#at=63
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Pepik Pn kwi 11, 2011 17:44  Re: Koszykówka

Sezon zasadniczy dobiega końca, więc czas na jakieś podsumowanie :)

Dziś East:

1) Bulls - nie przypuszczałem, że Byki będą w tym sezonie aż tak konkurencyjni :wink: Oczywiście transfer Boozera wskazywał na to, że zespół z Chicago będzie mocny, ale chyba nie aż tak. Największy wkład w najlepszy sezon od czasu odejścia Jordana ma oczywiście Derrick Rose. Dyspozycja tego gracza może zachwycać. Wielu ekspertów uważa, że jest to główny kandydat do nagrody MVP sezonu regularnego.

2) Heat - wzmocnieni przyjściem LeBrona i Chrisa mieli być postrachem ligi. Nie byli. Przeciętny, żeby nie powiedzieć, że słaby początek sezonu i pogoń za liderami w środku sezonu nie wystarczyła do tego, żeby przystąpić do PO z pozycji lidera. Obserwując grę drużyny z Miami często odnosiłem wrażenie, że Bosh tam nie pasuje. Jakoś tak pałętał się po tym parkiecie nie bardzo wiedząc czy sam ma kończyć akcje, czy jednak oddać jeszcze piłkę do Jamesa lub Wade'a. Spodziewałem się po nim jednak czegoś więcej.

3) Celtics - jak zwykle solidni. W zasadzie tyle na ich temat :-)

4) Magic - zdecydowanie spuścili z tonu po sezonie 2009. Otis Smith za wszelką cenę próbuje ratować tę ekipę przed utratą DH, która wydaje się coraz bardziej prawdopodobna. Magicy nie są moim zdaniem zdolni nawet do awansu do finału konferencji. Wielki trade niczego właściwie nie zmienił.

5) Hawks - Chyba nieco słabsi niż przed rokiem i raczej 1-sza runda PO będzie zarazem ich ostatnią.

6) Knicks - W końcu Nowy Jork ma swoich pupili w PO :-) Czekali na ten moment bodaj od 2004 roku. Oczywiście transfer Amare był w tym względzie kluczowy. Z moich mniej lub bardziej dogłębnych analiz wynika, że Stat stał się przez ten rok jeszcze lepszym zawodnikiem. Sam potrafił rozstrzygać losy spotkania. Jego seria ośmiu kolejnych meczy z +30 pkt była czymś wyjątkowym. Jednak fakt, że w tabeli znajdują się dopiero za Hawks jest imo zaskoczeniem in minus. Sprowadzenie w drugiej połowie sezonu Anthony'ego oraz Billupsa miało poprawić sytuację. Nie poprawiło zbytnio. Przewiduję, że półfinał konfy to dla graczy z New York maks w tym sezonie.

Siódma Philadelphia oraz ósma Indiana to typowi zapychacze do PO na Wschodzie i nie wróżę tym zespołom więcej, jak ugrania jednego meczu w PO.
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez mik3 Śr kwi 13, 2011 2:28  Re: Koszykówka

Boston po wymianie Perkinsa gra strasznie słabo. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek między nimi a New York i wydaje mi się, że w tej sytuacji o niespodziankę nie będzie trudno, tym bardziej, że Knicks grają coraz lepiej.

Miami trochę jakby się rozkręciło, Bosh jako jednostka też, bo swego czasu grał fatalnie. Ściągnięcie Bibby'iego sporo dało, potrafi on rzucić kilka trójek w ważnych momentach a jego doświadczenie może być przydatne w playoffach. Imo to tylko Chicago może ich zatrzymać na wschodzie.
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez jaqjordan Śr kwi 13, 2011 9:05  Re: Koszykówka

Ja wlasnie jestem ciekaw Bostonu. W koncu jest to ekipa ktora wie o co chodzi w PO. Z drugiej strony oddanie Perkinsa odcisnelo swoj slad. Sam Rose powiedzial,ze to juz nie ta sama ekipa.

Sent from my GT540 using Tapatalk
jaqjordan
 
Dołączył(a): Pt kwi 08, 2011 6:23

Postprzez Dasqez So kwi 30, 2011 10:05  Re: Koszykówka

No i mamy pierwsze niespodzianki, bo jak inaczej nazwać odpadnięcie Magic i Spurs? Grizzlies mogą namieszać jeszcze, szczególnie z tak grającym Randolphem. Pojedynek z OKC zapowiada się bardzo ciekawie. Hawks też pokazali pazur trzeba przyznać, ale inna sprawa, że w Orlando ostatnio źle się dzieje. W gaciach pewnie też mieli Lakers, Czarną Mambę znowu trapią urazy, ale wciąż, wygrać serię przegrywając 1-3 to ładny wyczyn. Teraz na ich drodze staną Mavs i będę z niecierpliwością wyczekiwał rezultatu, wszak to moja od lat ulubiona drużyna. No i nie zapominajmy o meczu Celtów i Heat, okaże się, czy goście z Miami rzeczywiście mają potencjał na mistrza.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pjaxz So kwi 30, 2011 10:33  Re: Koszykówka

Półfinały zapowiadają się fantastycznie z hitowym starciem Bostonu z Miami. Lakers z Mavs również fajna seria.
Młodzież z OKC powinna poradzić sobie z Memphis, ale niedźwiadki już jedną zrobiły. Atlanta - Chicago chyba będzie bez historii.
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez mik3 So kwi 30, 2011 12:47  Re: Koszykówka

Po cichu liczyłem na Atlantę i udało się. Taktyka na niepodwajanie Howarda sprawdziła się w 100% w pierwszych meczach, czego wynikiem była fatalna gra obwodowych Orlando. Aż ciężko uwierzyć, że w 1 meczu Howard poprawił życiowy rekord zdobytych punktów, pobił klubowy rekord zdobytych punktów w 1 połowie, a Nelson pobił klubowy rekord w ilości zdobytych punktów w jednej kwarcie, a mimo to, Orlando przegrało mecz :twisted: Mnie interesuje bardziej wschód, więc skupiam się na meczach Miami - Boston i Chicago - Atlanta.
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez mik3 Pn maja 09, 2011 1:49  Re: Koszykówka

Playoffy trwają w najlepsze i nie obyło się bez niespodzianek. Najpierw Memphis pokonało San Antonio, a teraz Mavs wysłali Lakersów na rybki :D Jak zobaczyłem w statystyki ostatniego spotkania Mavs - Lakers to byłem w szoku. Terry 9-10 za 3 pkt, Stojacovic 6-6 i blowout na prawie 40 pkt :o
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez tweedy Pn maja 09, 2011 9:13  Re: Koszykówka

w sumie 23 trójki w meczu - masakra, czegoś takiego jeszcze nie widziałem :)
tweedy
 
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2005 9:53

Postprzez jaqjordan Pn maja 09, 2011 10:10  Re: Koszykówka

To co zrobili Mavs z LAL - szok! Kibicowalem Mavs, ale zeby az tak. Lawka Mavs zdobyla tyle punktow co cale Lakers, LOL. To jest tez pewnie jakis rekord :-)

Sent from my GT540 using Tapatalk
jaqjordan
 
Dołączył(a): Pt kwi 08, 2011 6:23

Postprzez chmiel Pn maja 09, 2011 14:00  Re: Koszykówka

mik3 napisał(a):Jak zobaczyłem w statystyki ostatniego spotkania Mavs - Lakers to byłem w szoku.

Polecam obejrzeć ten mecz, to wyglądało jeszcze lepiej niż w boxscore. :D Jak oglądałem wczoraj na żywo, to chciałem, aby ten pojedynek się nie kończył po prostu. ;) W ogóle piękna seria. Lakers upokorzeni i skompromitowani. :) Obejrzałem wszystkie mecze w całości poza Game 1. Mavs wygrali jak najbardziej zasłużenie. Od pierwszego spotkania prezentowali świetną ofensywę i kapitalną skuteczność. Obrona również była bardzo solidna. I co było najważniejsze w G1 i G3, wspaniała gra w końcówkach podopiecznych Ricka Carlisle. Wygrała drużyna, można byłoby pochwalić dosłownie każdego, kto był w rotacji Dallas. Liderem tej kapitalnie pracującej maszynki był jednak oczywiście Dirk. Grał fenomenalnie, jak prawdziwy lider. Brawo Mavs! Oby to nie był koniec radości, oby tak dalej! :)

Wracając do Lakersów, szkoda trochę, że w taki sposób Phil kończy karierę, jednak zawodnicy z LA zasłużyli na tak brutalnego sweepa. Wczoraj niektórzy pokazali, że klasy to im brakuje (Bynum - żałosne zachowanie). Gry w tej serii również mogą się wstydzić. Szczególnie w crunch time. W najważniejszych momentach rywalizacji wyglądali jak zgraja przedszkolaków, łącznie z Kobem.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez mik3 Pn maja 09, 2011 14:48  Re: Koszykówka

Wczoraj właśnie pomyliła mi się godzina początku meczu, bo byłem przekonany, że o 23... Szkoda, że poza weekendem mecze na zachodzie rozgrywane są w tak nieprzystępnych dla nas porach, dlatego byłem w stanie obejrzeć kawałek drugiego meczu. Mavs stać na wszystko, równie dobrze mogą przegrać w finale konferencji z Memphis (zakładając że przejdą Oklahome).

Na wschodzie wszystkich zaskakuje Atlanta. Najpierw ograli Orlando, a teraz prowadzą wyrównany bój z Chicago. Przed playoffami wszyscy ich skreślali. Dzisiejszy mecz świetnie się oglądało, zacięty pojedynek aż do 4 kwarty, kiedy Jastrzębie "odleciały" Bykom. Nie można ich skreślać, gdyż wygrali już jeden mecz w Chicago, więc równie dobrze mogą wygrać i w 5 meczu, choć będzie ciężko. Ponoć Boozer złapał poważniejszy uraz i raczej już nie pogra ( info z forum o koszykówce, więc potwierdzić tego nie mogę).

Dzisiaj kolejny mecz o życie dla Bostonu, bo na porażkę, nie mogą sobie pozwolić. W ostatnim meczu głównie zawiódł Bronek, który jak wiadomo razem z Wadem jest motorem napędowym Miami. Kluczem dla serii może się okazać uraz Rondo, który może już nie zagrać, po nieszczęśliwym upadku w ostatnim meczu, albo będzie grał jedną ręką :D.

Obrazek
Ostatnio edytowano Pn maja 09, 2011 18:33 przez mik3, łącznie edytowano 1 raz
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez Dasqez Pn maja 09, 2011 14:53  Re: Koszykówka

mik3 napisał(a):Mavs stać na wszystko, równie dobrze mogą przegrać w finale konferencji z Memphis (zakładając że przejdą Oklahome).


I właśnie tego się obawiam, chociaż po tym jak wczoraj roznieśli Lakers jestem dobrej myśli. Rok temu odpadli już w drugiej rundzie, marzy mi się powtórka z roku 2006, w którym Mavs doszli do finału.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez chmiel Pn maja 09, 2011 19:51  Re: Koszykówka

mik3 napisał(a):Wczoraj właśnie pomyliła mi się godzina początku meczu, bo byłem przekonany, że o 23... Szkoda, że poza weekendem mecze na zachodzie rozgrywane są w tak nieprzystępnych dla nas porach, dlatego byłem w stanie obejrzeć kawałek drugiego meczu.

Polecam stronkę: http://www.nba-video.org/ - wstajesz rano (wstawiają mecze bardzo szybko), ściągasz i oglądasz. :) A jeśli potrafisz się powstrzymać przed wejściem na nba.com lub inną stronę, gdzie mógłbyś zobaczyć wynik, to tak, jakbyś oglądał mecz na żywo. :) Dzięki tej stronce obejrzałem wszystkie mecze serii Mavs - Lakers i Heat - Celtics oraz po jednym meczu z pozostałych półfinałów konferencji. :)

mik3 napisał(a):Mavs stać na wszystko, równie dobrze mogą przegrać w finale konferencji z Memphis (zakładając że przejdą Oklahome).

Dokładnie. Ja nie będę zaskoczony żadnym scenariuszem. Zespół z Dallas może zdobyć pierścienie, ale może też dostać sweepa od Grzmotów lub Niedźwiadków.

Dasqez napisał(a):marzy mi się powtórka z roku 2006, w którym Mavs doszli do finału.

Mi się w ogóle marzy taki skład finału jak w 2006. Będę wtedy oczywiście przede wszystkim za Mavs, ale zwycięstwo Heat również nie będzie dla mnie najsmutniejszym rozwiązaniem. I taki finał jest naprawdę bardzo realny.

mik3 napisał(a):Obrazek

Świetna ilustracja tej serii. :D
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez mik3 Wt maja 10, 2011 5:27  Re: Koszykówka

chmiel napisał(a):Polecam stronkę: http://www.nba-video.org/


Dzięki, jeżeli nie obejrzę pożądanych meczów na żywo, to może kiedyś skorzystam.

Game 4 dla Heat. Celtowie potrzebują cudu aby wygrać tą serię.
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości