Plebiscyt PS na Najlepszego Sportowca Roku

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez chmiel N sty 07, 2007 14:42  Plebiscyt PS na Najlepszego Sportowca Roku

Myślę, że warto stworzyć taki temat.

1. Oti - ale wg mnie nie powinna. Na miejsce w pierwszej trójce może zasłużyła, ale nie na zwycięstwo.
2. Robert - bardzo dobre i zasłużone miejsce. :brawo: Szczerze to gdy zostały tylko dwa pierwsze miejsca, to troszeczkę się bałem, że mogą to być Oti i Kowalczyk.
3. Świder - jako jedyny siatkarz zasłużył na to miejsce.
4. Adamek - obronił tytuł Mistrza Świata, a to już duże osiągnięcie.
5. Sikora - wg mnie powinien być chociaż trochę wyżej.
6. Ebi - tutaj za wysoka pozycja.
7. Dziadura - za 3 złota MŚ zasłużyła.
8. Korzeń - odpowiednie miejsce.
9. Dołęga - mógł być wyżej, ale nie jest zbyt popularny.
10. Włodarczyk - nawet nie spodziewałem się jego obecności w 10-tce.

Kowalczyk - tragiczne jest, że nie było jej w pierwszej 10-tce :!: Jak najbardziej zasłużyła.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez dex N sty 07, 2007 15:38  

mnie te wyniki nie pasują , są trochę jakby pod publikę

Oti zasłużyła na pierwszą dzięsiątkę ale napewno nie na wygraną jak by wziąść cały rok jej startów .
Gdzie Justyna ?? no jak ją można pominąć ?? tego nie rozumiem .
Robert zasłużył na swoje miejsce pokazal na co go stać , mocno pracuje i pogłębia swój talent .
Ebi grał dobrze ale już zaraz szóste miejsce ??
a gdzie Sycz i Kucharski ??

Dziadura trzy złota Mś i 8-e miejsce tragizm w najwyzszej postaci .
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez chmiel N sty 07, 2007 15:49  

a gdzie Sycz i Kucharski ??

:o A za co oni mieli tam być :?: Ogromny szacunek za ich osiągnięcia, ale miały one miejsce wcześniej niż w 2006 roku, a właśnie za ten rok rozdawano nagrody.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez PiotrGT N sty 07, 2007 16:04  

Mi też się nie podobały zabardzo wyniki... Otylka, jak mówił dex nie powinna wygrać. Uważam, że Robert powinien wygrać tan plebiscyt, bo zrobił najwiecej w tym roku. Też uważam, że Justyna Kowalczyk powinna być w top 10. Wogóle w tym roku ta gala była taka bylejaka, bez płci... ach ta polska... :-?
Obrazek
www.wrcrally.pl - Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata
Avatar użytkownika
PiotrGT
 
Dołączył(a): Cz gru 08, 2005 20:43
Lokalizacja: Siedlce
GG: 1192116

Postprzez slipstream N sty 07, 2007 16:55  

piotrgt napisał(a):Uważam, że Robert powinien wygrać tan plebiscyt, bo zrobił najwiecej w tym roku

PRZESADZACIE LUDZISKA - A Robert za co niby? Gadacie jak każdy wypaczony na swojego pupila.
Jagbyście nie wiedzieli to nie on zdobył trzy tytuły mistrza europy w tym roku. Pod względem sportowym wyników absolutnie nic poza 3-cim miejscem na Monzy nie osiagnął w tym roku. A tytuł sportowca roku dostaje się za OSIAGNIĘCIA a nie za prowadzenie się samo.
Uważam że Robert powinien być wysoko ale na pewno to on nie powinien był wygrać.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Mikołaj Sokół N sty 07, 2007 17:30  

slipstream napisał(a):A tytuł sportowca roku dostaje się za OSIAGNIĘCIA a nie za prowadzenie się samo.


Fakt, awans do Formuły 1 (i to w jakim stylu - najlepszy debiut od lat) przyszedł sam... No i przecież przed nim było tylu Polaków, że to naprawdę żadne OSIĄGNIĘCIE.
Mikołaj Sokół
 
Dołączył(a): Pn cze 05, 2006 15:26

Postprzez Kubuś Fatalista N sty 07, 2007 18:29  

Nico Rosberg powinien zdobyć pierwsze miejsce :-D . A tak na serjo to Małysz powinien być na miejscu Kubicy. A za co Kubica był drugi to nie mam pojęcia ?
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez slipstream N sty 07, 2007 18:29  

Mikołaj Sokół napisał(a):Fakt, awans do Formuły 1 (i to w jakim stylu - najlepszy debiut od lat) przyszedł sam... No i przecież przed nim było tylu Polaków, że to naprawdę żadne OSIĄGNIĘCIE.

Osiągnięcia, wyniki... Widze że wszyscy zaczną się obrażac na cały swiat.
W kwestii ideowo sportowej Roberty moze być wzorem dla wszystkich żę nie ma co liczyć na innych tylko samemu ciężko pracować na swoje konto. W wymiarze czysto materialnym sportu (medale, tytułu) nie osiagnął jeszcze nic szczególnego - już bardziej rok temu zasłużył za osiagniecia.
Zresztą Mikołaju wykazałes się w swoim zdaniu iście polskim podejściem do sportu. Rajcujemy się samym faktem jak awansujemy do Ligi mistrzów (tak, to wtedy bedzie święto) czy Mistrzostw Świata, dla całego jednak świata zachodniego to jest tylko etap w osiągnięciu najwyższych celów (jak własnie zwycięstwa, tytuły) i nikt za sam awans do elitarnego grona jak LM nikogo nie nagradza, a dopiero za wyniki w nim.

I co ma liczba polaków przed nim do rzeczy. Tu się licza twoje wyniki na tle świata i innych zawodników a nie porównywanie w nieskończonośc do przeszłości (co tez jest iście polskim podejsciem do sportu)

Pozatym niewatpliwym atutem było tu zaistnienie Roberta w śiwadomosci Polaków tak naprawdę w drugiej połowie roku, stąd i zapewne brak Justyny Kowalczyk w tym gronie - pamiętac o wynikach z lutego to już ciężej.

I chciałem wam przypomnieć że Otylia też w tym roku wracała z długiej wycieczki, zeby nie było że znów sobie tylko wskoczyła do wody...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Arczyn N sty 07, 2007 18:46  

Kubuś Fatalista napisał(a):A tak na serjo to Małysz powinien być na miejscu Kubicy.

Mam nadzieję, że ten Małysz to żart...?
Avatar użytkownika
Arczyn
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 21:52

Postprzez dex N sty 07, 2007 19:05  

Kubuś Fatalista napisał(a):Nico Rosberg powinien zdobyć pierwsze miejsce

ja liczyłem na Kimiego patrzyłem patrzyłem ... i potem się kapłem aaa to nie ta impreza ;)
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez Sanchez N sty 07, 2007 21:15  

slipstream napisał(a):dla całego jednak świata zachodniego to jest tylko etap w osiągnięciu najwyższych celów


slipstream szanowny kolego. Nagrody "Przeglądu Sportowego" są przyznawane przez Polaków - Polakom. Tłumaczenie, że dla zachodu jest to guzik warte ( co w przypadku F1 nie ma oczywiście pokrycia z rzeczywistością) jest więc - lekko nie na miejscu ...
Avatar użytkownika
Sanchez
 
Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 12:27
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez slipstream N sty 07, 2007 21:22  

Sanchez napisał(a):Tłumaczenie, że dla zachodu jest to guzik warte

Tak, to tylko dowodzi jak nam mało potrzeba do szczęścia - te wszystkie zachwyty nad 20-tymi mmiejscami na Olimpiadzie, 30-tymi na mistrzostwach świata...

A jak już ktoś wygrywa te najwazniejsze tytuły to się mówi że nie powinien wygrać...

I nie mówicie mi że mamy to co mamy i musimy się z tego cieszyć, bo jakbyśmy musieli się cieszyć z tego co mamy to nigdy byśmy nie postanowili zmnienić standardów życia panujacych do końca lat 80-ych.

Oczekuje wyników a nie cieszenia sie ze światowego średniactwa.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Sanchez N sty 07, 2007 22:35  

Może "najlepszy sportowiec" wcale nie musi być synonimem "najbardziej utytułowany" w oczach polaków.
Avatar użytkownika
Sanchez
 
Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 12:27
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez slipstream N sty 07, 2007 22:39  

Może "najlepszy sportowiec" wcale nie musi być synonimem "najbardziej utytułowany" w oczach polaków.

Zazwyczej jest "najbardziej medialny" a to najgorsza opcja. O Kowalczykk nikt nie pamiętał bo kiedy te igrzyska były - 10 miesięcy temu. Cała reszta wypełniała nasze ekrany w drugiej połowie roku przez co łatwiej zapamiętać było że w ogóle tacy są - chlubny wyjątek to pamięć o Sikorze.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez gregoff Pn sty 08, 2007 2:44  

Zresztą wystarczy zobaczyć na jakim miejscu jest Smolarek... Z całym szacunkiem dla chłopaka dwa gole z Portugalią i trochę dobrej gry to chyba za mało aby dostać się tak wysoko... Co do Kubicy to zawsze będą spekulacje. Na pewno jego "medialność" pomogła mu wyraźnie w zajęciu drugiego miejsca. Same wyniki nie są jakieś oszałamiające dla ludzi którzy praktycznie w tym roku dowiedzieli się co to takiego Formuła 1.

Ps: Tak mnie naszło, że ten konkurs można potraktować jako ranking popularności sportowców AD 2006. Bo czyż nie to było głównym kryterium dla wielu głosujących.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron