Piłka ręczna

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez chmiel N sty 21, 2007 13:40  Piłka ręczna

Rozpoczęły się już MŚ piłkarzy ręcznych. Może ktoś poza mną jeszcze ogląda :?:

Polska w pierwszym meczu wysoko 29:15 wygrała z Argentyną. Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu Naszej reprezentacji, ale druga był już wyśmienita. W pewnym momencie był wynik 12:11 dla Polaków, a jak się skończyło wiemy. Świetnie bronił Szmal, dużo ożywienia wprowadził rozgrywający Wleklak, wreszcie zaczęły wychodzić kontry i współpraca z kołem i skrzydłami. Oby tak dalej :!: :) Dziś mecz z Brazylią, którą ostatnio w turnieju towarzyskim pokonaliśmy.
Ostatnio edytowano Wt paź 30, 2007 18:45 przez chmiel, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Pepik N sty 21, 2007 14:41  

Ja nie oglądam, ponieważ nie mam gdzie, ale śledzę wyniki w telegazecie. :-D Myślę, że stać naszych na wyjście z grupy, a potem jakoś się potoczy. :) Na razie trzeba myśleć o kolejnym spotkaniu - nie spotkaniach. :D
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez T-Mobile N sty 21, 2007 16:49  

Je kibicuję naszym piłkarzom ręcznym.Wygrali pięknie z Argętyną a Niemcy wygrali z Brazylią
T-Mobile
 

Postprzez Alassane Bamba N sty 21, 2007 16:54  

No i wygraliśmy z Brazylią 31:23, ogólnie kontrolowaliśmy przebieg meczu poza kilkoma chwilami, kiedy Canarinhos się do nas zbliżyli. Jutro gramy z Niemcami i nie jesteśmy bez szans :D
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez gregoff N sty 21, 2007 17:03  

A o której jest mecz :?: Bo dziś na DSF była transmisja (niestety mogłem obejrzeć tylko początek pierwszej połowy).
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Alassane Bamba N sty 21, 2007 18:04  

Mecz jest bodajże o godz. 17:00, ale pewny nie jestem :)
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez chmiel N sty 21, 2007 20:41  

Polska wysoko wygrała z Brazylią i ogólnie nasi gracze zagrali bardzo dobrze, choć mieli kilka przestojów. Świetne spotkanie rozegrał Bartek Jurecki. Widać, że po kontuzji pozostaje już coraz mniej. :) Przełamał się Marcin Lijewski, ale to nadal za mało, jak na niego. Tkaczyk nie gra najgorzej, ale zawodzi. Ale w tym meczu, podobnie jak wczoraj, było widać, że Wleklak zasługuję na grę od początku. Świetnie rozgrywa. Kolejny dobry występ Szmala, również Bieleckiego. Jutro mecz z gospodarzami turnieju. Nie jesteśmy bez szans. Zresztą remis wystarczy do wygrania grupy. Oglądałem ich mecz z Argentyną i wyglądał on tak, jak można się było spodziewać.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez T-Mobile Pn sty 22, 2007 19:26  

Kto zna wynk dzisiejszego meczu polska niemcy bo ja nie oglądałę do konca
T-Mobile
 

Postprzez Damon Pn sty 22, 2007 19:32  

Polska wygrała z Niemcami 27:25 :D

Polska Górą :!:
Avatar użytkownika
Damon
moderator
 
Dołączył(a): Pt lis 10, 2006 20:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez T-Mobile Pn sty 22, 2007 19:41  

Super!!Tak myślałem Poland rulez
T-Mobile
 

Postprzez chmiel Pn sty 22, 2007 23:09  

Niemcy - Polska 25:27
Fantastyczne zwycięstwo Polaków :!: Siedziałem, oglądając ten mecz prawie tak zdenerwowany i podekscytowany, jak na MŚ w piłce nożnej i siatkówce. Może ktoś powiedzieć, że prawie robi wielką różnicę, ale nie w tym przypadku. Spotkanie Naszych reprezentacji z Niemcami traktuje szczególnie emocjonalnie. Bardzo mi zależało na wygranej Polaków. Mecz był bardzo wyrównany i interesujący. Polska miała jeden przestój, kiedy straciliśmy prowadzenie i przegrywaliśmy dwoma bramkami, ale szybko wróciła do świetnej dyspozycji. Końcówka kapitalna. Wreszcie na miarę oczekiwań zagrał Tkaczyk. Bardzo dobrze Bielecki, Jurasik, a wręcz fenomenalnie Szmal. Dobrze, że mieliśmy go w bramce. Momentami wkurzali mnie sędziowie. Szczególnie ten mniejszy i grubszy. Za dużo było tych kar i seryjnych karnych dla gospodarzy. Ale wygraliśmy i to jest najważniejsze. mamy duże szansę na awans do ćwierćfinałów.

Islandia - Francja 32:24
Specjalnie czekałem na ten mecz, bo spodziewałem się ciekawego widowiska, ale takiego przebiegu spotkania nie mogłem przewidzieć. Rozpoczął się mecz i po chwili było 5:0. Mało tego Francuzi grali przez pewien czas przeciwko 4 przeciwnikom i nie mogli strzelić bramki, a nawet ją stracili. Po prostu KO. Islandczycy mieli jeden przestój na początku drugiej połowy, ale szybko się otrząsnęli. Gracze z krainy gejzerów wchodzili w obronę Mistrzów Europy jak w masło. Bardzo szybko i łatwo dochodzili do sytuacji strzeleckich. Kapitalna gra bramkarza Islandii. Warto dodać, że Francuzi wykorzystali tylko 2 z 6 albo 7 karnych.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez chmiel Wt sty 23, 2007 23:00  

Ja bym chciał nawiązać do jednej bardzo ciekawej sprawy. A mianowicie do kibiców i przygotowania turnieju i porównać je do analogicznej sytuacji z MŚ w siatkę w Japonii. MŚ w piłce ręcznej są podobno zorganizowane świetnie, o organizacji MŚ w siatkówce nic nie napiszę... Na hale w Niemczech na mecze mundialu przychodzi bardzo dużo kibiców, najczęściej są to pełne trybuny, jak w było w Japonii wiemy... Wydaje się to normalne. Niemcy to kraj, gdzie piłka ręczna cieszy się dużym zainteresowaniem i jest tam najlepsza liga na świecie. Japonia w siatkówce to przeciwieństwo. Wiec takie pytanie: czemu FIVB przyznaje kolejne imprezy Japonii :?: Oczywiście jest to pytanie retoryczne, bo odpowiedź jest znana. Pieniądze. Jednak wg mnie lepiej byłoby postępować inaczej, żeby nie robić wstydu, bo sprawę Japonii znają wszyscy i chwały to międzynarodowej federacji nie przynosi. Trzeba postępować tak, aby siatkówka cały czas cieszyła się coraz większą popularnością :!: Wg mnie przyniosłoby to większe korzyści niż kasa Japonii.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez gregoff Wt sty 23, 2007 23:25  

chmiel napisał(a):Trzeba postępować tak, aby siatkówka cały czas cieszyła się coraz większą popularnością Exclamation Wg mnie przyniosłoby to większe korzyści niż kasa Japonii.


Do tego trzeba zmienić władze FIVB i to naprawdę bardzo mocno. Chyba tylko wspólny protest Brazylii, Polski, Rosji, Włoch i może paru innych państw był w stanie coś zmienić.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez soplik Śr sty 24, 2007 8:17  

chmiel napisał(a):Momentami wkurzali mnie sędziowie. Szczególnie ten mniejszy i grubszy. Za dużo było tych kar i seryjnych karnych dla gospodarzy


Dokładnie tak jak mnie. Ale w niemieckich gazetach redaktorzy napisali... że Niemcy wygrali przez skandaliczne sędziowanie na korzyść Polaków. Cytuję "Czerwonka kartka zatrzymała Niemcy" Myślałem że padnę.
Przecież gdyby nie sędziowie Polska kontrolowała by przebieg całego meczu.
AYRTON SENNA da SILVA
THE FASTEST EVER
Avatar użytkownika
soplik
 
Dołączył(a): Pt sty 12, 2007 11:15
Lokalizacja: Katowice

Postprzez gregoff Śr sty 24, 2007 20:57  

I zostaliśmy zmieceni w drugiej połowie przez Francję...
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron