Piłka ręczna

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Dawid17 Śr sty 22, 2014 23:16  Re: Piłka ręczna

Karol w pierwszych dwóch meczach nie trafił ani razu ! Ze Szwecją pierwszą bramkę rzucił jak graliśmy w przewadze 1 zawodnika, a później, moim zdaniem, Szwedzi już chyba nie wierzyli w zwycięstwo więc o bramki było łatwiej. Decyzja nie była kontrowersyjna. Najwyraźniej "Kola" zgubił formę, ale powinien pojawić się na Islandię
"albo sie coś ma, albo się czegoś nie ma"
Avatar użytkownika
Dawid17
 
Dołączył(a): Pn sty 16, 2012 22:08

Postprzez chmiel Śr sty 22, 2014 23:36  Re: Piłka ręczna

Ja to wszystko wiem. Ale i tak nie rozumiałem tej decyzji. A teraz nie rozumiem jeszcze bardziej. Myślałem, że jeśli robi tą zmianę, to chociaż naprawdę z niej skorzysta. I tak właśnie ta zmiana była tłumaczona - względami taktycznymi. A ile Kubisztal pograł? Minutę? I to w samej końcówce. Nie widzę w tym żadnego sensu. Ale to nieważne już. Szkoda, że się nie udało wejść do strefy medalowej, jednak i tak możemy być bardzo dumni z tej reprezentacji.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Dawid17 Cz sty 23, 2014 20:49  Re: Piłka ręczna

Szkoda, że ważny mecz musimy grać z Chorwacją, ta reprezentacja dla naszych to jakiś mur. Co do Kubisztala to nie wiem po co wszedł na boisko, bo poza nim też się mógł rozgrzać. Tak jak wcześniej mówiłem Bielecki wraca do składu, a Polska reprezentacja wygląda na bardzo silną i porównałbym ją do tej za czasów Wenty, tylko jest niestabilna. Myślę, że na następnym Euro, które odbędzie się w Polsce będziemy mieć się z czego cieszyć, a kibice zrobią atmosferę, której nie było na żadnej hali podczas meczu piłki ręcznej na świecie.
"albo sie coś ma, albo się czegoś nie ma"
Avatar użytkownika
Dawid17
 
Dołączył(a): Pn sty 16, 2012 22:08

Postprzez cwiek Cz sty 23, 2014 22:09  Re: Piłka ręczna

Jutro mecz o 5. miejsce z Islandią. Taki już bardziej na pocieszenie, no ale zawsze lepiej być 5. niż 6. :P

PS. Szkoda tylko, że o tak wczesnej porze. O 15.40.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez katinka N lut 01, 2015 17:08  Re: Piłka ręczna

Rany, ale nieziemski mecz Polski z Hiszpanią o 3 miejsce MŚ, kosmos normalnie :) Brawo i gratulacje dla naszych! :brawo: Lubię ich za to nie poddawanie się i walkę do końca, a co niektóre polskie zespoły innych dyscyplin mogłyby się od nich uczyć...
Ogólnie turniej super by się oglądało, jeśli by zapomnieć o frajerskim sędziowaniu :? Mogliby Polacy grać dzisiaj o mistrzostwo, nawet pomimo tej słabszej obrony w meczu z Katarem. Ale to nic, dzisiaj z Hiszpanią pokazali kim są naprawdę, uwielbiam to!
No i niesamowity Michał Szyba :ukłon:
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez Michal2_F1 N lut 01, 2015 17:21  Re: Piłka ręczna

katinka napisał(a):Ogólnie turniej super by się oglądało, jeśli by zapomnieć o frajerskim sędziowaniu :?


No oczywiście, wszystkiemu winni sędziowie, gdyby nie oni Polska byłaby mistrzem świata. Spójrz obiektywnie katinka, nie tak jak propagandyści z TVP czy polskie serwisy internetowe mające na celu robienie sensacji, nasza obrona kulała, w końcówce Katar miał prawie 100% skuteczności, w dodatku bramkarz gospodarzy grał mecz życia.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez hideto N lut 01, 2015 17:26  Re: Piłka ręczna

Michal2_F1 napisał(a):
katinka napisał(a):Ogólnie turniej super by się oglądało, jeśli by zapomnieć o frajerskim sędziowaniu :?


No oczywiście, wszystkiemu winni sędziowie, gdyby nie oni Polska byłaby mistrzem świata. Spójrz obiektywnie katinka, nie tak jak propagandyści z TVP czy polskie serwisy internetowe mające na celu robienie sensacji, nasza obrona kulała, w końcówce Katar miał prawie 100% skuteczności, w dodatku bramkarz gospodarzy grał mecz życia.

Katar miał też conajmniej kilka bramek strzelonych po kontakcie z polem bramkowym, nieodgwizdanych fauli itp itd.

Także to co Katinka napisała jest prawdą. Gdyby nie sędziowanie ewidentnie pod rywali, to Polska grałaby teraz o złoto.

Katar pojechał po bandzie z tym turniejem. Najpierw (najprawodpodobniej) kupili jego organizację. Potem potraktowali reprezentacje jak pierwszy lepszy klub piłkarski który kupują w europie i przeprowadzili 'trasnfery'. A na samym turnieju zapłacili jeszcze kibicom z hiszpanii za kibicowanie Katarowi.... no i sędziowie też swoje dostali, a za samo sędziowanie skrytykował ich kilka razy na tym turnieju już kilka razy ich szef.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Michal2_F1 N lut 01, 2015 17:42  Re: Piłka ręczna

Przyczyna porażki leży w tym co napisałeś w ostatnim akapicie hideto i w nie najlepszej dyspozycji biało-czerwonych w półfinale, a nie w sędziowaniu, które wbrew powszechnej opinii dziennikarzy nie wypaczyło wyniku meczu. Piłka ręczna jest w ogóle bardzo ciężkim sportem do sędziowania, zwłaszcza interpretacja akcji w okolicach pola bramkowego może być bardzo różna. Choć tak naprawdę niewiele to zmienia, gdyż styl w jakim katar doszedł do finału (poczynając od kupienia organizacji MŚ) jest największym sportowym skandalem XXI wieku. Razem z panem Armstrongiem i przebija Koreę 2002.

Sędziowie nie byli idealni, ale nie można zrzucać na nich odpowiedzialności za wszystko, co czyni mnóstwo osób.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Dawid17 N lut 01, 2015 17:53  Re: Piłka ręczna

Trochę gram w piłkę ręczną i sędziowanie w tym meczu ewidentnie było po stronie gospodarzy ale tak było chociażby w Serbii. Ja mam swoje zdanie i uważam , że sędziowie dając takie kary za nic sami się pogrążyli, proszę oglądnąć jeszcze raz dzisiejszy mecz i porównać kary jakie były w półfinale (dzisiaj byłoby ich pewnie z 20 z tamtymi sędziami). Ale ...MAMY BRĄZ !!! Za rok ME w Polsce i będzie kocioł na trybunach oj będzie.
"albo sie coś ma, albo się czegoś nie ma"
Avatar użytkownika
Dawid17
 
Dołączył(a): Pn sty 16, 2012 22:08

Postprzez hideto N lut 01, 2015 18:20  Re: Piłka ręczna

Michal2_F1 napisał(a):Przyczyna porażki leży w tym co napisałeś w ostatnim akapicie hideto i w nie najlepszej dyspozycji biało-czerwonych w półfinale, a nie w sędziowaniu, które wbrew powszechnej opinii dziennikarzy nie wypaczyło wyniku meczu. Piłka ręczna jest w ogóle bardzo ciężkim sportem do sędziowania, zwłaszcza interpretacja akcji w okolicach pola bramkowego może być bardzo różna. Choć tak naprawdę niewiele to zmienia, gdyż styl w jakim katar doszedł do finału (poczynając od kupienia organizacji MŚ) jest największym sportowym skandalem XXI wieku. Razem z panem Armstrongiem i przebija Koreę 2002.

Sędziowie nie byli idealni, ale nie można zrzucać na nich odpowiedzialności za wszystko, co czyni mnóstwo osób.

Trudne czy nie, sędziowie mogą różnych rzeczy nie zauważać, ale nie ewidentnych fauli (trochę się trzeba wysilić by zerwać komuś z głowy okulary na gumie jak gogle narciarskie), czy robienia łącznie 2 kroków w polu bramkowym przed rzutem. Katarczycy wygrali 2 punktami. Odbierz im jedną bramkę za te dwa kroki, dodaj 2 minuty za faul na polaku i wynik już wygląda inaczej.

Fakt, że polacy nie zagrali rewelacyjnie niczego nie zmienia. Bo sędziowie bardzo ładnie od mniej więcej 18-20 minuty kontrolowali spotkanie swoimi decyzjami.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Indy N lut 01, 2015 18:33  Re: Piłka ręczna

Michal2_F1 napisał(a):Sędziowie nie byli idealni, ale nie można zrzucać na nich odpowiedzialności za wszystko, co czyni mnóstwo osób.


Pewnie dlatego Katinka napisała:

katinka napisał(a):Mogliby Polacy grać dzisiaj o mistrzostwo, nawet pomimo tej słabszej obrony w meczu z Katarem


Ale Ty widzisz co chcesz widzieć i odpowiadasz na tamten post:

Michal2_F1 napisał(a):No oczywiście, wszystkiemu winni sędziowie


Forum internetowe to jest miejsce na rzeczową dyskusję, nie wchodź więc na nie z zamiarem pokłócenia się "bo tak".
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cwiek N lut 01, 2015 20:22  Re: Piłka ręczna

Michal2_F1 napisał(a):
katinka napisał(a):Ogólnie turniej super by się oglądało, jeśli by zapomnieć o frajerskim sędziowaniu :?


No oczywiście, wszystkiemu winni sędziowie, gdyby nie oni Polska byłaby mistrzem świata. Spójrz obiektywnie katinka, nie tak jak propagandyści z TVP czy polskie serwisy internetowe mające na celu robienie sensacji, nasza obrona kulała, w końcówce Katar miał prawie 100% skuteczności, w dodatku bramkarz gospodarzy grał mecz życia.


Nasza obrona kulała, bo każde ostrzejsze wejście w pewnym fragmencie meczu kończyło się karą. NA tych mistrzostwach często graliśmy ostro w obronie, nierzadko faulując. Niestety, grając tak z Katarczykami zapewne gralibyśmy momentami po 3 w polu.

Oczywiście, nie twierdzę, że gdyby nie sędziowie to mielibyśmy finał, bo Katarczycy(nie wiem czy to odpowiednie słowo ;)) to nie byle pachołki, co pokazał dzisiejszy mecz z Francją. Jednak niesmak pozostał.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez slipstream N lut 01, 2015 20:26  Re: Piłka ręczna

Ach ci sędziowie. W przebiegu meczu można było doszukać się ich "sympatii" dla jednych, ale ostatecznie nie oni zwalili w końcówce kiedy nasza obrona w kluczowych momentach pozwalała na beztroskie zdobywanie bramek Katarczykom, którzy nie potrzebowali do tego niczyjej pomocy, poza naszą. Wątpliwości są, ale absolutnie wszystko zwalać na nich nie można.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Dawid17 N lut 01, 2015 20:30  Re: Piłka ręczna

slipstream napisał(a): Wątpliwości są, ale absolutnie wszystko zwalać na nich nie można.
Dokładnie ale? Czy nasi zawodnicy tego nie powiedzieli wcześniej ?? Chyba tak ...
"albo sie coś ma, albo się czegoś nie ma"
Avatar użytkownika
Dawid17
 
Dołączył(a): Pn sty 16, 2012 22:08

Postprzez Arnulf Pn lut 02, 2015 10:08  Re: Piłka ręczna

slipstream napisał(a):W przebiegu meczu można było doszukać się ich "sympatii" dla jednych, ale ostatecznie nie oni zwalili w końcówce kiedy nasza obrona w kluczowych momentach pozwalała na beztroskie zdobywanie bramek Katarczykom


Wiesz, po kilku ewidentnych błędach sędziowskich w końcówce w grę zawodników zawsze wkradnie się zdenerwowanie, które nie pomaga. Tym bardziej w sytuacji półfinału mistrzostw świata, gdy goni się wynik, a dostaje się kłody pod nogi. Ja wielkim fanem piłki ręcznej nie jestem, zasady znam ogólne, ale to wystarczyło, żeby stwierdzić, że coś jest nie tak. Nie trzeba znać zasad, żeby uderzenie ręką w głowę uznać za faul, czy wchodzenie w pole bramkowe w trakcie rzutu uznać za niezgodne z przepisami.

Swoją drogą przepis o możliwości zmiany reprezentacji to raczej nie moje klimaty. Bardziej mi tu już pasuje uparty konserwatyzm FIFY.

Michal2_F1 napisał(a):propagandyści z TVP


Na moje, żeby jakaś stacja była "propagandystą" w pełni tego słowa, musiałaby mieć monopol na nadawanie w kraju, do tego dostęp innych źródeł musiałby być ograniczony.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron