Piłka ręczna

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez SkC Cz sty 17, 2013 23:12  Re: Piłka ręczna

Zgadzam się z tym, że grają podobnie. Niestety, po raz kolejny robimy z bramkarza rywali bohatera meczu :( Marnowane sytuacje sam na sam, potężne strącanie poprzeczek, czy fatalne karne. Cieszy to, że pomimo tylu głupich strat wygrywamy. Dobre wejścia Bieleckiego i M. Lijewskiego, Orzechowski jeden z lepszych na boisku, Jaszka jak zwykle na swoim poziomie. Dobrze, że Szmal zaskoczył w drugiej połowie :lol:

Teraz Serbia musi wygrać ze Słowenią i wszystkie drużyna wyjdą z dorobkiem 2pkt do nastepnej fazy.

PS Brakuje mi Tłuczyńskiego, Rosińskiego czy Kuchczyńskiego w składzie.
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Postprzez dragon92 Cz sty 17, 2013 23:29  Re: Piłka ręczna

Właśnie, czemu ich nie ma? I skąd się wziął stary Lijewski? Był od początku w składzie? Bo jakoś go nie widziałem.
Avatar użytkownika
dragon92
 
Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 19:42
Lokalizacja: Szczecin
GG: 2665605

Postprzez zdekon Cz sty 17, 2013 23:56  Re: Piłka ręczna

SkC napisał(a):Teraz Serbia musi wygrać ze Słowenią i wszystkie drużyna wyjdą z dorobkiem 2pkt do nastepnej fazy.


W następnej fazie pucharowej pkt. nie są nic warte :D. Ważne aby zając min. 2 miejsce, w innym wypadku trafiamy na Hiszpanię lub Chorwację.

dragon92 napisał(a):Właśnie, czemu ich nie ma? I skąd się wziął stary Lijewski? Był od początku w składzie? Bo jakoś go nie widziałem.


Został do wołany przez kontuzję Jurkiewicza.
zdekon
 
Dołączył(a): Wt paź 06, 2009 21:38
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dragon92 Pt sty 18, 2013 0:01  Re: Piłka ręczna

zdekon napisał(a):W następnej fazie pucharowej pkt. nie są nic warte :D. Ważne aby zając min. 2 miejsce, w innym wypadku trafiamy na Hiszpanię lub Chorwację.

A czy nie jest tak że dalej też się zbiera punkty? Przynajmniej zawsze tak było
Avatar użytkownika
dragon92
 
Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 19:42
Lokalizacja: Szczecin
GG: 2665605

Postprzez Dawid17 Pt sty 18, 2013 0:19  Re: Piłka ręczna

Teraz IHF poszło po rozum do głowy i urządziło fazę pucharową, więc zaczną się mecze o wszystko. Czekałem na to od lat :lol:
"albo sie coś ma, albo się czegoś nie ma"
Avatar użytkownika
Dawid17
 
Dołączył(a): Pn sty 16, 2012 22:08

Postprzez Angulo Pt sty 18, 2013 10:12  Re: Piłka ręczna

Dawid17 napisał(a):W zasadzie grają podobnie. Ilość marnowanych set jest porażająca (ale za Wenty było ich mniej), czasami nieporadność w ataku i głupie straty, jednak czy grają lepiej niż wówczas gdy prowadził ich Wentyl okaże się po wynikach. Nie zapominajmy co nasz poprzedni trener wywalczył z kadrą i bez odpowiedniej gry niczego by nie było. :)

Ja mówiłem o 2011 i 2012, w tych latach Polacy grali na prawdę słabo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez chmiel So sty 19, 2013 20:06  Re: Piłka ręczna

SkC napisał(a):PS Brakuje mi Tłuczyńskiego, Rosińskiego czy Kuchczyńskiego w składzie.

Niestety kontuzje i inne czynniki odbiły się na naszej drużynie. Dziś graliśmy z nie najsilniejszymi Koreańczykami, a i tak było wyraźnie widać, że mamy krótką ławkę na obecną chwilę. Szczególnie jeśli chodzi o atak. W zasadzie tylko na środku Jaszka i Kubisztal na środku rozegrania mogą się zmieniać bez wyraźnego odbicia w jakości gry. Marcin Lijewski jest bez formy rzutowej (choć do niego pretensji mieć nie można, i tak chwała za wnoszone doświadczenie, asysty i grę w obronie, poza tym sam mówił, że w jego przypadku ciężko mówić o formie, przyjechał pomóc kolegom po prostu), Karol Bielecki jednak nie jest już tym zawodnikiem co kiedyś (choć jemu również chwała za to, że w ogóle gra i to na nie byle jakim poziomie), a reszta to młodzi i o klasę albo i więcej słabsi zawodnicy niż podstawowi gracze.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez mago So sty 19, 2013 21:33  Re: Piłka ręczna

Ja bym tu jeszcze dodała braci Jureckich. Obaj grają wyśmienicie, zwłaszcza Bartek jako obrotowy, ma wysoką skuteczność.
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez chmiel So sty 19, 2013 21:37  Re: Piłka ręczna

Ale to nie są rezerwowi.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez cwiek Pn sty 21, 2013 23:13  Re: Piłka ręczna

Oglądając ten mecz miałem wrażenie, że oglądam kadrę Smudy w czasie EURO. Kompletna klapa w drugiej połowie, brak oczywistych zmian (Kubisztal, Szmal, chociaż coś tam obronił, to i tak długimi fragmentami nie bronił kompletnie nic), widoczna słaba forma zawodników.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez dragon92 Pn sty 21, 2013 23:43  Re: Piłka ręczna

Wichary też za wiele nie bronił. Widoczne było małe wykorzystanie skrzydeł 2 akcje i 2 bramki ze skrzydła w II połowie. Do tego głupie straty i mamy wynik jaki mamy. Przynajmniej przegraliśmy po słabej grze, nie ma nawet wrażenia, że mogło być inaczej.
Avatar użytkownika
dragon92
 
Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 19:42
Lokalizacja: Szczecin
GG: 2665605

Postprzez cwiek Wt sty 22, 2013 0:43  Re: Piłka ręczna

Wichary też za wiele nie bronił.


Dzisiaj tak, ale jego postawa w poprzednich meczach była bardzo dobra i można było pokusić się o wcześniejszą zmianę. No ale teraz to już "po ptokach". Miejmy nadzieję, że Biegler coś zrobi jeszcze z tej reprezentacji, chociaż chyba do poziomu z lat 07-10 jeszcze dłuuuugo nie wrócimy.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Voltare Wt sty 21, 2014 23:06  Re: Piłka ręczna

Widzę że cisza na forum w temacie a dzisiaj odbył się Wielki mecz Polaków w taki sposób ograć Szwedów a to co w bramce wyprawiał Wyszomirski było czymś kapitalnym. Do dzisiaj na chłodno oceniałem szansę Biało-czerwonych na grę w Play-offach, ale po dzisiejszym spotkaniu uważam że mamy takie same szanse na awans co Chorwacja.
Avatar użytkownika
Voltare
 
Dołączył(a): Pn sty 21, 2008 15:00
Lokalizacja: Dębica/Podkarpacie/Polska
GG: 757503

Postprzez dragon92 Wt sty 21, 2014 23:36  Re: Piłka ręczna

Z Chorwatami nie wygrywaliśmy nawet jak byliśmy w genialnej formie więc nie liczyłbym na nic wielkiego. Ale mam nadzieje na walkę jak zwykle :)
Avatar użytkownika
dragon92
 
Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 19:42
Lokalizacja: Szczecin
GG: 2665605

Postprzez chmiel Śr sty 22, 2014 13:55  Re: Piłka ręczna

Podpisuję się pod postem wyżej. Od wdarcia się naszych szczypiornistów do czołówki mogliśmy pokonać każdego, ale nie Francuzów i Chorwatów. Oni od lat są poza naszym zasięgiem, niezależnie od formy Biało-Czerwonych. Choć z drugiej strony, tak wyrównanego boju z Francją jak równo tydzień temu dawno nasi nie prowadzili. Może dziś z Chorwacją będzie podobnie i wreszcie uda się z nimi naprawdę na równi powalczyć. Jeśli tak, to oby z większym szczęściem niż tydzień temu. W każdym razie w wykonaniu tej reprezentacji nic mnie nie zdziwi. Chyba nawet to, że przegrają pierwszą połowę 0:20, a drugą wygrają 21:0. :-P Szkoda, że wszyscy polscy sportowcy nie mają takiego charakteru...

Natomiast co do decyzji personalnych i taktycznych, to najbardziej ciekawią mnie te kwestie:
  • Dlaczego akurat po naprawdę dobrym meczu Karola Bieleckiego, który mógł być dla niego przełamaniem, Biegler wysyła go na trybuny, a wcześniej mimo tragicznej gry trzymał Karola w składzie i dawał mu grać? Skoro już wcześniej dawał mu szanse i czekał aż się odblokuje, to teraz powinien pójść za ciosem. Chociaż nie wiem, jak Kubisztal się prezentuje na treningach. Mam nadzieję, że Biegler udowodni tą decyzją, że jest znawcą i dobrym trenerem, a ja tylko laikiem mądrzącym się na forum internetowym. ;)
  • Kto stanie od pierwszych minut w polskiej bramce? Szczerze mówiąc, myślałem, że w ogóle nie ma żadnych wątpliwości. Ale potem w internecie znalazłem odmienne opinie zarówno dziennikarzy sportowych, jak i kibiców. Ja osobiście, mimo bez najmniejszej przesady - genialnego występu Wyszomirskiego wczoraj, postawiłbym na Szmala, a potem ewentualnie dokonał zmiany na wczorajszego bohatera. Nie można po jednym fantastycznym meczu Piotrka zapomnieć, że we wszystkich wcześniejszych meczach Sławek był naszą największą gwiazdą i to on utrzymywał naszych w grze. W ogromnej mierze to właśnie dzięki niemu w ogóle gramy w II fazie turnieju i to gramy o półfinał. To nadal nasz podstawowy, najlepszy i najpewniejszy bramkarz.
  • Jakim system w obronie zagrają Chorwaci? Przez wiele, wiele lat grali system 5-1 z wysuniętym do przodu Igorem Vori. Za to w trakcie tych mistrzostw widziałem ich dwa mecze i chyba z racji na coraz starszego Voriego, grali już klasycznym ustawieniem w defensywie 6-0. Ale powszechnie wiadomo, że Polacy od dawna nie lubią grać przeciwko obronie 5-1 i mają z tym spore problemy. Ciekawe, czy Chorwaci skuszą się na powrót do 5-1.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości