MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez bohdi Wt lip 03, 2018 15:15  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Nie zrozumieliscie mnie, chodzilo mi o to, ze nagle Japonia, zespol na ktory nikt nie stawial miala szanse wygrac po kapitalnym meczu z tytanem pilki kopanej... Chodzilo mi o ten "romantyczny" pierwiastek sportu, ktorego tak malo mamy w obecnych czasach.

A mecz zarabisty!
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez krisow Wt lip 03, 2018 17:07  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Typowy europejski mecz. Wygrała lepsza organizacja obrony Szwedów. Wyblokowali całą masę strzałów i dośrodkowań. Szwajcaria jak Meksyk: dobrze w grupie, awans do 1/8, mecz wyrównany, porażka. Niezły numer będzie jak bez Zlatana Szwedzi przywiozą medal. Trochę mi szkoda Szwajcarów, ciekawy zespół, ale jednak brakuje zawsze czegoś.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez baron Wt lip 03, 2018 22:07  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Kolejny mecz i kolejne rzuty karne :D Anglia zagrała słabo, ale dobrze, że wysłali do domu tych napinaczy którzy ciągle skakali do sędziego.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez pawel92setter Wt lip 03, 2018 22:18  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Anglicy za to kilkanastokrotnie próbowali wymuszać faule i sędzia pozostawił to bez żadnych konsekwencji. Za to Kolumbię kartkował jak tylko mógł. Sędziowanie podsumowała stykowa piłka, gdzie Anglik miał trochę dalej do piłki i wjechał w kostki Barriosowi, gdy ten wybijał piłkę. Werdykt? Faul Kolumbijczyka. Nie wiem, czy byłem przewrażliwiony ze względu na większą sympatię do drużyny z Ameryki, czy też to zauważyliście?
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez krisow Wt lip 03, 2018 23:20  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Tak faulu Barriosa nie było, ale chyba sędzia potraktował to (błędnie) jako wejście wyprostowaną nogą. Piekielnie trudny mecz do sędziowania zrobił się po karnym. Mimo błędów, nie winiłbym za bardzo Geigera. Naprawdę zrobiłbym coś z przepisami. Wieczne dyskutowanie kilku zawodników z arbitrem, otaczanie, jakieś gestykulacje. Od tego jest kapitan, podejście innego gracza w taki sposób powinno być karane bezwzględnie żółtą kartką. Ile czasu upłynęło od gwizdka do wykonania karnego? Żart na takiej wielkiej imprezie.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez Rami Śr lip 04, 2018 5:25  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Dokładnie, żałosne jest to wykłócanie się z sędziami- mogliby coś z tym zrobić, żeby zapanowała jakaś dyscyplina tak jak np. w rugby, tam niezależnie jaką decyzję podejmie sędzia, to nie do pomyślenia jest aby zawodnik się kłócił.
Rami
 
Dołączył(a): Pn lip 28, 2008 12:02

Postprzez bartoszcze Śr lip 04, 2018 7:31  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

To nie kwestia przepisów, tylko podejścia do nich. Sędzia od początku nie miał posłuchu u zawodników i mecz prawie wypadł mu spod kontroli. Do tego popełnił parę błędów w końcowej fazie meczu. Barrios to miał szczęście, że nie wyleciał wcześniej za potraktowanie Anglika z główki przy przepychance w murze, ale sędziowie mocno się starają, żeby czerwone dawać tylko w ostateczności, w 56 meczach były tylko dwie bezpośrednie.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez slipstream Śr lip 04, 2018 8:35  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Panowie to była taktyka. Po internetach już krąży teoria że piłkarzy dyskutując tak "namiętnie" z sędzią w polu karnym robili to tylko po to, żeby... rozkopać pole karne przed strzałem anglika co by mu piłka źle na murawie leżała. Co kilka par nóg przy pracach rolniczych to nie jedna. Na ile to poważne na ile nie, niech każdy oceni sam.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez sneer Śr lip 04, 2018 10:13  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Też mi się wydawało, że sędzia zupełnie nie panował nad meczem. Np. za kopnięcie w głowę należała się Anglikowi czerwona kartka, nie było nawet żółtej. Za to Kolumbijczykom rozdawał kartki jak w promocji. Poza tym, już kolejny raz na tym mundialu jest naruszona nietykalność cielesna sędziego (popchnięcia, szarpania), a sędziowie nic z tym nie robią. Może mają takie wytyczne, ale dla mnie to jest skandal.

BTW:
Z naszej grupy nikt nie dostał się do ćwierćfinału. Jest jeszcze taka grupa?
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez baron Śr lip 04, 2018 10:24  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

sneer napisał(a):
BTW:
Z naszej grupy nikt nie dostał się do ćwierćfinału. Jest jeszcze taka grupa?


Grupa B z Hiszpanią i Portugalią na czele. ;)
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez krisow Śr lip 04, 2018 11:35  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Krótkie rozliczenie się z moich typów w 1/8.

FRANCJA-ARGENTYNA, postawiłem z sentymentu na Argentynę i był szansa, gdyby ten Mascherano siedział na ławce ;)
URUGWAJ-PORTUGALIA, trafiony awans, mecz taki jak się spodziewałem
BRAZYLIA-MEKSYK, łatwy do trafienia typ i celne 2:0
BELGIA-JAPONIA, awans ok, ale wyniku nie przwidziałem, zaskoczenie, że było tak ciężko
HISZPANIA-ROSJA, wiedziałem, że nie będzie zupełnie łatwo, ale odpadnięcia Hiszpanów się nie spodziewałem w życiu, odwagi i szczęścia zabrakło im w grze
CHORWACJA-DANIA, typowałem 0:0, było 1:1 i karne wygrane przez Chorwatów, więc nici z typowanej sensacji, ale było blisko...
SZWECJA-SZWAJCARIA, typ 1:0 się sprawdził, osłabienie w obronie Szwajcarii chyba dało znać o sobie
KOLUMBIA-ANGLIA, sądziłem, że Anglia upora się w 90 minut 1:0 i mieli to gdyby nie Mina

W sumie przeciętne 5:3 w trafieniach, dwa wyniki wytypowane co do bramki, w sumie całkiem nie tak daleko było do 8:0, bo nietrafione mecze to dwie rozgrywki karnych plus jeden gol mniej Argentyny. Trochę taki typ eksperta nieszczęśliwego, w przeciwieństwie do użytkownika lolek99, który trafił 6:2, gratki :).

Bardzo dobra runda 1/8, bramki w każdym meczu sporo otwartej gry, oby ćwierćfinały, które są zazwyczaj najlepsze w turnieju trzymały poziom. To jak typujecie finał? Belgia - Szwecja albo Urugwaj - Rosja na ile procent możliwe?
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez lolek99 Śr lip 04, 2018 12:30  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

@krisow, czuję się wywołany do tablicy :D Dwóch ostatnich nie trafiłem :(

Najbardziej mnie zaskoczyła Szwecja. Rosja nie, bo są kondycyjnie przygotowani super do mundialu.

Urugwaj - Francja, tutaj faworyt jest tylko jeden, Mbappe. Francja się rozpędza, Urugwaj bardzo słabo zagrał z Portugalią, myślę,że po ciekawym meczu Francja awansuje 2:3 dla Francji.

Brazylia - Belgia, to będzie fantastyczny mecz, ale moim życzeniem jest odpadnięcie tego symulanta z mundialu, 1:3 dla Belgii, która z Japonią nie zachwyciła, podobnie jak Brazylia z Meksykiem.

Szwecja - Anglia, najsłabszy mecz 1/4, zdecydowanie, Szwecja może zaskoczyć, ale Anglicy nie powinni dać sobie wydrzeć wygranej, 0:2 dla Anglików.

Rosja - Chorwacja, tutaj podobnie jak w meczu Brazylii z Belgią, ciężko wskazać faworyta, ale skłaniam się mimo wszystko ku mojemu czarnemu koniowi tych mistrzostw - Chorwacji, ale Rosjanie tanio skóry nie sprzedadzą; 1:2 Chorwacja.
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez sneer Śr lip 04, 2018 13:26  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

baron napisał(a):
sneer napisał(a):
BTW:
Z naszej grupy nikt nie dostał się do ćwierćfinału. Jest jeszcze taka grupa?


Grupa B z Hiszpanią i Portugalią na czele. ;)


Doborowe towarzystwo, ale oni przynajmniej wyszli z grupy :D :D :D
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pauree Śr lip 04, 2018 16:47  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

lolek99 napisał(a):Francja się rozpędza, Urugwaj bardzo słabo zagrał z Portugalią, myślę,że po ciekawym meczu Francja awansuje 2:3 dla Francji.

Czy Ty kolego aby na pewno wiesz, o czym piszesz? ;) Drugą połowę Urugwaj się konsekwentnie bronił, żeby awansować jak najmniejszym nakładem sił. Dominowali nad Portugalią - kiedy potrzebowali strzelić gola, zrobili to bez wysiłku. Kiedy Portugalia wyrównała, zadali drugi cios. Wszystko mieli pod kontrolą. Faworytem nie są, ale pisanie że Urugwaj zagrał bardzo słabo to oznaka ignorancji i nie znajomości szachów, jakie się w futbolu rozgrywa.
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez lolek99 Śr lip 04, 2018 20:22  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Tak, oglądałem ten mecz. I MOIM ZDANIEM Urugwaj zagrał bardzo słabo, bez polotu. O co chodzi?
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron