MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez krisow Pt lip 06, 2018 7:56  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Urugwaj-Francja 0:2, faworytem jest Francja, jeżeli Urusi będą bez Cavaniego chyba nie ma żadnych szans, obrona Urugwaju powinna przynajmniej raz pęknąć i to powinno wystarczyć do kontrolowania gry (awans Urugwaju będzie sporą niespodzianką).

Brazylia-Belgia 3:2, na papierze zdecydowanie najciekawsza para, obrona Belgii budzi wątpliwości i może polec w starciu z szybkimi i kreatywnymi piłkarzami Canarinhos, ale atak może to nadrobić, ciekawe u kogo presja będzie większa? (awans Belgii możliwy i nie będzie niespodziewany).

Szwecja-Anglia 0:1, w fazie pucharowej nie ma na razie wielu niespodzianek, więc typuję, żę Kane coś strzeli, ale może Szwedzi dociągną z wynikiem 0:0 do końcówki meczu, a wtedy dogrywka czy karne mogą być na ich korzyść z powodu zmęczenia (awans Szwecji również nie będzie niespodzianką).

Rosja-Chorwacja 0:3, Rosja bez szans, za mało zagrożenia z przodu, a coś muszą stracić, Chorwacja zagrała już swój najgorszy mecz w turnieju (wygrana Rosji to będzie trzęsienie ziemi, może gdyby grali to na Łużnikach?).
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez cravenciak Pt lip 06, 2018 20:54  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Hazard to ma w nogach chyba z 600Nm! Skąd on ma tyle siły, żeby przez 95 minut takie sprinty robić?
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez quickNick Pt lip 06, 2018 21:15  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Ladny kuponik uszykowalem i weszla Francja oraz Belgia.

Dalem na nim rowniez awans Anglii i wygrana Chorwacji do 90 minuty. Co mowicie, wypłacać czy grac dalej? :D
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Postprzez baron Pt lip 06, 2018 21:21  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Oprócz Hazarda świetnie również Lukaku. Nie dość, że byk to jeszcze mega szybki.

Brazylia... cóż grała, ale Belgia solidnie broniła(genialne interwencje Courtois) i przeprowadzała zabójcze kontrataki. Nieskuteczność Brazylijczyków również nie powalała. Neymarowi zostało doturlanie się do domu. :D
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez rocque Pt lip 06, 2018 22:28  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Jeden z ciekawszych meczy w 1/8 i najciekawszy w 1/4 (jutro cudów się nie spodziewam).
Belgia gdzieś w okolicach siedemdziesiątej minuty zaczęła tracić impet i trochę wcześniej popełniać błędy przy podaniach. Może Brazylijczycy potrzebowali szybszych zmian... miałem wrażenie, że w pierwszej połowie szło im lepiej niż na początku drugiej. Pomimo szybkiego 2:0 bałem się skreślać Brazylię i po pierwszej bramce remis faktycznie wisiał w powietrzu. Dla mnie przebrnięcie Belgii przez ten mecz jest równoznaczne z byciem faworytem do wygrania turnieju 8-)
quickNick napisał(a):Dalem na nim rowniez awans Anglii

Jak będą karne to Anglia wygra, a jak nie to na zasadzie przeczucia stawiałbym na Szwecję :-P
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez lolek99 So lip 07, 2018 0:43  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Zostało 6 drużyn.
6 drużyn europejskich.
Nie ma wśród nich Niemiec, Hiszpanii czy Portugalii.
Super oglądało się ten mecz, cały czas jakieś akcję, momentami trochę słabiej, ale chyba TOP3 tego mundialu narazie :D
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez krisow So lip 07, 2018 6:11  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Raczej standard w mundialach europejskich. Urugwaj wygrał u siebie i w Brazylii, Argentyna u siebie i w Meksyku, Brazylia w Chile, Meksyku, USA oraz w Korei i Japonii. Jeden, jedyny raz tytuł w Europie Canarinhos zdobyli w 1958 roku w Szwecji jak debiutował Pele. Zresztą w drugą stronę też to działało. Dopiero w RPA Hiszpanie, a w Brazylii Niemcy przełamali niemoc Europy poza swoim kontynentem. Wracając do spotkania Belgia-Brazylia szkoda, że ktoś musiał odpaść. Zdecydowanie za wcześnie się spotkali. Mecz był godny finału. Trochę szczęścia zabrakło Neymarowi i spółce. Wydaje się też, że trener belgijski miał lepszy pomysł. Wstawił graczy, którzy odwrócili mu mecz z Japonią oraz przesunął DeBruyne do przodu. Chadli i Fellaini odwdzięczyli mu się świetną grą, a gracz City strzelił gola. W Brazylii dopiero wejście Renato Augusto zmieniło grę na szybszą. Poza tym brak Casemiro był widoczny. Bardzo ciekawa będzie konfrontacja Hazarda, Lukaku i DeBruyne kontra Mbappe, Giroud oraz Griezman. W drugim meczu Urugwaj bez Cavanniego nie dał rady. Osamotniony Suarez nie był zbyt groźny, ale bez błędu Muslery może była jakaś szansa.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez bartoszcze So lip 07, 2018 8:00  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

rocque napisał(a):Może Brazylijczycy potrzebowali szybszych zmian

Jak napisał mój znajomy: jak Brazylijczycy wystawiają Jesusa i Wiliana zamiast Firmino i Costy, to nawet mu ich nie żal.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Anderis So lip 07, 2018 12:25  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

lolek99 napisał(a):Zostało 6 drużyn.
6 drużyn europejskich.
Nie ma wśród nich Niemiec, Hiszpanii czy Portugalii.

Nie mówiąc o Włoszech, czy Holandii. :-D
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez lolek99 So lip 07, 2018 17:39  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

bartoszcze napisał(a):
rocque napisał(a):Może Brazylijczycy potrzebowali szybszych zmian

Jak napisał mój znajomy: jak Brazylijczycy wystawiają Jesusa i Wiliana zamiast Firmino i Costy, to nawet mu ich nie żal.


To ja jeszcze wrócę do Argentyny. Jak można było posadzić na ławie Dybale? Facet zagrał 10minut na całym Mundialu.

-- So, 7 lip 2018, 18:39 --

bartoszcze napisał(a):
rocque napisał(a):Może Brazylijczycy potrzebowali szybszych zmian

Jak napisał mój znajomy: jak Brazylijczycy wystawiają Jesusa i Wiliana zamiast Firmino i Costy, to nawet mu ich nie żal.


To ja jeszcze wrócę do Argentyny. Jak można było posadzić na ławie Dybale? Facet zagrał 10minut na całym Mundialu.
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez cwiek So lip 07, 2018 18:25  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

To ja jeszcze wrócę do Argentyny. Jak można było posadzić na ławie Dybale?


Ponoć Messiemu źle się grało, jak Dybala był na boisku :lol:

Podobnie z Icardim, jak można zostawić króla strzelców Serie A w domu?
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez baron So lip 07, 2018 22:29  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Ależ dramaturgia Chorwacja wygrywa, co mnie bardzo cieszy :D . Szkoda tylko, że ponownie dopiero po dogrywce. Oj odbije się to na grze przeciwko Anglii.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez lolek99 So lip 07, 2018 22:50  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

Dogrywki się nie spodziewałem, ale cóż :D
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez baron Wt lip 10, 2018 21:12  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

No to mamy pierwszego finalistę. Francuzi nie grali oszałamiająco, brakowało skuteczności. Trójkolorowi mogli wyżej wygrać gdyby nie beznadziejny Giroud, który marnował tak dogodne okazje. Gra jednak zupełnie starczyła na słabo dziś grających Belgów. Niewidoczny Lukaku, bezradny Hazard i przeciętny w dzisiejszym spotkaniu de Bruyne i Dembele... Zasłużona wygrana Francji.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez rocque Wt lip 10, 2018 23:35  Re: MŚ w piłce nożnej - Rosja 2018

rocque napisał(a):Dla mnie przebrnięcie Belgii przez ten mecz jest równoznaczne z byciem faworytem do wygrania turnieju 8-)
[...]
Jak będą karne to Anglia wygra, a jak nie to na zasadzie przeczucia stawiałbym na Szwecję :-P

Już nie przewiduję przyszłości. Jedynie mogę zrobić wyjątek jak ktoś bardzo chce postawić u buka... na odwrót :haha:

Belgia przewidywalna i bezsilna w pogoni za wyrównaniem - w drugiej połowie piłka lądowała na prawym skrzydle u Mertensa albo Hazard coś kombinował na środku - więcej nie pamiętam. Mnóstwo niecelnych podań, już w pierwszej połowie chyba mieli lepszą okazję niż przez całą drugą...
https://youtu.be/ntQsMSuEbyg?t=20s
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość