Biegi narciarskie

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez lechf1 So mar 21, 2009 18:08  Re: Biegi narciarskie

No nie wiem, jak dla mnie to ona jest za bardzo masywna na takie dystanse, tyle kilko wpakować na takie podbiegi to naprawdę trzeba mieć pare w rekach
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez Saruto So mar 21, 2009 18:19  Re: Biegi narciarskie

Skoro wygrała na 30km to na 10km też da rade ;)
Tutaj nie ma rodziału na sprinterki i specjalistki od długich tak jak u facetów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slipstream So mar 21, 2009 18:40  Re: Biegi narciarskie

Tylko że patrząc na przewage Justyna może pobiec sporo wolniej.

Tylko czy warto, kiedy za najszybsze przebycie trasy (niezależnie od zajętego miejsca) jest ponoć dodatkowe 50 pkt. w PŚ. Mam nadzieję ze w swoich obliczeniach bierzecie to pod uwagę...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Miki1910 So mar 21, 2009 19:18  Re: Biegi narciarskie

slipstream napisał(a):
Tylko że patrząc na przewage Justyna może pobiec sporo wolniej.

Tylko czy warto, kiedy za najszybsze przebycie trasy (niezależnie od zajętego miejsca) jest ponoć dodatkowe 50 pkt. w PŚ. Mam nadzieję ze w swoich obliczeniach bierzecie to pod uwagę...


Wziąłem wszystko pod uwagę. Poza tym to nie jest dodatkowe 50 punktów, tylko 50 punktów za zwycięstwo jutrzejszego biegu (chodzi o to, która zawodniczka przebiegnie dystans 10 kilometrów najszybciej). Punkty nie są dodatkowe, gdyż każda kolejna zawodniczka zdobywa określoną liczbę oczek (kolejno począwszy od 2. miejsca: 46, 43, 40, 37,34, 32, 30, 28, 26, ..., aż do miejsca 30., za które przyznawany jest 1 punkcik).
"Możemy uznawać zasady demokracji, ale i tak rację mam zawsze ja." (Hubert Wagner)

"Paweł na zagrywce, on ma tą zagrywkę rozrywkową, ale bardzo przykrą." (Zdzisław Ambroziak)
Avatar użytkownika
Miki1910
moderator
 
Dołączył(a): N sie 13, 2006 10:46
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Postprzez Saruto So mar 21, 2009 19:35  Re: Biegi narciarskie

To wiadomo że jest jak w Tour de Ski.
Co do wolniejszego biegu, to inaczej się biegnie samemu 10km, a inaczej w grupie. Zapewne taka się za nią uformuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kajek N mar 22, 2009 14:44  Re: Biegi narciarskie

Mamy kryształ :)
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Saruto N mar 22, 2009 14:45  Re: Biegi narciarskie

Kajek napisał(a):Mamy kryształ :)

Dwa nawet ;)
to jeszcze Tour de Ski, złoto na IO i kula za sprint zostało :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slipstream N mar 22, 2009 14:56  Re: Biegi narciarskie

A ja jak dziś pamiętam wypowiedź Wieretelnego z początku sezonu jak Justyna zrobiła dobry wynik i wszyscy się zachwycali, a on powiedział ze to wcale nie takie dobre że teraz taka forma i trzeba będzie ją "ograniczyć" żeby szczyt był na później. No i był...

I nagle przez przerwę zimową jakoś z optymizmem zaczyna się patrzeć na IO. Może nie same złota, ale kilka medali to już nie jest bajka na dobranoc jedynie na dzień dzisiejszy.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez chmiel N mar 22, 2009 20:05  Re: Biegi narciarskie

Brawo Justyna! :brawo: Po prostu wspaniały występ w ostatnich biegach sezonu. Nie ważne, że dziś Kowalczyk nie miała czołowego czasu, że straciła część przewagi, z jaką startowała. Ważne, że pewnie dobiegła na linię mety jako pierwsza, a Majdic była daleko i wyprzedziła ją w klasyfikacji generalnej PŚ. Miło było posłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Kapitalny sezon Justyny! Dwa złota i brąz na MŚ oraz Kryształowa Kula. :D Polska Królowa Śniegu zdominowała sezon. Tomek Sikora spadł z fotela lidera PŚ, Adam Małysz miał słabszy sezon, ale Justyna to wszystko nadrobiła. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Kamillo17 So lis 28, 2009 21:26  Re: Biegi narciarskie

Coś tu cichutko :P Fenomenalna postawa Kowalczyk, co ciekawe w sprincie, który był jej piętą Achillesową. Mam nadzieję, że forma nie przyszła za prędko, ale może po prostu tegoroczne przygotowania tak wyszły, że stała się mocniejsza w sprintach. Oby szczyt przyszedł na Vancouver. W każdym razie wielkie brawa za dzisiejszy triumf :)
Chcesz wziąć udział w konkursach wiedzy o skokach narciarskich? Chcesz typować wyniki wielu wydarzeń sportowych? Chcesz podzielić się refleksjami na temat skoków narciarskich? Nie czekaj :!: Wejdź pod TEN link i czuj się jak u siebie w domu :!:
Avatar użytkownika
Kamillo17
 
Dołączył(a): So sie 02, 2008 17:47
GG: 8287672

Postprzez rado123F1 So lis 28, 2009 22:34  Re: Biegi narciarskie

Kamillo17 napisał(a):Coś tu cichutko :P Fenomenalna postawa Kowalczyk, co ciekawe w sprincie, który był jej piętą Achillesową. Mam nadzieję, że forma nie przyszła za prędko, ale może po prostu tegoroczne przygotowania tak wyszły, że stała się mocniejsza w sprintach. Oby szczyt przyszedł na Vancouver. W każdym razie wielkie brawa za dzisiejszy triumf :)


Rzeczywiście świetny występ Justyny i psychologicznie straszy rywalki :grin:. Fajnie, że TVP pokazała zawody. Czy ktoś czy TVP pokaże cały sezon w biegach narciarskich??
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez Kubix N lis 29, 2009 9:54  Re: Biegi narciarskie

Raczej tak.TVP wykupiła wszystkie pakiety na tą dyscyplinę wraz z Eurosportem :wink:
Robert Kubica Fan.
Avatar użytkownika
Kubix
 
Dołączył(a): So lis 28, 2009 20:32
Lokalizacja: Zamość
GG: 2601453

Postprzez Saruto N lis 29, 2009 15:55  Re: Biegi narciarskie

Dalej formy jeszcze nie ma ;) Więc wszystko idzie zgodnie z planem, oby tak dalej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Saruto So sty 02, 2010 14:46  Re: Biegi narciarskie

Dziś piękny biegowy dzień :) Justyna liderką Td Ski i PŚ :D
Jest już w bardzo dobrej formie. Widać, że strategia była udana.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kubinho So sty 02, 2010 17:44  Re: Biegi narciarskie

Oby nie za wcześnie ta forma przyszła. Wiadomo, że najważniejszą imprezą są Igrzyska.
KUBUS91
kubinho
 
Dołączył(a): N cze 24, 2007 19:44
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron