Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Czy to dobrze jeżeli w Polsce będzie organizatorem Mistrzostwa EUROPY 2012 ?

Ankieta wygasła So maja 05, 2007 16:36

TAK
43
69%
W 100% NIE
8
13%
Kompletnie nie mam zdania
4
6%
Nie zależy mi
7
11%
 
Liczba głosów : 62

Postprzez gucioprawda Cz cze 28, 2012 23:55  Re: Euro 2012 — Polska i Ukraina

No... nie wiele się pomyliłem.

Fakt, że to 9 mecz, którego wynik przewidziałem i cholibka aż zadaję sobie pytanie: "Czemu nie obstwiłem?"

W finale jednak Hiszpanie. Mimo, że moi 2 faworyci grają.
gucioprawda
 
Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 0:39
Lokalizacja: Warszawa-studia, Częstochowa-wakacje
GG: 5749292

Postprzez axel Pt cze 29, 2012 7:47  Re: Euro 2012 — Polska i Ukraina

Niemcy w drugiej połowie potrzebowali pressingu, jaki zaprezentowali w meczu z Grecją przy stanie 1-1. Jednak że Włochy, to nie Grecja, więc zadanie już nie było takie łatwe i Niemcy polegli na całej linii. Naprawdę ciężko wyróżnić kogoś pozytywnego z ich drużyny. Chyba tylko Khedira pokazał jakiś tam poziom, no i Reus w drugiej połowie. Reszta, to praktycznie same drewno, a już największe to Schweinsteiger.

Szkoda tych setek Włochów w drugiej połowie, bo wynik powinien brzmieć 5-0 (ew. 5-1). Cel jednak został osiągnięty, i po raz kolejny sprawdziło się przysłowie: "nie mów hop, póki nie przeskoczysz". Chodzi mi o tych zapaleńców, co już typowali wynik meczu Hiszpania - Niemcy :P
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez MITSUBISHI_WRC Pt cze 29, 2012 7:53  Re: Euro 2012 — Polska i Ukraina

slipstream napisał(a):to jak ich włosi kiwali, a sztuczkami technicznymi w ogóle,

Szkoda że nasi kopacze tak nie potrafią, gra Włochów świetna (zaangażowanie, szybkie podania, technicznie znakomici). Oczywiście byłem za Włochami (tak jak jest w naszym hymnie: Z ziemi włoskiej do Polski), szkoda x 2 że tylko w hymnie mamy coś wspólnego z Włochami a nie w teraźniejszej kopanej. Może i głupie porównanie, ale człowiek chciałby żeby nasi też tak grali (z poświęceniem i szybko). A przecież Włosi mieli nie przyjeżdżać z powodu korupcji w ich futbolu. Teraz finał i dalej trzymam kciuki za Włochów.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Patrick N lip 01, 2012 18:11  Re: Euro 2012 — Polska i Ukraina

Hiszpanie ogłosili skład, ponownie bez nominalnego napastnika:

Casillas - Arbeloa, Pique, Ramos, Alba - Busquets, Xavi, Xabi Alonso, Iniesta, Silva, Cesc Fabregas.

i Włosi:

Buffon - Abate, Barzagli, Bonucci, Chiellini - Pirlo, Marchisio, De Rossi, Montolivo - Cassano, Balotelli
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez krisow N lip 01, 2012 21:41  Re: Euro 2012 — Polska i Ukraina

Mecz piękny w pierwszej połowie. Niestety gra skończyła się w 60 minucie po kontuzji Motty... Szkoda, bo Włosi na pewno jeszcze by powalczyli. A tak widowisko siadło. Piłkarzem tego roku powinien zostać nie Messi czy Ronaldo, ale... Iker Casillas.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez Reyes666 N lip 01, 2012 21:59  Re: Euro 2012 — Polska i Ukraina

krisow napisał(a):Mecz piękny w pierwszej połowie. Niestety gra skończyła się w 60 minucie po kontuzji Motty... Szkoda, bo Włosi na pewno jeszcze by powalczyli. A tak widowisko siadło. Piłkarzem tego roku powinien zostać nie Messi czy Ronaldo, ale... Iker Casillas.


I tak zostanie Messi.
Jeśli Sneijder w 2010 roku poprowadził Inter do zwycięstwa w LM i Holandie do fianłu MŚ strzelając 5 bramek a i tak wygrał Messi :dusi: Jak powiedział C.Ronaldo, teraz duże imprezy się nie liczą.
Obrazek
Reyes666
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 18:24

Postprzez bartek1042 N lip 01, 2012 22:02  Re: Euro 2012 — Polska i Ukraina

Euro 2012 to już historia :( Tyle lat czekania, a tak szybko zleciało...
Avatar użytkownika
bartek1042
 
Dołączył(a): Pn mar 22, 2010 16:00
Lokalizacja: Polanica-Zdrój

Postprzez SkC N lip 01, 2012 22:17  Re: Euro 2012 — Polska i Ukraina

Współczuje Włochom, do meczu finałowego grali pięknie. Cytując Dariusza S. "La furia Rocha znowu górą" :?

Mało brakowało a padłoby tyle samo bramek co 4 i 8 lat temu.
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Postprzez Ave N lip 01, 2012 22:18  Re: Euro 2012 — Polska i Ukraina

bog futbolu bywa niesprawiedliwie kaprysny i dzis moglismy sie o tym przekonac. italia nie zasluzyla na taki final, nie w takich rozmiarach straconych bramek. pilkarze rozegrali fantastyczny turniej, a im wiecej kontrowersji wokol rozgrywek ligowych, tym bardziej wlosi pięli sie na szczyt umiejetnnosci pilkarskich. zespol totalnie rozsypany podczas mistrzostw w rpa 2010 zostal przywrocony do zycia za osoba Prandelliego, ktory natchnal ta druzyne nowym, jakze odmiennym od catenaccio wymiarem. czuc tu bylo renesanas romantyki pilki kopanej.
niestety podczas finalu przeciwnik przebudzil sie z letargu. hiszpanie rozegrali najlepszy mecz turnieju, przypomnieli swiatu swa doskonalosc, ktora razili rywali podczas mistrzostw swiata w afryce poludniowej.
gratuluje hiszpanii.
brawa dla italii.
Avatar użytkownika
Ave
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 18:39
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez Saruto Pn lip 02, 2012 0:45  Re: Euro 2012 — Polska i Ukraina

Reyes666 napisał(a):
krisow napisał(a):Mecz piękny w pierwszej połowie. Niestety gra skończyła się w 60 minucie po kontuzji Motty... Szkoda, bo Włosi na pewno jeszcze by powalczyli. A tak widowisko siadło. Piłkarzem tego roku powinien zostać nie Messi czy Ronaldo, ale... Iker Casillas.


I tak zostanie Messi.
Jeśli Sneijder w 2010 roku poprowadził Inter do zwycięstwa w LM i Holandie do fianłu MŚ strzelając 5 bramek a i tak wygrał Messi :dusi: Jak powiedział C.Ronaldo, teraz duże imprezy się nie liczą.

Tylko, że obaj w LM też nie zachwycali ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez THC-303 Pn lip 02, 2012 6:56  Re: Euro 2012 — Polska i Ukraina

A Ronaldo nie wiem czemu się żali na taki 'system', bo póki co sam na żadnej wielkiej imprezie też nic nie osiągnął ;) Choć na EURO grał dobrze. Ale mniejsza z tym.

Gdyby nie kontuzja Motty kto wie, w każdym układzie jak dla mnie szkoda, że Włosi wygrali półfinał z Niemcami. Nasi zachodni sąsiedzi są lepiej zorganizowani i mogłoby się coś więcej w tym finale urodzić.

Czy 4-0 to za duży rozmiar? Trochę tak, ale ile Włosi mieli tych setek? Jedną Di Natale. Balotelli wyłączony, Pirlo wyłączony, Hiszpanie zagrali (niestety) świetny mecz.

Nic jeszcze dziś nie czytałem na ten temat, więc wystawię sobie swoją jedenastkę mistrzostw :P
Casillas - Alba, Hummels, Pepe, Gebre Selassie - Pirlo, Parker, Inesta, Ronaldo, Fabregas - Balotelli

Starałem się żeby to nie kulało taktycznie, dlatego np Parker zamiast Gomeza się tu znalazł.

EDIT: tak mi szkoda jednak tego Gomeza, więc jeszcze ławkę rezerwowych (może 7-kę, jak w LM) dorobię
Neuer - Ramos, Debuchy, Xavi, Karagounis, Gomez, Dzagojev
;)
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Angulo Pn lip 02, 2012 7:54  Re: Euro 2012 — Polska i Ukraina

Mało brakowało a padłoby tyle samo bramek co 4 i 8 lat temu.

Padło dokładnie tyle samo, czyli 76. Większe prawdopodobieństwo było, że padnie mniej, bo 4 gole w finale rzadko sie zdarzają.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Anderis Pn lip 02, 2012 9:39  Re: Euro 2012 — Polska i Ukraina

THC-303, w większości się zgadzam z Twoją drużyną mistrzostw, ale dorzuciłbym Coentrao, który mi imponował (myślę, że jednak wyższa jakość, niż Gebre Selassie) no i może Salpingidis na ławkę rezerwowych. :P W sumie to lepiej 12-osobową ławkę zrobić, bo jeszcze przydałoby się Shevę i Zlatana wcisnąć. :-P I Torresa. :grin:
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez THC-303 Pn lip 02, 2012 9:59  Re: Euro 2012 — Polska i Ukraina

i Mandziukicia.

Gebre Selassie jest dlatego, że zrobił więcej niż ktokolwiek od niego wymagał. Coentrao, jeżeli (co jest bardzo prawdopodobne) istotnie grał lepiej to jednak od zawodnika Realu wypada wymagać, natomiast czeski obrońca kompletnie zaskoczył ;)
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez fordern Pn lip 02, 2012 10:17  Re: Euro 2012 — Polska i Ukraina

Angulo napisał(a):
Mało brakowało a padłoby tyle samo bramek co 4 i 8 lat temu.

Padło dokładnie tyle samo, czyli 76. Większe prawdopodobieństwo było, że padnie mniej, bo 4 gole w finale rzadko sie zdarzają.

W 2004 i 2008 padło 77 bramek, a w tym roku 76. Ale nie wiem czy coś przebije Euro '00, gdzie było aż 85 goli ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość