Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Angulo Cz sie 19, 2010 17:41  Re: Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

Nie polecam fanom polskich siatkarzy zbytnio podniecać się tym faktem. Polacy zawsze grają dobrze w sparingach, a jak przyjdzie grac z tymi samymi rywalami na wielkich turniejach to raczej inaczej się to kończy...
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2010-08-14-sebastian-swiderski-to-regulaminowy-potworek
Tu już płaczą, że żeby być w półfinale to trzeba grać z najlepszymi... Myślą sobie, że cały czas będą dochodzić do ostatnich faz obijając pachołków?
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez SPIDER Cz sie 19, 2010 20:02  Re: Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

Prawdę mówiąc wygraną Polski z Brazylią przyjąłem ze spokojem. W sensie, że w meczu towarzyskim to możemy sobie wygrywać. A jak przyjdzie co do czego, to Brazylia przyjedzie, pyknie nas dwa razy 3:0 i polecą do domu.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez marcan Pt sie 20, 2010 7:03  Re: Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

Angulo napisał(a):Nie polecam fanom polskich siatkarzy zbytnio podniecać się tym faktem. Polacy zawsze grają dobrze w sparingach, a jak przyjdzie grac z tymi samymi rywalami na wielkich turniejach to raczej inaczej się to kończy...


Fakt podniecać się nie ma czym, bo to był tylko mecz towarzyski. Ale zupełnie nie zgadzam się z tym wszystkim innym co napisałeś. Polacy w siatkówce są liczącą się ekipą na świecie, a jedyną drużyną od której dostajemy regularne baty na wielkich turniejach jest Brazylia. Z wszystkim innymi zespołami potrafimy wygrywać, co udowodniliśmy w ostatnich kilku latach.
Avatar użytkownika
marcan
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 19:26
Lokalizacja: Mazury

Postprzez Pezo Pt sie 20, 2010 16:09  Re: Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

marcan2 napisał(a): Polacy w siatkówce są liczącą się ekipą na świecie, a jedyną drużyną od której dostajemy regularne baty na wielkich turniejach jest Brazylia. Z wszystkim innymi zespołami potrafimy wygrywać, co udowodniliśmy w ostatnich kilku latach.


W 100 % się zgadzam. Grając z Brazylią mecze często przegrywaliśmy w głowach, ale mam nadzieję, że dzięki takim zwycięstwom jak to środowe, zacznie się to powoli zmieniać. Podobny problem ma Bułgaria w meczach z Polakami, ale akurat tym nie trzeba się martwić.
Avatar użytkownika
Pezo
 
Dołączył(a): N sie 24, 2008 18:19

Postprzez Angulo Pt sie 20, 2010 18:52  Re: Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

Podobny problem ma Bułgaria w meczach z Polakami, ale akurat tym nie trzeba się martwić.

Zobaczymy dziś czy problem nadal aktualny. :D Obydwie reprezentacje będą grać w najmocniejszych składach. :smile:

Edit.

Polska - Bułgaria 1:3 (23:25, 23:25, 25:15, 22:25) :-D :-D :-D
Jestem zachwycony zwycięstwem Bułgarów nad Polską. Pierwsze 2 sety grał młody, rezerwowy skład i tym bardziej jestem z nich zadowolony, bo wielu już się mówiło, że Bułgarzy nie mają kim zastąpić Nikołowa, Cwetanowa czy Żekowa, a ci młodzi na prawdę grali bardzo dobrze - praktycznie 0 zepsutych zagrywek i błędów własnych oraz dobry, aktywny blok.
Trzeci set to istne KO, ani rezerwowi, ani podstawowi nie byli w stanie zatrzymać szalejących Polaków - o takich setach trzeba jak najszybciej zapomnieć. W czwartej partii obydwie drużyny szły łeb w łeb, ale jednak Bułgarzy jakoś lepiej grali czysto siatkarsko, szkoda tylko, że waz z podstawowym składem wróciły zepsute zagrywki i błędy własne.
Wiem, wiem to tylko mecz towarzyski, ale bariera psychiczna została przełamana, niemniej z Polakami na MŚ trzeba będzie się liczyć. :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Angulo Pn paź 18, 2010 17:59  Re: Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

Rozlosowano grupy przyszłorocznej Ligi Światowej z finałem w Katowicach. :-P
Grupa A: Brazylia, Polska, USA, Portoryko
Grupa B: Rosja, Bułgaria, Niemcy, Japonia
Grupa C: Serbia, Argentyna, Finlandia, Egipt
Grupa D: Kuba, Włochy, Francja, Korea Płd

Polacy w najtrudniejszej grupie, ale awans i tak mają pewny, bo są gospodarzami. Cieszy mnie fakt, że znikną dzikie karty i do finału awansować będą po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Arek Pn paź 18, 2010 18:10  Re: Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

Czyli w grupie A jest tylko jedno miejsce premiowane awansem? Pomijając pewnych awansu Polaków?
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez Angulo Pn paź 18, 2010 18:16  Re: Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

Zapewne tak, choć oficjalnej formuły jeszcze nie podano.
Finał jednak w Trójmieście...

-- Pn paź 18, 2010 19:23 --

Są plany, żeby w turnieju finałowym grało nie sześć, jak do tej pory, ale osiem zespołów.

Wyraźnie powiedziane, że osiem.
Jest pomysł, żeby zlikwidować sety i wzorem koszykówki wprowadzić cztery dwudziestominutowe kwarty. Mecz wygrywałby zespół, który zgromadzi najwięcej punktów. Idziemy także w kierunku zlikwidowania limitu zmian. Tak jak w koszykówce, trenerzy mogliby dokonywać tylu zmian, ile by chcieli - ujawnia Przedpełski.

Dla mnie poroniony pomysł. Mecze będą tylko dużo bardziej męczące.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Kajek Pn paź 18, 2010 20:00  Re: Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

Są plany, żeby w turnieju finałowym grało nie sześć, jak do tej pory, ale osiem zespołów.


:dobrze:
Jest pomysł, żeby zlikwidować sety i wzorem koszykówki wprowadzić cztery dwudziestominutowe kwarty. Mecz wygrywałby zespół, który zgromadzi najwięcej punktów. Idziemy także w kierunku zlikwidowania limitu zmian. Tak jak w koszykówce, trenerzy mogliby dokonywać tylu zmian, ile by chcieli - ujawnia Przedpełski.


:źle:

Castellanii niech zostaje, i niech odbuduje repre na LŚ w 2011, jak nadal bedzie klapa - to mamy 3 lata na nowego trenera i MŚ 2014.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Pepik Pn paź 18, 2010 20:50  Re: Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

Kajek napisał(a):Castellanii niech zostaje, i niech odbuduje repre na LŚ w 2011, jak nadal bedzie klapa - to mamy 3 lata na nowego trenera i MŚ 2014.

2011 -> LŚ i ME
2012 -> IO (o ile będziemy)
2013 -> ME u nas
2014 -> MŚ u nas

Problem w tym, że nie możemy już sobie pozwolić na kolejną klapę, bo może nas ominąć najważniejszy turniej czterolecia, czyli IO w Londynie. Rok albo dwa lata temu fajnie całość ujął Bogdan Wenta, który stwierdził, że nie może sobie pozwolić na odmłodzenie reprezentacji i pewnego rodzaju odpuszczenie, ponieważ turniej goni turniej, a zakwalifikować do nich też się jakoś trzeba. Siatkarze mają teraz o tyle dobrze, że na trzech wielkich imprezach są już niejako z urzędu i nikt im tego miejsca nie odbierze. Mimo wszystko widmo braku awansu na IO jest jak najbardziej realny, a taki scenariusz byłby fatalny przed ME i MŚ...
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez Kajek Pn paź 18, 2010 20:55  Re: Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

Nie widzę obecnie lepszego kandydata na trenera kadry, ME samo się nie wygrało, po prostu Daniel musi poprawić to co nagrzmotał w przygotowaniach i ruszyć na medale na nastepnych imprezach (a najpierw na kwalifikacje do nich ;) )
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Pepik Pn paź 18, 2010 21:11  Re: Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

Kajek napisał(a):ME samo się nie wygrało

Jasne, że ME samo się nie wygrało, aczkolwiek w znacznym stopniu pomogło nam szczęście. Napisałem pomogło, gdyż wygrać wszystkie spotkania na dużej imprezie jest sztuką, lecz ominęliśmy Rosjan, Serbów czy choćby Włochów na swojej drodze. Ale nie o tym chciałem.

Wydaje mi się, że Castellani pogubił się i to dość mocno w tym sezonie. LŚ została drugi rok z rzędu potraktowana ulgowo, choć powodów ku temu na pewno nie było, jak w 2009, kiedy mieliśmy szpital w kadrze. Sprawa z Żygadło także dała mi trochę do myślenia. Coś wewnątrz kadry nie iskrzyło od początku. Nie wiem też, czy trzymanie w kadrze 20 zawodników na miesiąc przed MŚ było dobrym pomysłem. Niby jest w kim wybierać, ale jakoś nie bardzo to wyszło. Wlazły był cieniem zawodnika sprzed czterech lat, a brak Plińskiego był aż nadto widoczny.

Pamiętacie, że w Japonii w siedmiu pierwszych meczach nie straciliśmy ani jednego seta? Może rywale nie byli super wymagający, ale sam fakt budzi szacunek dla tamtej kadry. Do finału z Brazylią przegraliśmy raptem trzy sety. To była przygotowana drużyna.
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez Kajek Pn paź 18, 2010 21:39  Re: Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

Ale Lozano już nie wróci, a (no mam małą wiedze na temat siatkówki, głównie duże imprezy) na dzien dzisiejszy nie ma lepszego kandydata niż Daniel.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez marcan Wt paź 19, 2010 7:45  Re: Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

Kajek napisał(a):na dzien dzisiejszy nie ma lepszego kandydata niż Daniel.


Serio? A orientujesz się w ogóle w międzynarodowej siatkówce, czy z trenerów znasz tylko tych niektórych z Plusligi + Lozano?
Kandydatów lepszych niż Castellani jest w Europie co najmniej kilku, może kilkunastu. Lepszych, czyli z większymi sukcesami od Argentyńczyka, którego największym osiągnięciem jest ME z reprezentacją Polski. Zresztą z biegiem czasu coraz bardziej zaczynam nabierać przekonania, że te nasze ME to był tzw. fuks na torze. W międzyczasie przegraliśmy wszystko przed i po, czyli LŚ 2009, LŚ 2010, Puchar Świata, MŚ, Memoriał Wagnera 2010. Ale Castellani pewnie i tak zostanie, bo będzie to na rękę naszym działaczom. Nic tak nie umila pracy, jak miły, układny trener reprezentacji.
Avatar użytkownika
marcan
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 19:26
Lokalizacja: Mazury

Postprzez Kajek Wt paź 19, 2010 14:06  Re: Liga Światowa, Liga Europejska oraz World Grand Prix

Tak, popatrz na Rosjan którzy wzieli niby speca który wygrał wszystko, włochów czy innych cudów.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron