Wspinaczka i Trekking

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez gongi Pt cze 22, 2007 21:31  Wspinaczka i Trekking

Witam!!!
Jako zagożały wielbiciel gór i wspinaczki założylem ten temat, aby się dowiedzieć czy ktoś z was może się wspina czy może po górach chodzi.
Tu wpisujcie wasze osiągnięcia: szczyty, drogi, itd.
Avatar użytkownika
gongi
 
Dołączył(a): N maja 27, 2007 20:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez K9G So cze 23, 2007 8:32  

Nie znam sie zabardzo na tym poniewaz malo chodze po gorach, ale nie zapomne wyprawy na maly rozsutec na slowacji. Cos pieknego. Wspinasz sie po lancuchach, bo jest tak stromo, ze nie mozna wyjsc normalnie i po takich specjalnie zrobionych polkach a pod toba przepasc 50 metrow! Albo wawoz szeroki na 5 metrow a wysoki na jakies 80 i idziesz po jego scianie na specjalnych rusztowaniach a pod toba plynie rzeka. Sciezka poprostu miodzio. Mozna spasc, trzeba uwazac. Jak nie lubie chodzic po gorach to ta sciezke goraco polecam :)
Avatar użytkownika
K9G
 
Dołączył(a): Wt mar 14, 2006 15:26
Lokalizacja: KRK

Postprzez gongi So cze 23, 2007 8:55  

Dokładnie o to mi chodziło!!!
Piszcie swoje przygody z górami, a nawet pagórkami :grin: !!!
Zamieszczajcie również zdjęcia.

Dla zachęty ja też opowiem jak to jest na Świnicy :D :Idzie się nad skalistą przepaścią (ok. 100m w dół) po łańcuchach, skała śliska, lekki "korek", chmurzy się, potworny wiatr: większy podmuch i lecisz w przepaść na piargi. Momentami płaty śniegu.
Po powrocie do Zakopaniego okazuje się, że jeszcze trzy godziny temu byłeś tam gdzie teraz jest...śnieżyca i to w sierpniu.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Avatar użytkownika
gongi
 
Dołączył(a): N maja 27, 2007 20:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cesar N lip 29, 2007 19:34  

hjg
Ostatnio edytowano N lip 29, 2007 19:37 przez cesar, łącznie edytowano 1 raz
Ministry of Race
Avatar użytkownika
cesar
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 7:58
Lokalizacja: Zza Twoich plecow...

Postprzez cesar N lip 29, 2007 19:36  

cesar napisał(a):he he bylem tam i udawalem kozaka az do tego momentu Niestety dalej nie dalo rady strach mnie sparalizowal lek wysokosci i moji znajomi maja beke do dzis!
Ministry of Race
Avatar użytkownika
cesar
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 7:58
Lokalizacja: Zza Twoich plecow...

Postprzez SPIDER Pn lip 30, 2007 8:45  

cesar napisał(a):hjg

Taa... :-D

Ciekawy post.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Tony Rocky Horror Pn paź 22, 2007 15:30  

O jak miło znaleźć osobę o podobnych zainteresowaniach :) Ja górami chyba dłużej sie interesuje niż wyścigami motoryzacyjnymi. Mogę przytoczyć parę słów np. na temat Czarnogóry w której byłem w tym roku w lipcu przez blisko 3 tygodnie. Jadąc tam nie zdawałem sobie sprawy ze takie małe państewko może mieć tyle walorów: od zachodu posiada dostęp do Morza Adriatyckiego i wspaniałe pasmo Gór Dynarskich z najwyższymi szczytami ponad 2600 przy granicy z Albanią. I mam nadzieje ze forumowiczki nie będą miały mi tego za złe jeśli jako 3 walor podam niezwykłą urodę tamtejszych kobiet :D Mógłbym pisać o tym urokliwym miejscu jeszcze długo ale zamiast tego wkleję parę fotek z mojego wyjazdu w Prokletije. Obrazek
Na chwilkę przed wejściem w pełnym speleo-rynsztunku(polar200, kombinezon z cowdury, treki itd.) do nowo odkrytej, niewyeksplorowanej do końca jaskini, jako ciekawostkę podam ze na zewnątrz było ponad 40 st. C a w jaskini 5st. C :D
Obrazek
Zjazd do niewyeksplorowanej jeszcze studni.
Obrazek
N-ty retransport na dół betów z górnej bazy. Ten moment dokładnie pamiętałem przez blisko miesiąc nie tylko ze względu na niezwykłe doznania estetyczne ale i głównie bolące kolana :/ W dole dolina Ropojana.
Obrazek
Widok na masyw Bielic i morze lapiazu.
Obrazek
Widok z doliny Grbaje na okoliczne szczyty(ok. 1800m n.p.m)
Obrazek
No comment :)
Avatar użytkownika
Tony Rocky Horror
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 11:52
Lokalizacja: Kielcowo

Postprzez damian1812 Pn paź 22, 2007 15:45  

Też bym się na taką wycieczkę wybrał :!: Bardzo ładne ujęcia zrobiłeś :)
damian1812
 

Postprzez Kubuś Fatalista Pn gru 22, 2014 16:59  Re: Wspinaczka i Trekking

Od dzisiaj działa Wirtualne Muzeum Jerzego Kukuczki. Strona nie działa jeszcze, w 100% ale myślę, że już wieczorem powinno być już wszystko OK (oficjalna inauguracja dzisiaj o 18). Kim był Kukuczka ? Najwybitniejszym w historii zdobywcą 14 ośmiotysięczników. Pomimo tego, że jako pierwszy osiągną to Messner to jednak styl, w jakim osiągnął to Kukuczka jest zdecydowanie lepszy - 9 nowych dróg oraz 4 wejścia zimowe. Wspinał się On w latach, 80 czyli w okresie, gdy to właśnie Polacy zdominowali Himalaje.

Mam nadzieję, że ktoś zajrzy do muzeum i zainteresuje się postacią Kukuczki oraz innych gwiazd himalaizmu Wandy Rutkiewicz, Krzysztofa Wielickiego, Andrzeja Zawady, Artura Hajzera, Wojciecha Kurtyki, Macieja Berbeki oraz wielu innych, którzy zdobywali Himalaje.

Adres muzeum http://www.jerzykukuczka.pl/#/
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie


Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron