Kolarstwo

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez neodg So lip 28, 2007 6:22  

W kolarstwie doping był od zawsze taka jest prawda. Po prostu wtedy się o tym nie mówiło to był temat tabu. Ale nie o tym tutaj. Od czasów Lance kibicowałem zespołowi Postalu czyli ówczesnemu Discovery i cieszę się że w tym roku tak im dobrze idzie. Aż trzech w pierwszej 10: Contador, Levi i Yarosław. No i wielkie szanse na triumf w wyścigu. Zobaczy co będzie po czasówce.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
neodg
 
Dołączył(a): Pn lip 02, 2007 9:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez vvportero So lip 28, 2007 7:43  

neodg napisał(a):No i wielkie szanse na triumf w wyścigu. Zobaczy co będzie po czasówce.


Moim zdaniem już nic sie nie zmieni. Cadel Evans nie jest aż tak mocny na czasówce żeby wygrać z Contadorem aż różnicą 1 min 50 sek.
FUTBOL CAN CHANGE THE WORLD
Avatar użytkownika
vvportero
 
Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 13:55
Lokalizacja: Z Galicji

Postprzez Pepik So lip 28, 2007 16:08  

Witam. Jeszcze nie wypowiadałem się w tym temacie, ale uznałem, że nadszedł właściwy czas, aby to zrobić. Otóż: Kolarstwem interesuję się od kilku lat (bodajże od 2000, lub 2001 roku). Od zawsze wiedziałem, że ta dyscyplina wymaga od kolarzy niezwykłego przygotowania fizycznego oraz wytrzymałości, stąd nieprzerwanie słychać było o aferach dopingowych i wpadkach kolarzy. Ale wtedy, to były pojedyncze przypadki! To, co dzieje się od 2 - 3 lat, to skandal! :? Obecnie, to chyba łatwiej będzie wymienić, albo inaczej: Krótsza będzie lista, tych, co nie brali i nie biorą, od tych, co brali, lub biorą :shock: Wiedziałem, że podczas tegorocznego Tour de France dojdzie do skandali dopingowych i się, niestety, nie pomyliłem. Ale na taką skalę, to się nie spodziewałem :???: Najpierw Kazach, potem Duńczyk... Na domiar złego, Contador jest podobno świadkiem koronnym, dotyczącym dopingu w Hiszpanii... :o Dzisiaj jazda indywidualna na czas, mam nadzieję, że wygra ją Evans i to on odbierze dzisiaj żółtą koszulkę lidera wyścigu, i zatrzyma już ją, do końca jutrzejszego, ostatniego etapu.

Co do Landisa i Armstronga: Tego pierwszego złapano i udowodnionu mu, że jechał na niedozwolonych "wspomagaczach". W ogóle, coś on mi byl podejrzany rok temu, kiedy na jednym z etapów, stracił kilka minut, a zaraz na następny dzień, wygrał w wielkim stylu, na dodatek z ogromną przewagą. Taka sama sytuacja miała miejsce i w tym roku, zresztą wiadomo powszechnie, o kogo chodzi... Co do siedmiokrotnego zwycięzcy wyścigu dookoła Francji, to nigdy nie złapano go na "koksie" oraz nie udowodniono mu nieczystej gry, ale też on coś mi jest/był podejrzany. ;) Na jego szczęście, czy też nieszczęście, był on poważnie chory na raka, cały czas brał leki, które były dozwolone, ale też nie do końca wiadomo, co w tych lekach się znajdowało i jaki to miały wpływ, na jazdę Armstronga. Ale zostawię go już w spokoju. :wink:
Na koniec dodam tylko tyle: Kolarstwo pomału dogania, jeśli już nie przebiło Lekkiejatletyki, jeżeli chodzi o doping. Jest to w tej chwili, najbardziej nieuczciwa dyscyplina sportowa. Szkoda. :-?
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez izyk19 So lip 28, 2007 16:49  

Kapitalna jazda Leipheimera zaledwie 8 sekund mu brakło do wyprzedzenia Evansa w generalce. Contadorowi zostały 23 sekundy przewagi. Ciekawy jestem czy jutro faktycznie nie będzie "etapu przyjaźni" przy tak niewielkich różnicach jest to możliwe.

Oto pierwsza dwudziestka dzisiejszej czasówki:
1. LEIPHEIMER Levi 111 DISCOVERY CHANNEL TEAM 1h 02' 44"
2. EVANS Cadel 41 PREDICTOR - LOTTO 1h 03' 35" + 00' 51"
3. KARPETS Vladimir 15 CAISSE D’EPARGNE 1h 04' 40" + 01' 56"
4. POPOVYCH Yaroslav 118 DISCOVERY CHANNEL TEAM 1h 04' 45" + 02' 01"
5. CONTADOR Alberto 112 DISCOVERY CHANNEL TEAM 1h 05' 02" + 02' 18"
6. GUTIERREZ José Ivan 14 CAISSE D’EPARGNE 1h 05' 11" + 02' 27"
7. HINCAPIE George 114 DISCOVERY CHANNEL TEAM 1h 05' 17" + 02' 33"
8. PEREIRO SIO Oscar 11 CAISSE D’EPARGNE 1h 05' 20" + 02' 36"
9. HOSTE Leif 45 PREDICTOR - LOTTO 1h 05' 32" + 02' 48"
10. ASTARLOZA Mikel 73 EUSKALTEL - EUSKADI 1h 05' 34" + 02' 50"
11. DEKKER Thomas 54 RABOBANK 1h 05' 39" + 02' 55"
12. CANCELLARA Fabian 33 TEAM CSC 1h 05' 39" + 02' 55"
13. KIRCHEN Kim 27 T-MOBILE TEAM 1h 05' 44" + 03' 00"
14. GERDEMANN Linus 25 T-MOBILE TEAM 1h 06' 01" + 03' 17"
15. SCHUMACHER Stefan 91 GEROLSTEINER 1h 06' 01" + 03' 17"
16. SASTRE Carlos 31 TEAM CSC 1h 06' 08" + 03' 24"
17. VALVERDE Alejandro 18 CAISSE D’EPARGNE 1h 06' 21" + 03' 37"
18. ROSSELER Sébastien 175 QUICK STEP - INNERGETIC 1h 06' 30" + 03' 46"
19. VANDEVELDE Christian 37 TEAM CSC 1h 06' 42" + 03' 58"
20. ZUBELDIA Haimar 71 EUSKALTEL - EUSKADI 1h 06' 50" + 04' 06"
Ostatnio edytowano So lip 28, 2007 17:37 przez izyk19, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
izyk19
 
Dołączył(a): N cze 10, 2007 12:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez neodg So lip 28, 2007 17:19  

Ahh akurat przegapiłem czołówkę na czasówce ale z tego co widze Levi wykonał kapitalną robotę gdyby to on był liderem przed sobotą wszystko było by jasne. Zawodnicy DSC mówili że gdyby Contandor dziś przegrał żółtą koszulkę to jutro zaatakowaliby zobaczymy czy to samo zrobi zespól Evansa. Tradycja zostanie złamana?
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
neodg
 
Dołączył(a): Pn lip 02, 2007 9:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Arek N lip 29, 2007 10:08  

Przy takich różnicach napewno bedą ataki ale watpie by odebraly one zwyciestwo Contadorowi.
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez Arek N lip 29, 2007 17:41  

A wiec c9ntador wygrał :grin: gratulacje niech zyje czyste kolarstwo!!!
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez chmiel N lip 29, 2007 18:06  

Wygrał Contador, ale z potwierdzeniem tej informacji trzeba chyba jeszcze poczekać... do wyników kontroli antydopingowej. ;) Oczywiście żart nawiązujący do tego co dzieje się w kolarstwie. Mam nadzieję, że nie będzie takiej "niespodzianki" jak rok temu już po zakończeniu Touru... Cieszę się, że wygrał właśnie Contador. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Arek Śr lip 09, 2008 9:39  Tour de France 2008

Wiem,że istnieje temat o TdF 2007 ale on ma 4 strony więc czytelniej było założyć nowy. Otóż ruszył kolejny Tour ogląda ktoś? :-P Mimo że w tym roku TdF nie jest zaliczane to Pro Tour o i tak jego sława nie przemija. Kolejny niesmak pozostaje po wycofaniu grupy Astana, której kolarzem jest zwycięzca sprzed roku - Alberto Contador, oraz trzeci zawodnik tamtej edycji Wielkiej Pętli - Levi Leipheimer.
A ja który wierzyłem i wierzę w czystość Armstronga ciągle wspominam te cudowne wyścigi w której trwała walka Armstrong vs Reszta Świata. To były czasy....Beloki,Ullrich,Basso,Kloeden,a mimo wszystko nikt mu nie dał rady... Ale przejdźmy już do obecnych czasów ;)

A my teraz jesteśmy po 4 etapach TdF. Wczorajszą czasówkę wygrał niespodziewanie Stefan Schumacher i został liderem przed Kirchenem i Millarem. Zawiódł mnie mistrz świata i czasówce Fabian Cancellara. Podsumowując na razie przed nami płaskie etapy a prawdziwa jazda zacznie się dopiero w Alpach i Pirenejach.
Kto jest faworytem tegorocznego TdF pod nieobecność Contadora? Wydaję się że Cadel Evans. Kto mu zagrozi? Może Kirchen może Mienchov,przy sprzyjających okolicznościach Cunego. Moim cichym faworytem pozostaje Alejandro Valverde,mimo że wczoraj zawiódł na czasówce i stracił minutę do Evansa to wierzę w niego i liczę że wygra!!! Mam też nadzieję że Sylwester Szmyd pokaże się z dobrej strony w górach :)
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez SPIDER Śr lip 09, 2008 9:43  Re: Tour de France 2008

Oglądam sporadycznie transmisje z uwagi na brak czasu po południu. Czasówki zawsze odwracają tabelę i wczoraj niespodziewanie wygrał ją Schumacher. Dało mu to też żółtą koszulkę.

W tym roku stawiam na Valverde.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez chmiel Śr lip 09, 2008 15:17  Re: Tour de France

@rek napisał(a):Wiem,że istnieje temat o TdF 2007 ale on ma 4 strony więc czytelniej było założyć nowy.

I nowy nie miałby pewnie więcej, więc połączyłem te tematy i nazwałem go bardziej ogólnie.

Ja oczywiście kibicuje każdemu Hiszpanowi, który będzie miał szansę na zwycięstwo. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Arek Pt lip 11, 2008 10:25  Re: Tour de France

Pierwszy etap który kończył się podjazdem krótkim bo krótkim ale jednak podjazdem liczącym 1,5 km. Niby nic, a już mamy zmianę lidera. Został nim KIM KIRCHEN który skorzystał na ogromnym pechu Schumachera który upadł tuż przed metą i stracił około pół minuty... Wczorajszy etap wygrał Ricardo Ricco prze Evansem i Valverde. Ten etap niejako ukazał nam wstępny rozkład sił na tegoroczny TdF. W peletonie karty rozdawała Caisse d´Epargne,czyli grupa Valverde. Widać że właśnie drużyna może być mocnym atutem Hiszpana w Górach. Jak wiemy ma on nieco ponad minutę straty do Evansa,więc prędzej czy później musi zaatakować ;) Czy zrobi to w Pirenejach czy dopiero później w Alpach? Zobaczymy.. :)
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez smylas Pt lip 11, 2008 10:36  Re: Tour de France

A ja muszę powiedzieć że Kolarstwem zacząłem interesować się w zeszłym roku dzięki komentatorom Eurosportu których uważam za czołówkę polskich komentatorów sportowych, o ile się nie mylę to ta sama para komentuje biatlon. Co do samego wyścigu to trochę szkoda że nie ma zawodników którzy liczyli się w zeszłym roku, oraz tych których złapali na dopingu, mam nadzieje że wygra albo Evans albo Valverde. I tak przy okazji od której dziś relacja na Eurosporcie?
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Arek Pt lip 11, 2008 10:42  Re: Tour de France

13.15-14.00 Przypomnienie coś się działo na wczorajszym etapie
14.00-17.30 Dzisiejszy etap :)

Krzysztof Wyrzykowski i Tomasz Jaroński
rządzą :) i te ich biathlonowe rach ciach ciach!!! Potrafią prowadzić transmisję na luzie i to jest fajne,są świetni,najlepsi :)

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Krz ... o%C5%84ski :-)
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez smylas Pt lip 11, 2008 14:19  Re: Tour de France

Jest może takie coś jak live timing, w TdF?
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron