Kolarstwo

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez damian1812 N lip 08, 2007 22:32  Kolarstwo

Jako że zaczął się wyścig do okoła Francji postanowiłem założyć nowy temat. :)


Kto według was wygra w tym roku wielki tour :?:

Jak wam się podobają trasy po których przebiega wyścig :?:


Na razie tyle :!:
damian1812
 

Postprzez chmiel N lip 08, 2007 22:48  

damian1812 napisał(a):Kto według was wygra w tym roku wielki tour :?:

Ja stawiam na Vinokourova. Jest chyba głównym faworytem. Ma silną ekipę do pomocy i myślę, że to wykorzysta. Ale ogólnie to kolarstwo schodzi na psy. Afery dopingowe niszczą ten sport...
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez damian1812 N lip 08, 2007 22:52  

Tak jest to bardzo piękny sport który jest niszczony przez takie głupie rzeczy.
damian1812
 

Postprzez czlapka N lip 08, 2007 23:54  

Dziś w ogóle w Anglii się działo F1,Wimbledon,TdF. Ja liczę na dobre występy Rasmussena jakoś go lubię, ale wygra pewno Winokourow.Fajnie się to ogląda głownie dzięki dwójce: Jaroński i Wyrzykowski :-D
Avatar użytkownika
czlapka
 
Dołączył(a): So sie 12, 2006 12:59
Lokalizacja: 3city/Ldz

Postprzez Wilu Pn lip 09, 2007 14:45  

niestety wczoraj nie było mi dane oglądnąć 1 etapu, wiec dopiero po dzisiejszej powtórce mogę coś napisać.

To co zrobił Robbie McEwen to coś niesamowitego, tak wspaniałej pogoni za peletonem i jeszcze zakończonej w takim stylu nie widziałem od dawna. Sami komentatorzy byli zszokowani łatwością z jaką pokonał taki starych lisów jak np. Bonen czy Oscara Freire. Wielkie brawa nie tylko dla samego McEwena, ale przede wszystkim dla jego kolegów z teamu Predictor-Lotto za taką wspaniałą pomoc w doprowadzeniu Australijczyka do peletonu.

Co do etapu 2 to jedynym zaskoczeniem był finisz i niespodziewana wygrana
Steegmansa, który wyprzedził o centymetry swojego kolegę z drużyny wybitnego sprintera Bonena.

3 etap to natomiast procesja, bardzo wolne tempo i dogonienie ucieczki na ostatnim kilometrze, no i oczywiście wspaniały finisz lidera klasyfikacji generalnej Fabiane Cancellary, który zaatakował 500 metrów przed metą :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Wilu
 
Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 14:51
Lokalizacja: Nysa / Opole

Postprzez neodg Śr lip 11, 2007 23:00  

Ja póki co narazie pracuje na popołudniu więc wyścig mnie omija a kiedy wracam do domu już jest praktycznie bo highlist na eurosporcie i widzę tylko klasyfikacje. Ale wnioskuje że narazie mało się dzieje. Naszczęście kiedy peleton wiedzie w góry będę miał ranki więc wtedy będę sie rozkoszował prze d ekranem.. mam nadzieję że zrobi się ciekawie.
Avatar użytkownika
neodg
 
Dołączył(a): Pn lip 02, 2007 9:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Wilu Cz lip 12, 2007 7:58  

4 etap no co tu dużo pisać, to wszystko już widzieliśmy. Ucieczka dościgana na ostatnich kilometrach, finisz z peletonu i walka sprinterów. Dziś najlepszym z nich okazał się Norweg Thor Hushovd (Credit Agricole).
Obrazek
Avatar użytkownika
Wilu
 
Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 14:51
Lokalizacja: Nysa / Opole

Postprzez chmiel Cz lip 12, 2007 15:01  

Jednak najciekawszy był jak do tej pory chyba III etap (albo inaczej - jego końcówka). Przynajmniej takie jest moje zdanie. Uciekło 4 kolarzy, peleton połknął ich dopiero na 500m przed metą, a wygrał Cancellara po długim finiszu. :) Pięknie wykiwał wszystkich sprinterów i zwycięstwo etapowe padło jego łupem. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Wilu Cz lip 12, 2007 17:14  

5 etap był jak do tej pory niewątpliwie najbardziej emocjonującym. Pierwsze górki i od razu tyle emocji. Standardowo ucieczka doganiana na ostatnich kilometrach, ale nie to było najważniejsze, ale upadek jednego z faworytów do zwycięstwa w całym wyścigu czyli Vinokurowa a później jego zacięta pogoń za peletonem, zakończona nie powodzeniem. Zakończenie etapu jednak takie samo jak na ostatnich etapach, kolejny ze sprinterów może dopisać Sobie zwycięstwo etapowe, dziś dokonał tego Filippo Pozzato.
Obrazek
Avatar użytkownika
Wilu
 
Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 14:51
Lokalizacja: Nysa / Opole

Postprzez Arek Wt lip 17, 2007 13:44  

NO i rasmussen pojechał :grin: ale straci to pewnie na czasówce :grin:
Nie wiem tylko czemu wszyscy są pewni ze wygra vinokurov,według mnie zwyciezy albo cadel evans albo alejandro valverde
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez chmiel Cz lip 19, 2007 13:22  

Za Nami Alpy i 10 etapów. Królewski etap wygrał Kolumbijczyk Soler, który uciekł i samotnie dojechał do mety. Natomiast X etap to ucieczka 11 kolarzy, ale później zostało już tylko 5. Voigt pracował, Vasseur czekał z tyłu i wygrał. Baaardzo blisko był Casar, ale przegrał o centymetry. Vasseur jechał "cwanie". Peleton przyjechał bardzo późno, ale im się nie spieszyło zbytnio. ;) Liderzy byli niezagrożeni.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez vvportero Cz lip 19, 2007 15:21  

Moim zdaniem prowadzenie do mety utrzyma Rasmussen. Szkoda tylko że na tegoroczny Tour znowu padł cień dopingu. Rok temu Landis teraz Sinkiewitz :-(
FUTBOL CAN CHANGE THE WORLD
Avatar użytkownika
vvportero
 
Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 13:55
Lokalizacja: Z Galicji

Postprzez vvportero Cz lip 19, 2007 16:47  

No już po 11 etapie

Robert Hunter (RPA) z grupy Barloworld po finiszu z peletonu wygrał 11. etap tegorocznego Tour de France, prowadzący z Marsylii do Montpellier o długości 182,5 km.
Drugi był szwajcar Fabian Cancellara (CSC) zaś trzeci linię mety minął Brazylijczyk Murilo Fischer z grupy Liquigas.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Duńczyk Michael Rassmusen z grupy Rabobank


Jako ciekawostka meta etapu została usytuowana w Montpellier po raz pierwszy od 1938 roku. Na etapie raczej nic ciekawego się nie działo. Liderem pozostał Rassmusen przez Valverde i Mayo.
FUTBOL CAN CHANGE THE WORLD
Avatar użytkownika
vvportero
 
Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 13:55
Lokalizacja: Z Galicji

Postprzez Alassane Bamba Cz lip 19, 2007 21:11  

Jak się nie działo... Najpierw poszła ucieczka i nawet wydawało się już, że dojedzie, kiedy Astana nagle pociągnęła mocno do przodu, co było swoistą zemstą Winokurowa na Moreau, który chwilę przedtem uczestniczył w kraksie, został z tyłu i stracił ponad 3 minuty 8) W grupie Moreau zostało też dużo sprinterów, na dodatek tuż przed metą w kraksie uczestniczył Boonen i w efekcie Hunter został pierwszym Afrykaninem, który wygrał etap TdF :)
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez damian1812 Cz lip 19, 2007 21:23  

Wyniki wyścigu i etapów,śledzić można tutaj.

http://www.letour.fr/2007/TDF/LIVE/us/1 ... index.html
damian1812
 

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron