Liga polska 2007/2008

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez chmiel Śr lip 25, 2007 18:39  Liga polska 2007/2008

Myślę, że na dyskusje o nowym sezonie warto założyć nowy temat. Będziemy tutaj rozmawiać o Orange Ekstraklasie, ale również o niższych szczeblach ligi polskiej, jeżeli ktoś będzie chciał.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez vvportero Śr lip 25, 2007 19:55  

Ciekawe kiedy wystartule nasza rodzima Liga :-?

Ten sezon powinien być bardzo ciekawy bo zarówno Zagłębie Lubin i PGE GKS Bełchatow po grach pucharowym można powiedzieć utrzymały poziom z zeszłego sezonu. Na potęgę zbroi się Krakowska Wisła (Niedzielan,Kosowski,Jirasik). Rozdrażniona jest Korona Kielce, chociaż tu uważam jest nie zbyt dobry trener do uzyzkiwania najlepszych wyników w Polsce. Lech Poznań jest kolejnym zespołem który może włączyć się do walki o tytuł, wreszczie mają dobrego bramkarza - Dolhe oraz niezawodnego Reissa ich atutem jest też trener. Wielką niewiadomą po zmianie trenera jest Groclin, który za Skorży grał b. dobrze a po meczu w PU, już bym tak nie powiedział. Cracovia również bardzo dobrze zakończyła poprzedni sezon. Popularny Doktor dobrze poukładał zespół i powinien liczyć sie w walce o tytuł. Na koniec zostawiłem sobie Legie, moim zdaniem będzie to kolejny nie udany sezon Legii. Po pierwsze niedoświadczony trener nie obyty w polskich warunkach. Po drugie masowe odejscia z klubu (Janczyk,Bronowicki,Włodarczyk) a wzmocnienia nie takie przekonywujące. Po trzecie styl jaki Legia pokazała w Wilnie woła o pomste do nieba ale oby to się zmieniło dla dobra OE.

Mój typ na koniec to:

1.Lech Poznań
2.Wisła Kraków
3.Zagłębie Lubin
4.PGE GKS Bełchatów
5.Cracovia Kraków
6.Legia Warszawa
7.Korona Kielce
8.Groclin Grodzisk
FUTBOL CAN CHANGE THE WORLD
Avatar użytkownika
vvportero
 
Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 13:55
Lokalizacja: Z Galicji

Postprzez Mariusz Śr lip 25, 2007 20:45  

Gdzie będzie grać Górnik Łęczna?
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez SPIDER Śr lip 25, 2007 21:06  

vvportero napisał(a):1.Lech Poznań

Przecież. Nie ma innej opcji.
8)
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Magic Cz lip 26, 2007 2:31  

Z mistrzostwem dla Lech to marzenia ściętej głowy. Głównym faworytem wydaje się być Wisła Kraków, ale ma słabo obsadzoną lewą obronę oraz brak media punto z prawdziwego zdarzenia. Zagłębie Lubin coś tam kupiło, nic nie straciło, podobnie Bełchatów (do strat nie zaliczam tylko wypożyczonych Piszczka i Boguskiego), te dwie drużyny powinny się uplasować na podium. Na Legię w tym sezonie absolutnie nie liczę i zgadzam się w jej kwestii z przedmówcą. Wyżej oceniam szanse na korzystną lokatę dla Korony Kielce, która zdobyła w ubiegłym sezonie potrzebne doświadczenie i teraz może solidnie namieszać. Cracovia to stabilny zespół, Lech mnie jakoś w ogóle nie przekonuje, sprowadzili Rengifo, który w lidze peruwiańskiej niszczył wszystkich siłą fizyczną, w sparingu Kolejorza z Motherwell wypadł blado. Na czarnego konia rozgrywek typuję Górnika Zabrze.

Mój typ na koniec:
1. Wisła Kraków
2. Zagłębie Lubin
3. PGE GKS Bełchatów
4. Korona Kielce
5. Legia Warszawa
6. Górnik Zabrze
7. Cracovia Kraków
8. KKS Lech Poznań

Spadnie Polonia Bytom i ŁKS Łódź.
Avatar użytkownika
Magic
 
Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 0:40

Postprzez vvportero Cz lip 26, 2007 7:37  

Magic napisał(a):Na czarnego konia rozgrywek typuję Górnika Zabrze


zapomniałem o tym zespole, moim zdaniem będzie grał fajny futbol ale 7-8 miejsce to jest max możliwości Górnika jak na ten sezon.
FUTBOL CAN CHANGE THE WORLD
Avatar użytkownika
vvportero
 
Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 13:55
Lokalizacja: Z Galicji

Postprzez Magic Cz lip 26, 2007 9:07  

Mariusz napisał(a):Gdzie będzie grać Górnik Łęczna?


OT: III Liga Grupa I 8) I tak zbyt małą karę za korupcję otrzymali, podobnie jak mimo wszystko Arka Gdynia.
Avatar użytkownika
Magic
 
Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 0:40

Postprzez manipulator Cz lip 26, 2007 13:24  

vvportero napisał(a):
Magic napisał(a):Na czarnego konia rozgrywek typuję Górnika Zabrze


zapomniałem o tym zespole, moim zdaniem będzie grał fajny futbol ale 7-8 miejsce to jest max możliwości Górnika jak na ten sezon.

Górnik w tym sezonie może być naprawdę groźny... Skład zasilił Hajto więc jest to pewne wzmocnienie w szykach obronnych drużyny z Zabrza, a ta w minionym sezonie nie spisywała się najlepiej. Następnym dużym plusem jest znalezienie sponsora - Allianz podpisał umowę z Górnikiem... Więc tylko czekać i trzymać w kciuki aby tak wielki klub powrócił na szczyt, z całą pewnością nie uda im się dokonać tego w nadchodzącym sezonie, ale kto wie czy za dwa lub trzy lata będziemy mogli powiedzieć, że czternastokrotny mistrz Polski wraca na swój tron...
Avatar użytkownika
manipulator
 
Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 14:29

Postprzez chmiel Cz lip 26, 2007 15:20  

Łęczna do OE nie wróci i pozostała jeszcze jedno kwestia do rozstrzygnięcia. Czy Zagłębie Sosnowiec zostanie ukarane punktami karnymi, czy nie. Mówi się o -10 pkt dla Zagłębie, ale jeszcze nic nie wiadomo. Jeżeli jednak Zagłębie dostanie te punkty ujemne, to bardzo trudno będzie im się utrzymać w OE na dłużej niż jeden sezon.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Arek Cz lip 26, 2007 16:13  

Mówi się o tym że Zagłebie moze byc ukarane degradacją ale nie od tego tylko od sezonu 2008/09 i wtedy jeżeli w =tym sezonie by się utrzymal do degradacja tylko do 2 ligi,jezeli by spadł to az do 3.
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez Magic Cz lip 26, 2007 17:12  

Z Zagłębiem Sosnowiec musi skończyć się identycznie jak z Arką i Górnikiem Łęczna, chociaż jest także opcja (mało prawdopodbna) natychmiastowej degradacji i zastąpienia piłkarzy z Sosnowca przez Lechię Gdańsk.
Avatar użytkownika
Magic
 
Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 0:40

Postprzez Velik Cz lip 26, 2007 17:37  

Magic napisał(a):
Mariusz napisał(a):Gdzie będzie grać Górnik Łęczna?
OT: III Liga Grupa I 8)

W IV grupie - małopolskiej. Swoją drogą PZPN narobił takiego zamieszania, że to się po prostu w głowie nie mieści. Przekładanie decyzji na ostatnie chwile, rotacja klubami po szczeblach lig, itd. W dodatku w następnym sezonie będziemy mieć reorganizację rozgrywek tak więc w niższych ligach będzie jeszcze większe zamieszanie.
Co do Górnika to myślę, że klub wolał grać w III lidze i za rok awansować do II, niż grać w OE i spaść po roku.
Co do kar dla klubów IMO jeśli już kogoś karać to wszystkich, a nie tak jak to było we Włoszech (Juventus do II ligi, a Milan Berlusconiego do LM). Dlaczego np. po Zagłębiu Lubin (z całym szacunkiem dla kibiców) wszystko spłynęło jak gdyby nic?
Obrazek
Avatar użytkownika
Velik
 
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 20:25
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Lucky Strike baski Cz lip 26, 2007 18:39  

No to zaczynamy:

1. GKS Bełchatów - świetni zawodnicy, świetny trener tym razem się uda :)
2. Zagłębie Lubin - bardzo dobrzy zawodnicy(Oprócz Włodarczyka) Nie wiem co w nim Czesiu widzi:/) Najlepszy trener w Polsce.
3. KKS Lech Poznań - bardzo dobrzy zawodnicy(świetni dwaj bramkarze, zamiar kupna jeszcze 2 obrońców) średni trener(Chyba nikt w Poznaniu za Smudą nie przepada:/ Kochamy Czesia :D) [ Najlepsi kibice w Polsce:D ]
4. Korona Kielce - dobry zespół, ale koszmarny trener(Janas i Zieliński co to jest ?)
5. Wisłą Kraków - dobry zespół(Nie wiem jak można mówić o Niedzielanie i Kosowskim jako super wzmocnieniu ? Raczej przeciętne. Ci zawodnicy już dawno się wypalili.) bardzo dobry trener.
6. Cracovia Kraków - dobry zespół, dobry trener
7. Legia Warszawa - średni zespół(dużo zawodników odeszło, a ich zmienników nie widać), trener zagadka, ale może się okazać bardzo dobry.
8 Górnik Zabrze - Średni zespół, dobry trener.
Lucky Strike Honda F1 Racing Team
Avatar użytkownika
Lucky Strike baski
 
Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 21:04
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Pepik Cz lip 26, 2007 21:34  

Czas napisać coś o rodzimej piłce, na naszym podwórku :-D

Słowem wstępu: Ogólnie, polska piłka klubowa, w tym momencie, to jeden wielki cyrk na kółkach. :? Ciągle słyszy się o nowych zatrzymanych osobach, nowych podejrzanych, itp., itd. :? Na domiar złego, jeszcze te przyznawanie licencji, nakładanie kar, brak konkretnych, ostatecznych decyzji. Moim skromnym zdaniem - skandal! :? Włosi jakoś sobie poradzili, a my wciąż nie możemy. Gorzej: nie zanosi się na szybkie rozstrzygnięcia... No cóż, wracam do tematu:

1) Zagłębie Lubin - najbliżej mojego serca, ponieważ najbliżej miejsca mojego zamieszkania :-D Marzę o obronieniu mistrzostwa, udowodnieniu, że "Gołębie" wywalczyły tytuł "czysto" i są w stanie to osiągnięcie powtórzyć po raz drugi z rzędu. Ale to będzie niezwykle trudne zadanie w tym sezonie, gdyż inne kluby także nie próżnowały i wydają się silniejsze, niż w ubiegłym sezonie. Liczę przynajmniej na solidną grę i dobry wynik, a takim będzie na pewno, uplasowanie się na miejscu, gwarantującym Europejskie Puchary w kolejnym sezonie. :wink:
2) Wisła Kraków - poczyniła chyba najbardziej spektakularne i medialne transfery, ale nie wiadomo w ogóle, czy najlepsze i najkorzystniejsze dla obrazu gry tego zespołu. 8) Myślę jednak, że w tym sezonie "Biała Gwiazda" się odbuduje i poważnie powalczą o mistrza kraju, a na pewno, o awans do Europejskich Pucharów.
3) GKS Bełchatów - podobna sytuacja, jak Zagłębia Lubin: brak dużych wzmocnień, ale zachowanie pozostałych zawodników. "Gieksa" ma bardzo dobrego i doświadczonego trenera, który utworzył, ze średniaka ligowego team, który z pewnością po ostatnim pechowym sezonie, znowu będzie w stanie sięgnąć po tytuł. ;)
4) Lech Poznań - Według mnie, trochę przereklamowany zespół. Moim zdaniem, na pewno nie zdobędą mistrzowskiej korony, gdyż czegoś im brakuje, tylko nie wiem, czego? Franciszek Smuda to jeden z najwybitniejszych i najlepszych szkoleniowców w Polsce, więc raczej, nie ma co zwalać całej winy na niego. :-) Zawodnicy również są dobrzy, ale nie na tyle, aby sięgać po laury. Po zawarciu fuzji z Amicą Wronki, włodarze klubu przekonywali i dawali do zrozumienia, że Lech potrzebował będzie dwóch lat, aby zbudować silny kolektyw, który awansuje do Pucharów i zwycięży w ligowych rozgrywkach. Minęły te dwa sezony i teraz przekonamy się, co się udało zrobić oraz, czy zapowiedzi prezesów, trenera i piłkarzy, potwierdzą się na boisku. Życzę Poznaniakom wielu sukcesów, gdyż klub ten zasługuje na miejsce w historii i laury, a także kibice "Kolejorza" są fantastyczni, najlepsi w Polsce, tworzą piękne widowiska i cudowną atmosferę na trybunach. :dobrze:
5) Legia Warszawa - cóż tu można powiedzieć? :o Co roku wielkie nadzieje i ambicje w stolicy i co roku to samo, wielkie rozczarowanie. Jeżeli już Warszawiacy zdołają awansować do Pucharów, to zostają szybko wyeliminowani, lub wyrzuceni za pseudokibiców. :źle: W ostatnich latach nie pamiętam spotkania, w którym to, klub ze stolicy, nie miałby problemów z własnymi kibicami i nie zapłaciłby kary za ich zachowanie. Śmiem twierdzić, że Legia powoli stacza się na dno, ciężko będzie im się odbudować, szczególnie psychicznie. Sądzę, że na pewno nie w tym sezonie. Uważam, że miejsce w przedziale 5 - 7, to szczyt możliwości tego zespołu, na ten moment oczywiście.

Pozostałymi drużynami nie będę się zajmował, ponieważ sądzę, iż nie odegrają one zasadniczej roli w nadchodzącym sezonie. Groźne mogą być ekipy: Korona Kielce, Cracovia Kraków, Górnik Zabrze, ale nie mają one, w moim mniemaniu, większych szans, na zagrożenie czołowej czwórce, czy piątce ligi. Mam cichą nadzieję, że do czołówki dołączy Widzew Łódź, gdyż jest to jedna z moich ulubionych ekip od wielu lat. :-) Szkoda, że oni także są zamieszani w aferę korupcyjną... Ale właściwie, to kto nie jest? Jeśli chodzi o beniaminków w lidze, to będą one walczyć, co najwyżej o utrzymanie się w Ekstraklasie, bo na pierwszą połówkę, to nie mają co marzyć.
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez czlapka Cz lip 26, 2007 22:30  

Pepik napisał(a): Mam cichą nadzieję, że do czołówki dołączy Widzew Łódź, gdyż jest to jedna z moich ulubionych ekip od wielu lat. :-) Szkoda, że oni także są zamieszani w aferę korupcyjną...


CO !!!??? :o

A Widzew do czołwki to może nie dołączy,ale o miejsca około 8 powalczy.Świetny Fabiniak na bramce, stoperzy Oshadogan i Ukah, a w ataku niesamowity Napoleoni :D W tym tygodniu byłem na 2 treningach Widzewa i naprawdę widać że te chłopaki robią wielkie postępy
Avatar użytkownika
czlapka
 
Dołączył(a): So sie 12, 2006 12:59
Lokalizacja: 3city/Ldz

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości