Rugby, czyli cos dla "twardszych".....

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez chmiel N paź 07, 2007 22:19  

krisow napisał(a):Francja - Nowa Zelandia 20:18

Oglądałem to spotkanie. W I części gry gracze z Antypodów wygrywali dość wysoko, ale to dzięki nieskuteczności kopaczy Francji. Było 13:6, a mogło być 13:12. A i tak dobrze dla Trójkolorowych, bo te punkty zdobyli w samej końcówce. Nowozelandczycy grali bardzo dobrze i zanosiła się na dość łatwą wygraną. W II części All Blacks również momentami dominowali, ale Francuzi grali skuteczniej i lepiej. Niespodzianka i bardzo ciekawy mecz. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez TobaccoBoy So paź 13, 2007 21:57  

Uffff........

to co działo się pomiędzy Anglią, a Francją to była po prostu rzeźnia. K*rwa rzeźnia. Wilkinson dzięki temu meczowi wpisał się na annały historii rugby, a a żabojady tylko sobie w brodę mogą pluć - pomysł, iż trzymanie wyniku 9:8 do końca powiedzie się był od początku skazany na porażkę. Kto nie oglądał niech szuka powtórki w PS, bo to trzeba zobaczyć....
TobaccoBoy
 

Postprzez krisow So paź 13, 2007 22:12  

Tak, meczyk świetny, 14:9 dla Anglii po karnym i udanym drop golu Wilkinsona w końcówce. Oglądałem w przerwach pojedynku Polski z Kazachstanem :D Jutro też powinno być ciekawie, bo mimo, że faworytem jest RPA, to Argentyna na pewno powalczy.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez TobaccoBoy So paź 13, 2007 22:15  

Ja nawet d*py nie zawracałem meczem piłki nożnej, bo Puchar świata to Puchar świata, a tym bardziej TAKI mecz po TAKIM meczu Anglii z Australią w ćwierćfinałach....

Kto nie oglądał na PS Extra ten niech nadrobi zaległości, bo powtórki na PS będą jeśli nie jutro to w najbliższe dni robocze....
TobaccoBoy
 

Postprzez chmiel N paź 14, 2007 12:20  

TobaccoBoy napisał(a):Kto nie oglądał na PS Extra ten niech nadrobi zaległości, bo powtórki na PS będą jeśli nie jutro to w najbliższe dni robocze....

Powtórki niestety nie będzie. Szkoda, bo nie oglądałem...
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez TobaccoBoy So paź 20, 2007 10:24  

Dziś finał Pucharu świata w Rugby na Stade d'France pomiędzy Anglią (broni tytułu) i RPA. Wielkie emocje, męska gra i widowisko, którego nie można przegapić.
LIVE:
Polsat Sport Extra 20:30

TV5 Europe (francuski) 20:30 (albo 20:50 - zależy od innych transmisji)

Gorąco polecam!!!!!!
TobaccoBoy
 

Postprzez chmiel So paź 20, 2007 14:44  

Postaram się obejrzeć. :) Ściągnąłem sobie półfinał Anglia - Francja. Rzeczywiście bardzo ciekawe spotkanie. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez krisow So paź 20, 2007 15:31  

A oglądaliście mecz o III miejsce? Piękna, ofensywna gra Argentyny. Francja natomisay już chyba miała dośc tego turnieju. Ciężkie mecze z Nową Zelandią i Anglią dały o sobie znać. 34:10 i największy sukces rugby argentyńskiego. Są skuteczniejsi niż piłkarze z tego kraju ;)
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez Miaja Menant So paź 20, 2007 17:31  

krisow napisał(a):Są skuteczniejsi niż piłkarze z tego kraju

Tyle że w piłce nożnej jest więcej "potęg" niż w rugby. ;)
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez TobaccoBoy So paź 20, 2007 18:23  

Miaja Menant, oj byś się zdziwił.....
TobaccoBoy
 

Postprzez chmiel Pn paź 22, 2007 19:06  

RPA - Anglia 15:6
Mecz był już dość dawno, ale jakoś zapomniałem napisać. ;) Mecz nie należał do jakiś wybitnie ciekawych i stojących na najwyższym poziomie, ale to finał najważniejszej imprezy, więc nie ma się czemu dziwić, bo w takich spotkaniach rzadko jest fenomenalne widowisko. Obie drużyny trochę się bały zaryzykować, dlatego nie było żadnego przyłożenia, a wszystkie punkty zostały zdobyte po rzutach karnych. Do może nie do końca nie było żadnego przyłożenia. Przy stanie 9:3 dla RPA Anglikowi się to udało, ale sędzia po długim oglądaniu powtórek nie zaliczył punktów. Powtórki nie pokazywały jednoznacznie, czy Anglik najpierw wypadł za boisko, czy przyłożył piłkę. Ja chyba jednak zaliczyłbym punkty. I to był właśnie decydujący fragment spotkania.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Miaja Menant Pn paź 22, 2007 21:21  

TobaccoBoy napisał(a):Miaja Menant, oj byś się zdziwił.....

Policzmy. Według mojego subiektywnego rozeznania zespołami prezentującymi bardzo dobry poziom w rugby są: RPA, Anglia, Francja, Irlandia, Nowa Zelandia, Australia, Szkocja, Walia, Włochy, Argentyna i może jeszcze Fidżi. Zaś w piłce nożnej: Włochy, Francja, Brazylia, Niemcy, Anglia, Hiszpania, Argentyna, Meksyk, USA, Holandia, Portugalia, Chorwacja, Nigeria, Ghana, Czechy... Dalej nie chce mi się wyliczać. ;)

P.S. Teraz czekam, ąz Tytoniowy zmiesza mnie z błotem, bo się nie znam.;)
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez krisow Pn paź 22, 2007 22:27  

Na pewno w piłce mistrzem świata może zostać więcej drużyn, chociaż w historii tych turniejów mamy w sumie tylko 7 mistrzów (Argentyna, Włochy, Urugwaj, Brazylia, Niemcy, Anglia, Francja), a gramy od 1930 roku. W rugby o puchar świata gramy dopiero od 1987 roku i na razie mamy 4 (Nowa Zelandia, Australia, RPA, Anglia).
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez Arek Śr paź 24, 2007 6:41  

Ale "dobre" drużyny to pojęcie względne :P A według ciebie Miaja Menant dobre w rugby są np. RPA....Chorwacja.....Czechy

a to tak jakby powiedzieć że w piłce nożnej dobre drużyny to:Brazylia,Czechy,Polska,a prawde mówiąc trudno porównywać Polskę z Brazylią.

W takich sytuacjach lepiej oceniać ile jest drużyn które rzeczywiście mają szanse na MŚ,a nie wymieniać te dobre.
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez fisi Śr paź 24, 2007 8:14  

gdzie Miaja napisał ze Chorwaci sa dobrzy w rugby? Przeciez ostatnio z nami przegrali a niedlugo pozniej dostalismy baty m.in. od reprezentacji Lyonu i II ligowej irlandzkiej druzyny... w piłce nożnej na MŚ szanse ma wiele drużyn. Grecy zdobyli ME a jak oni sa wstanie zdobyć ME to MŚ również a jak oni to sa wstanie to czemu nie ekipy formatu Polski,Rumuni,Bułgarii czy troche lepszych Czech i Chorwacji?
"An eye for an eye makes the whole world blind" Mahatma Gandhi
Avatar użytkownika
fisi
 
Dołączył(a): Cz sie 04, 2005 9:08
Lokalizacja: z kątowni

Poprzednia strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości