Eliminacje do MŚ 2010

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez slipstream Śr gru 02, 2009 10:16  Re: Mundial 2010

techniczny miał rację, ale główny się pomylił - zresztą dziś pewnie także z takimi mamy do czynienia

Pewnie, to ty widzę mało co piłki oglądasz a się odzywasz...

Tak, ma to miejsce notorycznie, kiedy choćby liniowi mają rację a główny puszcza grę. Tylko potem do bocznego może podejść i skonsultować się nawet jeśli puścił akcję to może zmienić swoją decyzję jeśli argumenty bocznego go przekonają (i to nie raz miało miejsce już), to czemu nie mógłby tak robić z technicznym przed monitorem?

Formalnie sędzia ma dziś władze zmieniać swoja decyzję po konsultacji np. z bocznym którzy juz dziś mogą głównego wywołać przez słuchawkę. I nie chodzi o kompetencje sędziego bo te de facto są już dziś aby to działało, a paniczną jakąś paranoję przed dodaniem kolejnego sędziego do konsultacji wyposażonego w nieco sprawniejsze oko jedynie. Ile to już razy było iż główny w ogóle nie widział np. jakiegoś faulu, ale boczny tak i "zawołał" głównego co kończyło się nawet kartkami.

Można? Można. I w żadnym aspekcie nie byłoby to nawet najmniejszą zmianą w kompetencjach sędziego głównego, to czemu nie może być kolejnego który by widział po prostu ciut więcej. Nikt tu nie chce robić robotyki na boisku - sterylnej i perfekcyjnej gry, bo wiadomym ze "czynnika ludzkiego" nie wyeliminuje się nigdy i chodzi wciąż tylko i wyłacznie o sytuacje skrajne nazwijmy je.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Audi Śr gru 02, 2009 10:35  Re: Mundial 2010

Smieszy mnie trochę postępowanie Irlandii, która chce byc 33 finalistą MŚ. Naprawdę, jeśli oni nie liczą się z decyzją sędziego, który nie mógł odgwizdac ręki, bo jej nie widział, to w takim razie po co są sędziowie? Skoro później można ich zwyzywac, bo ciemna masa obejrzy sobie tysiąc razy powtóreczkę w wygodnym fotelu i powie "co za ślepiec, przecież ewidentnie widac, że była ręka" :P Taka jest piłka i trudno. A takie wprowadzanie rewolucji na siłę może tylko pogorszyc sprawę. Generalnie, wprowadzenie 2 dodatkowych sędziów mi nie przeszkadza, ale przecież to w 100% sprawy nie załatwi. Tak czy siak, będą się zdarzac błędy i niedopatrzenia i co wtedy?
Ostatnio edytowano Śr gru 02, 2009 11:53 przez Audi, łącznie edytowano 1 raz
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez slipstream Śr gru 02, 2009 11:51  Re: Mundial 2010

Sprawa jest prosta. Jak komuś się takie zasady nie podobają, to zajmuje się innym sportem np. lekkoatletyką gdzie nie ma wiaterków nierównych dla każdego, sędziów dających kartki (poza falstartem w sumie), czy lepszego auta w innym zespole.
Choć oczywiście system można poprawić czy usprawnić, to jednak na chwilę obecną jest tak a nie inaczej i albo się z tym zainteresowani godzą, albo szukają innej dyscypliny nie narażającej na tego typu "stresy".
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez chmiel Śr gru 02, 2009 11:57  Re: Mundial 2010

qTeck napisał(a):Pojawia się jednak pytanie - kto w taki założeniu miałby ostateczny głos? :-)

Ja bym to widział tak, że decyzja technicznego przekazana głównemu przez słuchawkę byłaby ostateczna, żeby nie było przedłużania gry. Arbiter główny po prostu musiałby zaufać technicznemu, wiedząc, że on widział sytuację w monitorze. A czynnika ludzkiego oczywiście się całkowicie nie wyeliminuje, bo przecież czasami nawet po obejrzeniu kilku powtórek nie wiadomo do końca, jaką decyzje sędzia powinien podjąć. Byłoby jednak tych kontrowersji zdecydowanie mniej.

qTeck napisał(a):Może lepiej będzie jednak pogodzić się z tym, że tam gdzie czynnik ludzki tam i miejsce na błąd, a sędziowskie pomyłki to nieodłączny element tej gry :-P

Ja osobiście nie potrafię się z tym pogodzić. Nadal śni mi się po nocach Tom Henning Ovrebo...

Co do Irlandii jako 33. uczestniku MŚ w RPA :arrow: klik.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Pepik Pt gru 04, 2009 16:02  Re: Mundial 2010

TVP po raz kolejny kpi sobie w żywe oczy z kibiców piłki nożnej. Transmisja losowania grup przyszłorocznych MŚ w RPA będzie dostępna jedynie za pośrednictwem TVP Sport. Mowa oczywiście o relacji na żywo. Powtórka? Oczywiście. O 23:30 w TVP 2...

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję live z tego wydarzenia? Mam pakiet familijny CP.
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez Razor Pt gru 04, 2009 16:20  Re: Mundial 2010

A o której czasu Polskiego jest to losowanie. Bo nie mogę nigdzie znaleść informacji o tym.
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez Piru Pt gru 04, 2009 16:26  Re: Mundial 2010

o 17.15 8-)

Znamy już podział na koszyki:

koszyk 1: Brazylia, Hiszpania, Holandia, Włochy, Niemcy, Argentyna, Anglia, RPA
koszyk 2: Japonia, Korea Północna, Australia, Korea Południowa, USA, Honduras, Meksyk, Nowa Zelandia
koszyk 3: Wybrzeże Kości Słoniowej, Algieria, Ghana, Kamerun, Nigeria, Chile, Urugwaj, Paragwaj
koszyk 4: Szwajcaria, Dania, Francja, Słowenia, Serbia, Słowacja, Portugalia, Grecja
Piru
 

Postprzez Audi Pt gru 04, 2009 17:06  Re: Mundial 2010

O właśnie, widzę, że takie drużyny, jak Francja czy Portugalia są w koszyku 4. A wcześniej słyszałem, że te teamy są w koszyku 2 (mówili, że Francja spadła z 1 koszyka). Więc o co tu chodzi?
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez Pepik Pt gru 04, 2009 17:08  Re: Mundial 2010

Audi napisał(a):O właśnie, widzę, że takie drużyny, jak Francja czy Portugalia są w koszyku 4. A wcześniej słyszałem, że te teamy są w koszyku 2 (mówili, że Francja spadła z 1 koszyka). Więc o co tu chodzi?

O nic. Wcześniej po prostu podawano "europejski" koszyk jako drugi i tyle. Francja oraz Portugalia od początku miały swoje miejsce właśnie w tej grupie zespołów.
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez lechf1 Pt gru 04, 2009 17:45  Re: Mundial 2010

Ja tu taki ucieszony, ze mam TVP Sport, z wyczekiwaniem siedziałem przed TV ,żeby zobaczyć wizje z Kapsztadu a tu zonk...

Treneiro Engel i Szpaku wraz ze zmienionym Iwańskim na sile próbują udowodnić, ze można jeszcze dłużej lać wodę niż to się robiło przed meczami LM bądź UEFA..

P.S http://sport.onet.pl/0,1274364,2089278, ... omosc.html chciałbym widzieć minę Blattera po akcji pani Theron :-D
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Poprzednia strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości