Skoki narciarskie.

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Dzidosław Pt lis 18, 2005 14:02  Skoki narciarskie.

Już za tydzień w Kuusamo odbędzie się inauguracja sezonu 2005/06 w skokach naciarskich :). Przed nami 28 konkursów(wliczając mistrzostwa świata odbywające się w połowie stycznia w Mitterndorf) Czy Adam Małysz sięgnie po swój czwarty tytuł mistrza świata wyrównując tym samym wyczyn Fina Matiego Nykanena...? Czy może Jane Ahonen będzie po raz trzeci w swej karierze odbierał w Planicy puchar świata...? Kto może byc groźny w walce o mistrzostwo...? Czy będzie ktoś w stanie pobic rekord Svena Hannawalda z sezonu 2002/03, który zwyciężył we wszystkich czterech konkursach Turnieju Czterech Skoczni...?

Tak więc zapraszam wszystkich do dyskusji :)

A oto wszystkie konkursy sezonu 2005/06:

Kuusamo (25.11)
Kuusamo (25.11)
Trondheim (03.12)
Trondheim (04.12)
Harrachov (10.12)
Harrachov (11.12)
Engelberg (17.12)
Engelberg (18.12)

Turniej 4 Skoczni:
Oberstdorf (29.12)
Ga-Pa (01.01)
Innsbruck (04.01)
Bischofshofen (06.01)

Mistrzostwa Świata:
B. Mitterndorf (13.01)
B. Mitterndorf (14.01)
B. Mitterndorf (15.01)

Sapporo (21.01)
Sapporo (22.01)
Zakopane (28.01)
Zakopane (28.01)
Willingen (04.02)
Willingen (05.02)

Lahti (04.03)
Lahti (05.03)
Kuopio (07.03)
Lillehammer (10.03)
Oslo (12.03)
Planica (18.03)
Planica (19.03)
Ostatnio edytowano So gru 31, 2005 22:59 przez Dzidosław, łącznie edytowano 1 raz
Dzidosław
 

Postprzez Iza Pt lis 18, 2005 15:13  

Czy drugi konkurs w Kuusamo nie powinien być 26.11?
Avatar użytkownika
Iza
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 14:21

Postprzez Bart Pt lis 18, 2005 17:33  

Ja myślę, że Adaś pokaże klasę. Ahonen będzie jednak mocny, a jak wiadomo wygrać z nim bardzo trudno. Liczyć będą się także Norwegowie i Austriacy, a do formy może powrócić Martin Schmitt. Tak więc szykuje się nam ciekawy sezon olimpijski.
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez fisi Pt lis 18, 2005 18:08  

Ja mysle ze Adam bedzie wygrywac. Wedlug urzadzen pomiarowach jest w zyciowej formie podobnie jak inni nasi skoczkowie. Ahonen moze byc mocny ale nie musi ja przewiduje o niego syndrom Schumachera :D Norwegowie bo zabraniu cudownych gaci (kombinezonow) beda duzo slabsi. Austriacy tradycyjnie beda mocni. Z Finow bedzie sie liczyl tylko Ahonen ( no i Hautameaki pod koniec sezonu kiedy juz na kule nie ma szans) Wsrod Niemcow nie widze jakichkolwiek kandytatow do zwyciestw chyba ze Neumayer lub Herr bo zdaniem mnie tylko oni maja potencjal by wygrywac ( wiem ze niektorych moze to zdziwic ale ja widze kto jest talent zanim pojawi sie na skoczni ;P)


PS. http://www.sjq.prv.pl quiz o skokach narciarskich![/url]
"An eye for an eye makes the whole world blind" Mahatma Gandhi
Avatar użytkownika
fisi
 
Dołączył(a): Cz sie 04, 2005 9:08
Lokalizacja: z kątowni

Postprzez Ave Pt lis 18, 2005 18:55  

fisi napisał(a):Ahonen moze byc mocny ale nie musi ja przewiduje o niego syndrom Schumachera.

To raczej niemozliwe - nie ten etap kariery :smile:
Niemcy bez szans na jakies osiagniecia w tym sezonie :grozi:
Norwegowie. Pojedyncze wygrane i miejsca w 10.
Japonczycy wciaz rozpamietuja Nagano.. i tyle im wystarczy :rotfl:
Austriacy. Vettori juz nie skacze, nastepcow brak :tak:
Ruskie reprezentuja na skoczni poziom swojego prezydenta :idiota:
Szwajcarzy musza uwazac na tureckich kibicow ze sniezkami :haha:
Wiecej panstw "nie pamietam", czego nie zaluje i o pokute nie prosze :diabełek:
Sezon bedzie nalezal do Ahonena, Jandy i (tu niepobozne zyczenie) Malysza.. Na dwoje babka wrozyla :hihi: :detektyw:
Avatar użytkownika
Ave
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 18:39
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez Dzidosław Pt lis 18, 2005 19:47  Przedsezonowe typowania...

Austriacy-jak zawsze silni. 8) Mocnymi punktami będą Thomas Morgenstern i Martin Holwarth.

Finowie-Główne role odgrywac będą Janne Ahonen oraz Matti Hautamekki.

Norwegowie-Częste wizyty na podium.

Niemcy-Nie osiągną jakichś rewelacyjnych rezultatów :evil: :diabełek: .

Najbliższy sezon będzie należał do Ahonena, Jandy, Morgensterna i... miejmy nadzieję Małysza :)


Iza napisał(a):Czy drugi konkurs w Kuusamo nie powinien być 26.11?


Rzeczywiście. :oops:
Ostatnio edytowano Cz sty 05, 2006 21:54 przez Dzidosław, łącznie edytowano 2 razy
Dzidosław
 

Postprzez W Pt lis 18, 2005 20:29  

A ja zabrzmię w tym towarzystwie jak heretyk.
Cieszę się z sukcesów Małysza i zdarza mi się zawody głównie za sprawą reszty rodziny.
Ogólnie nie przepadam za ta dyscypliną sportu przede wszystkim z uwagi na brak bezpośredniej rywalizacji.

Najbardziej drażni mnie uzależnienie dobrego wyniku od "podmuchów wiatru".
Pogoda często wypacza rywalizację.

Bum na skoki wybuchł po sukcesach Małysza i nagle okazało się, że mamy tradycyjny sport narodowy za sprawą Fortuny. Grosteskowo się robi..

Stawiam na Finów, ponieważ mają tylu skoczków, że zawsze znajdzie się ktoś na najwyższym poziomie.

Co do naszej "kadry", czyli tych, którzy potrafią skakać to podchodziłbym do wszlekich rewelacji z duuużym dystansem. Media traktują Małysza jak ikonę i jego formę zweryfikują pierwsze trzy konkursy. Jeśli dobrze zacznie, to chyba też dobrze skończy.
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez slipstream Pt lis 18, 2005 23:45  

W napisał(a):Bum na skoki wybuchł po sukcesach Małysza i nagle okazało się, że mamy tradycyjny sport narodowy

W napisał(a):Media traktują Małysza jak ikonę i jego formę zweryfikują pierwsze trzy konkursy

Żeby nie zboczyc z tematu, ale własnie dlatego cieszy mnie w sumie fakt że Media pomijają Roberta, bo moga zrobic to samo co z małyszem, szopki i cyrki wokół Boga ducha winnego człowieka który robi to co potrafi najlepiej ale nie jest robotem nie bedzie wygrywać zawsze. Ale widze że już się nakręca spirala pogrzewania atmosfery na Igrzyska - wygra świetnie, ale jak przegra to znów zaczną się domysły i bunty wobec Małysza
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Iza So lis 19, 2005 14:00  

Nie martw się, jakby Kubica dostał się do F1 to na pewno zaraz każdy Polak okazał by się wielkim kibicem tego sportu, a miedia robiły by wokół Roberta pełno szumu :? A jakby jeszcze wygrał :o boshe, co to by było.
Avatar użytkownika
Iza
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 14:21

Postprzez chmiel Wt lis 22, 2005 15:24  

A ja mam taką prośbę. Podajcie mi jakieś ciekawe stronki o skokach narciarskich. Z góry dzięki :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Jakuzo Wt lis 22, 2005 15:29  

Obrazek
Avatar użytkownika
Jakuzo
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 19:48
Lokalizacja: zza winkla

Postprzez Jacobser Śr lis 23, 2005 22:21  

Widzę,że w przerwie zimowej robicie to samo,co ja,czyli z torów wyścigowych przenosicie się pod skocznie narciarskie.Faktycznie to też jest ciekawa dyscyplina sportowa,a tym bardziej,że startuje w niej Polak.
Formuła 1 - formuła,którą kochasz.
"F1 Racing"
Jacobser
 
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 21:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Zidi Cz lis 24, 2005 14:28  

Sprostowanie: 4 Polaków :P a podczas PŚ w Zakopcu 8 :P

A pro po już tego sportu; nie zauważyliście, że w pewnym stopniu Skoki Narciarskie są podobne do F1? :? Oczywiście technologia nie odgrywa tu aż takiego znaczenia :grin:
Zidi
 

Postprzez W Cz lis 24, 2005 17:34  

Zidi napisał(a):nie zauważyliście, że w pewnym stopniu Skoki Narciarskie są podobne do F1?

NIE.
Jeśli skoki narciarskie są podobne do F1, to również podobne są skoki o tyczce i pływanie synchroniczne...

No chyba, że chodzi o rzucanie śnieżkami w Hannawalda i rzucanie butelkami w Barichello. 8)
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez chmiel Cz lis 24, 2005 20:32  

Wyniki pierwszego treningu http://sport.onet.pl/1201430,wiadomosci.html
Wyniki drugiego treningu http://sport.onet.pl/1201470,wiadomosci.html
Teraz trwają kwalifikacje do pierwszego konkursu. Po wynikach drugiego treningu można być optymistą i spodziewać się dobrego wyniku naszego orła :D
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron