Komentatorzy sportowi

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Czarinio So lut 23, 2008 14:25  Komentatorzy sportowi

Pomysł na tego typu pytanie narodził się niedawno jak co raz więcej zacząłem oglądać transmisji z różnych dyscyplin na różnych stacjach. I zwracam się do Was z pytaniem. Który komentator/komentatorzy najbardziej wpadają w ucho? Prosze krotko uzasadnic dlaczego wlasnie on/oni.

1. Krzysztof Wyrzykowski/Tomasz Jaroński EUROSPORT biatlon i kolarstwo . Naprawde mozna przy nich pasc ze smiechu . Widac ze lubia komentowac i komentuja z werwa.

2. Przemek Kruk/Rafał Jeftuch EUROSPORT snooker -Są wyluzowani prowadzą relacje bardzo dobrze i interesująco, nie można się zazwyczaj nudzić oglądając snookera.

3.Mateusz Borek/ Roman Kołtoń - Mateusza Borka od zawsze lubiłem , a Roman Kołtoń ten to dopiero ma wiedze na temat piłki . Bardzo go cenie niesamowicie inteligentny wie o piłce naprawde bardzo duzo i o realiach całego tego swiadka piłkarskiego
Czarinio, dumny użytkownik Forum f1wm.pl od Oct 2007.
Avatar użytkownika
Czarinio
 
Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 15:26
Lokalizacja: Szczecinek
GG: 11270173

Postprzez patgaw So lut 23, 2008 14:27  

nic innego jak borowczyk/sokol nie moge powiedziec.
czerwona latarnia, charakterystyczny bialy pasek... komu to w ucho nie wpadlo? :>
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Razor So lut 23, 2008 14:39  

nom borowczyk i sokol wg mnie najlepsi.
czasmi idzie sie niezle usmiac :)
np na gp brazylii Borowczyk mowil cos o Mourinho i powiedzial ze ten jest managerem Manchesteru United :-D
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez im9ulse So lut 23, 2008 16:13  

Daquest napisał(a):Przemek Kruk/Rafał Jeftuch EUROSPORT snooker

zdecydowanie popieram - Jefta i Kruk wymiatają ,czasami chyba sami nie wytrzymuja ze smiechu...komentarz dowcipny ,na temat i bez zbednej podniety (co wpienia mnie u Szpaka czy Szaranowicz)

Daquest napisał(a):3.Mateusz Borek/ Roman Kołtoń

tez popieram ,nowa szkoła...

Na oddzielny akapit zasługuje Sokól i Borowczyk ,ktorzy w ubiegłym sezonie poczynili ogromne postepy...ich komentarz w ostatnich wyscigach sezonu 2007 IMO bliski idealnemu
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez DawiDch So lut 23, 2008 16:23  

jak dla mnie to Maciej Iwański, Szpaku i duet Borowczyk/Sokół. Oni według mnie najlepiej oddają emocja panujące na boisku/torze.
Avatar użytkownika
DawiDch
 
Dołączył(a): Wt lip 03, 2007 11:54
Lokalizacja: Częstochowa
GG: 7075940

Postprzez sucharek147 So lut 23, 2008 16:23  

Daquest napisał(a):2. Przemek Kruk/Rafał Jeftuch EUROSPORT snooker

Ich komentarz jest świetny: ciekawy i pośmiać się też można. Mało których komentatorów słucha mi się tak dobrze jak ich.
Avatar użytkownika
sucharek147
 
Dołączył(a): So lip 28, 2007 19:56
Lokalizacja: Dębica

Postprzez czlapka So lut 23, 2008 19:56  

Zgadzam się Daquestem Panowie Jaroński i Wyrzykowski są po prostu genialni :) Rach ciach ciach w biathlonie :P Niesamowicie się ogląda też z nimi TdF, mają ogromną wiedzę dotyczącą Francji,cały czas zarzucają ciekawostkami.Tak samo panowie od snookera.Borek i Kołtoń razem tworzą fajny do słuchania duet, ale Szpaku też zły nie jest, może i gada głupoty ale potrafi stworzyć atmosferę
Avatar użytkownika
czlapka
 
Dołączył(a): So sie 12, 2006 12:59
Lokalizacja: 3city/Ldz

Postprzez chmiel So lut 23, 2008 23:19  

M. Borek, R. Kołtoń - świetna para. Uzupełniają się. Mati potrafi oddać wielkie emocje swoim komentarzem, co jest chyba najważniejsze, a że wiedzę również ma ogromną, czyni go to wg mnie najlepszym komentatorem piłki kopanej w Polsce. A Kołtoń ma bardzo trafne uwagi i równie wielką wiedzę. W dodatku słychać, że się lubią i pasują do siebie.

T. Swędrowski, W. Drzyzga - kolejna świetna para. Swędrowski to taki typowy komentator, który relacjonuje to, co się dzieje na arenie sportowej, a Drzyzga świetny ekspert, były zawodnik, który analizuje taktykę, zachowania zawodników, grę itd.

W. Szaranowicz - jako komentator skoków narciarskich jest bardzo dobry, bo komentuje baaardzo emocjonalnie. Jego komentarza z MŚ w Predazzo nigdy nie zapomnę. :)

Są jeszcze inni jak Panowie z Eurosportu komentujący snooker i biathlon, Bohdan Tomaszewski komentujący tenis, a pewnie jeszcze o kilku zapomniałem.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Arek So lut 23, 2008 23:23  

chmiel napisał(a):W. Szaranowicz - jako komentator skoków narciarskich jest bardzo dobry, bo komentuje baaardzo emocjonalnie. Jego komentarza z MŚ w Predazzo nigdy nie zapomnę. Uśmiech


Oto próbka jego "kunsztu" :)

http://www.youtube.com/watch?v=Snf1tyvNzUs
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez manipulator N lut 24, 2008 0:31  

Ja obserwuję F1 na niemiecjkiej stacji RTL, wyścigi komentuje najwspanialsza moim zdanim para: Heiko Wasser i Christian Danner . Danner był niegdyś kierowcą F1, ale po mało udanych bojach zakończył karierę. Christian z racji swojego doświadczenia w tym sporcie, potrafi bardzo dobrze wyjasnić/opisać każdy problem/sytuację podczas kwalifikacji lub wyścigu... Polecam :)
Kimi: "Just leave me alone, I know what I'm doing!"
Avatar użytkownika
manipulator
 
Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 14:29

Postprzez mik3 N lut 24, 2008 3:10  

Ja natomiast jak słucham komentarza F1 to mało co nie zasypiam. Jest tak smętny że czasami sie oglądać nie chce(jak sie nic na torze nie dzieje). Posłuchajcie hiszpanskiego komentarza jak Hamilton wjechał w słynny żwirek :D
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez TobaccoBoy N lut 24, 2008 3:17  

No tak, daj temat to zaraz zrobią z niego trybunę do walenia gromów na jeden temat w jedną stronę.
TobaccoBoy
 

Postprzez maciek N lut 24, 2008 11:05  

Komentarze pana Kołtonia w meczach włoskiej ligi są żenujące, resztą nie tylko niego bo polscy komentatorzy nic nie wiedzą o Serie A. Usłyszą coś a potem powtarzają te głupoty. Jak ktoś chce zobaczyć jaką wielką wiedzę ma pan Kołtoń to niech lepiej włączy jakiś mecz włoskiej ligi.
Obrazek
Avatar użytkownika
maciek
 
Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 12:17
Lokalizacja: Turyn

Postprzez Alassane Bamba N lut 24, 2008 11:22  

Jak dla mnie to numero uno to zdecydowanie panowie Jaroński i Wyrzykowski, o ile komentowanie biathlonu to nie jest aż tak wielkie wyzwanie, bo niemal cały czas coś się na trasie dzieję (aczkolwiek i tak są w tym fachu wybitni), to kolarstwo w ich wykonaniu to prawdziwy kunszt - mimo tego, że z reguły przez większość czasu oglądamy jednostajne pedałowanie peletonu, to panowie Tomasz i Krzysztof potrafią tak zaciekawić widzów, że czas ten wcale się nie dłuży :-)

Kruk i Jeftuch też są świetni, idealny komentarz do takiej dyscypliny jak snooker :)

Muszę przyznać, że duet Borowczyk & Sokół coraz bardziej mi się podoba, Mikołaj to skarbnica wiedzy i co ważne potrafi to przekazać na antenie, natomiast Andrzej, od kiedy ma koło siebie nowego kolegę, jakby gaf mniej popełniał, nie gada już od rzeczy, a ten jego głos :grin:

Co do futbolu - nie lubię komentarza Kołtonia, natomiast bardzo do gustu przypadł mi np. duet Borek - Kasperczak w późniejszych fazach PNA, Henri nie tylko wielkim trenerem jest, ale potrafi też bardzo fajnie opowiadać o futbolu i jako komentator imho sprawdza się dobrze :)

No i podobał mi się duet komentujący MŚ w darcie, jednym z komentatorów był Grzegorz Pajda, drugiego niestety z nazwiska nie skojarzę, ale miał bardzo dużo wiedzę o tej dość mało popularnej w Polsce, a wbrew pozorom ciekawej dyscyplinie... Potrafili bardzo dobrze oddać specyfikę tego sportu, zbudować emocje, ogólnie rzecz biorać komentarz z jajem 8)
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez Reyes666 N lut 24, 2008 11:32  

Tomasz Zimoch jest najlepszy!
Obrazek
Reyes666
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 18:24

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości